poster

Černé zrcadlo (TV seriál)

 • Velká Británie

  Black Mirror

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2011 - 2019, 24 h 18 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Hrají:

Rory Kinnear, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Rupert Everett, Donald Sumpter, Allen Leech, Jodie Whittaker, Alex MacQueen, Matt Stokoe, Toby Kebbell, Tom Cullen, Patrick Kennedy, Jimi Mistry, Daniel Lapaine, Hayley Atwell, Domhnall Gleeson, Sinead Matthews, Claire Keelan, Jeany Spark, Jason Flemyng, Lenora Crichlow, Michael Smiley, Tuppence Middleton, Tobias Menzies, Christina Chong, Andrew Knott, Lydia Wilson, Sophie Kennedy Clark, Sophie Wu, Alastair Mackenzie, Tom Goodman-Hill, Phoebe Fox, David Fynn, David Ajala, Jonathan Forbes, Amit Shah, Jon Hamm, Chloe Pirrie, Eugene O'Hare, Nick Hendrix, Ian Keir Attard, Turlough Convery, Anna Wilson-Jones, McKell David, Amy Beth Hayes, Ian Bonar, Lee Nicholas Harris, Muzz Khan, Michael Shaeffer, Kemal Sylvester, Pip Torrens, Shazad Latif, Karl Collins, Daniel Rigby, Ed Gaughan, Rebekah Staton, Rakie Ayola, Liz May Brice, Ashley Thomas, Phil Hodges, Gugu Mbatha-Raw, Mackenzie Davis, Gavin Stenhouse, Jeff Mash, Jerome Flynn, Alex Lawther, James Norton, Alan Ritchson, Madeline Brewer, Michael Kelly, Malachi Kirby, Sarah Snook, Kelly Macdonald, Faye Marsay, Lasco Atkins, Elizabeth Berrington, Benedict Wong, Natasha Little, Wyatt Russell, Hannah John-Kamen, Wunmi Mosaku, Bryce Dallas Howard, Alice Eve, Demetri Goritsas, Attila G. Kerekes, Zahra Ahmadi, Ken Jamamura, Rafe Spall, Oona Chaplin, Natalia Tena, Janet Montgomery, Rasmus Hardiker, Esther Smith, Samuel Valentine, Matthew Aubrey, Hannah Steele, Cherry Jones, Jonas Karlsson, Joe Armstrong, Ben Miles, Esther Hall, Holli Dempsey, Vinette Robinson, Georgina Rich, Katherine Kingsley, Adrian Lukis, Shane Zaza, Bruce Mackinnon, Helen Fospero, Mick Slaney, Robby Haynes, Rhashan Stone, Ziggy Heath, Matthew David McCarthy, Raymond McAnally, Leanne Best, Elizabeth Moynihan, Cecilia Noble, Sarah Beck Mather, Thomas Dominique, Aymen Hamdouchi, James Lance, Kadiff Kirwan, Sarah Hoare, Rosemarie DeWitt, Owen Teague, Jesse Plemons, Cristin Milioti, Jimmi Simpson, Michaela Coel, Andrea Riseborough, Andrew Gower, Kiran Sonia Sawar, Georgina Campbell, Joe Cole, George Blagden, Maxine Peake, Jake Davies, Clint Dyer, Douglas Hodge, Letitia Wright, Teresa Mahoney, Nicholas Agnew, James Larkin, Sope Dirisu, Maya Gerber, Jenny Raven, Billy Magnussen, Osy Ikhile, Aaron Paul, Kirsten Dunst, Abigail Thaw, Jackson Bews, Paul Braunstein, Mckayla Twiggs, Edie Inksetter, Anthony Welsh, Claire Rushbrook, Joshua James, Brian Pettifer, Jamie Michie, Ólafía Hrönn Jónsdóttir, Sigurður Sigurjónsson, Ævar Örn Jóhannsson, Gina Bramhill, Gwyneth Keyworth, Jessie Cave, Aldis Hodge, Alexandra Roach, Amanda Warren, Daniel Eghan, Brenna Harding, Elisabeth Hopper, Ivanno Jeremiah, Abby Quinn, Amber Anderson, Kerrie Hayes, Hammed Animashaun, Milanka Brooks, Babs Olusanmokun, Pamela Betsy Cooper, Josh Wichard, Daniel Kendrick, Kola Bokinni, Anjana Vasan, Jeffry Wickham, Ariane Labed
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  *****

  1. séria. Aj to, čo začína ako totálna absurdita, je napokon hlboká sonda do našej (vo veľkej miere britskej) spoločnosti. Pri SF epizódach sa dá lepšie hrať s prostredím a vizuálom, ale stále je pointa skrytá v ľudskej psychike. Trojica filmov, ktorá ma donútila premýšľať dosť dlho aj po dopozeraní...(1.9.2015)

 • Ony

  První epizoda mi byla puštěna s tím, že je to "film, kde se šukají prasata", což mě naladilo do naprosto špatného režimu vnímání. Až zpětně jsem pak zjistila, jak to vlastně bylo skvělé. Druhý díl vypadá dobře, ale straší věcmi, kterých se zas tolik nebojím. Zato ve třetím jsem se viděla i se svým zrnem.(23.6.2012)

 • Zeebonk
  ****

  Šest detailních studií dekadence společnosti a lidského ducha nebo spíše šest sugestivních variací na téma pročvšechnostojízahovno. Sám jsem vždycky tušil, že dotykové telefony jednou způsobí zkázu civilizace a nejen proto bych radši ojel čuníka v přímém přenosu, než abych pro nějaký takový multifunkční výtěr ze satanášova rekta vychrchlal víc než jeden pohrdavý sopl. Krása této minisérie tkví v kontroverzní skutečnosti, že se chudák divák musí v každé epizodě ponimrat klacíkem, aby si zodpověděl základní otázku "Čí je to chyba?". Ve svém vyznění je Black Mirror až otravně nejednoznačné. Nazývejte mě postiženým orangutanem, který bez pomocné ruky nedokáže ani hodit hovňouse po japonském turistovi, ale zoufale jsem potřeboval, aby seriál na někoho namířil prstem. Abych měl na koho nasměrovat svůj hněv, své spravedlivé rozhořčení nad mizerným stavem věcí a hlavně abych měl koho podrobit nenávistnému lynčování. Jenomže výsledek ve mně vyvolal akorát další otázky. Co se dá dělat? Zkrátka šest epizod kvalitativně na stejné výši, jež přetékají emocemi a mozkové zákruty u nich rozhodně nezakrní.(25.8.2013)

 • Cappuccino
  *****

  Po prvých dvoch dieloch dávam zatiaľ štyri. Mimoriadne zaujímavý projekt, ktorý si zobral za úlohu skutočne veľké sústo a darí sa mu spracovať ho vcelku obstojne. Alegorické poňatie je miestami vyhrotené síce až do extrémov, ale nazdávam sa, že tým chcú tvorcovia vysvetliť pointu aj menej chápavému obecenstvu, pretože niektoré scény vyznievajú príliš doslovne a vyhroteno, až je zaťažko uveriť, že by sa v danej chvíli jedinec daným štýlom zachoval, čo je aj trocha na škodu. Nedá sa ale určite uprieť, že Black Mirror je naozaj úprimný v tom čo predstavuje - odvrátenú stranu reality a v rámci nej ľudskú zlobu, ješitnosť, pretvárku, malichernosť (doplnte si všetko nepekné čo vás napadne) a nepriaznivé následky moderných technológií. Nejedná sa ale o ľahký seriál, je zaťažujúci jak na mozgové závity, z dôvodu konceptu, ktorý vyžaduje zamyslieť sa po každej jednej časti nad tým, čo nám chcel básnik vlastne povedať, no taktiež je náročný aj po stránke emotívnej, pretože vyvoláva v divákovi pocity, ktoré nepatria do kategórie radostných. A vzhľadom na to, že je každý diel odlišný od nového, čiže na seba nenaväzujú, rozhodol som sa ich hodnotiť jednotlivo a nie po sériách, ako to robievam pri iných seriáloch. P.S. posledná epizóda prvej sezóny vylepšila hodnotenie na piatu hviezdu. S01E01 (80%), S01E02 (90%), S01E03 (90%), S02E01 (85%)(9.12.2016)

 • Johny_fork
  ****

  První povídka je tak absurdní, až ve mně zarážejícím způsobem definuje populistický směr, kterým se ubírá současná politika, aneb 80 % lidí si myslí, že byste to prase měl ošukat. Druhá povídka je moje oblíbená. Polemika nad dobrovolnou ztrátou soukromí a identity v blízké budoucnosti. Bezduché šlapání na rotopedu za účelem stát se součástí reality show, jež určuje naše ráno a náš večer. Působivé a navíc brilantně natočené. Poslední příběh komornějším způsobem upozorňuje na to, že přijetí technologie má své klady a zápory.(2.9.2012)

 • - Spoiler: Exponáty v muzeu odkazují na většinu minulých epizod. Vidět je tu fotografie Victoriy Skillane (Lenora Crichlow) z epizody White Bear (2013), z této epizody je tady i maska a zbraň lovců. Nápis na zdi „Dvojitá sebevražda“ pravděpodobně odkazuje na jeden z příběhů páru z epizody White Christmas (2014). Přítomny jsou i zakázané cookies. Druhý nápis „Klonování bez souhlasu“ zase pravděpodobně odkazuje na vznik videohry v epizodě USS Callister (2017). Tuto epizodu tu zastupuje i Daleyho klonovací mašina a lízátko. V pozadí je vidět i head set pro virtuální realitu z epizody Playtest (2016), vystaveny je i mechanická včela z Hated in the Nation (2016) a tablet, který rozbila Sara (Brenna Harding) své matce v Arkangel (2017).  Mezi exponáty naleznete i vanu, ve které Mia (Andrea Riseborough) zabila Anana (Anthony Welsh) v epizodě Crocodile (2017). (hansel97)

 • - Když sleduje Karin Parke (Kelly MacDonald) televizi, je na ní zmínka o spuštění MASS Project armádou. Jedná se o projekt z epizody Men Against Fire (2016), který upravoval realitu vnímanou vojáky. (hansel97)

 • - Prvá epizóda seriálu natočená na čiernobiely film. (Fugito)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace