Patty Hewes - nebezpečná advokátka (TV seriál)

Damages

Damages - V ohrození života

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007 - 2012, 47 h 13 min (Minutáž: 59x45 min)

Glenn Close, Rose Byrne, Tate Donovan, Ted Danson, Željko Ivanek, Casey Siemaszko, Anastasia Griffith, Zachary Booth, Noah Bean, Chris Messina, Timothy Olyphant, William Hurt, Ryan Phillippe, John Hannah, Josh Pais, Michael Gaston, Sarah Viccellio, Sarah Shahi, Haley Joel, Michael Nouri, Mario Van Peebles, Kathryn Meisle, Matthew Davis, Li Jun Li, Jack Gilpin, Jeremy Shamos, Jennifer Missoni, Michael Stuhlbarg, Alexandra Daddario, Kelli Giddish, Janet McTeer, David Costabile, William Henderson White, George Aloi, Clarke Peters, Philip Bosco, Ben Shenkman, Martin Short, Campbell Scott, Marcia Gay Harden, Lily Tomlin, Tom Noonan, Peter Riegert, Peter Facinelli, Len Cariou, Ebon Moss-Bachrach, Derek Webster, Dominic Chianese, Judd Hirsch, Brett Cullen, Paige Turco, Reiko Aylesworth, Mädchen Amick, Keith Carradine, Garret Dillahunt, Craig Bierko, Kevin Corrigan, Mili Avital, Sarah Wynter, Gordon Clapp, Lynn Cohen, Damian Young, David Aaron Baker, John Doman, James Naughton, Neal Huff, John Goodman, Salvatore Inzerillo, Bailey Chase, Vanessa Ray, Dylan Baker, Murray Bartlett, Marina Squerciati, Debra Monk, Adam Stein, John Cenatiempo, Julie Ann Emery, Al Nazemian, Danny Boushebel, Patch Darragh, Peggy Gormley, Julie White, Michael Chernus, Cotter Smith, Holter Graham, Fisher Stevens, Peter McRobbie, Hettienne Park, Peter Friedman, André Holland, Brandon Thane Wilson, Samrat Chakrabarti, Darrell Hammond, Drew Beasley, Michael Potts, Joey Mintz, Marc Aden Gray, Felix Solis, William Sadler, Jonathan Dwyer, Usman Ally, Adriane Lenox, Rochelle Bostrom, Kiley Liddell, Brooke Liddell, David Gautreaux, Dominic Fumusa, Jordan Gelber, Aref Farraj, Demosthenes Chrysan, Stephen McGahan, Jesse Dean Montana, Scott Johnsen, Ed Moran, Meredith Salenger, Rajesh Bose, John Rue, Paul Carafotes, Gillian Alexy, Victor Arnold, Natalie Knepp, Jenna Elfman, Liz Holtan, Madison McKinley, Donnie Keshawarz, Alicia Goranson, Katie Finneran, Kate Jennings Grant, Armand Schultz, Seamus Davey-Fitzpatrick, Laila Robins, John Ducey, Marlyne Barrett, Charlie Semine, Francie Swift, Raúl Castillo, Ato Essandoh, René Ifrah, Marc I. Daniels, Angel Desai, Novella Nelson, Ewa Da Cruz, Roger Kass, Matthew Del Negro, E.J. Carroll, Glenn Fleshler, Barbara Christie, Rebecca Schull, Brennan Brown, Lewis J. Stadlen, Alex Ziwak, Ilana Levine, Mike Landry, Paul Anthony Stewart, Nina Hellman, Maryann Plunkett, Madison Arnold, Henry Kelemen, Tess Paras, Che Landon, Eisa Davis, Julian Gamble, Lawrence O'Donnell, George Morfogen, Robert Prescott, Harry Sutton Jr., Nesbitt Blaisdell, Michael Laurence, Ana Reeder, Lee Aaron Rosen, Sharon Washington, Bill Raymond, Seth Barrish, Gerry Bamman, Daryl Edwards, Stivi Paskoski, Sam Coppola, Tom Aldredge, Michael Pemberton, Alexandra Socha, Steven Gilborn, Alano Miller, Robert Christopher Riley, Jack Gwaltney, Todd A. Kessler, Glenn Kessler, Joe Urla, Sean Ringgold, Ivan Martin, John Landolfi, Mark La Mura, Thomas Ryan, Raymond Mamrak

S1. Je to dobry serial, s dobrymi predpokladmi ma bavit. Ale aj tu jednu seriu som dopozerala len pretoze ma len 13 epizod a tie patminutovky "z buducnosti" ma zaujali. :) Ta situacia okolo bohaca mohla byt o dost zazivnejsia. Dalsie serie zvazim po case, ak niekto s overenym vkusom vyhlasi, ze su lepsie. :)(11.4.2010)

Konečně pořádný seriál z právnického prostředí!!! Jsem naprosto unešen důmyslným scénařem a špičkovými hereckými výkony - Glenn Close jako advokátka Patty Hewes je naprosto přesvědčivá, Rose Byrne jako Ellen Parsons pro mě představuje jednu z nejsympatičtějších seriálových postav vůbec a dva ostřílení seriáloví herci - sympatický otec Marissy z O.C. Tate Donovan a protihráč Jacka Bauera z první série 24 hodin, Zejlko Ivanek skvěle hlavní ženské duo doplňují. Právě postavu Raye Fiska v podání Ivaneka považuji snad za nejtragičtější z celého seriálu. Další velký klad spočívá v realistickém vylíčení postav - žádná z nich není prezentována jako vyloženě kladná nebo vyloženě záporná. I andělská Ellen má své stinné stránky, stejně jako "zlý" Arthur Frobisher se umí zachovat velkoryse či lidsky. Tím, že se seriál odehrává v dvou a více časových rovinách, vyžaduje od diváka zbystřenou pozornost a nesmí mu utéci žádný díl. Velmi se mi také líbí úvodní znělka a hudba, která ji podbarvuje. Nenapadá mě nic, co bych tomuto seriálu mohl vytknout, takže závěrem - už ať je tu druhá série!(10.10.2008)

po pár dílech jsem musela tento seriál přehodnotit... z dvou hvězdiček se rázem vyšvihnul na čtyři.. Glenn Close je zde neuvěřitelná, pořád nutí člověka přemýšlet nad tím, jestli je hodná, zlá a pocity k ní se během i jednoho dílu mění z "bože, doufám, že ti někdo něco provede a budeš pykat" k opačnému "vždyť ona za to nemůže, že je taková, co všechno si, chudák, prožila"(1.7.2010)

Konečně někdo vytvořil takový skvost, bohužel i chápu, proč může být nedoceněný - protože se diváci nesetkali s takovými lidmi, jaké seriál popisuje, tedy nejspíš se s nimi setkali, ale byli zmanipulováni a pravděpodobně si do konce života neuvědomí, že je někdo takhle zneužívá. A nejspíš skutečně ocenit tohle díllo můžou sami manipulátoři... A achjo, strašný překlad názvu, koukám, že i ve slovenštině to pohnojili.(9.5.2014)

Intrigy, tuzba po pomste, zmiesane pocity a emocie a hlavne brilantne herecke vykony objavite v tomto netradicne ponatom seriali z pravnickeho prostredia. Neda sa od neho odtrhnut, Glenn je tak protivna, ze to snad ani mozne nie je, ale neda vam s nou nesucitit a ja dufam, ze sa na nu budem moct pozerat este par serii, ktorych kvalita snad nepojde dolu vodou...(27.4.2008)

• - Seriál Damages byl ověnčen několika cenami, především vyčnívají cena Emmy a Zlatý globus pro Glenn Close za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli v televizním seriálu spadajícím do dramatické tvorby. (claudel)

• - Názvy dílů jsou kromě pilotního vždycky někým vyřčené v průběhu daného dílu. (Tom Riddle)