Patty Hewes - nebezpečná advokátka (TV seriál)

Damages

Damages - V ohrození života

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007 - 2012, 47 h 13 min (Minutáž: 59x45 min)

Glenn Close, Rose Byrne, Tate Donovan, Ted Danson, Željko Ivanek, Casey Siemaszko, Anastasia Griffith, Zachary Booth, Noah Bean, Chris Messina, Timothy Olyphant, William Hurt, Ryan Phillippe, John Hannah, Josh Pais, Michael Gaston, Sarah Viccellio, Sarah Shahi, Haley Joel, Michael Nouri, Mario Van Peebles, Kathryn Meisle, Matthew Davis, Li Jun Li, Jack Gilpin, Jeremy Shamos, Jennifer Missoni, Michael Stuhlbarg, Alexandra Daddario, Kelli Giddish, Janet McTeer, David Costabile, William Henderson White, George Aloi, Clarke Peters, Philip Bosco, Ben Shenkman, Martin Short, Campbell Scott, Marcia Gay Harden, Lily Tomlin, Tom Noonan, Peter Riegert, Peter Facinelli, Len Cariou, Ebon Moss-Bachrach, Derek Webster, Dominic Chianese, Judd Hirsch, Brett Cullen, Paige Turco, Reiko Aylesworth, Mädchen Amick, Keith Carradine, Garret Dillahunt, Craig Bierko, Kevin Corrigan, Mili Avital, Sarah Wynter, Gordon Clapp, Lynn Cohen, Damian Young, David Aaron Baker, John Doman, James Naughton, Neal Huff, John Goodman, Salvatore Inzerillo, Bailey Chase, Vanessa Ray, Dylan Baker, Murray Bartlett, Marina Squerciati, Debra Monk, Adam Stein, John Cenatiempo, Julie Ann Emery, Al Nazemian, Danny Boushebel, Patch Darragh, Peggy Gormley, Julie White, Michael Chernus, Cotter Smith, Holter Graham, Fisher Stevens, Peter McRobbie, Hettienne Park, Peter Friedman, André Holland, Brandon Thane Wilson, Samrat Chakrabarti, Darrell Hammond, Drew Beasley, Michael Potts, Joey Mintz, Marc Aden Gray, Felix Solis, William Sadler, Jonathan Dwyer, Usman Ally, Adriane Lenox, Rochelle Bostrom, Kiley Liddell, Brooke Liddell, David Gautreaux, Dominic Fumusa, Jordan Gelber, Aref Farraj, Demosthenes Chrysan, Stephen McGahan, Jesse Dean Montana, Scott Johnsen, Ed Moran, Meredith Salenger, Rajesh Bose, John Rue, Paul Carafotes, Gillian Alexy, Victor Arnold, Natalie Knepp, Jenna Elfman, Liz Holtan, Madison McKinley, Donnie Keshawarz, Alicia Goranson, Katie Finneran, Kate Jennings Grant, Armand Schultz, Seamus Davey-Fitzpatrick, Laila Robins, John Ducey, Marlyne Barrett, Charlie Semine, Francie Swift, Raúl Castillo, Ato Essandoh, René Ifrah, Marc I. Daniels, Angel Desai, Novella Nelson, Ewa Da Cruz, Roger Kass, Matthew Del Negro, E.J. Carroll, Glenn Fleshler, Barbara Christie, Rebecca Schull, Brennan Brown, Lewis J. Stadlen, Alex Ziwak, Ilana Levine, Mike Landry, Paul Anthony Stewart, Nina Hellman, Maryann Plunkett, Madison Arnold, Henry Kelemen, Tess Paras, Che Landon, Eisa Davis, Julian Gamble, Lawrence O'Donnell, George Morfogen, Robert Prescott, Harry Sutton Jr., Nesbitt Blaisdell, Michael Laurence, Ana Reeder, Lee Aaron Rosen, Sharon Washington, Bill Raymond, Seth Barrish, Gerry Bamman, Daryl Edwards, Stivi Paskoski, Sam Coppola, Tom Aldredge, Michael Pemberton, Alexandra Socha, Steven Gilborn, Alano Miller, Robert Christopher Riley, Jack Gwaltney, Todd A. Kessler, Glenn Kessler, Joe Urla, Sean Ringgold, Ivan Martin, John Landolfi, Mark La Mura
  • Wormboy

Malo ktory serial (a myslim aj tie sucasne) sa moze pochvalit tak kvalitnym obsadenim ustrednych postav. Glenn Close ako Patty Hewes je mrcha ako vysita a spolu s Rose Byrne spolocne tahaju cely serial bez sebamensieho zavahania. Okrem hercov je obrovskym pozitivom Damages sposob rozpravania pribehu, kedy vieme, resp. tusime, co sa stane na zaver a postupne sa nam odkryva cesta a motivacie postav, tento atribut je velmi zaujimavy a extremne funkcny. Prva seria ma vynikajuci spad a je za bezproblemove 4*. Druha seria je o nieco horsia a nebyt skvelej poslednej epizody dal by som len 3, takto davam 3,5/5* A tesim sa na tretiu seriu....Tretia seria je jeden velky omyl a boj, ktory som zdolaval s kazdou jednou epizodou akoby nemal konca kraja, katastrofa, ktora ma s predchadzajucimi seriami spolocne len obsadenie. 1* A stvrta seria? Katastrofa, ktora prekonala aj tu predchadzajucu. Neviem, ci tento serial skoncil, ja s nim vsak urcite ano. 0,5/5* Celkovo je teda v dosledku prisernym dvom poslednym seriam, hodnotenie take ake je.(5.10.2010)

Já pořád nevím, co si mám o Patty myslet. Je pro mě tak nějak neproniknutelná. Nedokážu se jí pořádně dostat pod kůži a to mě samozřejmě štve a nutí mě sledovat další pokračování. Určitě je vynikající právničkou. Každopádně, když chce být někdo vynikajícím právníkem, tak musí být ve svém oboru žralokem a Patty Hewes žralok je.(22.6.2010)

Ally McBealová před lety započala mánii právnických seriálů. Zároveň nastavila trend, kterým se takové seriály ubírají. Víceméně každý větší právnický seriál, který přišel po ní (Boston Legal, The Practice, Judging Amy) se zaměřoval více či méně vtipně na osobní životy právníků (soudců) a jejich případů, které obvykle nějak korespondovaly s jejich vlastními problémy. Damages s takovými seriály nemá společného nic než výchozí téma. Právo. Přistupuje k němu z jiného úhlu pohledu. Ally a jí podobní dokazovali, že vtipy o právnících bez duší a srdcí jsou skutečně jen vtipy, Damages z nich prakticky dělá realitu. Ukazuje právníky pohlcené pocitem moci, pro které vítězství znamená všechno. V jejich středu stojí Patty Hewes, za všech okolností královna šachovnice, brilantní a nelítostná, neustále balancující na ostří nože, víc než často sahající po morálně diskutabilních prostředcích. Pro vítězství obětuje všechno, včetně osobního života a rodiny. Vítězství je to, oč tu běží. To je poselství, které se Patty pokouší vštípit své chráněnce. Tou je Ellen Parsons, inteligentní a neobyčejně schopná, především ale nevinná a nezkažená. Rozehraná partie mistra a učně je nepochybně hnacím motorem seriálu. Není to však seriál o normálním životě, je to thriller, ve kterém má každá série vlastní zápletku, a tak neustále probíhá hra kočky s myší, kde nikdy není jasné, kdo je kdo. Příčinou toho jsou jednak plnohodnotní protihráči Patty (brilantní Željko Ivanek, Marcia Gay Harden či Ted Danson), jednak taky způsob vyprávění. Každá řada Damages Vám úvodem odhalí závěr (kupříkladu ukáže, že byla nalezena mrtvola jedné z hlavních postav) a až posléze se k němu propracovává několika vzájemně provázanými liniemi. Proč a jak se tedy vždycky dozvídáme časem v příběhu plném falešných stop a klamů. Z toho důvodu vyžaduje sledování vždycky od prvního až do posledního dílu každé série, naštěstí se (snad vyjma čtvrté série, kde to tak docela nevyšlo) za sledování ve výsledku vždycky bohatě odmění. 85%(2.2.2009)

Toto je jeden z mále úžasných dramatických seriálů poslední doby. Perfektní timing, dobře zakomponované flashforwardy. Celkově je to dějově nebité jak nevím co. K tomu senzační výkony hereckého ansáblu v čele s dokonalou Glenn Close. Postavy nejsou ploché a mají několik zajímavých rovin od každého trochu, ať je to dobrá stránka i špatná. "Záporné" postavy jsou vždy v něčem dobré a jsou ukázány i z té lepší stránky a ne jen jako to je ten velký zlý kapitalistický zbohatlík, který profituje na chudině (i když v druhé serii to tak asi bylo, ale co si budeme zazlívat, ta byla taky senzační, hlavně vyvrcholení).(19.7.2009)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 65. ročník (za rok) 2007 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Glenn Close + nominace (7) - 65. ročník 2007 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Rose Byrne, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Ted Danson, 67. ročník 2009 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Glenn Close, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Rose Byrne, Nejlepší herec ve vedlejší roli - William Hurt, 70. ročník 2012 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Glenn Close(24.3.2009)

• - Názvy dílů jsou kromě pilotního vždycky někým vyřčené v průběhu daného dílu. (Tom Riddle)

• - Seriál Damages byl ověnčen několika cenami, především vyčnívají cena Emmy a Zlatý globus pro Glenn Close za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli v televizním seriálu spadajícím do dramatické tvorby. (claudel)