Skladiště 13

• USA Warehouse 13
Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Thriller
USA, (2009–2014), 46 h 25 min (Minutáž: 42–87 min)

Hudba:

Edward Rogers

Eddie McClintock, Joanne Kelly, Saul Rubinek, Allison Scagliotti, Genelle Williams, CCH Pounder, Aaron Ashmore, Simon Reynolds, Jaime Murray, Faran Tahir (více)

Série(5) / Epizody(64)

V kombinaci dramatu a komedie (dramedy) sledujeme působení dvou tajných agentů Petera Lattimera (Eddie McClintock) a Myky Beringové (Joanne Kelly) na podivném místě v Jižní Dakotě zvaném 'Warehouse 13' - skladiště, kde americká armáda uchovává vzácné a nadpřirozené předměty, cennosti a tajuplné relikvie. Úkolem agentů je tyto předměty zkoumat a pozorovat, aby za pomoci jejich podivných činností mohli vystopovat další takové předměty a v tomto skladišti je ukrýt před zbytkem světa. (iHyik)

Paity

Skutečně jsem se snažil a sledoval poctivě jak se seriál vyvine, ale nakonec musím konstatoval, že se jedná o jakou si snahu o sci-fi mysteriózní záležitost, který se ale zvrtla v čistou duchařinu. ()

KM Phoenix

Celkovou sérii považuji za mnohem zábavnější, než by moje hodnocení mohlo naznačovat. V původním znění (český dabing tohoto seriálu patří mezi podprůměrné - opravdu nevím kdo v češtině tak hovadsky vytvářel dialogy) seriál svižně odcejpá a konverzační humor jenom srší. Nebojím se říct, že několik dialogů Peta a Mykai se dají přirovnat k dialogům Lei a Hana Sola v Hvězdných Válkách. Celkově dávám za tři z toho důvodu, že celkový děj se utváří poměrně nesnadno a tak dost dílů je schematických (jak už tady několik uživatelů naznačilo). Také mám trošku problém s tím jak jsou některé díly napsané, zejména to jak fungují jako agenti (operují po celém světě, supertajně a přitom vlastně úplně otevřeně a nikomu ty haluze nepříjdou divný. Pozitivem jsou herecké návštěvy z jiných seriálů (ST: Voyager, SG: Atlantis, SGU, Heureka (ta doslova) a další). Na závěr musím zmínit, že tento seriál způsobí, že na H.G. Wellse už nikdy nebudete pohlížet stejně :-))) ()

zelvicka.

Oddechová sci-fi kriminálka. Ústřední dvojice hezky funguje, zatím i bez sexuální tenze, vtípky a pošťuchování mezi nimi tomu dávají takovou hezkou svižnou úsměvnou atmosféru (každý kdo denně zachraňuje svět by to neměl brát moc vážně). ()

lardko

Celkem se na tenhle seriál dá koukat ikdyž nějaký díli sou strašný !!!!! Ale v celku seriál je dost dobrý. Věčinou jsou díly dost zajímavé , někdy i vtipné. ()

Bozvav

Seriál Skladiště není vůbec špatný, ale také ničím výjimečný a originální. Některé díly jsou lepší, některé horší, ale v podstatě ani jeden nevybočuje z průměru. Navíc skladba děje se v jednotlivých epizodách pořád opakuje podle jednoho vzorce, tudíž od 3 dílu nemá čím překvapit. Chybí mi více humoru, ale i akce a napětí, prostě nějaká gradace hlavní dějové linie, která by se táhla celým seriálem .Také obsazení až na "Ártího" nic moc. Přiznám se, že jsem to po první řadě vzdala. Třeba se k němu někdy vrátím. Za mne 60%. ()

warrenur

Dalsia z radu navivnych az prilis vtipnych somariniek. :) Prvu seriu som s prestavkami skukol na sluzobkach a to jedine vdaka podarenej Myke. V istych vyrazoch tvare mi velmi pripominala Lenu Headey. Mysterioznost kompletne zabijaju tie lacne pociatacove flashbaky. Slabe dvojhviezdie, kedze je serial uz starsieho datumu, siahnite radsej po niecom inom. ()

sirien

rozpočtově béčkovej urbanfantasy "detektivkovej" seriál, co jako obvykle stojí na postavách (takže začne bejt zajímavej s tim, jak tam začnou některé pozdější přibejvat). Pro ne-fanoušky žánru to bude nejspíš dost o ničem a propadne to někam ke 2*, pro fanoušky žánru mezi 3 a 4 - za mě za 4. ()

DemonizeR

Pilot nevypadal vůbec špatně, poněkud připomínající Sanctuary a X-Files, ale s odlehčenou atmosérou.... Těším se na pokračování. ()

char_t

Pro sci-fi fanoušky fajnová zábava - aneb vykládáme bílá místa v mapě historie pomocí cool hraček a megazáporňáků. Samotné vyšetřování sice místy začíná nudit, ale díly týkající se hlavní linky a obsazení zvedají seriál nad průměr, 4*. Na přelomu třetí a čtvrté řady snižuju na 3*, už to začíná být trochu nuda, nic nového.... PS: Pochvala za umění odejít - když jsem si v páté řadě říkal, že už bych se snad obešel bez dalších dílů, přišla parádní závěrečná epizoda a je konec. Skoro mám i chuť vrátit tam z nostalgie tu čtvrtou hvězdu, ale omezím se na hodnocení Silné 3* a 70% ()

MickeyStuma

Mysteriozní sci-fi seriál, na který se musí dívat s jistým nadhledem. Ohromné skladiště označené číslem 13. narvané různým starožitným harampádím, které mají vždy v sobě ukrytou nějakou technickou dokonalost, je zároveň centrálou tajných agentů, kteří řeší poněkud zvláštní případy. Ono harampádí agenti používají při svém poslání. Jejich vzhled vypadá, jako by pocházeli z 19. století, ale s těmi nejmodernějšími funkcemi. Jaký to má smysl jsem jaksi nepochopil. Příběhy plného mystična a nelogičností, nijak nepřesvědčivým způsobem dávají najevo o své dokonalosti či kvalitě. Příběhy jsou dosti těžkopádné a nějak nepochopitelné. A tak mě uniká celý koncept tohoto seriálu. O čem že to vlastně je? ()

bacon

Zábavná, neustále podpichujúca sa dvojica agentov nie z FBI, ale netypicky z tajnej služby. Artie tam tiež neskutočne zapasoval. Obľúbil som si tieto "postavičky". Krásne skladisko 13 ma neskutočne zaujalo a verím, že by som sa tam dokázal prehrabávať dlhé hodiny, dni, týždne, mesiace. Celkovo námet seriálu má obrovský potenciál a pevne verím, že tvorcovia z toho vyťažia maximum. Som v očakávaní ďalších sérií. Klobúk dole pred fantáziou pri vymýšľaní futuristicko-historických hračiek. Mám rád túto oddychovku. ()

tranquill

Poměkud rozporuplný seriál. Oproti Heuréce, se kterou je některými postavami spjat, není tak originální a efekty jsou více televizní. Zpočátku to vypadalo na kopii Hranice nemožného, pak to dostalo vlastní tvář, ale na další díly Hranic jsem se těšil poněkud více. Humorem se to naopak blížilo již zmiňované Heuréce. ()

dandislav1991

koukám na to, připomíná mi to Sanctuary, taky digitální prostředí a sem tam nějaká kamenná budova, zatím jsem v půlce první série a mylsím, že budu koukat dál, ale že bych to zřal nějak extra, to zas ne ... ()

Shakaar

Pamatujete na scénu kdy v Dobyvatelech Ztracené Archy archu převážejí do skladiště na v jejimž pozadí je stovky až tisíce beden s tajuplným obsahem? Ano tak takovým jedním skladištěm se zhruba zabívá děj seriálu. Agent Lattimer a Myka Bering jsou převeleni k tajnému projektu jejiž úkolem je ochrana tohoto skladiště a hledání dalších předmětů. Ano vím, děj trochu odfláknutý ale zpracování je slušné. Seriál mi trochu připomíná Heureku, což je taky trochu brakový seriál který se musí líbit všem ale mě spíše na tomto seriálu zaujala předměty které byli v minulosti vynalezeni známími osobnostmi. Takže zatímco Heureka zkoumá moderní technologii, Warehouse tu starou. Kvalita asi stejná ale pro Warehouse mluví lepší herecké obsazení a taky fakt že počet dílů na řadu nepřesáhne 12 nebo 13 dílů což zamezuje okoukanosti. Takže zatím 3* a ještě otázka na závěr - Byl H.G Wells muž nebo žena ? :-) ()

Rado H.

Supr relax pro fanouška sci-fi či mysteriózních seriálů. Zábava a humor převažuje na hlubokými myšlenkami,ale i takové seriály jsou třeba..Co dělat jiného než si po náročném dni popřát díl něčeho takového?:) ()