Cesty domů

Rodinný / Drama
Česko, (2010–2015), 345 h 15 min (Minutáž: 51–67 min)

Alois Švehlík, Miroslav Etzler, Petra Horváthová, Milan Bahúl, Petr Konáš, Ladislav Hampl, Miluše Šplechtová, Jan Zadražil, Stanislav Havrda (více)

Série(4) / Epizody(359)

Nová moderní rodinná sága Televize PRIMA autorů Barbary Bulvové a Jana Coufala v režii Jiřího Adamce zavede diváky mezi dvě znepřátelené rodiny. Cesty domů vyprávějí silný emocionální příběh o jejich nepřátelství. O nepřátelství na život a na smrt. Kořeny rodové nenávisti sahají do temné minulosti; příběh, který se divákům otevírá, se ale odehrává právě teď… (TV Prima)

carott odpad!

Ty, kteří se podíleli na vzniku tohoto filmu odsoudit za zločiny proti lidskosti. Zde je absolutně všechno špatně, od scénáře, přes herce (Ptáčková a Etzler jsou obzvláště špatní), po kameru. Ale co by se taky dalo od Adamce jakožto autora Pojištovny čekat.... Málokdy odsuzuju seriál po jednom díle, ale toto jinak nejde. ()

Psycho.R odpad!

Jeden z mnoha nudnejch seriálů, který se u nás vyrojili po roce cca. 2005. Nova a Prima to fakt zazdili. Adamec je řemeslník, všechno, co jsem od něj viděl je zcela řemeslná práci, nic víc, žádná snaha o upoutání okem. A hlavně ten nulovej příběh... Nechápu, jak se k takovejm seriálům můžou někteří kvalitní herci zapůjčit. ()

Segrestor odpad!

Cesty Primy jsou nevyzpytatelné a tak se bohužel tým nějakých skutečných odborníků na masovou zábavu vrhl směle do další práce a dal stvořiti sitcom Cesty domů. O to je vtipnější, že domů nikdo nedošel, stále se ti lidé bincají po studiu a tvoří a tvoří. Nekonečně mnoho dílů nás ještě čeká a tak nezbývá, než stanici vymazat ze své televize a nahradit zábavu něčím hodnotnějším, třeba procházkou po střepech, přiškrcováním nebo plováním v septiku. ()

Gilli

První díly byly velmi slibné ,to postupné odkrývání důvodu nepřátelství dvou rodin bylo napínavé. S přibyvájícimi díly to už začalo být slabší. Dějové zvraty dost předvidatelné.Například už od začátku mi bylo jasné že se Romeo (Šimon) a Julie (Venda ) dají do hromady . Dialogy místy až trapné,divák lehce uhádne dopředu co kdo řekne. Herecké obsazení celkem dobré ale ani herci jako je Dolanský nebo Švehlík tam toho k hráni moc nemají.Ptačková- Vitazková tam nehraje vůbec jenom odříkavá text.(Připadá mi ve všech rolích stejná). Trochu to oživila nová postava T.Hlavačka v podáni Martina Pisaříka . A skvěla Taťjana Medvecká . Mezi českými seriály patři mezi ty zdařilejší,pokud to nebudou moc natahovat pak se to může jen zhoršovat jako třeba Ordinace v růžové zahradě.--po půl roce Stalo se to čeho jsem se obávala začali to natahovat a je to čím dál horší. Další postřeh po 80 dílech je opravdu vidět, že ten scénář píše víc lidí a začíná se jim to vymykat z ruky. Tak si vymýšlejí nehorázné blbosti. Hrůza třeba to s tím jak se ten pachatel vrátí na místo činu , nebo jak nám předkládají jestli to není Martin někam odchází zrovna, když ti dva číhají ve vile přitom každý už stoktát viděl v upoutávkách kdo je vrah!..Jestli to tak půjde dál budu muset ubrat na hodnocení .Už se na to dívám jen kvůli Pisaříkovi a Smutné. Teď/nor 2012) už se na to nedá dívát vůbec nejvíc mně vadí to vyměňování herců s Novou je to jen o komerci dějově to už je o ničem! ()

Damielka odpad!

A to má být co? Může mi někdo vysvětlit, jak TOTO mohlo vzniknout? To se jako pár chytrých hlav na Primě sešlo a řeklo si: "Pojďme natočit originální seriál o jednom zkrachovalým manželství a dvou rozhádanejch dědcích, s moc vážným a seriosním scénářem, obsadíme do toho hodně moc herců z Ordinace a zasadíme to do prostředí nemocnice, protože ty herci z Ordinace už mají nafasovaný nemocniční pláště, tak toho využijme, a celý to natáhneme a zdramatizujeme tím, že ti herci z Ordinace budou mezi jednotlivýma replikama dělat hodně dlouhý odmlky," a někdo přes peníze pak řekl: "Jo, to je dobrý, to se bude líbit, dostanete na to tři miliony a Adamce, ten už bude vědět, jak z toho udělat kvalitní zábavu." Viděla jsem čtyři díly. Hodně, opakuji HODNĚ jsem se snažila vydržet víc, abych byla co nejvíc objektivní, ale FAKT to nešlo. V tomhle beztvarým seriálu není žádná postava, která by mi byla sympatická, se kterou bych se mohla sžít (i kdyby to byl aspoň kompars), žádná scéna, který bych mohla přiznat vtip nebo nápad. Hlavní hrdinka je unylá, Etzler až moc přesvědčivě vyžilej a očividně věčně v lihu i v reálu (co by herec neudělal pro roli, že ano?), Švehlík věčně zpruzelej, což ve filmech s Nicholsonem možná funguje, ale tady to leze na nervy už po deseti minutách prvního dílu (kde udělali soudruzi z Primy chybu?), milenec Roman je sice stejně starej jako hlavní hrdinka, se kterou má jakože poměr, ale vypadá víc jako její pubertální syn, čemuž odpovídá i to, jak se k sobě v seriálu tyto dvě postavy chovají - chybí tomu jakákoli přesvědčivá vášeň (to už je víc vášně mezi hlavní hrdinkou a jejím manželem) a naopak je to prošpikovaný zdlouhavýma úvahama na téma: "Dyk víš, Romane, že tě děsně miluju a chci bejt s tebou, ale můj cholerickej, věčně ožralej manžel, který mi již toliko ublížil, si rozbil stan na zahradě našich a já nemám to serdce ho vyhodit, poněvadž jsem především ta matka našich dětí, a to neni jen tak, tak dneska jenom jednu rychlou pusu na tvář a rychle dom. Já vim, že jsem ti slíbila, že mu o nás řeknu, ale ve scénáři je, že se stejně nakonec vrátím k němu, tak si to nekomplikujme nějakejma zbytečnejma citama, jo?" Potměšil zůstal věrný své roli postaršího, mocinky laskavýho doktora z Ordinace (aby se mu to nepletlo) a Jeníková sice vyměnila zdravotnictví za pohostinství, ale ten svůj karakter hraje taky pořád stejně jako na Nově. Paní Smutná je často smutná, protože jí Švehlík zahejbá se svou pacientkou, ale ne a ne se hnout z baráku, poněvadž mu milenka dala kopačky, na což si záletný manžel nezapomene své smutné manželce večer v posteli postěžovat (za to byl uhozen polštářem do hlavy). Jo, abych nezapomněla na "Kači" Kamily Špráchalové a její zvířátka, což má být asi jakože taková zábavná vložka, něco pro odlehčení v tom seriosním a závažném scénáři, takový stmelující element, který se snaží usmířit ty dva rozhádaný dědky. Trochu mi to připomíná, když Nova po půlhodině katastrofických zpráv dá na závěr televizních novin jednu veselou příhodu a velkém dobrodružství malého hrošíka z pražské zoo, aby lidi viděli, že na světě je pořád hodně dobrého. Ve srovnání s Dokonalým světem, který je taky často hodnocen odpadem, který jsem však s chutí dokoukala až do konce a de facto na jeden zátah, je TOTO opravdu odpad. Ale nebojte se, bude hůř. Nova chystá tureckou telenovelu a lidi na to budou koukat! () (méně) (více)

• Při natáčení výbuchu auta režisér trochu znejistěl ohledně využití kaskadéra namísto Jana Dolanského. Ten ve chvíli, kdy přišel na plac, požádal, aby mu pyrotechnici předvedli zkušební výbuch. Dolanský jen vykulil oči a prohlásil: "To si snad děláte srandu?" Nakonec se však rozhodl scénu natočit sám. Nutno dodat, že tato část, která ve výsledku trvá jen několik vteřin, se připravovala a točila několik hodin. [Zdroj: Kolínský deník] (hippyman)
  • Během natáčení se spotřebovalo 6 500 sáčků čaje, bylo použito přes 3 000 kusů oblečení, na praní oděvů bylo spotřebováno 250 kilogramů pracího prášku, bylo využito 150 km lepící pásky, na efekty bylo spotřebováno 10 kilogramů střelného prachu, využito bylo 200 000 čističů oken na vitríny a vše skleněné, za květiny se utratilo 250 000 Kč a denně se vařilo 20 vajec na rekvizity. (M.B)
  • V hospodě, která byla vytvořena v ateliérech, se vypilo 1 000 litrů nealkoholického piva a 15 000 šálků kávy. (M.B)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj