Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

Isuzu

Po druhom dieli prekvapenie tejto zimy. Potom, ako som videla trailer a znechutene mávla rukou (s komixom to má fakt společné len mená postáv) som si pozrela pilot, ktorý ma na moje veľké prekvapenie naozaj bavil a nevadilo mi ani to klišoidné prepojenie príbehu s detektívkou a druhá časť ma presvedčila, že každotýždňové čakanie na ďalší diel bude tak trošku peklo:). Úžasne obsadený Lucifer, ktorý ma baví každú sekundu, skvelé hlášky, výborný soundtrack (len z týchto dvoch častí som si hneď posťahovala niekoľko veľmi dobrých pesničiek) a príbeh, ktorý síce zatiaľ neviem, kam bude smerovať, ale to vôbec nevadí, lebo je to jednoducho veľmi návykové. Jediná postava, ktorá mi zatiaľ nesadla je Maze, čo je škoda, lebo v komixe som ju mala takmer ešte radšej ako Lucifera a tu ju stvárňuje nesympatická herečka a je zatiaľ vykreslená skôr ako pekná blbka...ale možno ešte prekvapí. Snáď si scenáristi dali záležať a aj ďalšie diely sa ponesú v takomto duchu:). ()

zuzrik

Po prvních 7 dílech jsem pořád nadmíru spokojená. Pokud kvalita vydrží a chemie hlavních dvou hrdinů nevyprchá, vydržím se dívat hodně dlouho :D Doufám, že se dočkáme dalších řad. ()

mansonn

Takze ukradli najlepsiu cast z filmu Horns - ked mu zacali ludia hovorit vsetky ich tajne tuzby. Prva seria ujde a ku koncu mate pocit ze sledujete obdobu CIS.Druha seria zacina zasa vlazne a potom sa to spusti a clovek by najradsej pretocil vsetky vrazdy a sa sustredil iba na pribeh okolo Lucifera. Niekedy mi to vysetrovania vrazd lezie ozaj na nervy, ale serial sa zatial oplati pozerat. ()

kubixix

Začátek první série byl pro mě trochu pomalý. Dost jsem se pral, zda sledovat dále. Sem tam jsem si ale pustil další díl a postupem času jsem se prokousal k dalším a dalším. Mr. Morningstar, ani mnoho dalších postav mi ale k srdci zatím nepřirostlo. Na druhou stranu jsem rád, že děj není moc komlikovaný. Hezky se skoro vše v jedné epizodě vyřeší a můžeme se v klidu vrhnout na další. Uvidíme, zda se i druhá série bude odvíjet stejným tempem a pomalu a věcně eskalovat. ()

Ariella

Ty zápletky jsou klaciské krimi, ale postava Lucifer je skvělá. Úžaně zní jeho britská angličtina mezi různými americkými dialekty. A jeho humor a flirtování a manipulace lidí jsou úžasné, až poučné :) ()

Yamatosan

Pozoruhodné, jak se ten seriál zlepšuje. První řada sotva průměrná generická detektivka s dalším zvláštním konzultantem, ve druhé se to ale pěkně rozjelo a ve třetí to nezkazili. No a pokud by "vymodlená" čtvrtá (very well, Netflix!) byla opravdu poslední, tak jde o důstojné (a překvapivě drsné) zakončení, jakého se tak mnoho seriálů nedočká. ()

silviastef

Fajn serial, hlavne prva seria. Co ma zaujalo, je herec, ktory si svoju rolu neskutocne uziva, je proste dobry. Jeho partnerka je slabsia, stale ten isty face, ziadne emocie. Jej serialova dcera hra aj za nu. ()

KraLuban

Hodnoceno po prvních dvou sériích (a nevím, jestli budu koukat na třetí) - je to dobrá zábava, ALE čím déle to běží, tím víc to připomíná nastavované limonády typu Ohnivé kuře. A to přitom základní myšlenka je super, Tom Ellis fantastický a zápletka není vůbec blbá. Jen je vidět snaha vytřískat z nastavené značky co nejvíc. Možná právě proto váhám s třetí sérií, která už má děsivých 24 nebo kolik dílů. ()

Larikazka

Když jsem začala sledovat, netušila jsem, že se jedná o krimi... příběh mě ale navzdory tomu zaujal. Přes některé pasáže se ale musíte přenést, díky stereotypu právě amerického stylu kriminálek. Mrzí mě, že samotný příběh Lucifera se prostě vleče, což seriálu bohužel strašně bere na zajímavosti. ()

bicekz

Na tento seriál jsem se rozhodl podívat kvůli několika doporučením. Když jsem slyšel, že ďábel žije v lidském světě, zaujala mě myšlenka a rozhodl jsem se podívat. Bohužel jsem zklamán. Ačkoliv nemůžu říct, že by to byl špatný seriál, ale celkově mě zklamal děj. V podstatě se pouze jedna o slabší kriminálku a možná tak 5-10% celého seriálu je právě věnováno peklu a ďáblům... Díly bez řešení pekla pro mě naprosto postrádaly smysl a dostávaly nejmenší hodnocení. Největší naopak dostávaly závěry sérii, které se povedly. První série byla spíše seznamovací, nic moc se v ní neděje (kromě posledních 2 epizod) a ohodnotil bych ji cca 70%. Druhá série je podle mého nejzdařilejší, ačkoliv se zbytečně až moc dlouho řeší návrat do pekla. Třetí série bohužel zklamala všechny fanoušky. Dej byl hrozně zdlouhavý a relativně nezajímavý. Abych této sérii nekřivdil, naopak se nejvíce povedly 2 finální díly. Po neúspěchu třetí série přišel přesun na Netlix se čtvrtou sérií. Ta je více psychologicky zaměřená a téměř se vyrovnává druhé sérii podle mého názoru. Líbilo se mi psychické vyrovnání Chloé s totožností Lucifera. Závěr se relativně také povedl. Na další série se podívám, ale už od tohoto seriálu radši nečekám žádné zázraky. A vy nečekejte taky, jinak budete zklamáni. ()

Spike86

Zvláštní. Podle pilotu bych rozhodně neřekl, že mě to bude bavit. Nakonec mě ale mix kriminálky, vtipného ďábelského hrdiny a vyvíjejícího se vztahu mezi ním a policistkou baví. Jistě tomu napomáhá i to, že postavy nejsou ploché a rozbory hlavního hrdiny psycholožkou. 66% ()

Andrej22

Skvělá oddechovka. Kriminální případy v jednotlivých dílech jsou sice celkem jednoduché a vrah se dá často odhalit, ale kvůli skvělému homuru to zase až tolik nevadí. Ale jakmile je případ odstaven na pozadí a hraje se víc na nadpřirozeno tak je to daleko lepší. První série dobrá, druhá série lepší, třetí slabší průměr, čtvrtá fantastická. 83% ()

futislav

Kdyby se tvůrcům do těch detektivních zápletek podařilo zakomponovat o špetku více mystiky a udělat celý seriál o pár stupňů temnější, dal bych i pátou hvězdu. Takhle to často sklouzává do dimenze lepší seriálové kriminálky z L.A. . Lucifer je zkrátka málo luciferovatý a až příliš šetří svými pekelnými schopnostmi, což je velká škoda. ()

mcamino

Očekával jsem uplně jiný průběh, v podstatě děj do čtvrté řady jsem čekal v první sérii, což má několik důsledků. Zaprvé mám rád, když jsem překvapen dějem, takže se objevilo spoustu zápletek, které jsem nečekal. Na druhou stranu byl ale děj často protahován, viz třetí série, ve které byl tento seriál pouze tuctovou kriminálkou. Konec hodnotím dobře, i když jsem opět čekal trošku jiné rozuzlení, ale proč ne. Herecké výkony (,které zde mohu hodnotit, protože jsem seriál viděl v originálním znění, v dabingu se hodnocení herců a celkově zvuku vyhýbám) super, charismatická hlavní dvojice a také vedlejší role obsazeny dobře - rasová vyváženost doplněna adresnými vtípky, za mě OK. Celkově seriál hodnotím velmi pozitivně, i když jsem původně čekal uplně něco jiného. Že bych si ho ale okamžitě šel pustit znovu, to zase ne. Proto hodnotím 80%. ()

Wineology_

Dojel jsem 5 sérií a dost. První až třetí byla valba, ale nekonečné opakování případ-něco mezi-vyřešení případu-dojemná scéna-zvrat už člověka přestane bavit. Je to moc na sílu a málo změn. Přesto tento seriál budu hodnotit celkově 4*, jelikož poskytl přesně to, co jsem od něj čekal: ve strastech života mi dodal svůj osobitý humor, nadhled nad často těžkými situacemi v životě, který Lucifer často míval, a tak celkově pobavení na dlouhé večery, když už jsem před spánkem nestíhal nějaký kvalitní trojhodinový snímek. Možná se někdy vrátím, možná ne, všechno bude záležet na životních situacích, jestli ještě někdy budu potřebovat Lucifera a jeho pozemské dobrodružství. ()

DobraVila

Ešte sa mi v živote nestalo aby ma nejaký pilot zaujal natoľko aby som si ho pozrela 2x. Má to náboj, štýl, je to niečo nové, svieže aj keď tu takýchto vecí už bolo veľmi veľa, nedá sa to zavrieť do žiadnej škatuľky. Dúfam, že úroveň série zostane rovnako vysoká ako pilot a rozhodne sa máme na čo tešiť. Ako čerešnička na torte je Tom Ellis o ktorom som doteraz vôbec nepočula a rozhodne to ľutujem, lebo ten chlap je zážitkom sám o sebe, nespomínam si, kedy naposledy na mňa niekto takto zapôsobil. Neskutočná charizma. Keby som mohla dám aj 6* už len kvôli nemu. Aktualizácia po druhej a tretej sérií... Nie len zistenie, že sa jedná o DC produkciu ale aj neznesiteľná Cloe ma núti prihliadať na seriál trochu kritickejšie. Prvotné nadšenie rozhodne upadlo a bojím sa, že aj samotný seriál stráca šťavu. Uvidíme, čo s tým ďalej.../// UPDATE po zhliadnutí 4. série - vďaka za to, že seriál prebral Netflix! Ak máte čas tak celú sériu zhltnete za deň a neľutujete ani minútku! Skvelá práca. ()

BranuliQ

Zatiaľ ide o najlepšiu novinku tohto roka, a to bezkonkurenčne! Mix fantasy a krimi je niečo, čo tu v takomto prevedení ešte nebolo a k tomu výborný Tom Ellis, ktorý tomu celému dáva úplne iný level a ostatné seriály zatiaľ necháva ďaleko za sebou. Po dvoch dieloch zatiaľ jasných 100%. Po zhliadnutí série nadšenie upadá, no žiadna katastrofa sa nekoná. Práve naopak. Seriál ako taký si až do konca držal ten šmrnc prvého dielu. Niektoré diely boli ale príliš nudné, kde hasil jedine hláškujúci Tom Ellis. Luciferovi tiež dosť ubližoval štýl "čo časť, to prípad", kde v podstate nemalo miesto ani to výborné temno z prvých dielov. No záverečné tri diely boli naozaj výborné, možno lepšie než tie prvé, výborne navnadili na druhú sériu a tak dať menej ako štyri nemôžem. 1. SÉRIA: 80%, 2.SÉRIA: 85%, 3. SÉRIA: 80%, 4. SÉRIA: 95% ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse