Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013–2019, 78 h 15 min (Minutáž: 45–60 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd, Rolando Boyce, Shane Lynch, Anne McDaniels, Patrick St. Esprit, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Anzu Lawson, Simone Missick, Guy Burnet, Bruce Holman, Michael Eauslin, Carlos Antonio, Kaiwi Lyman, Scott Bailey, Brionne Davis, Griffin Freeman, Tom Beyer, Lulu Brud, Jack Axelrod, Greg Collins, Kanin Howell, Rocky McMurray, Mark Berry, David DeSantos, Omar Leyva, J. LaRose, Veronica Taylor, Alisa Vilena, Michel Gill, Holly Lynch, Keir O'Donnell, Graham Rogers, Lili Simmons, Susan Sarandon, C. Thomas Howell, Kabby Borders, Adina Porter, Rhys Coiro, Billy Miller, Brian White, James Keach, Johnny Sneed, Todd Robert Anderson, Orson Chaplin, Tory Stolper, Steve Trzaska, Eddie J. Fernandez, Jeff Bosley, Ray Abruzzo, Apesanahkwat, Simon Templeman, Donald Faison, Kim Raver, Jake Busey, Zackary Arthur, Ric Sarabia, Derick Alexander, René Ashton, Alexa Demie, Samuel Marty, Yelyna De Leon, Bunnie Rivera, Aaron Hendry, Andrew Bloch, Stacy Arnell, Sasha Feldman, Joe Marinelli, Frank Renzulli, Judi Barton, Alisha Boe, Seth Carr, Don Dowe, Pancho Moler, Yousef Abu-Taleb, Peter Navy Tuiasosopo, Mel Fair, Brenna Otts, Chris Tardio, Alex Saxon, Phil Abrams, Rome Kanda, Greta Jung, Domenick Lombardozzi, Lola Glaudini, Tony Curran, Kate Arrington, Susan Pourfar, Robert C. Kirk, Max Casella, Peter Holden, Sandy Martin, Jacob Ming-Trent, John Keating, Omar A. Soriano, Zach Grenier, Gillian Saker, Delaney Williams, Alexandra Turshen, Michael J. Burg, Rick Crom, Chris McGinn, Chance Kelly, Susan Blackwell, Alan Alda, Gregory Konow, Alexander Bedria, Jamar Greene, Adwin Brown, Kalama Epstein, Juan Alfonso, Alexandra Berti, Ryan Dorsey, Kathy Corpus, Candace Smith, Eddie Alfano

Komentáře uživatele Ouwen k tomuto TV seriálu

PRO: Hereckej ansábl, vizuální stránka, režie, když dojde na akci, je na co se koukat, interiéry, Los Angeles, koncept, námět, soundtrack // PROTI: Čtvrtá série je nedopečená, málo akčních scén, občas nedomyšlené momenty.(25.10.2015)

Díky vynikajícím hercům, barvitému scénáři a perfektní vizuální stránce je o zábavu postaráno. Jedná se o civilní krimi-drama s komediálními prvky, kde občas nám tvůrci naservírují realistické bitky a sem tam někdo dostane headshot. Tohle skutečně není o akci, nikam se nespěchá, veškeré dějové linky po první sérii pečlivě uzavřeny - všechno je přirozené a premisa o cápkovi, který žehlí problémy neschopných lidí a na ty svoje je zcela bezmocný, mne k seriálu magnetizuje. Škoda, že bitek není víc, i tak se ovšem nadmíru bavim a zejména Liv Schreiber jakožto Ray Motherfucker Donovan interpretuje famózní výkon spolu s Jonem Voightem (Mickey). Spolu vidět moc nejsou za to každá jejich vzájemná konfrontace je nervy drásající. Vůbec nezaostává ani rodina Donovanů (sebeničící Bunchy co furt chlastá, Terr a jeho "vztah" se sestřičkou, dcera, syn i manželka Raye) a naprosto žeru jeho parťáky (lesbička Lena, Izraelskej badass Avi). Potěší i správně démonický gangster Sully, hotovej automat na hlášky a vlk samotář od FBI, zasranej puntičkář, co Donovanům fakt zatopí. Chválím chytlavé soundtracky, přesto u mne vede instrumentálka, která hraje skoro neustále. Ohledně té akce, je Rková takže průstřely jdou vidět, bitky mají jednoduchou choreografii se složitými kryty, jsou kontaktní, bez střihů, realistické a dynamické - dost mi seriál připomíná Breaking Bad. Uvidím co nabídne druhá série, po první všecko šlape tak jak má, elegantní, emocionální, napínavé, syrové, autentické s charismatickým borcem, jezdící v luxusním autě a procházejícím skrz ty největší žumpy v LA. 9/10(8.10.2016)

Kvalitní scénář a zejména perfektně vygradované situace, na 24 hodin to ještě nesahá, ale napětí zejména od druhé půlky téhlé série šrotovalo na maximum. Plno adrenalinu, takže mód tkví v tom, že Ray Donovan má před sebou dost problémů a vůbec se nezastaví, chlastá, furt někam jezdí a osud ho pořádně fackuje. Rodiné problémy, nedůvěra v práci, ve které už skutečně jde o život nejen jemu. Plno postav to schytá a u některých mne to fakticky mrzelo, potěšilo i celkem brutální finále, kde Donovan se utrhne se řetězu a pěkně nelítostně vyřeší své trable, naštěstí nechybí ani slušná porce humoru... například novej soused Drobek, se kterým Mickey tvořil supr chemii, spisovatel považující Donovana za bratra, ale nejvíc mne pobavil tanec ožralého Raymonda se synem po oslavě :-D, skvělá hudba.. co se týče akce, opět, pár úderů padne, pár výstřelů, je to brutální, krvavé. Jen finále mi až na linii Raye nepřišlo moc atraktivní. Potěší i slušnej vývoj některých postav (Bunchie, Terry) a spousta nováčků (agent FBI, poboční Mickeyho, i ten detektiv byl fajn a bavila mne i reportérka). Uvidíme co třetí série, ta druhá nedělá ostudu a bavil jsem se nadmíru i když konec mohl bejt atraktivnější. 9/10(8.10.2016)

Musím krotit své nadšení, po dlouhé době jsem pocítil ten hřejivý pocit, kdy jsem se nemohl dočkat až přijdu domů, udělám čínu, rozdělám energetický nápoj a najdu si čas pro seriál. Třetí série prostě nemá chybu. O to více mne mrzí, že jsem dojel do finiše. Konečně tu jsou i pořádné akční scény, krvavé přestřelky, krátké souboje, kde Donovan předvede pěkné chvaty, bylo to napínavé a s chirurgicky-přirozenou přesností všechny dějové linky do sebe zapadají. Raymond Donovan už není takovým pokrytcem, dožene ho svědomí a začne uvažovat, že se všim praští a nejraději by holdoval životem, aniž by si ušpinil ruce. Jenže okolnosti ho nenechají vydechnout a chtě-nechtě musí dělat to, co umí nejlépe. Mickey si taky začal s Arménskou mafií, mnoho lidí přijde o krk a odnese to pochopitelně celá rodina. Ačkoliv fandím Rayovi, tak během sledování po celé dvě série jsem si říkal, že někdy přeci jen překračuje určité morální hranice a chová se vůči všem nefér. Proto vítám změnu jeho charakteru a konečná zpověď mne sundala po emocionální stránce. Třetí série jako taková nepostrádá důvtip, působí autenticky, vítám nesmírný příval napětí s perfektní hudbou a úžasnou vizuální stránkou, z barev a krve jsem se bahnil v nadšení. Finále nejsilnější za všechny tři série. Tvůrci budou mít co dělat, aby sami sebe překonali. Mno a jelikož jsem nadopován nadšením, tak uděluji absolute review! 10/10(8.10.2016)

Pěkný start, ale následujících pár dílů se to trošku táhlo. Čtvrtá série se ubírá konceptem, kterej mám nejradši - hlavní postava hledá pro sebe a pro okolí odpuštění, postavy procházej nesmírným vývojem a spousta z nich "dospívá". Škoda jen, že z akčních scén nám moc tvůrci neukážou (bitka mezi hercem a ruským bodyguardem, finální boxerský fight v ringu), proto je nejlepším momentem souboj mezi Rayem a profi zabijákem u něj v bytě. Působí brutálně a napínavě, ale jeho ukončení mi moc nesedělo. Vizuální stránka se mi taky zdá slabší. A přijde mi, že Mickey už nemá co nabídnout, ten jeho kolotoč průserů mi pil krev (obzvlášť z důvodu, že mu Ray odpustil a všecko to naznačovalo tomu, že i jeho postava najde vykoupení.) Bunch blbečkem asi už zůstane, Daryl leze do prdele boxerovi, na druhou stranu Terry mi přirostl k srdci a byla radost sledovat jeho vztah s policajtkou, či poslouchat uvědomělé dialogy. Chválim vztah Raye a jeho ženy; vzájemně si telefonují, staraj se o sebe, líbaj se, jsou k sobě upřímný a držel jsem jim po celou dobu palce. Poslední díl nic moc. Bavil mě, ale vůbec nebyl vygradovanej. Je to nedopečené - záporáci nevyvolávaj respekt, ke konci už spousta nelogickejch sraček, co se mi nechce rozebírat a jejich vinou nesvítí pět hvězdiček.. pořád seriál funguje, je zárukou kvality, ale chce to fakt nějakej silnej nákop k brance. I když chápu, třetí sérii jež přestavuje strop seriálu, asi překonat nepůjde. A musim připustit, že dceruška Raye je fakt... pěkná :-) 9/10(8.10.2016)

Už se to hrozně táhlo. Atraktivní Los Angeles se moc nevyužívá, stupidní scény se mixují s klišé a občas se objeví slušný souboj. Chybí zajímavější témata, lepší postavy v konfrontaci s Rayem. Ani mě moc nenapadá co psát k týhle řadě, protože se toho moc nedělo. Konec série by měl bejt konec seriálu.(1.11.2017)

Nesouhlasim. Rayovi dochází dech výrazně a nepomohlo tomu ani zasazení do NY. Je to lehce osvěžující, ale povim vám, nebýt Lieva, kašlu na to. Scénář je primitivní bullshit, působí to hodně nedodělaně, vedlejší postavy a celá rodina Donovanů jsou nudný. Bunch je sice dobře zahranej po emocionální stránce, ale...bože, je to naprostej idiot, se kterým jsem nemohl soucítit. Terr měl pěkně našlápnuto a působil dospěle, ale takhle primitivně si dojebat život může jen vůl. Daryllovo mapování událostí ve filmovém průmyslu je bohužel jen naznačeno a z tohohle tématu by se mohlo těžit více. Mickey je už absolutně mimo a nemá co nabídnout i přes fantastického Voighta. Bridget a její "Nickelback" boyfriend jsou asi nejstrašnější pár. Chvíli mě Bridget překvapovala se svým vývojem, ale když se SPOILER: chce odprostit od táty a radši zůstat s týpkem, kterej prodává drogy a může ohrozit i jí....LOL ok. SPOILER: Týpek co má prostřelenej mozek se ještě plazí, LOL. SPOILER: Rayův výskok z okna, šplh a banda pronásledovatelů s pistolemi, LOL...Mickeyho útěk z nemocnice s Bunchem, LOOOL....hej.. a dost. Tam je tolik stupidních, nesmyslných scén. Už z toho necítím syrovost, špinavost... už cítím, že se tam může stát cokoliv. A ta stará babka co tam jakoby hláškuje tomu nasazuje korunu. Ty nové postavy jsou tak otřesný a současný se chovaj tak nezodpovědně, že mi zde chybí ta Abby…. finále je totálně nevýrazný a nebýt Lieva, nemělo by smysl to sledovat.(15.1.2019)