Constantine

USA, (2014–2015), 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr (více)

Epizody(13)

Constantine dokáže v ľuďoch vidieť anjelov a démonov, no jeho duša je upísaná peklu. Rozhodne sa život plný zla opustiť, no toto rozhodnutie mu nevydrží dlho. Démoni sa totiž zamerajú na dcéru jeho kamaráta Liv (Lucy Griffiths známa z True Blood) a jemu nezostáva nič iné, než sa vrátiť späť do boja.
Tvorcovia obsadili do role hlavného hrdinu Matta Ryana (Myšlienky vraha, Vikingovia) a sľubujú návrat ku koreňom komiksu. (Refresher.sk)

Laerry

Oproti stejnojmennému filmu je John konečně blonďatý, ale za to si dal předsevzetí tolik nekouřit – neboť to škodí zdraví. Televize má svá vlastní pravidla, zvláště pokud se jedná o celostátní vysílání. A na to doplatí Constantine se svou poznávací značkou. Ale co, mě to nevadí, spíš mě více mrzí, že z projektu odešla Lucy Griffiths, kterou mám ráda od dob seriálového Robina Hooda. Jasnovidka Zed je ale docela slušnou záhadou a s Johnem mají skvělou chemii. Teď už jen nezbývá doufat, že epizodní příběhy budou více temnější a temnější a zrodí se z nich nějaký pořádný story arc. Celkově se mi seriál dosti zamlouvá, jelikož mi připomíná zlaté začátky Supernaturalu, kdy se skutečně řešili démonické příběhy... a není to náhoda, protože právě SN měl v příběhu Constantina přímou inspiraci. ()

filmmovier

Kulervoucí pilot. Neskutečně působivá, akční a velice, velice temná záležitost. Tenhle Constantine je velice COOL. Pokud to bude pokračovat v tomhle tempu (a já doufám, že to bude lepší a ještě mnohem temnější) bude to jeden z nejlepších seriálů. Tohle zpracování rozhodně stojí za pozornost a já už se těším, až se to na podzim rozjede. Zatím si ale nechávám rezervy, neboť pilot Flashe je na vyšší úrovni. DC prostě jede, pecka. Představitel Constantina je správně drsnej a vůbec nevadí, že nekouří. No a to vymítání bylo fakt luxusní. Ta atmosféra je velice působivá, scénář je dobrý, přičemž doufám, že děj bude souvislý, navazující, a taky v to, že pilot bude nejslabší epizodou seriálu. Zatím 83%, nakročeno k pěti pentagramům.... ()

FaceMan

Po zhliadnutí pilotného dielu uvažujem že si ho pôjdem pozrieť ešte raz. Ryanov britský prízvuk tomu dáva tú správnu atmosféru. Skvelý začiatok John ak to takto pôjde ďalej tak budem nútený dať plný počet. ()

PeterNet

Po dovu dílech - stejné jako Supernatural. Jsem zvědav, zda autoři dokáží vymyslet něco inovativního, když v Supernatural už po tolika sezónách vyplýtvali takřka všechny témata. ()

LUKICKK

Škoda, že tomu chybí poslední epizoda, tenhle seriál bych si dokázal představit jako několika-sériovou záležitost. Kdo má rád fantasy věci ze světa křesťanství, tohle je za mně nejlepší volba. Swag Constantine. ()

geklon

Přesně tak.Je to přepálený, trapně hláškující, béčkový kulisy, efekty, herecký výkony. Celý je to takový jaký to muselo být. Snad nám nabídnou tvůrci i chytrý scénáře. To je jediný co může tento projekt držet při životě. Vražedné pobřeží démonů. ()

Diego

Hodnocení prvního dílu. Jsem fanoušek Constantina, takže jsem byl připraven mnohé odpustit, kdyby měl matt ryan černé vlasy a né tenhle blond přeliv, bylo by to lepší. Ale to je jen moje představa constantina:). A hle, bavilo mě to, i přes tv triky je to zdařile kreativní a jsem zvědavý na pokračování. ()

hroubek

Jsem poměrně zklamaný. V seriálu je vidět potenciál a směr, kterým by to chtělo jít, ale tak nějak se mu to nedaří. Je to sice pěkně krvavé a některé díly mají opravdu moc dobrou atmosféru, bohužel je kazí hloupé dialogy. Matt Ryan se snaží a jeho Constantine zahraňuje opravdu nudné epizody, ale s některými věcmi prostě bojovat nedokáže. Cosnatine je prostě odpočinková podívaná, která neurazí a bohužel ani kdovíjak nenadchne. Z DC seriálu patří k tomu horšímu(Gotham) a na to špičku(Arrow, The Flash) se nechytá. Škoda. ()

VanTom

"Vzrůstající temnota" způsobuje zvýšený zájem pekelných přisluhovačů o dělání bordelu na Zemi. Čelí jí cynický mág v baloňáku, vizemi mučená kráska pronásledovaná minulostí, chlápek se 40+ životy a jeden škodolibý anděl (o jehož postranních úmyslech se víc už nedozvíme). Takže premisa nabitá potenciálem, který však v těch 13 epizodách zatím jen "obhlížel terén", protože zápletky víceméně variovaly jednotný mustr vymítání různorodých démonů z posedlých lidí. Avšak rozhodně jej bylo na rozdávání, koncentrovaný zejména ve skvělé titulní postavě, vystihnuté přesným Mattem Ryanem. ()

zigíš

počkal jsem si na ten upravený (vylepšený ?) pilot a místo nahoru jdu s hodnocením dolů, pár dílů ještě dám ale silně pochybuji, že se něco změní, trend Arrow, Flash, Gotham dál pokračuje v mdlej, necharizmatickej rádoby temnej comicsovke ..zatím 40% ()

kklepkaa

Po prvních dvou dílech jsem spokojená. Zdá se, že si na svůj seznam sledovaných seriálů musím připsat další :-) ()

ghatos

1. série: hodnocení po 3 dílech: Jak tady někdo psal, je to strašně odhrkané. Za 40 minut se tam sotva stihne něco narvat podstatného. Na seriálu jde strašně moc vidět, jak se spěchá a hraje se na okamžitý efekt. Chybí tomu psychologie, plíživá temnota i silnější charizma hlavního hrdiny...58%. ()

vyfuk

Nebudu lhát. Constantine byl pro mne v celku oříšek. A jak tam nějak koukám na hodnocení, které neustále balancuje mezi 69% a 70%, tak vidím, že nejsem sám. Některé díly jsou suprové, některé jsou zase v celku slabé. Záleží na vkusu. Asi je hlavně škoda, že seriál není zase tak špatný a skončil hned po první sérii, s tím, že si ale postavu jako John dokážu představit třeba jako jednoho z hlavních super bonusových charakterů v nějakém díle třeba Lucifera. Opravdu moc nevím jak to sesumírovat. Není to špatný seriál, ale nedokážu si moc představit, že bych vydržel u něčeho takového třeba na další čtyři série, ne-li méně. Ale na druhou stranu... Lucifer je taky super, a dneska už skoro ani nevím jestli mám dost sil koukat třeba na takovou čtvrtou sérii... ()

LizianShaw

Můj 100. komentář a rozhodl jsem se vrátit k mé srdcovce, která skonala příliš brzy a rozhodně si zaslouží vyšší hodnocení. Co je na tomto seriálu nejlepší? Rozhodně jeho temný tón, který se perfektně hodí k okultní magii, nechutným démonům a archandělům. Nejradši bych si přál, kdyby se jím inspirovaly i jiné komiksové žánry, čímž poukazuju na to, že tu ne vždy všechno skončí dobře. Johna Constantinea tu hraje Matt Ryan, který je perfektním ztělesněním této komiksové postavy. Nic proti Keanu Reevesovi, který měl svůj šarm, ale Ryan se trefil do černého. Hellblazera nemám načteného, ale z toho co jsem viděl bych řekl, že se mu John dost podobá, vtipné spíš je, že si NBC nemohlo dovolit aby v seriálu kouřil (paradoxem je, že kvůli kouření vyhodili Ryana z hotelu :)). Ostatní postavy nejsou moc zastiňované, Papa Midnite, Zed a Chas jsou fajn, spíš mě zamrzelo vyřazení Lucy Griffiths, která se jen mihla v pilotu. Nebavila mě snad jen jedna epizoda, kterou je Chasovo flashback (epizoda 10), jediná epizoda, kde se objevil známý Dc záporák Felix Faust, na to jak velké jméno má v komiksech, tady vůbec nic neudělal, což zklamalo. Potěšily naopak epizody s Jimmem Corriganem, jehož náznaky na Spectrea mě po zrušení seriálu dost zabily. Oblíbenou epizodou je Saint of Last Resorts, kde byla vydařená týmovka s jeptiškou a posednutí démonem. Byl bych rád za propojení s Dc Universe (Swamp Thing by atmosférou docela seděl), místo toho jsme se dočkali násilného přidání do Legends of Tomorrow, kdy ta banda idiotů se k Johnovo temnému stylu vůbec nehodí, naopak ho v seriálu jen zesměšňují. ()

Fox85

Trochu promarněná šance. Hlavní hrdina neuvěřitelný sympaťák a některé "příběhy" byly dobré. Bohužel to všechno sráží nedotažený scénář a občasný pocit levnějšího devadesátkového seriálu. ()

FloTin

Jako DC fanoušek jsem spokojený. Není to zatím až tak dobrý, ale je to zatím první díl. Určitě se to zlepší. :) ()

kenkaku

Prakticky jediné co nesedí, je že Constantine nečadí jak fabrika. Jinak je vše v naprostém pořádku a celkem nechápu proč se seriál nechytil. Obzvlášť pilot je velmi povedený (i když jsem nepochopil proč Liv uklidili hned po pilotu, aby ji nahradili obratem jinou pipkou, která ještě čas od času zcela zmizí z děje - v epizodě vůbec nevystupuje a ani se o ní nemluví) ()

DavidS.

Můžeme se přít, zda Constantine není, přes veškeré charisma, až příliš über a cool, ale to nic nemění na faktu, že seriál postrádá temnotu, originální vizuál, prostě cokoliv, co by jej odlišilo od teen hrátek typu Buffy a jiných zoufale nudných bububu počinů...Zklamání... ()

iXtr3m3

Ja neviem, ale po celej sérii to fakt nemalo gule na to, aby sa to riadne rozbehlo a pokračovalo. Potenciál bol tatam. Keanu bol síce mimo kreslenej predlohy, ale bol to Keanu, tomu uverím všetko. Toto sa komixu držalo celkom verne a čo z toho, nič. ()

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Seriálový Constantine hlásí comeback

Seriálový Constantine hlásí comeback

21.03.2018

V roce 2014 se rozjel seriálový Constantine, jehož na NBC zrušili po pouhých třinácti epizodách. Sledovanost holt nebyla taková, v jakou se doufalo, hrdina s tváří Matta Ryana ale fanouškům náramně… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí