Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (více)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)

Série(8) / Epizody(113)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

Lewisssek

Rozpačité, toť první dojem. K postavám si člověk asi bude muset hledat cestu delší než u WD, ale potenciál to má určitě, prozatím i originalitu. Bojím se ale, že obojí jen do chvíle, kdy se to "sesype", vidím to na konec první série. A dál budou tvůrci moci nabídnout maximálně rozumnou alternativu pro ty, které už Rick sere víc než Carl...a to vlastně není tak málo:) Btw. Hodnocení po pilotu jsem nikdy nechápal. To u sledování filmu taky vlítnete na csfd po prvních pěti minutách a sázíte hvězdy? Pokud má ale toto hodnocení vyjadřovat "stávající úroveň" seriálu, pak očekávám editaci hodnocení po každém novém díle. Edit po tři a půl dílech: Fuck th Fear the Walking Dead ()

andysek88

Pilot průměr, dějově by se dal zkrátit na 30 minut, konec zajímavější. Edit po druhém díle: Seroš začíná mít neskutečnou atmosféru, začíná dost bavit. Frank Dillane mně osobně dost připomíná Johnyho Deppa v začátcích jeho kariéry. Uvidíme, co přinesou další díly. ()

MartinTerran

Mělo to být o tom, jak to vše začalo, ale jelikož je to z pohledu jedné postavy/rodiny a ne z globálu, tak se klasicky nic moc nedozvíme, zase! Je to taková klasika jako ve všech zombie filmech/seriálech, nikdo nic neví a postupně se vše zjišťuje, civilizace se hroutí a "hrdinové" utíkají se někam do "bezpečí". Posledním dílem, jak jsem očekával, se ze seriálu stal spin-off ke klasickému TWD, takže další řadu(y) netřeba sledovat. Abych to shrnul "účel" seriálu byl naplněn, něco z počátku konce jsme se dozvěděli, ale moc toho není a nic jiného mě nepřesvědčilo abych se seriálem strávil další čas. Hodnocení: 58/100. ()

DassemUltor

Sra*ka. Samotný původní Walking Dead má hodně slabých míst, otravné, nudné, dlouhé, rodinné momenty. Opakovaně jsem uvažoval, že se na to prostě přestanu dívat. Ale nakonec jsem investoval ten čas do toho a ono se to vyplatí časem. Nakonec za mě skoruje 5* navzdory všem nezmarům. Zvlášť nové řady, jako konečně přestali být vyměklá moč a děsně zdrsněli. My point ale is, má cenu čekat i u tohoto? Opravdu stojí za to čekat až se tohle odsra*kuje? Protože momentálně mi dělá problémy dokoukat jeden díl. Takže na to prostě kašlu. Na světě je milion dalších věcí a seriálů u kterých si můžu pálit šedou kůru mozkovou. Ne ne ne. Prostě to hecnu a řikám nazdar. Jo a hlavní hrdinové? Asi tak sympatičtí jako pražská primátorka po kokainové párty po ránu v období menstruace. Ať žije původní Walking Dead, Ricku pojď mi! Nazdaaarrrr ()

Vykuk

Možná kdyby to přišlo před a nebo místo WD (ne že bych to šmarja chtěl), ale takto jen nuda, nezajímavé postavy, snad kromě toho feťáčka.. raději zapomenout a počkat si na další sérii Walking Dead, ale pokud máte času nazbyt, což není můj případ a nevadí vám sledovat něco, co nemusíte vidět, tak prosím, zas tak špatné to není:) ()

RobbieM@N

Hodně slabý odvar nejlepšího seriálu všech dob. Poslední dvě slova z názvu by se měla vynechat, neboť to dělá Rickovi velkou ostudu. ()

Solverino odpad!

Tak to je opravdu sračka par excelence! Sledujeme rozhlasovou hru ve stylu turecké telenovely, kdy "herci" 45. kategorie s obrnou lícních svalů předvádí pantomimicky duševní rozpoložení pacientů po frontální lobotomii. Taky se tomu dá říct i parta neskutečných looserů a tupých nan, kteří by neměli mít právo na život v apokalyptické společnosti. Jejich roztomilé pokusy o záchranu dalších imbecilních looserů na moři a jiných žertovných příběhů, na to fakt nedá koukat! Nesympatičtí herci - samá fetka s dlouhejma pačesama v upnutejch kalhotách a další vystajlovaný přiblblice.... neskutečnej hnus. Ale asi se inspirovali v současnostikdy mentální zombící přijíždějí na člunech po moři úplně stejně jako v seriálu. A všichni jenkafraj, melou sračky a nesmysly a nikdo nic nedělá, neřeší... ()

Daryl.Dixon

Další mexická telenovela s Esmeraldou v hlavní roli, v podání Cliffa Curtise, který až do 15-tého dílu druhé série někde ztratil mužství. Doufám, že po jeho nalezení jej ve třetí sérii opět někde nezapomene. Nebo ho snad ani neztratil, jako mu spíše testosteron v pilulkách sezobala jeho družka Clark, která má větší kou..le, než kdejaký vánoční stromeček. Když vidím pohnuté osudy dalších "hrdinů", tak občas fandím zombíkům v jejich snaze všechny sežrat, zvláště pak, když jsou tak šikovní v maskování, kdy jedete uprostřed pustiny, kde není ani živáčka (rozuměj mrtváčka), náhle musíte zastavit a zkontrolovat motor, a oni se znenadání na vás sesypou ze všech stran. Nakonec vám nezbude, než držet palce feťákovi, což vypovídá a kvalitě ostatních postav. Jestli ty série mají zaplňovat mezidobí, mezi sériemi klasických walkinů, tak to funguje spíše jako reklama ve filmu, kdy si můžete v klidu odskočit, nebo jít něco zakousnout, než začne zase hlavní program. ()

mikhail

Prvé dve série FtWD ma oslovili ešte viac ako prvý seriál Walking dead. Asi preto, že tam bol dobre rozpracovaný celkový úpadok sveta, ktorý zombie vyvolali. Bohužiaľ po druhej sérii začne kvalita upadať a je to len boj skupiny ľudí proti inej skupine a takto furt dookola + neustále sťahovanie krajinou. Čo by sa asi dialo aj naozaj, ale už to jednoducho nie je ono a je to príliš depresívne ;) 3 1/2* s prižmúrenými očami 4* ()

RedEagleSK

To vám takhle žila jednou za sedmero horami, sedmero řekami a jedním oceánem ve městečku Los Anchelés celkem spokojena multikulturní levicovo orientovaná progresivní židovská rodinka. Taťka byl mulat, mamka židovka, synáček nesympatickej vychrtlej feťák, a dcerka věčně bezdůvodně nasraná nesympatická píča s velkou prdelí a čelem kulatým jak mimozemšťan, která se ve svém volnem časem věnovala koitusu s negry, teda pardon..s roztomilými černoušky. Pak ale jednoho dne jejich spravedlivý Social justice Warrior stát postihne blíže nespecifikovaný průser a všichni roztomylí negříci, mexikánci, aziaté a dokonce i ti hnusní odporní bílí heterosexuálni američané se začnou měnit na zombíky. Asi důsledek chemtrails nebo ja nevím do piči čeho, protože namísto toho se aby tvůrci snažili objasnit důvod apokalypsy, děj seriálu se věnuje nepodstatným pičovinám, vzájemným konverzacím protagonistú o počasí, menstruaci, sexu a podobně jak to už seriálech s univerza Walking Dead bývá zvykem. Nesympatická moderní rodinka se pak víceméně ne(snaží) uprchnout z města. Pak ovšem natrafí na (jak jinak) černocha, tentokrát dokonce dokonalého ( páč je to buzna) a společně s rodinkou (jak jinak) mexikáncú uprchnou na jachtě. Jestli se v první serii nacházela i nějaká postava bílého američana která by byla i néčím jiným než li komparzem a snídaní pro zombíky to vám takhle z fleku neřeknu páč si na to vskutku nevspomínám, né fakt úplně vážně píši že nevím. ()

hrumsrt

Jako velký fanoušek TWD nějak nechápu, jak stejní tvůrci mohou stát i za tímhle projektem. Ano, má to sice vzestupnou tendenci, a když přetrpíte opravdu příšernou úvodní sérii, tak už se na to postupně dívat dá. Jakým způsobem se buduje vztah k postavám, jak jsou dějově ucelené série, to vše je zlé. Nějak nechápou, že bez chodců je zombie apokalypsa úplně o ničem. Chybí mi tam to prosté probojovávání se hordou, strach z pokousání a to ani nemluvím, jak odbyli i samotná klíčová zjištění o nákaze. Ale po čase si na to pomalu zvykám.. S každou další sérií si to stojí v jistých ohledech lépe a při čekání na mateřský seriál slouží dobře, leč spíše nedůstojně. 1. série - 40%. 2. série - 60%. 3. série - 75%. ()

nemer odpad!

Civilnímu neherectví a rozvláčné nudě bez špetky atmosféry neholduji. The Walking Dead nesahá tato ohavnost ani po paty (dokonce ani těm slabým částem, s podařenou první sérií WD vůbec nelze srovnávat). Za zhlédnutí celého pilotu bych udělalovala vyznamenání za statečnost (mimochodem pokud ani jediná postava nebo dějová linka nezaujme diváka, nevidím důvod, proč dál ztrácet s podobným "dílem" čas, jen další soap opera v zombie kulisách. A ano - pilot je natolik ohavný, že si seriál odpad plně zasluhuje s okamžitou platností. Už dlouho jsem neviděla nic tak otravného, nesympatického a nudného) Edit. Snažila jsem se podívat i na další dva díly, ale nemám slov. Něco jako dr. Martin, Prasečí zahrada a spol. v pseudozombie katastrofě. Lidi se musí dneska strašně nudit, když i tento odpad na druhou má hodnocení přes 70%. ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)