Arrested Development (TV seriál)

Komedie

USA, 2003, 68 x 22-37 min

Jason Bateman, Portia de Rossi, Will Arnett, Michael Cera, Alia Shawkat, David Cross, Jeffrey Tambor, Jessica Walter, Armie Hammer, Ron Howard, Judy Greer, Charlize Theron, Sarah Scott, Bob Odenkirk, Andy Samberg, Patricia Velasquez, Simon Helberg, Rob Corddry, Bradley Stryker, Julia Louis-Dreyfus, Pat Crawford Brown, Amy Poehler, Ed Helms, Kate Luyben, Pej Vahdat, Jack McBrayer, Mae Whitman, Henry Winkler, Michael Naughton, Dale Waddington, Andy Richter, Christine Taylor, Leonor Varela, Ben Stiller, Zach Braff, Liza Minnelli, Craig Robinson, Justine Bateman, John Michael Higgins, Christopher T. Wood, Cedric Yarbrough, Michael Hitchcock, Don Perry, James Lipton, Carrie Preston, Paul Feig, Heather Graham, Jeff Garlin, Alan Tudyk, Tracy Howe, Ione Skye, Alessandra Torresani, Kevin Heffernan, J.K. Simmons, Shane Ryan, Rob Riggle, Nathalia Ramos, Jordan-Claire Green, Eduardo Palomo, Jesse Heiman, Phyllis Smith, Arick Salmea, John Ross Bowie, Toši Toda, Jonathan Penner, Bashar Rahal, Dave Attell, George Cheung, Brian Baumgartner, Rob Huebel, Mousa Kraish, Meghan Stansfield, Iqbal Theba, Jennifer Gonzalez, Matt Walsh, Peter Jason, Tony Hale, Kristen Wiig, Olivia Dudley, John Slattery, Joe Russo, Lauren Bowles, Andy Buckley, Falk Hentschel, Mather Zickel, Larry Thomas, Terry Crews, Isla Fisher, Seth Rogen, Antonio Jaramillo, Baron Vaughn, Nancy Criss, Lauren Weedman, Debra Mooney, Adam DeVine, Jake Hoffman, Andrew Santino, Bernie Kopell, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Marc Cherry, Carrie Kemper, Dan Harmon, Timothy Brennen, Brian Huskey, Maria Thayer, Eric Edelstein, Zoe Levin, Mary Lynn Rajskub, Jillian Armenante, Sam Richardson, Kevin Mukherji, Ping Wu, Parvesh Cheena, Trevor Larcom, Anders Holm, William Bassett, Bob Einstein, Victor Campos, Steve Zissis, Natasha Leggero, Beck Bennett, Dan Warner, Teddy Lane Jr., Tom Schmid, Brant von Hoffman, Andrew Vo, Jeffrey Nicholas Brown, James Pumphrey, Bashir Salahuddin, Tom Virtue, Jessica Chaffin, Joe Damian Daly, Carter Hastings, Rizwan Manji, Peter Michael Goetz, Scott Atkinson, Rocky McMurray, Peter Allen Vogt, Tom Kiesche, Charleigh Harmon, Mo Collins, Robb Skyler, Blake Anderson, Karen Maruyama, Brandon Killham, Lobo Sebastian, Lamarcus Tinker, Omi Vaidya, Alan Maxson, Kathy Kolla, Kenneth Kimmins, Kevin J. Walsh, Scott Vance, Pedro Lopez, LaMonica Garrett, Phil Proctor, Bruce Holman, Greg Wrangler, Lynne Marie Stewart, John Ennis, Rodney J. Hobbs, Michael Blieden, Harrison Samuels, John Farley, Toby Holguin, Eddie Perez, Steve Stapenhorst, Zitto Kazann, John Hartmann, Joe Nunez, Brad Morris, Craig Cackowski, Hugh Davidson, Eugene Cordero, Brian Gattas, Hasan Minhaj, Keith Lucas, Kenneth Lucas

Nemám co říct. Naprosto geniální komediální seriál. Propracované fórky, které skvěle gradují, dále hodně skrytých forků, které nejsou nic víc, než kouzelné. K tomu přičtěte bizarní postavičky,bizarní příhody a Tobiase Funkeho aka nejvtipnější charakter, co jsem v životě(tedy v seriálu) viděl!!!!!!! Never Nude, vystrašený vězeň č.2, náhradník Blue Man Group, první světový analrapist(analyst and therapist) či Mrs. Featherbottom ( http://www.youtube.com/watch?v=tt8Iwf_87eY ) . Každé jeho slovo, pohyb, gesto či scéna byla brilantní a geniální. Normálně se tu směju, když to sepisuju a vzpomínám na ty jeho pičovinky a eskapádičky. Ostatně celé je to prostě naprosto NAPROSTO úžasné! Doporučuju každému, akorát škoda, že jsou české titulky jen k první sérii a proto se zřejmě tento počin, který je na IMDB hodnocen ZASLOUŽENĚ jako NEJLEPŠÏ KOMEDIÁLNÍ SERIÁL(9.2 z 10) nedostal k širšímu divactvu, ale kdo ovládá perfektně angličtinu(jako já, děkuji) tak kurva stahovat a čekovat i s anglickými titulky, neprohloupíte. Strašně mě mrzí, že to tady moc lidi nezná.Tento seriál, by měl byt tady na CSFD minimálně v TOP20 rozhodně(nevím opravdu co tam kurva dělá Big Bang Theory, 12 nej seriál, to vypovídá o mentalitě tady, samí tupí zmrdi! Jako neberte mě špatně, mám BBT rád, ale 12 nejlepší seriál ze všech možných, to je výsměch). Ale již dost hejtu, radši si stáhněte Arrested Development!:*(11.5.2013)

To bych doporučil všem těm milovníkům vyumělkovaných rádoby vtipných sitcomů o zamilovaných gayích, aby se podívali pravdě do očí. Seriál o jedné povedené rodině, kde každý je hajzl, tak jak to známe z reálu a to navíc vše natočeno jistým dokumentárním stylem, je rozhodně něco, co lze bez skrupulí postavit na piedestal top komediálních rodinných seriálů. Portia de Rossi je prostě sexy a navíc mrcha s idiotským manželem, zdrojem jejího komplexu a pro nás závdavkem pro kadenci vtipů bez zábran a omezení. Ano skutečně její manžel GAY (zatím nepotvrzeno) je prostě jednou z nejlepších postav seriálu. Takový charakter (postava) se jen tak nevidí. Rodina plná nemakačenků má ovšem dalšího favorita na postavu roku a tím je Will Arnet, amatérský iluzionista. A otec, defraudant ve vězení, s manželkou jako solidní krávou také. Oscarová rodinka, kterou drží pohromadě jediný pracující syn Jason Bateman, na jehož hlavu padají niterné problémy všech zúčastněných v tomto exklusivně vtipném seriálu, je prostě něco, co rád zkouknu znovu a znovu.(29.11.2011)

Arrested Development je seriál ktorý v amerike neskutočne zbožnujú, a tiež seriál, ktorý spravil nevídané hviezdy z hercov ako Jason Bateman a Michael Cera. Celý seriál je poňatý veľmi zvláštnym spôsobom, kde absurdita strieda absurditu a všetko sa to točí okolo udržania rodiny a firmy. Cez všetky myšlienky hlavných predstaviteľov sme vedení rozprávačom, ktorý raz dej obohacuje a inokedy pôsobí až neskutočne vtieravo. Všetky inteligentné a celkom vtipné osudy a dejové línie sú odsunuté na kraj aby ich nahradili totálne zbytočné a samoúčelné príbehy, ktoré uberajú príbehu na hodnote. Herci sú bezchybný a vidieť že si užívali každú jednu sekundu. Len ma mrzí že seriál nešiel do hĺbky a len okrajovo sa dotýkal každej jednej zo zúčastnených postáv. Nie je to totiž seriál o charakteroch s ktorými sa môžte stotožniť ale o bláznivých situáciach jednej disfunkčnej rodiny, ktorá dakedy koná až príliš iracionálne. Záleží na vás čo od komediálneho seriálu očakávate. som zvedavý na film a postava Charlize Theron bola absolútne ohromujúca. 1 séria 60%, 2 séria 60%, 3 séria 70 %. slabšie 4 hviezdy.(9.2.2010)

1. řada je trošku taková těžce stravitelná. Je toho moc najednou, občas ta divnost je až moc divná, takže to jsou spíš tři hvězdičky. Ve 2. a 3. řadě pak dochází k ustálení charakterů, show je podle mě celkově kvalitnější, tyto dvě řady tedy čtyři hvězdičky. V Netflixem po 7 letech dotočené 4. řadě se pak sází na zaměření dílů na jednotlivé postavy. To se podle mě první polovinu série moc nedaří, všechno je dost zmatené a nepřehledné. Naopak v druhé polovině se kvalita opět zvýší. Za čtvrtou sérii tedy takové horší čtyři hvězdičky. Co se týče celého seriálu, tak jednotlivé charaktery jsou vymyšleny opravdu velice dobře, a zatím má Arrested Development také nejvtipnější jméno postavy, a to Bob Loblaw a jeho "Bob Loblaw Law Blog" (pro ty, co neznají - zkuste přečíst rychle).(28.9.2013)

Co na Developmentu musí (dobrá, měl by...) každý televizní produkce znalý divák ocenit je jeho neustálá snaha se posouvat, být originální, překvapovat, hledat humor na místech, kde jiní nehledali, nebo se neodvážili. Rozhodně nejsebevědomější (ve více smyslech slova) sitcom, který jsem měl to potěšení si užít. Na rozdíl od většiny svých žánrových souputníků navíc s přibývajícími sezóny přidává na plyn, což souvisí z velké části s tím, jak se sžíváte s jednotlivými pošuky z rodiny Bluthů. Čímž se dostáváme k jádru seriálu, tedy ústřední rodince - její členové rozhodně nejsou plnohodnotné, životné postavy, zato jsou to plnohodnotné, nadživotní karikatury a to skoro bez výjimky úžasné. Kompletní dospělá sekce rodiny - Lucille a George sr., Gob, Michael, Buster, Lindsay a Tobias - jsou do jednoho magoři. Ať už mrchy, sviňky, skety, pokrytci, či mimo realitu žijící trosky, nikdo z nich - včetně na první pohled nejnormálnějšího Michaela - si nemůže nárokovat označení slušný člověk. A jsou k sežrání zábavní. Co se týče George Michaela a Maeby, ti jsou podobně jako ve filmech Wese Andersona okolnostmi donuceni chovat se dospěleji než jejich rodiče, kterýmžto pádem pak nejsou tak vtipní. Každopádně, to co si seriál dovolil zejména ve třetí sérii (kdy se například vypravěč příběhu snaží zachránit život seriálu tím, že vás žádá, abyste o něm řekli známým ), či v po letech dotočené sezóně čtvrté, kdy rozbije děj celé sezóny do střípků, které pak skrz hlediska jednotlivých postav proplétá do komické mozaiky, tady opravdu ještě nebylo. A jestli jo, určitě ne tak vtipně naservírované. 90%(29.6.2013)

• - Postavy Davida Crosse ani Jeffreyho Tambora nebyly původně zamýšleny jako regulérní postavy. Až když tvůrci viděli, jak se oba osvědčili, jejich role upravili. (Tom Riddle)

• - Na imdb.com má seriál nejvyšší hodnocení ze všech seriálů a kult, který se kolem něj vytvořil, je obrovský. Přesto se v době vysílání potýkal s velice nízkou sledovaností a málem byl ukončen už po druhé řadě. Mateřská televize FOX nakonec svolila k natočení třetí, jejíž sledovanost nebyla o nic vyšší, a tak se rozhodla seriál zrušit. Tehdy o něj začala ovšem jevit zájem kabelová televize Showtime, která nabídla tvůrci Mitchellu Hurwitzovi smlouvu na celou další sérii. Ten ovšem odmítl s tím, že již víceméně odvyprávěl příběh, který odvyprávět chtěl, a že nechce zklamat fanoušky případným poklesem kvality. (Tom Riddle)

• - Před každým reklamním blokem obrazovka zbělá, místo aby zčernala, jak je to obvyklé. (Tom Riddle)