Arrested Development (TV seriál)

Komedie

USA, 2003 - 2018, 34 h 2 min (Minutáž: 22–37 min)

Tvůrci:

Mitchell Hurwitz

Jason Bateman, Portia de Rossi, Will Arnett, Michael Cera, Alia Shawkat, David Cross, Jeffrey Tambor, Jessica Walter, Armie Hammer, Ron Howard, Judy Greer, Charlize Theron, Sarah Scott, Bob Odenkirk, Andy Samberg, Patricia Velasquez, Simon Helberg, Rob Corddry, Bradley Stryker, Julia Louis-Dreyfus, Pat Crawford Brown, Amy Poehler, Ed Helms, Kate Luyben, Pej Vahdat, Jack McBrayer, Mae Whitman, Henry Winkler, Michael Naughton, Dale Waddington, Andy Richter, Christine Taylor, Leonor Varela, Ben Stiller, Zach Braff, Liza Minnelli, Craig Robinson, Justine Bateman, John Michael Higgins, Christopher T. Wood, Cedric Yarbrough, Michael Hitchcock, Don Perry, James Lipton, Carrie Preston, Paul Feig, Heather Graham, Jeff Garlin, Alan Tudyk, Tracy Howe, Ione Skye, Alessandra Torresani, Kevin Heffernan, J.K. Simmons, Shane Ryan, Rob Riggle, Nathalia Ramos, Jordan-Claire Green, Eduardo Palomo, Jesse Heiman, Phyllis Smith, Arick Salmea, John Ross Bowie, Toši Toda, Jonathan Penner, Bashar Rahal, Dave Attell, George Cheung, Brian Baumgartner, Rob Huebel, Mousa Kraish, Meghan Stansfield, Iqbal Theba, Jennifer Gonzalez, Matt Walsh, Peter Jason, Tony Hale, Kristen Wiig, Olivia Dudley, John Slattery, Joe Russo, Lauren Bowles, Andy Buckley, Falk Hentschel, Mather Zickel, Larry Thomas, Terry Crews, Isla Fisher, Seth Rogen, Antonio Jaramillo, Baron Vaughn, Nancy Criss, Lauren Weedman, Debra Mooney, Adam DeVine, Jake Hoffman, Andrew Santino, Bernie Kopell, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Marc Cherry, Carrie Kemper, Dan Harmon, Timothy Brennen, Brian Huskey, Maria Thayer, Eric Edelstein, Zoe Levin, Mary Lynn Rajskub, Jillian Armenante, Sam Richardson, Kevin Mukherji, Ping Wu, Parvesh Cheena, Trevor Larcom, Anders Holm, William Bassett, Bob Einstein, Victor Campos, Steve Zissis, Natasha Leggero, Beck Bennett, Dan Warner, Teddy Lane Jr., Tom Schmid, Brant von Hoffman, Andrew Vo, Jeffrey Nicholas Brown, James Pumphrey, Bashir Salahuddin, Tom Virtue, Jessica Chaffin, Joe Damian Daly, Carter Hastings, Rizwan Manji, Peter Michael Goetz, Scott Atkinson, Rocky McMurray, Peter Allen Vogt, Tom Kiesche, Charleigh Harmon, Mo Collins, Robb Skyler, Blake Anderson, Karen Maruyama, Brandon Killham, Lobo Sebastian, Lamarcus Tinker, Omi Vaidya, Alan Maxson, Kathy Kolla, Kenneth Kimmins, Kevin J. Walsh, Scott Vance, Pedro Lopez, Becky Thyre, LaMonica Garrett, Phil Proctor, Bruce Holman, Greg Wrangler, Lynne Marie Stewart, John Ennis, Rodney J. Hobbs, Michael Blieden, Harrison Samuels, John Farley, Toby Holguin, Eddie Perez, Steve Stapenhorst, Zitto Kazann, John Hartmann, Joe Nunez, Brad Morris, Craig Cackowski, Hugh Davidson, Eugene Cordero, Brian Gattas, Hasan Minhaj, Keith Lucas, Kenneth Lucas, Tuffy Williams, Jerry Minor, Sujata Day, Christopher Gehrman, Dana Powell, Greg Worswick, Beau Wirick, Jonathan Schmock, Mark Blankfield, Regi Davis, Marc Evan Jackson, Mel Gorham, Lillian Hurst, Ron Howard (vyp.), Abraham Higginbotham, Daniel Amerman, Sara Chase, Steven Shaw

Nemám co říct. Naprosto geniální komediální seriál. Propracované fórky, které skvěle gradují, dále hodně skrytých forků, které nejsou nic víc, než kouzelné. K tomu přičtěte bizarní postavičky,bizarní příhody a Tobiase Funkeho aka nejvtipnější charakter, co jsem v životě(tedy v seriálu) viděl!!!!!!! Never Nude, vystrašený vězeň č.2, náhradník Blue Man Group, první světový analrapist(analyst and therapist) či Mrs. Featherbottom ( http://www.youtube.com/watch?v=tt8Iwf_87eY ) . Každé jeho slovo, pohyb, gesto či scéna byla brilantní a geniální. Normálně se tu směju, když to sepisuju a vzpomínám na ty jeho pičovinky a eskapádičky. Ostatně celé je to prostě naprosto NAPROSTO úžasné! Doporučuju každému, akorát škoda, že jsou české titulky jen k první sérii a proto se zřejmě tento počin, který je na IMDB hodnocen ZASLOUŽENĚ jako NEJLEPŠÏ KOMEDIÁLNÍ SERIÁL(9.2 z 10) nedostal k širšímu divactvu, ale kdo ovládá perfektně angličtinu(jako já, děkuji) tak kurva stahovat a čekovat i s anglickými titulky, neprohloupíte. Strašně mě mrzí, že to tady moc lidi nezná.Tento seriál, by měl byt tady na CSFD minimálně v TOP20 rozhodně(nevím opravdu co tam kurva dělá Big Bang Theory, 12 nej seriál, to vypovídá o mentalitě tady, samí tupí zmrdi! Jako neberte mě špatně, mám BBT rád, ale 12 nejlepší seriál ze všech možných, to je výsměch). Ale již dost hejtu, radši si stáhněte Arrested Development!:*(11.5.2013)

To bych doporučil všem těm milovníkům vyumělkovaných rádoby vtipných sitcomů o zamilovaných gayích, aby se podívali pravdě do očí. Seriál o jedné povedené rodině, kde každý je hajzl, tak jak to známe z reálu a to navíc vše natočeno jistým dokumentárním stylem, je rozhodně něco, co lze bez skrupulí postavit na piedestal top komediálních rodinných seriálů. Portia de Rossi je prostě sexy a navíc mrcha s idiotským manželem, zdrojem jejího komplexu a pro nás závdavkem pro kadenci vtipů bez zábran a omezení. Ano skutečně její manžel GAY (zatím nepotvrzeno) je prostě jednou z nejlepších postav seriálu. Takový charakter (postava) se jen tak nevidí. Rodina plná nemakačenků má ovšem dalšího favorita na postavu roku a tím je Will Arnet, amatérský iluzionista. A otec, defraudant ve vězení, s manželkou jako solidní krávou také. Oscarová rodinka, kterou drží pohromadě jediný pracující syn Jason Bateman, na jehož hlavu padají niterné problémy všech zúčastněných v tomto exklusivně vtipném seriálu, je prostě něco, co rád zkouknu znovu a znovu.(29.11.2011)

1. řada je trošku taková těžce stravitelná. Je toho moc najednou, občas ta divnost je až moc divná, takže to jsou spíš tři hvězdičky. Ve 2. a 3. řadě pak dochází k ustálení charakterů, show je podle mě celkově kvalitnější, tyto dvě řady tedy čtyři hvězdičky. V Netflixem po 7 letech dotočené 4. řadě se pak sází na zaměření dílů na jednotlivé postavy. To se podle mě první polovinu série moc nedaří, všechno je dost zmatené a nepřehledné. Naopak v druhé polovině se kvalita opět zvýší. Za čtvrtou sérii tedy takové horší čtyři hvězdičky. Co se týče celého seriálu, tak jednotlivé charaktery jsou vymyšleny opravdu velice dobře, a zatím má Arrested Development také nejvtipnější jméno postavy, a to Bob Loblaw a jeho "Bob Loblaw Law Blog" (pro ty, co neznají - zkuste přečíst rychle).(28.9.2013)

[Po třech sériích] Víte co Arrested Development připomíná nejvíce? Britskou klasiku Haló, Haló, nezaleží na tom, kde se zrovna nachází obraz Padlé Madony s velkými balónky od von Klompa, či v tomto případě kde se zrovna skrývá tatík Jeffrey Tambor. Vždy se všechny propriety po pár dílech promíchají a důležitou konstantou zůstávají hlavně postavy. Oba tyto seriály mají jedny z nejvtipněji napsaných charakterů. Americký seriál se navíc dopuje za pomoci nezakázaných cameo látek, vidět Julii Louis-Dreyfus, Bena Stillera či Alana Tudyka v jejich ulítlích rolích rozesměje zaručeně každého. Mluvit o Willu Arnettovi či Davidu Crossovi nemá smysl, jejich kariéra odstartovala s Arrested Development. Těžko říct, zda kultovní status je výsledkem nefér zaříznutí seriálu v roce 2006 na vrcholu slávy (zmiňované Haló, haló by mohlo vyprávět o nedodržení expirační doby)... Každopádně já jsem na návrat obnovené čtvrté sezóny za pár týdnů přípraven, a co vy? Po třech sezónách 85 % [Čtvrtá série od Netflixu] Bylo to utrpení. Nikdy bych nevěřil, že se 15 třicetiminutových epizod bude takhle táhnout a zombie verze jednoho z nejlepších seriálů 2000s dokázala, že v hrobu měla vyhnít. Byl to mediálně slavný návrat, kdy produkující gigant Netflix silnou hereckou skupinku ještě posílil o pár slavných jmen, ale příběhově již rodina Bluthových nemá co nabídnout. Nevtipnou tragédií epických rozměrů bylo sledování přestárlých herců snažících se o comeback jejich nejslavnějších seriálových rolí. Mých pět hvězd platí pro originální série, kvůli té nové hodnocení měnit nehodlám, i když bych objektivně měl. Čtvrtá sezóna 20 %(2.4.2013)

Toto je príbeh bohatej rodiny, ktorá prišla o všetko a ich syn, ktorý nemal inú možnosť...len ich držať pohromade a seriál o dysfunkčnej rodinke, v ktorej každý hrá tú svoju rolu je neskutočná šialenosť!!! Hodnotené po IV.sérii. Netflixová séria bola výborná, dúfam v ďalšie, alebo aspoň ešte nejaký projekt.(26.5.2013)

• - Věk George Michaela se v seriálu mění chybně. V pilotním díle říká, že je mu 13, ale na konci seriálu řídí. Stejně tak věk Maeby, ta měla být jeho mladší sestřenice, ale přitom s ním skončí ve stejné třídě na střední škole. (Tom Riddle)

• - V pilotním díle byly dům Lucille i modelový dům úplně jiné, než v dalších dílech. Tobias měl navíc jiné brýle, Buster měl delší vlasy, a George Michael měl tmavší pleť. (Tom Riddle)

• - Will Arnett porazil Rainna Wilsona v posledním kole konkurzu na roli Goba. (Tom Riddle)