Arrested Development (TV seriál)

Komedie

USA, 2003, 68 x 22-37 min

Jason Bateman, Portia de Rossi, Will Arnett, Michael Cera, Alia Shawkat, David Cross, Jeffrey Tambor, Jessica Walter, Armie Hammer, Ron Howard, Judy Greer, Charlize Theron, Sarah Scott, Bob Odenkirk, Andy Samberg, Patricia Velasquez, Simon Helberg, Rob Corddry, Bradley Stryker, Julia Louis-Dreyfus, Pat Crawford Brown, Amy Poehler, Ed Helms, Kate Luyben, Pej Vahdat, Jack McBrayer, Mae Whitman, Henry Winkler, Michael Naughton, Dale Waddington, Andy Richter, Christine Taylor, Leonor Varela, Ben Stiller, Zach Braff, Liza Minnelli, Craig Robinson, Justine Bateman, John Michael Higgins, Christopher T. Wood, Cedric Yarbrough, Michael Hitchcock, Don Perry, James Lipton, Carrie Preston, Paul Feig, Heather Graham, Jeff Garlin, Alan Tudyk, Tracy Howe, Ione Skye, Alessandra Torresani, Kevin Heffernan, J.K. Simmons, Shane Ryan, Rob Riggle, Nathalia Ramos, Jordan-Claire Green, Eduardo Palomo, Jesse Heiman, Phyllis Smith, Arick Salmea, John Ross Bowie, Toši Toda, Jonathan Penner, Bashar Rahal, Dave Attell, George Cheung, Brian Baumgartner, Rob Huebel, Mousa Kraish, Meghan Stansfield, Iqbal Theba, Jennifer Gonzalez, Matt Walsh, Peter Jason, Tony Hale, Kristen Wiig, Olivia Dudley, John Slattery, Joe Russo, Lauren Bowles, Andy Buckley, Falk Hentschel, Mather Zickel, Larry Thomas, Terry Crews, Isla Fisher, Seth Rogen, Antonio Jaramillo, Baron Vaughn, Nancy Criss, Lauren Weedman, Debra Mooney, Adam DeVine, Jake Hoffman, Andrew Santino, Bernie Kopell, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Marc Cherry, Carrie Kemper, Dan Harmon, Timothy Brennen, Brian Huskey, Maria Thayer, Eric Edelstein, Zoe Levin, Mary Lynn Rajskub, Jillian Armenante, Sam Richardson, Kevin Mukherji, Ping Wu, Parvesh Cheena, Trevor Larcom, Anders Holm, William Bassett, Bob Einstein, Victor Campos, Steve Zissis, Natasha Leggero, Beck Bennett, Dan Warner, Teddy Lane Jr., Tom Schmid, Brant von Hoffman, Andrew Vo, Jeffrey Nicholas Brown, James Pumphrey, Bashir Salahuddin, Tom Virtue, Jessica Chaffin, Joe Damian Daly, Carter Hastings, Rizwan Manji, Peter Michael Goetz, Scott Atkinson, Rocky McMurray, Peter Allen Vogt, Tom Kiesche, Charleigh Harmon, Mo Collins, Robb Skyler, Blake Anderson, Karen Maruyama, Brandon Killham, Lobo Sebastian, Lamarcus Tinker, Omi Vaidya, Alan Maxson, Kathy Kolla, Kenneth Kimmins, Kevin J. Walsh, Scott Vance, Pedro Lopez, Becky Thyre, LaMonica Garrett, Phil Proctor, Bruce Holman, Greg Wrangler, Lynne Marie Stewart, John Ennis, Rodney J. Hobbs, Michael Blieden, Harrison Samuels, John Farley, Toby Holguin, Eddie Perez, Steve Stapenhorst, Zitto Kazann, John Hartmann, Joe Nunez, Brad Morris, Craig Cackowski, Hugh Davidson, Eugene Cordero, Brian Gattas, Hasan Minhaj, Keith Lucas, Kenneth Lucas, Tuffy Williams, Jerry Minor, Sujata Day, Christopher Gehrman, Dana Powell, Greg Worswick, Beau Wirick

To bych doporučil všem těm milovníkům vyumělkovaných rádoby vtipných sitcomů o zamilovaných gayích, aby se podívali pravdě do očí. Seriál o jedné povedené rodině, kde každý je hajzl, tak jak to známe z reálu a to navíc vše natočeno jistým dokumentárním stylem, je rozhodně něco, co lze bez skrupulí postavit na piedestal top komediálních rodinných seriálů. Portia de Rossi je prostě sexy a navíc mrcha s idiotským manželem, zdrojem jejího komplexu a pro nás závdavkem pro kadenci vtipů bez zábran a omezení. Ano skutečně její manžel GAY (zatím nepotvrzeno) je prostě jednou z nejlepších postav seriálu. Takový charakter (postava) se jen tak nevidí. Rodina plná nemakačenků má ovšem dalšího favorita na postavu roku a tím je Will Arnet, amatérský iluzionista. A otec, defraudant ve vězení, s manželkou jako solidní krávou také. Oscarová rodinka, kterou drží pohromadě jediný pracující syn Jason Bateman, na jehož hlavu padají niterné problémy všech zúčastněných v tomto exklusivně vtipném seriálu, je prostě něco, co rád zkouknu znovu a znovu.(29.11.2011)

Je to strašně - v tom nejlepším smyslu slova - debilní. Do absolutního extrému vyhnané zápletky plné neuvěřitelných kreatur, z nichž žádná z nich jednoduše nemůže být označena jako "normální", a to platí pro zápletky i kreatury. Spoustu hříček založených na podobné výslovnosti nebo různých významech slova, které bych za žádnou cenu nechtěl a ani nedoporučoval překládat do češtiny. Věci jako analrapist nebo anustart jsou pak jen třešničkou na dortu. Tři série si tak nějak jedou to svoje co se týče vývoje děje, ale návrat po letech do čtvrté řady s nejnechronologičtějším vyprávěním v historii videa donutí rezignovat na jakoukoli návaznost a brát to jen jako sled scének. Nedokážu si představit, že bych na to koukal jenom jednou tejdně, když jsem se ztrácel i při sledování několika dílů po sobě.(4.6.2014)

Toto je príbeh bohatej rodiny, ktorá prišla o všetko a ich syn, ktorý nemal inú možnosť...len ich držať pohromade a seriál o dysfunkčnej rodinke, v ktorej každý hrá tú svoju rolu je neskutočná šialenosť!!! Hodnotené po IV.sérii. Netflixová séria bola výborná, dúfam v ďalšie, alebo aspoň ešte nejaký projekt.(26.5.2013)

[Po třech sériích] Víte co Arrested Development připomíná nejvíce? Britskou klasiku Haló, Haló, nezaleží na tom, kde se zrovna nachází obraz Padlé Madony s velkými balónky od von Klompa, či v tomto případě kde se zrovna skrývá tatík Jeffrey Tambor. Vždy se všechny propriety po pár dílech promíchají a důležitou konstantou zůstávají hlavně postavy. Oba tyto seriály mají jedny z nejvtipněji napsaných charakterů. Americký seriál se navíc dopuje za pomoci nezakázaných cameo látek, vidět Julii Louis-Dreyfus, Bena Stillera či Alana Tudyka v jejich ulítlích rolích rozesměje zaručeně každého. Mluvit o Willu Arnettovi či Davidu Crossovi nemá smysl, jejich kariéra odstartovala s Arrested Development. Těžko říct, zda kultovní status je výsledkem nefér zaříznutí seriálu v roce 2006 na vrcholu slávy (zmiňované Haló, haló by mohlo vyprávět o nedodržení expirační doby)... Každopádně já jsem na návrat obnovené čtvrté sezóny za pár týdnů přípraven, a co vy? Po třech sezónách 85 % [Čtvrtá série od Netflixu] Bylo to utrpení. Nikdy bych nevěřil, že se 15 třicetiminutových epizod bude takhle táhnout a zombie verze jednoho z nejlepších seriálů 2000s dokázala, že v hrobu měla vyhnít. Byl to mediálně slavný návrat, kdy produkující gigant Netflix silnou hereckou skupinku ještě posílil o pár slavných jmen, ale příběhově již rodina Bluthových nemá co nabídnout. Nevtipnou tragédií epických rozměrů bylo sledování přestárlých herců snažících se o comeback jejich nejslavnějších seriálových rolí. Mých pět hvězd platí pro originální série, kvůli té nové hodnocení měnit nehodlám, i když bych objektivně měl. Čtvrtá sezóna 20 %(2.4.2013)

Co na Developmentu musí (dobrá, měl by...) každý televizní produkce znalý divák ocenit je jeho neustálá snaha se posouvat, být originální, překvapovat, hledat humor na místech, kde jiní nehledali, nebo se neodvážili. Rozhodně nejsebevědomější (ve více smyslech slova) sitcom, který jsem měl to potěšení si užít. Na rozdíl od většiny svých žánrových souputníků navíc s přibývajícími sezóny přidává na plyn, což souvisí z velké části s tím, jak se sžíváte s jednotlivými pošuky z rodiny Bluthů. Čímž se dostáváme k jádru seriálu, tedy ústřední rodince - její členové rozhodně nejsou plnohodnotné, životné postavy, zato jsou to plnohodnotné, nadživotní karikatury a to skoro bez výjimky úžasné. Kompletní dospělá sekce rodiny - Lucille a George sr., Gob, Michael, Buster, Lindsay a Tobias - jsou do jednoho magoři. Ať už mrchy, sviňky, skety, pokrytci, či mimo realitu žijící trosky, nikdo z nich - včetně na první pohled nejnormálnějšího Michaela - si nemůže nárokovat označení slušný člověk. A jsou k sežrání zábavní. Co se týče George Michaela a Maeby, ti jsou podobně jako ve filmech Wese Andersona okolnostmi donuceni chovat se dospěleji než jejich rodiče, kterýmžto pádem pak nejsou tak vtipní. Každopádně, to co si seriál dovolil zejména ve třetí sérii (kdy se například vypravěč příběhu snaží zachránit život seriálu tím, že vás žádá, abyste o něm řekli známým ), či v po letech dotočené sezóně čtvrté, kdy rozbije děj celé sezóny do střípků, které pak skrz hlediska jednotlivých postav proplétá do komické mozaiky, tady opravdu ještě nebylo. A jestli jo, určitě ne tak vtipně naservírované. 90%(29.6.2013)

• - Spoiler: Jason Bateman je jediným členem castu, který se objeví v každé epizodě. (Tom Riddle)

• - Spoiler: Tobias (David Cross) se uchází o role ve spoustě fiktivních filmů a seriálů. Jedna z rolí, na kterou neuspěje, je ovšem postava titulního hrdiny ve veleúspěšném seriálovém hitu televize FOX Dr. House. Cross se o roli Dr. House skutečně ucházel. (Tom Riddle)

• - Před každým reklamním blokem obrazovka zbělá, místo aby zčernala, jak je to obvyklé. (Tom Riddle)