Arrested Development (TV seriál)

Komedie

USA, 2003 - 2018, 34 h 2 min (Minutáž: 22–37 min)

Tvůrci:

Mitchell Hurwitz

Jason Bateman, Portia de Rossi, Will Arnett, Michael Cera, Alia Shawkat, David Cross, Jeffrey Tambor, Jessica Walter, Armie Hammer, Ron Howard, Judy Greer, Charlize Theron, Sarah Scott, Bob Odenkirk, Andy Samberg, Patricia Velasquez, Simon Helberg, Rob Corddry, Bradley Stryker, Julia Louis-Dreyfus, Pat Crawford Brown, Amy Poehler, Ed Helms, Kate Luyben, Pej Vahdat, Jack McBrayer, Mae Whitman, Henry Winkler, Michael Naughton, Dale Waddington, Andy Richter, Christine Taylor, Leonor Varela, Ben Stiller, Zach Braff, Liza Minnelli, Craig Robinson, Justine Bateman, John Michael Higgins, Christopher T. Wood, Cedric Yarbrough, Michael Hitchcock, Don Perry, James Lipton, Carrie Preston, Paul Feig, Heather Graham, Jeff Garlin, Alan Tudyk, Tracy Howe, Ione Skye, Alessandra Torresani, Kevin Heffernan, J.K. Simmons, Shane Ryan, Rob Riggle, Nathalia Ramos, Jordan-Claire Green, Eduardo Palomo, Jesse Heiman, Phyllis Smith, Arick Salmea, John Ross Bowie, Toši Toda, Jonathan Penner, Bashar Rahal, Dave Attell, George Cheung, Brian Baumgartner, Rob Huebel, Mousa Kraish, Meghan Stansfield, Iqbal Theba, Jennifer Gonzalez, Matt Walsh, Peter Jason, Tony Hale, Kristen Wiig, Olivia Dudley, John Slattery, Joe Russo, Lauren Bowles, Andy Buckley, Falk Hentschel, Mather Zickel, Larry Thomas, Terry Crews, Isla Fisher, Seth Rogen, Antonio Jaramillo, Baron Vaughn, Nancy Criss, Lauren Weedman, Debra Mooney, Adam Devine, Jake Hoffman, Andrew Santino, Bernie Kopell, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Marc Cherry, Carrie Kemper, Dan Harmon, Timothy Brennen, Brian Huskey, Maria Thayer, Eric Edelstein, Zoe Levin, Mary Lynn Rajskub, Jillian Armenante, Sam Richardson, Kevin Mukherji, Ping Wu, Parvesh Cheena, Trevor Larcom, Anders Holm, William Bassett, Bob Einstein, Victor Campos, Steve Zissis, Natasha Leggero, Beck Bennett, Dan Warner, Teddy Lane Jr., Tom Schmid, Brant von Hoffman, Andrew Vo, Jeffrey Nicholas Brown, James Pumphrey, Bashir Salahuddin, Tom Virtue, Jessica Chaffin, Joe Damian Daly, Carter Hastings, Rizwan Manji, Peter Michael Goetz, Scott Atkinson, Rocky McMurray, Peter Allen Vogt, Tom Kiesche, Charleigh Harmon, Mo Collins, Robb Skyler, Blake Anderson, Karen Maruyama, Brandon Killham, Lobo Sebastian, Lamarcus Tinker, Omi Vaidya, Alan Maxson, Kathy Kolla, Kenneth Kimmins, Kevin J. Walsh, Scott Vance, Pedro Lopez, Becky Thyre, LaMonica Garrett, Phil Proctor, Bruce Holman, Greg Wrangler, Lynne Marie Stewart, John Ennis, Rodney J. Hobbs, Michael Blieden, Harrison Samuels, John Farley, Toby Holguin, Eddie Perez, Steve Stapenhorst, Zitto Kazann, John Hartmann, Joe Nunez, Brad Morris, Craig Cackowski, Hugh Davidson, Eugene Cordero, Brian Gattas, Hasan Minhaj, Keith Lucas, Kenneth Lucas, Tuffy Williams, Jerry Minor, Sujata Day, Christopher Gehrman, Dana Powell, Greg Worswick, Beau Wirick, Jonathan Schmock, Mark Blankfield, Regi Davis, Marc Evan Jackson, Mel Gorham, Lillian Hurst, Ron Howard (vyp.), Abraham Higginbotham, Daniel Amerman, Sara Chase, Steven Shaw, Ian Roberts, Monty Bane, David Reynolds, Jim Titus, Willam

1. řada je trošku taková těžce stravitelná. Je toho moc najednou, občas ta divnost je až moc divná, takže to jsou spíš tři hvězdičky. Ve 2. a 3. řadě pak dochází k ustálení charakterů, show je podle mě celkově kvalitnější, tyto dvě řady tedy čtyři hvězdičky. V Netflixem po 7 letech dotočené 4. řadě se pak sází na zaměření dílů na jednotlivé postavy. To se podle mě první polovinu série moc nedaří, všechno je dost zmatené a nepřehledné. Naopak v druhé polovině se kvalita opět zvýší. Za čtvrtou sérii tedy takové horší čtyři hvězdičky. Co se týče celého seriálu, tak jednotlivé charaktery jsou vymyšleny opravdu velice dobře, a zatím má Arrested Development také nejvtipnější jméno postavy, a to Bob Loblaw a jeho "Bob Loblaw Law Blog" (pro ty, co neznají - zkuste přečíst rychle).(28.9.2013)

1. – 3. série – 90% - Uhozené téměř přes čáru, při větší divákově nepozornosti pravděpodobně nepochopitelné a díky gradujícím zápletkám a tvůrčí odvaze čím dál originálnější. Někdo si stejně jako já zamiluje rádoby důmyslného iluzionistu Goba, někdo chladný krk rodiny Lucille a někdo třeba věčně rozpačitého George Michaela. Tak jako tak je ale radost sledovat rodinu, kde ryze obyčejného člena aby pohledal. Některé scénáristické finty jsou u Bluthových pravými diamanty (průběžné vtipy v čele s chicken dance) a jediné, co mi kazí radost, jsou opletačky s uvězněním George staršího či Oscara a s tím související řešení nejrůznějších rodinných podvodů. Jinak jsou ale tyhle tři zbytečně krátké sezónky pravým pokladem pro všechny, kteří v sitcomech hledají něco dosud nepoznaného. 4. série – 75% - Vymodlený návrat, který určitě není pro každého. Koncept propletenosti je doveden na hranici divácké snesitelnosti, některé hlavní postavy působí spíše jako vedlejší (což v pozdějších epizodách nejvíc ubližuje mojí favoritce Lindsay) a Mitchell Hurwitz si pro jistotu rozehrává několik stop pro případné další budoucí série / filmy. Nové sezóně tak proto chybí ucelenost starších dílů, ale neznamená to, že by s Bluth family nebyla legrace. Jen je zkrátka jiná a velmi, velmi specifická. P.S.: Isla Fisher zapadla mezi ústřední charaktery s až zarážející samozřejmostí. Pokud se dočkáme něčeho víc, bude její případná neúčast těžkým zklamáním.(23.3.2014)

Toto je príbeh bohatej rodiny, ktorá prišla o všetko a ich syn, ktorý nemal inú možnosť...len ich držať pohromade a seriál o dysfunkčnej rodinke, v ktorej každý hrá tú svoju rolu je neskutočná šialenosť!!! Hodnotené po IV.sérii. Netflixová séria bola výborná, dúfam v ďalšie, alebo aspoň ešte nejaký projekt.(26.5.2013)

Další nenápadné, avšak geniální dílko - nijak vtírávý, inteligentní a decentní sitcom, který nepotřebuje okatě a křečovitě tlačit na divácké bránice a přesto dokáže královsky pobavit. Síla AD tkví především v charakterech, jejich originalitě a různorodosti, každý je něčím výrazně specifický, avšak i při své ujetosti zůstává věrohodný a přirozený. O nejlegračnější momenty se určitě postará Tobias a k zahození není ani právník Barry jako předobraz Dr. Spacemana z 30 Rock. Dohromady se tato nezaměnitelná rodinka skvěle doplňuje, či naopak konfrontuje v neobvykle důmyslně vypointovaných scénách... 9/10(7.11.2009)

Co na Developmentu musí (dobrá, měl by...) každý televizní produkce znalý divák ocenit je jeho neustálá snaha se posouvat, být originální, překvapovat, hledat humor na místech, kde jiní nehledali, nebo se neodvážili. Rozhodně nejsebevědomější (ve více smyslech slova) sitcom, který jsem měl to potěšení si užít. Na rozdíl od většiny svých žánrových souputníků navíc s přibývajícími sezóny přidává na plyn, což souvisí z velké části s tím, jak se sžíváte s jednotlivými pošuky z rodiny Bluthů. Čímž se dostáváme k jádru seriálu, tedy ústřední rodince - její členové rozhodně nejsou plnohodnotné, životné postavy, zato jsou to plnohodnotné, nadživotní karikatury a to skoro bez výjimky úžasné. Kompletní dospělá sekce rodiny - Lucille a George sr., Gob, Michael, Buster, Lindsay a Tobias - jsou do jednoho magoři. Ať už mrchy, sviňky, skety, pokrytci, či mimo realitu žijící trosky, nikdo z nich - včetně na první pohled nejnormálnějšího Michaela - si nemůže nárokovat označení slušný člověk. A jsou k sežrání zábavní. Co se týče George Michaela a Maeby, ti jsou podobně jako ve filmech Wese Andersona okolnostmi donuceni chovat se dospěleji než jejich rodiče, kterýmžto pádem pak nejsou tak vtipní. Každopádně, to co si seriál dovolil zejména ve třetí sérii (kdy se například vypravěč příběhu snaží zachránit život seriálu tím, že vás žádá, abyste o něm řekli známým ), či v po letech dotočené sezóně čtvrté, kdy rozbije děj celé sezóny do střípků, které pak skrz hlediska jednotlivých postav proplétá do komické mozaiky, tady opravdu ještě nebylo. A jestli jo, určitě ne tak vtipně naservírované. 90%(29.6.2013)

• - Internetové stránky, které se v seriálu objevují, jsou skutečné. Schválně si zkuste jít na www.imoscar.com či www.barrygood.biz. Další stránky jako www.never-nude.com, www.freeannyong.com a www.imnoscar.com byly taktéž funkční, ale dnes už nejsou. (Tom Riddle)

• - V pilotním díle byly dům Lucille i modelový dům úplně jiné, než v dalších dílech. Tobias měl navíc jiné brýle, Buster měl delší vlasy, a George Michael měl tmavší pleť. (Tom Riddle)

• - Postavy Davida Crosse ani Jeffreyho Tambora nebyly původně zamýšleny jako regulérní postavy. Až když tvůrci viděli, jak se oba osvědčili, jejich role upravili. (Tom Riddle)