Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

Brain32

Nějaké díly top (zejména ty ve čtvrté sérii), některé průměr. Celkově ale velmi vyvedený seriál, který rozhodně nepůsobí jako nějaké "fantas magory", ale jako relevantní ukazatel naší budoucnosti a "problémů", které budeme řešit (některé již nyní řešíme)... ()

honza.kuzel

Nářez. Temné, depresivní a odstrašující. Na splnění některých povídek je silný náběh už dnes. Některé epizody jsou po zhlédnutí zralé na panáka. ()

ogw

Skvělé! Krajní meze jen o 100% lepší. Z tohoto seriálu jsem naprosto nadšený. 4x05 je má srdcovka... Příběhy jsou vypointovány jeden lépe než druhý. První díl mne dostal a tak už to bylo i u všech ostatních. ()

PsychedelicQ

Geniální poutavé mysteriózní + psychologické sci-fi, které neomrzí, jelikož je každý díl o něčem jiném. Některé epizody jsou slabší, jiné fantasticky napínavé. Většinou jde o velmi originální nápad. Nejvíc se povedly díly thrillerové. Čtyři série jsem spolkla jako malinu a čekám na pátou, snad se vydaří. ()

hanavo00

Co o tomto seriálu napsat? Wau. Sci-Fi? Jen do chvíle, než si uvědomíte, jak blízko realitě se tento seriál přibližuje. Horor? Ze stejného důvodu. Bizarní, vizionářské, šokující, nešvary dnešní společnosti dovedené do krajnosti, ale nic nemožného. Po shlédnutí každé epizody si kladete spoustu otázek a to je dobře. Má lidstvo, respektive jedinec nějaké morální zábrany, smysl života? Nikdo mi nebude tvrdit, že se alespoň v některých momentech nenašel, případně nikoho takového nezná... Pak vězte, že takový člověk je už ztracen. Díky za tento skvost! 91-93 % ()

JamesXY

Tohle je prostě skvost. Po překonání prvního (a poměrně ujetého) dílu na diváka čeká několik na sobě zcela nezávislých dílů odehrávajících se v různých dobách s příběhy, které málokdy dopadnou dobře. Každý díl je stále zábavný a někdy i napínavý. Navíc si člověk kolikrát na začátku každého nového příběhu říká - co se to tam sakra děje a začne se chytat až v průběhu. O to zajímavější seriál to je a navíc donutí k zamyšlení se nad společností, technologiemi a jejich vzájemném vztahu. ()

palcanec

Každý díl je úplně jiný a různě povedený, ale 5* je jednoznačně za naprosto dechberoucí sdělení ohledně technologií dotažených o pár krůčků dál, k dystopii. Donutí vás zpochybňovat váš pohled na svět a pořádně se zamyslet. Je to stále jen vize nepovedené budoucnosti, nebo už takhle vlastně žijeme? Od prvních chvil šokující, že až nevěříte tomu, co vidíte, ale jakmile se na chvíli zastavíte, tak vám dojde, že tam vlastně nic tak nemožného není. Ostrakizace jedinců sociálními sítěmi a závislosti na nich? Robotičtí psi Boston Dynamics? Vliv médií na společnost? Umělá inteligence? Virtuální realita? Robotické včely? Hodnocení "kvality" občanů? Online seznamky? Ochrana dětí ve virtuálním světě? Prostě všechno, čemu se seriál věnuje, již existuje nebo je alespoň ve stadiu vývoje, a o to děsivější zrcadlo to nastavuje době, ve které žijeme, a především lidem. Nejzajímavější díly: White Christmas, Shut Up and Dance, The Entire History of You, White Bear, Fifteen Million Merits. ()

VasekM

Black mirror (černé zrcadlo) je thrillerový seriál od Netfixu ukazující hrozby moderní doby a technologií. Každý, cca 50ti minutový, díl má samostatný příběh ukazující jinou hrozbu v jiné době. Někdy se příběh odehrává i stovky let v budoucnosti, jindy jen pár let. I proto počítejte s tím, že ne každý díl se vám bude líbit. Však doporučuji i tak, podívat se na všechny díly, jelikož ze zkušenosti vím, že každý si najde epizody, které se mu líbit nebudou a ty, ze kterých, bude naprosto unešen. Ale pořád jsou všechny díly skvěle natočeny. Výborná kamera, střih i efekty. Scénář a samotný nápad jsou většinou velmi promyšleny a zpracovány bez "děr", že vám poleze mráz po zádech. Za mě si Black mirror rozhodně zaslouží takto vysoká místa na žebříčcích hodnocení. Za mě 95% ()

Oup

Fascinujúce série kratších filmov na seba nenadväzujúcich a zároveň tak podobných. Podobných v tom, že ich tvorí veľký človek určite s vysokým IQ a pesimistické myslenie ohľadom našej blízkej budúcnosti. Čierne zrkadlo ako čierny odraz našej spoločnosti, online životoch, všetkého, čo vás len napadne, výborné herecké výkony, pravdepodobne, cielene som nesondil, nejakých televíznych hercov, alebo divadelných hercov. Výborné scenáre, veľmi veľa povedaného medzi riadkami, niekedy, aj priemo. Ja nemám čo vytknúť. Možno iba, to, že je toho tak málo ()

MatyProchy

Tento seriál mi, kvůli první epizodě, přišel poněkud zvláštní, avšak recenze ostatních mi dodali vášeň v sledování pokračovat. Do seriálu jsem se poté naprosto vžil a hltal jsem epizodu po epizodě. Film je, podle mého, dokonalá ukázka toho, co zlého na nás může čekat, když budeme tyto technologie využívat. Ovšem není to pouze zlé, já v tom taktéž viděl i dobré technologie, které nám pomůžou. Některé epizody působí zvláštním dojmem, ale vždy se z toho stane skvělá epizoda. 10/10 ()

kudryj

Vše už bylo někde viděno. Ať už v Krajních mezích, nebo různých filmech. Originální jsou opravdu asi jen tři epizody. První série jede na slušných 75%, druhá sérka solidních 80% s jedním waw efektem, nejlepší třetí série 90%, celkem třikrát waw efekt, čtvrtá série má již upadající tendence opět 75% a pátá série totální propad na 60% a první dvě epizody z řádu nuda. Přesto na poli mysteriózní-sci fi je to nadprůměr. Horor efekt nula, ani bych to do této kategorie neřadil. ()

NinetyOne

Co díl, to zážitek. Každá epizoda mě dokáže vtáhnout do sebe svým jedinečným pojetím nevšedního nápadu. Jistota toho, že se jeden díl liší od druhého jak hereckým obsazením, tak dějem, mě vždy motivuje k tomu si ho pustit. Ani jednou se mi nepodařilo odhadnout, jak epizoda skončí, a to mě baví! 95% ()

VsetkoVsade

Pustite to starostlivým, milujúcim rodičom, zhrozeným nad životným štýlom svojich ratolestí, ktoré po škole dennodenne fajčia McDonald, vyjedajú borovičku a popíjajú marihuanu v intervaloch tak pravidelných, že následkom dlhodobého vplyvu spomínaných faktorov nezvládajú ani správne usporiadať slová vo vetách, a ich pohoršené výrazy razom vystrieda číra úľava a radosť zo zistenia, že ich potomkovia miesto vysedávania pri výdobytkoch technológie dnešnej doby s omnoho devastujúcejšími účinkami, farbisto vykreslenými v každej epizóde, pri spomínaných činnostiach aspoň trávia nejaký čas na čerstvom vzduchu. ()

Ostorax

Částečně inspirativní , částečně děsivý a občas i zábavný počin Charlieho Brookera. Třaba robodroní včely nejvíc vizionářský díl, nebo ten s tím internetovým vydiráním to byla taky dobrá inspirace teda ne k vydírání ale k tomu že se raděj nenechat. Osobně doporučuji každému pomáhá to dívat se na svět z více úhlů. ()

mety6

Velmi silno sa to snazi mat nejaku hlbsiu myslienku v kazdej casti, ale je to velmi velke klise a prave ta pointa tam casto chyba. Prakticky kazda jedna cast hovori o tom, ake je ludstvo predvidatelne a ruti sa do zahuby a je uplne jedno, v akom case ci mieste sa to odohrava. Je jedno ci ide o pohlavny styk s bravcovinou alebo s avatarom vo virtualnej realite - tak ci tak to skonci tym, ze vsetci ludia su rovnaki a mame si mysliet, ze sme skazeni az do kosti. Autori ocakavaju, ze na konci kazdej casti budeme sediet s otvorenou papulou ale vsetky casti su take nemastne-neslane. Pomaly rozbeh, potom strmo z kopca, lebo ved do prdele mame uz iba 20 minut do konca a drb zaver, kde casto aj chyba nejaka myslienka a scenarista uz asi mal po sichte....ved naco? Divak si aj tak moze domysliet, co chce. 𝑬𝒔𝒕𝒆 𝒔𝒊 𝒕𝒐 𝒏𝒆𝒑𝒐𝒛𝒆𝒓𝒂𝒍? 𝑨𝒏𝒊 𝒏𝒆𝒛𝒂𝒄𝒊𝒏𝒂𝒋! ()

gentleman

Originalny, odlisny, trefny, miestami dost bizardny a sokujuci, ale hlavne neskutocne zaujimavy a navykovy projekt. Prosim, viac takychto serialov. ()

J1R1K04

Hodnotit tento seriál jako celek je trochu těžší, než se zdá. Každý díl je o něčem jiném, každý díl je svým způsobem mrazivý, každý díl je skvělý po řemeslné stránce, ale zároveň je každý díl úplně jiný, co se kvality příběhu týče. Některé epizody jsou geniální (Black Museum), některé téměř perfektní (USS Callister), některé jsou sice bizarní, ale přesně se mi trefily do vkusu (celá pátá série, zejména Rachel, Jack and Ashley Too), některé průměrné (Arkangel) a některé mě bohužel nechytly (Metalhead). I přes tyto pochyby ovšem seriálu musím napálit pět hvězd a i přes tu kvalitativní skákavost je to jeden z těch lepších seriálů, co jsem viděl. Proč? Protože přijít s tak originálními, skvělými a zároveň znepokojivými tématy a zpracovat je všechny, co se týče řemeslný stránky, téměř perfektně, je prostě obdivuhodné | 1. Série - 3,5/5 ; 2. Série - 4,5/5 ; 3. Série - 4,5/5 ; 4. Série - 4,5/5 ; 5. Série - 5/5 ()

Rise.Fall

Sinusoida. 1/3 dílů je skvělá, 1/3 je průměr a zbytek o ničem. Jo, počáteční dva díly 1. série hned navnadí a čekáte, že se kvalita a šokující věci budou stupňovat, ale není tomu úplně tak. Prostě jde to dolů a zase nahoru - sinusoida. Často bych si býval přál, aby konce některých epizod zašly do větších extrémů, ale nestalo se tak. Krásný případ za všechny, slečna co byla natolik posedlá hodnocením ostatních, až se nakonec z hodnocení 4,2* propadla na dno a skončila ve vězení. Tohle mohlo klidně končit někde v ústavu nebo v extrému až sebevraždou, protože tím byla doslova posedlá (byl to její život). Černobílá povídka s terminátor-robotickými psi mi přišla úplně mimo a vůbec jsem nepochopil proč to sakra do téhle série dali (nic originálního co bychom neviděli už v x filmech). Totéž jsem nepochopil u poslední epizody 5. série. Přišlo mi to jak materiál pro Disneyho, který to nakonec odmítl a v Black Mirror si řekli proč ne, my to vezmeme. WTF? Je to prostě šílený nepoměr, když tahle epizoda je pohádka co můžete pustit s klidným svědomím malým dětem a jiné epizody (viz poslední díl 4. série) jsou solidní psycho drama a přišla by na vás sociálka s tím, co za psycho to dětem pouštíte. Kdyby se tahle nekonzistentní série uměla udržet na kvalitě skvělých epizod byla by to pecka, takhle prostě průměr... ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál