Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (35)

Krádež století (2016) (S02E07)

Po tolika dílech jedné a té samé kriminálky jsou mi případy už trochu jedni, primární fokus tady mám zařazen na sympatie herců a jejich postav a ty jsou naštěstí stále silné. ()

Poslední případ (2016) (S02E08)

Před lety tohle muselo být silné loučení, já naštěstí vidím až v době, kdy vím, že se ještě navázalo a jsem zvědav, jak to bude s tím 6 letým odstupem všecko vypadat. ()

Podnájemníci (2022) (S03E01)

Zhlédnutí prvních dvou sezón nám doma trvalo víc jak měsíc a už jen proto jsem byl seriálem tak přehlcen, že mě jeho poslední díly nijak extra nebraly. S novou sérkou ale Případy nabraly ten správný svěží vítr a hned úvodní epka se fakt zdařila. Až jsem spíš čekal, že rozjezd bude standardně vlažný. ()

Flaška (2022) (S03E02)

Když člověk u tohodle seroše věnuje dílu dostatečnou pozornost, chytne si jej i taková epizoda jako právě Flaška. Pro mnohé nijak výjimečný, pro mě výborně napsaný a hlavně herecky zmáknutý díl. ()

Veteráni (2022) (S03E03)

Sice se vrací alespoň epizodně postava Bolka Polívky a zdejší čísla mluví jinou pohádku než u předchozích dílů, přesto já si užil předešlé vyšetřování s vazbou na metanolovu aféru mnohem víc. ()

Exploze (2022) (S03E04)

Propletení nelehkostí vietnamské komunity do klasické české společnosti cením, rozhodně víc než v nepříliš záživném celovečeráku Miss Hanoi. Na ten jsem si při sledování tohoto bohužel párkrát vzpomněl a zejména to trochu kazí celkový dojem případu. ()

Řetízek (2022) (S03E05)

Asi ještě ne úplně stoprocentní díl, ale moje oblíbenkyně Elizaveta Maximová je dobrá v jakékoli roli, i takto silně odpudivé. Od příště ale začne ta pravá jízda. ()

Taxivrah (2022) (S03E06)

Prozatím vůbec nejintenzivnější případ nejlepších českých kriminalistů, vedle opravdu silného příběhu cením i všudepřítomnou beznaděj naprosto precizně odehranou skvělou sebrankou příjemných herců. ()

Tramvaj (2022) (S03E07)

Dvojdíl s jednimi z nejhustějších vyšetřování mé oblíbené policejní sebranky dostál svému věhlasu, skutečně jde o nadstandardní podívanou v rámci celé historie seriálu. ()

Střihač (2022) (S03E08)

Zajímalo by mi, na základě čeho se vybíraly inspirace skutečnými případy v předchozích dvou sériích oproti té letošní. Ta svou atraktivitou totiž strká do kapsy valnou většinu původních epizod. ()

Romeo a Julie (2022) (S03E09)

Za mě by tentokrát samotná vražda a veškeré následné peripetie byly za slabší hvězdy, ta nepříjemná atmosféra, kterou nastoluje nové vedení a nejen Kozák se dostává fakt do úzkých, mě ale skličuje natolik, až jsem jak na trní, jak se to všecko vyvine dál. ()

Smolař (2022) (S03E10)

Pátrání opředené o kulku tu už bylo tolikrát, že se sám začínám orientovat v rážích v Česku dostupných malorážek (smích). Zase skoro téměř bez chybičky, jen nějaký moment šoku, překvapení či alespoň napětí tentokrát postrádám. ()

Spolubydlící (2022) (S03E11)

Od začátku do konce zase našlapaná epizoda, co nezapomíná tlačit i na nelehké vztahové peripetie uvnitř oddělení či v zákoutích osobních životů našich hrdinů. ()

Loterie (2022) (S03E12)

Trvalo mi to nekřesťansky dlouho, ale konečně jsem dojel i ten fakticky nejpoutavějí tuzemský krimiseriál. A třeba poznamenat, že jsem zbytečně oddaloval jeden z těch nejlepších dílů. ()

Trik (2022) (S03E13)

Co víc říct než “Ondra Vetchý na Hrad!” Tenhle herec je klenot českého filmu/televize. Vypadá to už fakt na konec, pokud ne, tak budu hrozně rád u čtvrté řady. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD