Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Chmur

Daredevil patří mezi ty seriály, kde nejzajímavějšími a nejcharismatičtějšími postavami jsou ti tzv. zlí. Přiznám se, že posledních několik dílu jsem některé únavné a uslzené dialogy mezi trojicí ochránců práv špíny, starých činžáků a nepřizpůsobivých migrantů raději přejížděl a vychutnával si dějovou linku Wilsona Fiska. Je to opravdu dobře napsaná a fascinujícím způsobem zahraná postava. V některých chvílích působí Kingpin jako mentálně zaostalý otylý nebožák, ale najednou se během chvilky promění v násilnické monstrum. I vedlejší "záporné" postavy - Wesley, Nobu, Gao, Leland byly mnohem zábavnější než sobecká, sebestředná a vlezlá Karen a škaredý hysterický Froggy. Tihle dva jsou skutečně díl od dílu méně snesitelní a představují skutečné zlo celého seriálu. Samotný Daredevil je postava zajímavá a celkem dobře zahraná, i když jeho motivace chránit slušné lidi v Hell´s Kitchen dává mnohem menší smysl než konání jeho protivníků. Vznik jeho superschopností je velmi podivný a svým způsobem hloupý. Malému Mattovi vyteče nějaká chemická sračka do očí a oslepne. Vlastně neoslepne, on v podstatě vidí líp než zdravý člověk a ještě navíc dostane super čich, sluch, hmat, chuť a možná i dvakrát citlivější žalud. Bravo. Tak to chci taky.  V ději je samozřejmě logických děr jak v cedníku, ale s tím se holt člověk u seriálů vzniklých na základě komiksů musí smířit. Choreografie soubojů, hudba, výstavba příběhu však fungují velmi dobře, takže jako celek je Daredevil dobrý seriál. ()

Han22

Nasledováno všech 39 dílů. Daredevila jsem si sehnal díky postavě Kingpina v Hawkeye a taky proto že tu postavu a okolí znám. Je to úplně něco jiného než bych čekal od Marvelu. Namísto sci-fi/komixu je to většinu seriálu pomalé, hodně ukecané drama v kombinaci s realistickým, temným, krvavým a špinavým krimi. 1. série představí slepého právníka se zostřenými smysly a bojovým tréninkem Matta Murdocka/Daredevila, jeho kamaráda Foggy Nelsona a Karen Pageovou, která jim pomáhá. A nad jejich čtvrtí Hells Kitchen roztahuje pařáty Kingpin, pod civilním jménem Wilson Fish, která ovládá Rusy, Japonce, Číňany, finanční magnáty i policie a hrdinové se pomalu snaží rozbít jeho impérium. Je to natolik civilní, že Daredevil má jen čepici přes hlavu a akce se omezují na zběsilé, často chaotické a haluzové "karate" souboje, ze kterých si hrdina odnáší nové a nové jizvy a šrámy. Ale chladně kalkulující, nečekaně milující i animální Kingpin je úžasný. 2. série je komixovější, akčnější, našlapaná (souboje s desítky ninjů). Daredevil má svůj kostým, je tu famózní krvavá cesta pomsty Punishera plná mrtvol a rozstřílených těl, zabijačka Elektra se společnou minulostí s hrdinou bojující se svou povahou a tajemný japonský kult s trochou nadpřirozena. 3. série navazuje na neviděné Defenders. A je návrat k jedničce se spoustou nudy, civilnosti, proher, šrámů a plánů co nevyjdou. Nechybí sociopatický Bullseye a Kingpin zdánlivě pod dohledem mění FBI ve své osobní komando a je tak napřed, že se zdá jako jediná cesta ho zabít. Celkově to není úplně můj šálek čaje, nejsem fanda reálných moderních krimi a z "Mortal Kombat" soubojů jsem taky vyrostl. Vadí mi že to navazuje/sousedí/startuje s x dalšími Marvel projekty (Punisher, Defenders a tři další seriály). Na nervy mi lezla i Daredevilova pobožnost a jeho "nezabíjení" mě přišlo v kontextu s brutálním světem kolem dost naivní. Ale jinak je to moderní seriál se vším všudy - výborní herci (D´Onofrio!!!), fantastické hlavní i vedlejší postavy s často drsnou minulostí, nečekané úmrtí, scény, zvraty (Mattova matka!). A občas přijdou i famózní akční scény, zato nikdy nepřijde žádná woke agitka. A i přes veškerou civilnost se to u všech postav drží poměrně slušně kánonu. S odstupem času po nasledování Agentů Shieldu jen lepší 3*, to je prostě nesrovnatelné. ()

SpaceOdyseus

1. Serie: Stylova a atmosfericka pecka, ktere se povedlo zachytit duch a ton Millerovych nejlepsich sesitu. Svou nepokrytou nasilnosti a temnotou jde temer o protipol MCU ale zaroven ho skvele doplnuje. Dostali jsme skvele dialogy, jednoho z nejlepsich komiksovych zaporaku, rozumne davkovane a vyborne akcni sceny, moralni dilemata, komplikovane vztahy i poctivou filmarinu. Jen houst! 2. Serie: Vysokou uroven se podarilo udrzet a i druha serie je naprosto spickova. Tentokrat je dej mnohem zahustenejsi, dostali jsme vice charakteru a vice separatnich linek (ktere se ale stejne nakonec zamotaji v jednu) a co se tyce temat se tvurci po skvele prvni serii neopakuji. Akce je stale uzasna, je ji opravdu dostatek a je skvele davkovana v kratsich i delsich segmentech. Serial ale stejne tahnou postavy. Rozpad pratelstvi nas jako divaky boli mnohem vic nez koleno do obliceje. Vsichni jsou vyborne napsani, motivace funguji a temer nikdo zde neni cernobily. Az na Hand samozrejme. Strasne me prekvapila postava Punishera. Z predem znameho charakteru udelali scenariste mnohovrstevnateho antihrdinu, kteremu se proste muselo fandit vic nez Mattovi. Cela tato serie byla, kdyz to vezmu kolem a kolem, jeho origin. Takze se moc tesim na jeho vlastni serial. Marvel tedy nejen, ze dominuje svym propojenym vesmirem kinum, ale ted i na male obrazovce nema konkurenci. ()

Eamby

Musím uznat, že seriál je skvěle propracovaný a výběr herců se také povedl, jenže po desíti dílech mne osobně už seriál přestal bavit. Ze začátku tak zjevná jedinečnost a marvelský nádech- po těch pár dílech dočista a bohužel odpadl. ()

Hanys_

S1 4/5. Tenhle seriálový Daredevil se Netflixu zase povedl, a i když to u mě osobně na pěti hvězdu není, tak dávám jednoznačně palec nahoru. Casting na jedničku. Coxe mám rád už od Stardust a takhle charismatického záporáka jako je Fisk, můžou závidět i filmové komixy. _ S2 5/5. Takhle zpětně na S2 vzpomínám mnohem líp, než hned po zhlédnutí, a v té konkurenci ostatních Netfilix marvelovek je tahle série prostě špička. Daredevil, Elektra, Punisher - tohle kombo prostě nebylo schopné trumfnout ani první setkání Defenders._S3 5/5 Návrat Kingpina rozhodně prospěl (v S3 je z něj padouch Escobarova formátu), budoucí Bullseye těžký protivník a hlavně parádní postava Nadeema. Tak nějak celkově z toho jde cítit, že právě tenhle seriál je jednou z výkladních skříní Netflixu. ()

Lucindajet

Komiks mi nic neříká a Charlie Cox mi vlastně nebyl úplně po chuti ve své roli. Vlastně někomu jako já by se to vůbec nemělo líbit ale je to výborně udělaný, bitky jsou opravdu libový a krásně nasnímaný. V prvním díle se ještě hledali jak to dělat, ale závěrečná scéna 3. dílů bez střihu to definitivně odstartovala. Myslím že jádro pudla tkví v tom, že je to opravdu temný a komorní, všechno, jen né nic jako současný komiksový filmy. Třešinkou je pak naprosto geniální záporák. Z toho jsem měla radost největší, asi můj úplně nejvíc nej záporák vůbec. ()

Corpsegrinder

Jo jo jo tak tohle by šlo. Postava která dostala jeden z nejhorších samostatnejch filmů tu rozjela seriál kterej kvalitou předčí několik posledních marvelákejch píčovinek pro děti. Celej svět je správně potemnělej a hlavně se jedná o jednu z nejzajímavějších částí MU. Nejlepší postava Kingpin.Těšim se na Punishera v druhý sérii. EDIT druhá série vzala to nejlepší z tý první a zahnala to až do extrému. Rozjezd nekompromisní, nikdo se s ničim nesere a Punisher je napsanej a zahranej tak dobře, až se stává skoro zajímavější postavou než Dáda. ()

alouch

Daredevil se těžce vymyká ze sériové Marvel výroby a to jenom v pozitivním směru. Není to tak akční a strhující, dalo by se dokonce i říct, že se jedná lehce o komorní drama. Pro někoho to může být zbytečně rozvleklé, ale já přesně tuto dějovou propracovanost oceňuju. Charlie Cox ala Matt je skvělý. Sice jsem nevěřila, že tuto roli může zvládnout tak skvěle, ale charismatického Matta Murdocka zvládl na výbornou. Daredevil by za Hell's kitchen bojoval bez keců až do roztrhání těla a posledního dechu a nesklízí při tom za to tak zářivé ovace jako třeba slavný Tony Stark. Vincent D'Onofrio je bezvadný. Jeho Wilson Fisk je pro mě vůbec nejzajímavější padouch. Sečteno, podtrženo, kdybych mohla dát 6 *, tak neváhám :) ()

kukuuuc10

90%. Pomalu se rozvíjející silná zápletka v první sérii, a k tomu její navazující a ještě více strhující pokračování ve druhé. Myšlenkami si někdy přeji, aby Daredevil dal na své, ne tak milosrdné, kolegy "Strážce Hell´s Kitchen". Jednotlivé postavy velmi výrazné a svým způsobem každé z nich máme rádi: Daredevil, Stick, Elektra, Punisher! Záporáci Fisk a Nobu též perfektní. Bavím se dobře :-) ()

Giggs

Veľmi realisticky podany komiksovy superhrdina. Žiadna blockbustrovka, tento komorny indie feeling tomu sedi vyborne. Lepšie ako všetci Batmani, Ironmani a Supermani dokopy. Uveriteľne, civilne a dostatočne temne. 2. sezona ma ešte väčšie grady hlavne vďaka vybornemu zaporakovi. Musim hodnotenie posunuť o level vyššie. ()

666Carnage

Seriál kde se občas atmosféra krájet. O násilí neni nouze a každá minuta seriálu přinesla něco dobrého. Herecké obsazení se povedlo na jedničku. Bojové scény jsou fakt parádní. W.Fisk- jsem spokojen s výběrem herce akorát mi občas přijde divný jeho chování protože co vím tak tahle zvláštně retardovaný on v komiksech nebývá. Elektra mě ze začátku pěkně točila a nakonec jsem si na ní zvykl a herečka tam taky sedla. Nejlepší postava je jednoznačně Punisher a nemůžu se dočkat jeho sólového seriálu. Teď se vrhnu na další Marvelovky z Netflixu a doufám, že budou aspoň z poloviny tak dobré jako Daredevil. 90% první série a 100% druhá. :) ()

kitsuchan97

*9,5/10* Jednoznačně nejlepší seriálový počin z marvelovské produkce, o tom netřeba dál diskutovat. V projektech od Marvelu se málokdy dočkáme temnější atmosféry a jisté míry brutality, proto je velmi osvěžující vidět, jak právě Daredevil tyto aspekty dokonale uplatňuje ve svých postavách, soubojích či samotných ideologiích. Matt Murdock je nejenom dobrým právníkem, ale i skvělým "superhrdinou" - se svými vlastními nedostatky, se kterými neustále bojuje. Chemie mezi hlavní trojicí fungovala perfektně a potěšilo mě, že i Foggymu a Karen byl dán dostatek prostoru k jistému vývoji jejich charakterů a nebyly tak jen pouhými pasivními společníky našeho hlavního hrdiny. Ovšem tento hrdina potřebuje i dobrého záporáka, a doprčic - Wilson Fisk alias Kingpin byl naprosto excelentní - z něho jsem měla opravdu strach a jeho způsob boje, ať už fyzický či mentální, byl vždy fascinující sledovat. Když už jsme u těch soubojových sekvencí - zejména ty točené na jeden záběr by klidně mohly spadat pod definici vizuálního p*rna, protože při každé takové scéně člověk nedokázal odtrhnout oči z obrazovky. Tohle všechno uzavírá skvělý doprovodný soundtrack. K negativním poznatkům - trochu jsem byla zaskočena začátkem 3. série, kdy se očividně něco stalo během seriálu Defenders (který jsem neviděla), takže bylo těžké se zorientovat v ději. A to ke slabým stránkám vše. Celkově mohu říct, že si Daredevil udržel kvalitu po všechny tři série (což se u seriálů moc často nestává), a bezkonkurenčně nakopává zadek většině marvelovským projektům, které jsou v porovnání s tímto skvostem pouze průměrnými výtvory. ()

Knowho

Jeden z těch vůbec nejlepších (snad) MCU projektů vůbec, a nejlepší Marvel seriál vůbec. Je to geniální, brutální, a 99% castu je nehorázně sympatický! Asi největší škoda, je ale to, že mezi 2 a 3. sérii je potřeba vidět seriál Defenders, což jsem při sledování něvěl, a Defenders jsem viděl až nedávno. Co na to říct, snad se v budoucnu dočkáme 4. série, nebo snad nějakého nového seriálu (Pouze se stejným castingem!) na Disney+ (Ikdyž tam nejspíš ne) nebo na HULU (Tam spíš). 10/10 ()

ondrula odpad!

Takhle vysoký hodnocení tedy opravdu nechápu. Herci jsou absolutně nezajímaví, Charlie Cox v titulní roli hraje slepýho tak, že se vůbec jako slepej nechová (dokonce i normálně zírá na lidi a předměty). Ten jeho kámoš s mastnýma vlasama je jen taková tragikomická figurka, zasazená do seriálu zjevně jen proto, aby se tam vůbec někdo motal. Choreografie soubojů je poměrně slabá. Příběh (alespoň tedy u pilotu) je z prdele. ()

FARGO

Obrovské překvapení! Skvěle natočené, skvěle sepsané, skvělé zahrané. Doopravdy, jestli dát nějakému seriálu na jaře šanci, je to jedině tento. ()

Danken

1. řada - 9/10, 2. řada - 9/10, 3. řada - 8/10 Konečně příběh pod záštitou Marvelu, který se nebojí krve a násilí. Výborná temná atmosféra, která odpovídá hrdinovu náhledu na svět. Kašlat na rating a šup s tímhle realismem i do filmového světa! 2. řada též parádní. Zejména Punisher si ji ukradl pro sebe. Wilson Fisk opět démonicky geniální, Linka s Elektrou mi ale nepřišla tak zajímavá. ()

IvoB

1. Série: 5* (9/10) – Takhle to má vypadat. Podobná témata vzniku hrdinů jsme měli možnost vidět už několikrát, ale málokdy byla tak poutavě provedena. Daredevil je totiž hrdina, který jde do každé potyčky s tím, že může dostat řádně do budky. A taky se tak většinou stane. Právě tento příklon k temnějšímu a reálnějšímu pojetí funguje velmi dobře, a tak více než barevné Marvelovky připomíná seriálový Daredevil spíše batmanovské filmy. Hravě si tak vytírá zádel veškerou (minimálně seriálovou) konkurencí. Celá série si udržuje vysokou kvalitu – je velmi dospělá, chytře napsaná, choreograficky zvládnutá a velmi dobře obsazená. Většina hlavních postav dostane dostatek prostoru, takže nejsou jen ploché figurky, ale naopak uvěřitelné charaktery s vlastními motivacemi, kterým může divák rozumět. Pár výtek bych samozřejmě našel – čekal jsem ve finále trošku větší gradaci a výsledný červený kostým nepůsobí tak bad-ass jako ten první černý… Na celkově silném dojmu ale nijak výrazně neubírají. ()

Dyas

Excelentní komiksová adaptace! Skutečně to nemá chybu a musím jen sklánět poklonu. Parádní atmosféra, skvělá akce, propracovaný příběh, dramatické chvilky, krev atd. Jednoznačně jedinečný seriál. Víc ani nemusím komentovat. Kvalita, kvalita, kvalita! 1. série - 100% 2. série - 100% ()

Tristaver

Jsem fascinován. Pohádkově malovaný Marvel se pochlapil, a vydal seriál, který má temné kontury jako od DC Comics. Škoda, že se v první sérii tak hrozně moc kecá, ale baví mě to hodně, a je to jízda za pětihvězdou. Fisk a Wesley jsou rozhodně nejzajímavější dvojice záporáků, které jsem v poslední době v televizi viděl. Vzájemný respekt mezi nimi je nezvyklým prvkem, který rozhodně zaujme. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí