Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Milodar

Naštěstí se to nezvrhlo jako většina Marvelád. Wilson Pysk sedí ve své roli, jako by mu byla napsána na pysk a právnická kancelář Nelson & Murdock by sama o sobě uživila slušný sitcom, šlapající na paty detektivu Lenßenovi. Až na Karen (Probohah Ann Woll), která je nesnesitelně afektovaná plačka a všechny scénu zahrála dokonale nevěrohodně. Probohah permanentně myslela na Oscara ve svém sklepě. Zato však Foggy (Elden Hansom) je výborná postava a celkově se dá těšit na další sérii a další dávku lidových báchorek "o tomhle batmano-deredavilovském městě". ()

santiamén

6/10 Utrpení se dodívat. Nekonečné díly, kterých je minimálně dvakrát tolik, než by bylo potřeba k odvyprávění tak plytkého obsahu, ať už se tahle konkrétní komiksová adaptace tváří jak chce hluboce. Škoda, protože v některých aspektech funguje dobře; záběry jako z komiksových políček, pošmourná atmosféra, vhodně vybraní herci, ale co si budeme, celý slavný Daredevil stojí v obou sériích (třetí dobrovolně vzdávám) na charismatických záporácích. Jinak ho definuje neustálé fňukání a analyzování morálních dilemat jak kolovrátek, takže je nakonec přístup Punishera, který celou druhou sérii táhne na svých bedrech, sympatičtější, protože se u něj aspoň divák nenudí. Ironicky ale Punisher ve svém vlastním spin-offu trpěl stejným problémem - superhrdinská látka zjevně nepokrývá dost na to, aby se dala nekonečně natahovat na desítky epizod o délce kvalitního dramatu. I přes všechen "vnitřní boj" s rádoby přesahem, co hrdinové svádí, je obsahové prázdno předvídatelně vyplněné tím, že se zjeví nový záporák, co jinak neexistující děj proloží nějakou tou mlátičkou, přičemž na konci vždycky logicky vítězí hrdina. Hodnocení nechápu, seriál přeceňovaný jak blázen, a to mi Marvel ve filmech jako čistě popcornová zábava vyhovuje. ()

Mikino00

To, že seriál dá zapomenout na omyl s Affleckem jsem čekal, ale to, že kvalitativně předčí mnoho komiksových filmů to ne. Netflix nám naservíroval netradičně syrovoua krvavou podívanou odehrávající se ve stínech. Hlavní devízou je však netradiční velký prostor pro rozvoj a pochopení hlavní záporné postavy, což jen kvituji. Sledovat Fiskovu zločineckou linii bylo totiž mnohdy zajímavější než problémy Karen, Bena apod. Dohromady dá seriál, jak po dějové, tak i akční stránce dohromady služný výsledek, gradující k velkému finále.Druhá řada posunula seriál do netušených výšin. Absolutní lahůdka po stránce akční, prokreslení postav a hlavně po stránce dějové, kdy seriál umě propojil několik linií a představil opravdu výborné příběhy, plné zvratů, napětí a silných postav. Bohužel třetí řada seriál zcela pohřbila. Jednalo se o nezajímavou ukecanou podívánaou, která nenabídla nic zajímavého a byla jen vatou na slabém příběhu. Netflix si postupně pohřbil celý svůj seriálový marvelovský vesmír. ()

Mimomisu

jsem u devateho dilu (a nemyslim si, ze se neco podstatneho zmeni)....Tohle je opravdu ukaz mezi serialy. Skvele napsanej, natocenej a zahranej film bez jediny hluchy sceny po dobu deviti (so far) dilu. To se jen tak nevidi...krasa nesmirna. Tohle neni Marvel, jak ho zname. Ani superhrdinove. Tohle je spis scorsese na kafi se Stanem Lee ()

Milky.

Seriál, kde Marvel konečně dostal alespoň trochu koule. Kdyby v podobném duchu pomohli tvůrci i s Age of Ultron, mohla ta sračka vypadat úplně jinak. Nebýt zbytečně (a někdy až nesnesitelně) pomalého tempa, bylo by to jednoznačně 5 hvězdiček! ()

somebody.l

Co čekat od příběhů od Marvel? Stačí, aby se toho ujal správnej člověk a vyjde z toho luxusní film, v tomto případě seriál. Neznám komiks, neviděla jsem film (a spousta lidí mi říká, že radši ani nemám). Ta postava je fascinující, celkem na Marvel hrdiny atypická. Člověk bez speciálních genů, séra, extra síly, techniky a vlastně i zraku to dotáhne tak daleko. Herec velmi sympatický a moc se na tu roli hodí. První díl jsem hltala od začátku až do konce. Říkala jsem si, že to nemůže být lepší, ale ono je (jsem u 4. dílu). Tak už jsem na konci série a je to vážně ještě lepší. Už nejde dát víc *, tak aspoň ten komentář :). Stojí za to seriál vidět! ()

ADIO45

Netflix má tu výhodu, že najednou zveřejňuje všechny díly dané série, a tak není třeba s hodnocením čekat několik měsíců, ale lze ho splácat ještě než by dojmy stačily vychladnout. Když se podíváme na ČSFD.cz, vidíme, že tuzemští diváci hodnotí nový seriál 80 %. Řada z nich však s hodnocením nečekala ani k druhému dílu, dalším stačily tři, zbylí jsou bandwagon. Rottentomatoes.com nalezl zvláštní shodu mezi diváky i profesionálními kritiky, kteří shodně hodnotí seriál 98 %. Na Metacritic.com jsou kritici jako obvykle více obezřetní a dávají jen 77 %.Vrcholy první série jsou díly číslo 8 a 13 (tedy finále). Ostatní je jen natahovaná výplň. Sérii by daleko více slušel rozměr minisérií (tedy například 6 až 8 dílů na jednu řadu). Daredevil získá svůj kostým až v posledních dvaceti minutách 13. dílu a do té doby tam pobíhá v upnutém tričku a šátku, což sice vychází z kresby Franka Millera, ale není to dost dobré na 12 dílů. Navíc televizní zpracování oné kresby působí, jakoby Dexter ke svému oblečku přidal šátek přes oči. Omezit výskyt Foggyho. Chápu, postava vtipálka je pořád oblíbená a i v komiksu má své místo, ale všeho moc škodí. Eliminace se podařila tak od 10. dílu. Jen tak dál. ()

geimz

1. séria - 85% 2. séria - 90% Druhá séria Daredevila v mnohom predčila prvú. V priebehu sezóny kopila jednu dejovú linku na druhú, ale podivuhodne scenáristi zvládli všetko s prehľadom a celá séria pôsobí konzistentne. Po konci však zostáva celkom dosť nezodpovedaných otázok a pár nedotiahnutých vecí, z ktorých nie som zrovna nadšený. S hodnotením by som preto išiel nižšie, no celých 13 dielov ťahá hore Punisher, ktorého Jon Bernthal stvárnil úplne fantasticky. Obzvlášť prvé 4 diely sú taká nálož, že som myslel, že ak bude séria pokračovať v podobnom štýle, pôjde o najsilnejší superhrdinovský zárez vôbec. Bohužiaľ, potom prišiel zlom v príchode Elektry a s tým spojených dejových liniek, ktoré sú síce takisto výborné, no prvým dielom sa nemajú šancu rovnať. Zamrzí tiež trochu predvídateľné finále a vyložene sklame nedostatočne zapojenie Punishera do záverečných dielov/boja. Napriek výtkam však, hlavne vďaka Punisherovi, výborná séria. Len dúfam, že otázky budú zodpovedané, a Punisher dostane viac priestoru. ()

Zombi

Viděl jsem jen 2. řadu a musím říct, že je to fakt pecka. Našlapané souboje, nekompromisní Punisher, ninjové, rozvrtané osbní vztahy, právnický případ.. těším se na to, co s tím udělají v dálší řadě. ()

Flopik

Hodnotiť ešte nebudem ale po prvých 2 epizódach mám zmiešané pocity.Na jednu stránku je to super, akcia, emócie sympatické postavy......Na druhú stranu mi tam ale niečo ešte chýba.Od Marvelu som ale toto nečakal tak temná atmosféra je iba v Gothame a to už je čo povedať.Uvidím ako sa to bude vyvíjať ale zatiaľ palec hore.Tak nakoniec sa z toho vyvinul slušný seriál a určite ma zaujíma ako sa to vyvinie .Koniec prvej série skvelý....Všetko to smerovalo k veľkému finále a bolo naozaj parádne.Kostým luxus a bitka s Fiskom skvelá ja som si to užil len tak ďalej.Prvú sériu som považoval za naozaj kvalitnú vec ale nebolo to ešte ono.Druhá séria ma posadila na zadok.Skvelé nové postavy , skvelá Electra a Punisher ktorý byť lepší ani nemohol..Samotný Daredevil bol samozrejme skvelý, úžasné bitky super príbeh a občas emócie.Posledný diel priniesol skvelé vyvrcholenie a utvrdil ma v tom že DD pôjde do topky...Na tretiu sériu sa neskutočne teším.Tak tretia séria bola zas a znova neskutočná.Príbehovo prešpikovaná od začiatku po koniec. Skvelé postavy , vynikajúce herecké výkony , skvelé súboje a vynikajúca hudba.Sledovali sme tu prerod od úplného dna až po krásne zakončenie.Súbojov po menej ale nejako mi to nevadilo.Druhá séria však stále najlepšia. U mňa stále jeden z najlepších seriálov a len dúfam že 4 séria bude čo najskôr. ()

Echelon1

MARVEL ako ho nepoznáme. Zatiaľ čo Tony projektuje Ultrona, Asgarďania si robia starosti o celý Vesmír a Agenti SHIELDu majú čo robiť s Hydrou a Inhumans, v špinavých a temných uličkách veľkomesta sa odohrávajú mafiánske a gangsterské záležistosti s popravami a podlácaním svedkov, drogami a násilím. Aj skrz udalosti (Avengers, CA:WS, Thor 2), po ktorých sa tvár sveta ľudstva zmenila, ľudia stále ostávajú tým, kým sú. Po veľkých záležitosťiach sa tak presúvame práve do tohto ponurého sveta temných kútov mesta. Je to zmena, komorné, osobné, viac krvi a blbého slovníka (Karen Page), ale poukazuje aj na dôležité udalosti ako na zaslepenú spoločnosť, manipuláciu médií a polície. Ten pravý MARVEL u toho nájdeme až v 13. diele, ktorý je skutočne fantastický (časť s Pavarottiho Nessun Dorma je úžasná) a našlapaný, rovnako ako počas celého seriálu chválim prácu kamery a detailov, mnohé postavy tiež (Wesley, Fisk, Ben a samozrejme Matt). Karen je otravná postava a spolu s Foggym dostávajú priveľa (nudného) priestoru. I tak je to ale skvelý seriál a obľubu si zaslúži. Zatiaľ u mňa ale stále vedú Agents of SHIELD. ()

sedlo03

Marvel a Netflix. Dvě média, která nemohou šlápnout vedle v posledních letech. Velmi jsem si to užil a těším se na další sérii. Pokud bych měl mít jedno přání, tak prosím více Claire! ()

masiko

Marvel a jeho hrdinove dnes leti, takze tomu asi musim dat 5*... kdyz ono je to tak strasne prumerne ve vsech ohledech (az na Charlieho Coxe, ktereho stejne do filmu nejspis preobsadi). Zaver byl vylozeny kyc. ()

Illy

Zatím nejlepší komiksový seriál. Jako by ani nepatřil Marvelu, ale spíše temnějšímu DC Comics. Atmosféra je výtečná (podobně jako u Gothamu, ten ale u mě dojel na nudný scénář), herecky dobře osazeno (Kingpin rulezz!!) a i po stránce dialogové nemám co vytknout. Tohle se povedlo a já čekám na další sérku!! ()

Camulator

Těžko uvěřit, že je Daredevil součástí toho samého sluníčkového světa Josse Whedona, kde každý hrdina i padouch chvátá, aby vypustil další údernou hlášku nebo blbý dvojsmysl a sotva si v něm sem tam někdo udělá bebí. Oproti zbytku MCU je totiž tenhle seriál jako peklo a nebe s atmosférou klidně srovnatelnou s takovými skvosty jako Breaking Bad nebo The Wire. Až si říkám, jestli je vůbec dobře, že nechali Daredevila na starost Netflixu (samozřejmě, že je!), protože třeba ve srovnání s Wilsonem Fiskem působí všichni dosud představení záporáci MCU bez výjimky jako naprosto neschopní ňoumové, možná - možná - kromě Granta Warda (Winter Soldier je spíš antihrdina). A pokud s tím v Infinity War něco neudělá Thanos, bude to pěkná ostuda. Krom toho ale Daredevil rozšiřuje každým rokem narůstající počet příkladů, proč jsou seriály budoucností audiovizuální zábavy, nejen co se narativní stránky týče. ()

andio

První série zhlédnuta ve dvou sezeních (tedy 6 hodinových epizod najednou a druhý den zbylých 7), jelikož jsem se od toho nemohl odtrhnout. Daredevil je skvělá, taková noirová, v porovnání s ostatními "superhrdiňáky" značně temnější, záležitost. Navíc Vincent D'Onofrio v roli Kingpina je fakt super! Seriál zatím nemá nic společného s ostatními moderními zpracováními Marvelovských komixů (rozuměj hlavně Avengery, Spidermany a ostatní superhrdiny, co mají žit v New Yorku), což je podle mě dobře, jelikož by to působilo spíš jako rušivý prvek a snižovalo by to důležitost Daredevila v boji proti Kingpinovi (všichni přece vědí že Spiderman je jeho odvěkým nemesis.) Díky tomuhle seriálu jsem si oblíbil doposud nenáviděného Daredevila a mám v plánu se podívat i na další sérii. Za mě 9/10 ()

Eterninox

Takhle na superhrdinské seriály! Ač Daredevil formálně spadá pod Marvelovské univerzum, prakticky ve všem má výrazně blíž ke kvalitním "DCčkovým" adaptacím jako například The Dark Knight. Temnější atmosférické ladění, společensky relevantní tématika, nečernobílé morální spektrum, mnohem méně odlehčujícího humoru, a téměř nestylizovaná akce, plná dost explicitního násilí. To všechno je navíc po vypravěčské i filmařské stránce zvládnuto na výbornou, a takřka perfektní je i obsazení a herecké výkony. Nebýt několika hlušších míst v příběhu, bylo by to za plný počet. 85% ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí