Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Yoda sama

V dobe, kedy som si povedal, že ma už asi nič od MCU neprekvapí prichádza ich asi najlepší zárez. A prekvapivo nie až tak televízny, ako Agenti. Tam, kde nieje potreba lesklé a drahé efekty, kde sa neplatí hercom miliarda a kde netajtrlíkujú postavy, tam vyhráva Netflix. Čiže niekde medzi presným castingom, skvelou choreografiou a sympatickým story buildom. Defenders majú moju pozornosť určite viac, ako Avengers. / Druhá séria potvrdila, jak moc nekompromisný a zaujímavý Daredevil čoby seriál je. Plná hrsť dejových liniek a postáv, z ktorých by som ako každý vypichol hlavne výborného Bernthala, ktorého Punisher si kradol právom každý diel pre seba. Celý dej a záverečná pointa okolo neho zaujímavá a zábavnáa. Všetky právnické čáry máry taktiež zaujímavé, Foggy a Karen sú ešte sympatickejší než kedykoľvek predtým. Menej ma bavila tá mystická ninjovská osudová linka s Elektrou (taktiež veľká sympaťáčka), Stickom a Rukou v druhej polovici série. Nejako ma to celé nechytilo a nepasovalo mi to tam, ale čo už. Takže opäť klobúk dole pred pridanou brutalitou, dobre vystavaným dejom a sympatickými postavami (dokonca aj ženskými, Karen neupadá do typickej seriálovej šedi ale kľudne by potiahla aj sólový diel či dva), čiže pred vecami, aké sa v MCU moc nevidia a môže si to dovoliť len Netflix. ()

Timak

Pro mě zatím velké překvapení - tohle jsem nečekal. Daredevil totiž patří mezi mé "zbytečné" hrdiny, kdy tak trochu ztrácím smysl jejich existence a tak trochu schopnosti a příběhy kolem vycucané z prstu. (Většina hrdinů reflektují svými schopnostmi potřebu veřejnosti a jejich příběhy reflektují dobu, v které se tyto komiksy psaly - aspoň tak to vnímám já. Ovšem u Daredevila to prostě nevidím - alegorie) Nicméně tohle mě opravdu baví a je to super. Obsazení se mi také líbí, i když opět jsem byl zpočátku velmi skeptický a odmítal se na to koukat už jen z principu. Počkám si na závěr, ale zatím velmi příjemných 85% ()

Nyck

Takhle nějak jsem si představoval Gotham na Foxu, když začínal. Zatímco Gotham jsem sotva dokoukal a v druhé řadě pokračovat nebudu, Daredevil mě ohromil a moc se těším na pokračování. Netflix jede! ()

ravalah

Nebylo to uplne spatne, ale ani uplne dobre. Choreografie souboju je spise usmevna. Herecke vykony jsou o dost lepsi. Postavy sympaticke. I pan hlavni zaporak je peke zahran a vykreslen. Ale celkove tomu chybi tah na branku a kulervouci sceny. ()

zigíš

drew goddard (cabin in the woods, world war z) se ukázal jako adaptátor velmi citlivý (na jednu stranu) i nekompromisní (na tu druhou) co hells kitchen vybarví správně rudě a steven deKnight (spartakus) přispěje bojovou choreografií reálnou i kvalitně comicsově nadsazenou ..jsem teprve na začátku ..a už tak nadšený (!) UPDATE -po všech 13.dílech- i když si hodně bere z millerova, mnohem bližší bendisovu daredevilovi (což je mi víc než blízké) a i když závěr není tak dechberoucí -ve srovnání s perfekcionismem začátku spíš solidní- z absolutního hodnocení nesnižuju ..už jen proto, že lepší marvelovka (včetně filmových) tu ještě nebyla (!) 100% ()

Kali4

Někde na půli cesty mezi Detective Comicsem a Nolanovou "batmaniádou" povstal z popela znovuzrozený Daredevil - počin značně zahleděný sám do sebe, což potvrzuje přehršel násilí a sáhodlouhých dialogů a monologů, ale zároveň seriál zpracovaný se značnou dávkou umu, přesvědčivými hereckými výkony a důstojným dramatickým scénářem, který hezky zapadá do rozbujelé rodiny relativizující seriálové "postmoderny" posledních let. Co si budeme povídat, originální příliš není, ale lepší hraný seriál s komiksovým hrdinou tady není a nejspíš ani nebude. P.S. Marvel by teď měl stáhnout své ostatní seriálové (s)hity, zaměstnat scénáristy pracemi na dalších sériích Daredevila a připravit jemu a Fiskovi půdu pro nástup do některých dalších Avengers. Zdá se totiž, že Thanos s celou svojí armádou bude vedle D'Onofriova Kingpina působit jako nezajímavý ubožáček. ()

Gallagher

(Viděna první epizoda). Není to špatný. Jen to prozatím postrádá nějaký ten "wow" efekt, ze kterého by si trochu náročnější divák sednul na zadek. Charlie Cox je v hlavní roli vynikající. /// Edit po poslední epizodě: Jeden z nejlépe napsaných (nejen) komiksových seriálů posledních let. Dechberoucí finále. ()

mkubalikova

Nejlepší odpověď všem odpůrcům, kteří Marvelu vyčítali příliš barviček a dětinskost. Temný a brutální, takový je Daredevil. Marvel vládne všem. 100% ()

ghatos

Hodnocení po 3. dílech: Geklon to nazval pičarádou. Já bych do doplnil o slovo levná. Tak neskrývaně šizená pičaráda, jenž svou pomalosti a pošmourností se pokouší navodit nějaký dojem dramatu. Hodně nestylová (jakože komorní) nuda. K tomu všemu ještě nablblé nekonečné dialogy...uf. Většina místních skutečně nemá vkus a stačí jim velmi málo. 40%, ()

blackJag

Měl jsem trochu obavy, že nejapně vyhlížející ksicht Charlieho Coxe bude jako pěst na oko. Všechna čest, ve valné většině záběrů si představitel Murdocka opravdu s předlohou sedl perfektně. 13 dílů série je tak akorát, přidat ještě pár dílů, sklouzlo by to do roviny unifikovaných právnických seriálů, kterých na společné anténě spolehlivě okupují celodenní televizní provoz tuny. D'Onofrio jako Fisk = jasná výhra. 80% ()

Vironey

Průměrný seriál se slaďoučkým hlavním hrdinou, který dokonale otravuje a prudí, s protivnou superhrdinskou káčou po boku a trapáckým sidekickem s prasečím xichtem. Nebýt božana Punishera, který je jedinou sympatickou a uvěřitelnou postavou, tak je to za 3, ale božan fakt válí... Hmm, jestlipa bude mít svůj spin-off? ()

LizianShaw

Naprostá špička superhrdinských seriálů a i vlastně všeho co patří do MCU. Všechno se náramně povedlo - hlavně akce, postavy, scénář... Pro Kingpina nemohli vybrat nikoho lepšího než Vincenta D'Onofria, který představuje dokonalou archnemesis pro Ďábla z Hell's Kitchen. Kingpin má také svou linku, vzestupy a pády a seriál nás s ním krásně seznámí. Akce je opravdu dechberoucí (Daredevil je vskutku akrobat (kam se na něj hrabe Arrow)), vyskytuje se zde kombinace různých bojových stylů (Box, Wing Chun, Silat, Kali). Charlie Cox zvládá velmi dobře vybalancovat jak Matta Murdocka, tak i Daredevila. Ostatní postavy - Foggy a Karen, si také projdou nějakým vývojem. To jak má Fisk celý svůj byznys v malíku, krásně vystihli a korupce byla v mnoha případech hodně překvapivá. Místy je tu i humor, což není vůbec špatně, ale typickou Marvelovku od toho nečekejte. Stick se v první sérii objevil jen jednou, ale jeho epizoda patří k těm nejlepším a nejtajemnějším ze všech. Škoda, že jsme neměli víc bojových flashbacků. Také je škoda, že poslední 3 epizody měli trochu pomalejší tempo. I tak se ale jedná o zatím nejlepší seriál nejen od Marvelu, Dc, ale (u mě) ze všech. 9/10 Druhá série je snad ještě lepší. Nikdy nepřestala jet, pokaždé se dělo něco zajímavého. Ať už první čtyři epizody centralizované na Punishera (Bernthal) tak i zbytek zajímající se o skvělou-sexy-svůdnou Elektrou (Elodie Yung) a mystickou Hand. Nenašel jsem žádnou chybu,všechny epizody mě bavily. Také se vrátí postavy z první série, které, to neprozradím, je to skvělé překvapení. Zamrzela mě jen konečná scéna, která seriál až moc rychle tlačí dopředu. Samozřejmě tu byla zase skvělá ninja-akce, a i akce na jeden záběr - pastva pro oči. 10/10 ()

Jaro.Krafcik

Daredevila síce vyradil z mojej topky silný Sherlock. Ale aj tak sa jedná zatiaľ o najlepší komiksový seriál na netflixe. Prvé dve serie veľmi dobre. Tretia už slabšia a zaslúžila si iba priemer. Bavilo aj keď absencia dabingu bola cítiť. Seriál som videl už veľmi dávno, dlho sa držal v mojej top 10. 4* ()

P1tr

Čekání je u konce a první výplod spolupráce mezi televizní divizí studia Marvel a streamovací službou Netflix je mezi námi. Daredevil sliboval odlišnou podívanou od filmových Marvelovek a tvůrci dostáli svým slibům. Slepý ochránce spravedlnosti se odprostil od barevného a morálně nezávadného stylu většiny celovečerních kolegů a posouvá dospělejší trend nastolený druhým Kapitánem Amerikou o několik kroků dál. Cílení na starší publikum nespočívá pouze v drsnějších akčních scénách, ve kterých proteče více krve, než ve všech filmech od stejného studia dohromady, ale zejména v atmosféře a přístupu k postavám, které nejsou pouze figurkami, jejichž jediným posláním je slovní vatou vyplnit pauzy mezi akčními scénami. Naopak, Daredevil nabízí překvapivě skromnější počet soubojových scén a více se soustředí na morální dilemata postav a jejich trápení a vnitřní boj se změnami a nástrahami v jejich okolí. Důraz na postavy je opravdu značný, což se odráží na tempu epizod, které je díky spoustě dlouhých rozhovorů pozvolnější, což ale není rozhodně na škodu, neboť díky takovýmto konverzacím jsou postavy detailně vykresleny a divák si k nim lépe najde cestu. Nicméně tento přístup má i stinnou stránku a právě díky nepříliš závratnému tempu strádá příběh, kterému chybí výraznější tah na branku a když se blížila poslední epizoda, nedostavil se pocit dostatečné gradace a spíše než o grandiózní zakončení série šlo pouze o další epizodu. Tento přístup ke komiksovým adaptacím rozhodně nesedne každému, ale díky pevné tvůrčí ruce a vizi je zřejmé, že šlo o záměr a nikoliv selhání. Díky skvělým dialogům a výtečným hereckým výkonům je totiž jednoduché přistoupit na pravidla hry a vychutnat si logický vývoj postav, které se chovají jako racionální lidé a o každém svém kroku přemýšlí a jejich chování má hmatatelné následky, se kterými se následně musí vypořádat, což u filmové a televizní tvorby stále není samozřejmostí. Daredevil je povedeným projektem, který je více kriminálním dramatem, než komiksem, což mnohé jistě zaskočí, ovšem i přes pár výtek je tento neotřelý přístup svěží a zaslouží si obdiv, neboť se v žádném případě nejedná o sázku na jistotu a mainstreamový projekt, jak jsme u Marvelu zvyklí. ()

Luteka

Tak Netflix evidentně ví co dělá. Již od různých kreslených seriálů jsem ujetá na komiksové téma a Daredevil mě potěšil, jako již dlouho nikdo. Absolutně se nedá srovnávat se současnými seriály na velké pětce (Gotham, Arrow, Flash), kde tvůrci uměle natahují sérii na cca 22dílů a kde nevědí zda dostanou zelenou na další sérii. Daredevil je od začátku jasně koncipovát, končí bravurně a i když si na další sérii počkáme 2-3 roky, nemám pocit že by to čekání seriálu uškodilo. Za mě 100%. ()

Masrii

Velmi hezky zpracovaný seriál o slepém superhrdinovi. Rozhodně může přinejmenším zaujmout, nechybí zde akce ani občasný vtip. Skvěle zvolené obsazení i padouchů, jak Fiska, tak Nobua, a Madam Gao...to je kapitola sama pro sebe. První sezónou rozhodně Daredevil překvapil a na svou stranu pro série další získal spoustu diváků. 95% ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí