Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Eventyrer

Príliš veľa vykecávania, ktoré je nanajvýš nudné. Herecky skvelé obsadenie, dokonalá ponurá atmosféra prehnitého mesta, vydarený scenár, choreografie súbojov sú premyslené, svižné a pútavé. ()

ZnalecH

Tak jsem shlédl všechny Marvelovský filmy, tak jsem si řekl, že se podívám i na seriál. První díl byl tak dobrý, že jsem si řekl, že těch 13 dílů vydržím až do konce. Je tam spousta dobrých myšlenek, spousta politiky a pokud máte rádi rvačky, tak se taky nudit nebudete. Respektive budete, protože rvačky tvoří asi tak 10% seriálu. 10% tvoří kontexty, které jsou důležité pro pochopení souvislostí, 5% tvoří akční scény a zbylých 75% jsou scény, které jsou téměř k ničemu a já osobně bych je vystřihl... Ale na druhou stranu nemohu říci, že by měly na seriál tak destruktivní vliv. Shlédl jsem nakonec všech 13 dílů a nemůžu říci, že jsem nebyl spokojen. Jediné co mě na seriálu opravdu mrzelo byly ty zbytečné a nudné scény o ničem. 70% ()

Mira90

Zapomeňte na tu příšernost s Benem Affleckem. Za poslední reinkarnací slepého právníka stojí Netflix a to je (zatím) záruka kvality. Charlie Cox v hlavní roli možná není tím nejlákavějším superhrdinou všech dob, ale to ani tak nevadí, neboť celý seriál není jen o bezduchém zabíjení nepřátel. Tedy vlastně ne, Daredevil by nezabil, je totiž zřejmě jediný právník s kouskem morálky. Hlavnímu hrdinovi pak více než zdatně sekunduje Vincent D'Onofrio jako hlavní záporák Wilson Fisk. Byť tu tedy nejde jen o mlácení jakuzy, Rusů a Číňanů, právě tato část je zpracováním naprosto na výši a jen přispívá k celkové kvalitě. ()

bono22vox

Upřímně říkám že jsem od tohoto seriálu nic nečekal a moc mu nevěřil. Nakonec se z něj stane jeden z nejlepších comiksovych seriálů vůbec... ()

seithas

Vyborne spracovanie, napatie, akcia a hlavne jednoduchost bez zbytocnych narocnych dejovych kombinacii. Avocados at law! ()

ER

Platí pro I.sérii.......Syrový a minimalisticky podaný seriál velmi dobře zvládá dramatickou linku skloubenou s vysoce kvalitními bojovými scénami. I tady se probírají otázky práva a msty a kde je hranice,za kterou by normální člověk neměl jít (vraždit,byť ve jménu práva),ale naštěstí to nevyznívá až tak moralisticky nudně,jak tomu často bývá. Dokonce se mnohdy stírají rozdíly mezi hlavními postavami tj. kladnou a zápornou,kdy obě se snaží konat "dobro" a neváhají si při tom potřísnit ruce krví a volba,koho si vybrat jako toho správného, není vůbec snadná. A v tom je největší síla seriálu,podpořena výbornými hereckými výkony jak Ch.Coxe tak V.DˇOnofria. A nemůžu si odpustit ještě jednou pochválit bojové scény,ze kterých číší bolest s každou rozdanou ránou. Platí pro II.sérii...tady jsou vidět a slyšet větší peníze.Obraz je již barevnější,hudba a zvukový doprovod "epičtější". Dějová linka z první série je víceméně zachována,Punisher a Elektra vítaným osvěžením,bitky tu jsou pořád parádní. Menším mínusem jsou dookola se opakující řečičky o zabíjení/nezabíjení,samozvanec apod.,ale akční a dějová kvalita je natolik silná,že vše jde stranou a po skončení jednoho dílu jsem se těšil na ten další. ()

neo93

Výborný 13-dílný seriál vycházející z komiksového Marvelu. Celou dobu sledujeme tajemného muže v masce, který přes noc čelí tomu nejhoršímu v Hell's Kitchen a přes den vede advokátní kancelář Nelson and Murdock společně se svým přítelem Foggym a dívkou Karen. To by ještě nebylo nic zvláštního, kdyby onen maskovaný hrdina a též advokát Mattew v jedné osobě nebyl téměř slepý. Již od úvodních dílů mě seriál chytil a nepustil až do konce. Skvěle nastavené tempo, napětí a děj příběhu, které se každou epizodu zvyšuje a prohlubuje. Nechybí akční scény plné násilí a krve, přesně tak, jak by to mělo vypadat v takovém seriálu. Uvidíme také, co se Mattew Murdockovi přihodilo v dětství a také k vůli čemu a jak se stal tím, kým se stal. Výtečně zpracovaný Daredevil, který doufám nezůstane u jedné série. ()

AspireHD

Člověk by nikdy neřekl, že by Daredevil mohl utáhnout vlastní seriál. Čím to je? Osobně jsem milovníkem komiksů a Daredevil prostě nikdy neměl moc silnou storyline a spíše se řadil mezi ty slabší superhrdiny. Každopádně Netflix - Díky bože za tuto stanici! Uchopili Daredevila z geniálního hlediska a dle mého se jim skutečně povedlo stvořit něco skvělého. V dnešní době, kdy je celý svět zblázněný do superhrdinů a můžeme sledovat dějovou linku Green Arrowa, Flashe atd.. tak stačilo, aby někdo udělal seriál, který bude pro náročnějšího diváka a je to tady - Daredevil. Musím vyzdvihnout vývoj seriálu, kdy můžeme vidět Daredevila v jeho počátcích, kdy byl brán jako terorista, chvíle kdy dostal brutálně na prdel a pak si musel chvíli poležet v posteli a hlavně moment, kdy se vše dozví jeho nejlepší kámoš - bez chyby. Každopádně jednu věc musím přeci jen zkritizovat. Až moc keců. Strašně moc se tam povídá a člověka to v jednu chvíli začne trochu unavovat. Většina dialogů je zajímavých a člověka fakt baví, ale pak tu jsou chvíle, kdy postavy mluví furt o jednom a tom samém a prostě to nudí. A dost mě mrzí, že jsme se nedočkali za celou tu dobu vystoupení Fiska jakožto Kingpina. Těšil jsem se na potenciální: "I am Kingpin!" ()

DarthFailord

No vida, velmi milé překvapení na poli komiksových seriálů. Po totálním krachu Daredevila s Benem "tvářím se furt stejně" Affleckem byl vcelku risk vsadit znovu na kartu slepého právníka. Ale jak se říká, risk je zisk a tento seriál se vytáhl na maximum. Skvěle zvládnutý děj je jen podtržený surovou realitou o korupci, úplatcích, vraždách a podvodech. Co mne ale nadchlo na celém kousku nejvíc je fakt, že jsem víc miloval záporáka alias Wilsona Fiska. Ano, tento z mládím poznamenaný tlouštík se stal opravdu někým a u mne se zapsal jako jeden z nejlepších seriálových záporaků vůbec. V mnoha momentech seriálu jsem měl pocit, že bych radši viděl Ďábla z Hell`s Kitchen mrtvého a přál bych Fiskovi všechno na čem pracuje. Způsob, jakým se jeho charakter v průběhu seriálu vyvíjí a dává nahlédnout pod roušku sociopata, který je ale pořád jen člověk je fascinující. Na seriálu jako takovém bych našel pár nedostatků. Hlavně některé scény vytržené z kontextu a bez logiky, ale doufám, že to je jen připravené pole pro další sérii. Za mě rozhodně palec hore! ()

255085349

"Avocados at law!" Foggy je ten nejlepší sidekick všech dob, stejně jako Wilson Fisk úžasný a správně nečernobílý záporák. ()

Slavomír

Ono je to taký seriál z právnického prostredia, kde má Ally McBealová so zrakom Stevieho Wondera, permanentne rozbitú hubu a sem-tam padne zo strechy. Postupne sa do príbehu pridá Bernthal so svojim prirodzeným výrazom masového vraha a voláka mne neznáma francúzska cundra. Maskérka zabezpečujúca výrobu šrámov a modrín sa môže točiť na lopatkách. Sadizmus uspokojený a horlivé očakávanie tretej série - nevyhnutné. ()

TetaJane

Dle místního hodnocení jsem od toho čekala víc. Ale ve skutečnosti žádná sláva. Prostě super týpek, který má představovat dobro se snaží porazit všechny záporáky. Všechny ty příběhy už známe z jiných seriálů/filmů - těžko vymyslet něco úplně nového. Číňané, Irové, motorkáři, afroameričané, Rusové, Japončíci, atd. jako badboys. I ty rvačky už mě nebaví - furt dokola. Některé dialogy jsou tam zbytečně zdlouhavé. Chce to víc šťávy = rychlejší spád. Některé díly mi tak přišly zbytečně natáhnuté. Herci a hlavní postavy jsou sympaťáci, ty bych neměnila. Celkově však zklamání a tedy 2,5 až 3 hvězdy. Pořád mám mezi Top 3 novodobými seriály GoT, Dexter a Orange is the new black. ()

holub109

První spolupráce Netflixu a Marvelu se povedla na výbornou. Obsazení je velmi dobré a pro mě jako fanouška komiksové předlohy naprosté blaho a opravdu jsem nečekal, že by se mohl záporák takhle povést 1. série - 100% / Na druhou sérii jsem se nemohl dočkat a musím prohlásit, že se povedla stejně dobře, jako předchozí série, přítomnost Punishera v podání Jona Bernthala a návrat skvělých postav z minulé série vám zaručí nejlepší komiksovou podívanou poslední doby. 2. série - 100% I na potřetí je to strašná pecka. Daredevil se letos vrací skoro po tříleté pauze, a já se prostě nemohl dočkat. Atmosféra je skvěle temná, je to méně superhrdinské, ale já jsem hrozně spokojený. Příběh je dost zajímavý, celá ta linka inspirovaná Born Again byla boží, je fajn vidět Matta takhle zlomeného. Nečekal jsem, že bude dostávat na budku tak často. Tempo bych řekl, že je docela akceptovatelné, i když někomu rozhodně může připadat pomalejší. Já se však rozhodně nenudil. Nové postavy Dexe a Nadeema jsou dostatečně zajímavé, aby jste se u jejich linek nenudili. Pokud bych však měl opravdu něco vypíchnout, tak to pro mě bude fantastický Wilson Fisk a akční choreografie. Wilson Fisk byl letos naprosto boží. Jeho linka je skvělá a celá postava je fantasticky zahraná. Rozhodně jeden z nejlepších MCU záporáků (možná dokonce nejlepší). Akční choreografie jsou fantastické, tvůrci za ně opravdu museli dát spoustu peněz. Hlavně scéna ve vězení bez střihu byla delikátní. Ve zkratce je trojka Daredevila opět trefou do černého, která ukazuje o kolik napřed je oproti ostatním MCU seriálům (kromě Punishera). Tak snad nám seriál nezruší, jako to udělali s Lukem a Iron Fistem. 3. série - 100% ()

Aiden

Jediná pozerateľná vec Netflix/Marvel ale radšej zabíjam čas pri sitcomoch. To čo je na netflixe najlepšie sa mi zároveň hnusí a to je táto nekonečná tvorba priemerných/podpriemerných brakov. To dobré je síce výborné ale je toho tak málo že ľudom začina pripadať OK aj odpad ako Flash. Dávam 4* aby som nemusel znížiť aj Arrowa ale keď to porovnám s Banshee, ktoré tiež nebolo dokonalé, žmúrim obä oči. ()

Hashirama

Gangstersko / superhrdinská sága, temně stylizovaná, scenáristicky dovedená k dokonalosti, v akčních scénách vyloženě revoluční, s přesným hereckým obsazením, jdoucí vlastní cestou, ale přesto ctící předlohu. Dosud nejvyspělejší komiksová adaptace a netflixácké rodinné stříbro. Netřeba psát, třeba vidět. À propos, nejlepší opening ever. ()

Shaleman

EPIC! Podobné emoce jsem naposledy prožíval u Nolenovic Temných rytířů - pomalu stupňovaný kriminální příběh lemovaný drsnými bitkami (obzvlášť epické jsou ty několikaminutové bez jediného střihu), skvěle napsané postavy a když se ve druhé půlce první série vyloupne známá tvář ze Zákona a pořádek jakožto arcizloduch Kingpin - nejedno srdéčko zalační po celonočním Daredevil maratónu. Konečně Banem Cucflekem zprzněný Ďábel z Hell's Kitchen dostal šanci na nápravu reputace. Snad to Netflix po 3. sérii nezatrhne jako to udělal u Daredevilovic nedonošených sourozenců z Defenderovickýho provaru. ()

Likan7

Nejlepší Marvel od Netflixu. Skvělá, temná atmosféra, epickej soundtrack a i když je dvojka poněkud nevyrovnaná, tak trojka mi tohle všechno vynahradila. Daredevil boduje hlaně castingem, který trefil do černýho téměř každýho. Od skvělýho Coxe, po neopakovatelnýho D'Onofria, který si krade celou první i třetí řadu pro sebe a na dvojce je vidět, jak moc tam chyběl. Akce má parametry filmovýho akčňáku, scénář je skvělej a mě je jen smutno, že nedostal čtyřku, protože si to Matt, Karen i Foggy zasloužili. Tohle je lahůdka. ()

E lan

Série 1 - Vyloženě vtáhla do děje! Neskutečně sympatičtí hrdinové i záporáci, vlastě člověk to sleduje od prvního dílu s otevřenou pusou. Vynikající akční scény, překvapivé zvraty a nikdo si zde prostě životem nemůže být jist! Tomu říkám super seriál. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí