Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

boo-boo

Vo svete, kde najčastejšie spomínaným komiksovým seriálom je nedomrlý Arrow, je Daredevil absolútno. Má dobrý scenár, dobre zahrané postavy, je hmatateľný, uveriteľný a hlavne ho držia v rukách ľudia, ktorí vedia, čo chcú robiť a kam sa uberať. Moje hodnotenie vidíte, a to podotýkam, že so žiadnou jeho komiksovou fuškou som tú česť nemal. ()

Kukolar

Po pozretí celej 1. série dvíham hodnotenie nahor, 5 hviezd bez pardonu. Dospelé, zvládnuté, logické, pútavé a W.F. si jednoducho zamilujete. Pre mňa spolu s Reynoldsovým Deadpoolom určite top dve komiksovky ever. EDIT: pozrel som 2. sériu a čo to bolo za plevel? Druhej sérii dávam 2/5. Veľa dejových liniek pohromade, skrížených hore/dole, naivné až protivné. Karen na scéne skoro 50% celej epizódy...wat?Elektra, Punisher, Blacksmith, Blacksky, CHaste...332 zlosynov, hrdinov, mätúce, otravné...upravujem na celkové hodnotenie 3/5 ()

MAAUZ

Slepec z Hell's Kitchen je obdarovaný nadpřirozenými instinkty, díky kterým se umí orientovat v boji proti villainům. Líbí se mi realičnost, kdy je Matt po každé bitce fakt udejchanej nebo unavenej. ()

alldo.raine

hodnocení zatím po první sérii. Určitě musím říct, že se mi moc líbí postava, kterou hraje D´Onofrio. Ten u mě vytáhnul hodnocení o * nahoru. Na jeho skvělou gestikulaci a mimiku jsem tak nějak zvyklý, ale zde to dovedl k dokonalosti a každou jeho scénu jsem si moc užíval. Hlavní kladná trojice, včetně samotného M. Murdocka, mě zatím moc nepřesvědčila, docela nudné trio, které ničím nevybočuje a místama spíše otravuje a rozhodně v první sérii výrazně zaostávalo za triem Gao, Wesley, Fisk. Tak uvidíme co přinese série druhá a Punisher.) ()

studiobadguy

Líbí se mi jak je seriál Daredevil nezávislí na tom Marvel světě. Tím myslím že nepotřebuji vidět film od Marvelu abych si Daredevila užil a obráceně. Nepotřebuji vidět Daredevila abych si užil Marvel filmy. ()

CaladanChmur

Vážně nechápu proč si z DD sedají všichni tak na prdel.. pro mě to zase až tak úžasný počin nebyl.Dost možná mi na tom vadila Deborah Ann Woll...ta holka mi prostě nesedí.Jak jsem ji měl rád v True Blood tak tady mi vyloženě přišla nedůvěryhodná...ale srovnám li to třeba s Iron Fistem...tak mi toto přijde jako zlatá záležřitost a to včetně choreografie soubojů....nicméně jako celek.. nevím nesedlo mi to.Pod 70% to nepatří,ale 87%? omg to je fake jako prase...schválně si najděte filmy co mají 87%...je to opravdu stejně kbvalitní jako tohle?...bohužel.. díky podobným hodnocením je CSFD hodnocení silně irelevantní ()

Vykuk

Pilot good, je na tom sice dost vidět levnější TV produkce, ale je to jo sakra dobře podáno, atmosféra, hudba (hlavně v závěru), herecké výkony nezklamou a hlavní klaďas je někdo, s kým dokážu sympatizovat, což je jeden z hlavních předpokladů úspěchu:) Čo by som vypichol.. je choreografie soubojů, často žasnu nad tím, co za srance vidím v hollywoodských filmech a přitom takovýto mini počin toho naservíruje mnohem víc.. jen mám obavy, co bude dál, celé to na mě působí, jako by se to odehrávalo v jednom temném koutku, kam ani vítr nefouká, ale chápu, že natáčení v exteriérech něco stojí.. Edit: po několika dalších dílech dávám plnou palbu, kdyby už jen skrze ty bitky, fantastickou atmosféru (tikající hodinky v soudní síni) a příjemný kontinuelní děj, který dává smysl. Prostě jsem se ani vteřinu nenudil. ()

DaweForeman

Po první sérii: Na to, že je to Marvel, tak jsem očekával další super zpracované dílo, ale byl jsem bohužel zklamán stejnou měrou jako u ostatních seriálů. Marvel dělá dobré filmy, ale seriály opravdu neumí. Obzvláště v tomhle případě jsem si ani nepřipadal jako ve světě Marvelu, kdy je tu pouze zmíněna doba a místo (New York po několika letech po události v Avengers). Spousta herců a hereček je naprosto špatně zvolená, kdy mi do těch rolí prostě nesedí a hlavní hrdina i když umí nakopávat zadky, tak mi přijde jako hrozná bábovka po té psychické stránce. Jiné zpracování Daredevilů bylo mnohem lepší. Na druhou stranu musím uznat, že se tu nádherně vyřádili v etických otázkách, na které není jasné odpovědi. V tom bych viděl největší plus. Dalším mínusem bych viděl přehnanou brutalitu, kdy některé záběry už jsou doslova přehnané (buď to zabrat takovým způsobem, aby to nebylo nechutný nebo to zmírnit). Když to obecně vezmu, tak mi to spíše připadalo jako moderní gangsterka, kdy se tak trochu snažila napodobit Sin City, které je mnohem lépe zpracováno (ano vím, že tu jsou brutality též). Určitá mdlost, která tu je, se dá odpustit, protože se přece jenom jedná o jeho počátky. Hudba je tu celkem slušně zpracovaná vzhledem k onomu prostředí. ()

ManOfPhoenix

Po shlédnutí všech epizod musím říct, že tohle je vážně jiná marvelovka. A dost povedená. Charlie Cox je jako Matt Murdock / Daredevil naprosto dokonalý, díky němu jsem si nejen oblíbil jeho samotného, ale i postavu. I další herecké obsazení není špatné, vtipkující Elden Henson se mi jako Foggy vážně líbil, ale dojem zanechal i Vincent D'Onofrio jako Wilson Fisk. Jeho zpracování postavy se mi vážně líbilo (balancování mezi světlou i temnou stránkou). Bojové choreografie jsou víc než brilantní, vypadají i realisticky. Nejúžasnější byl nakonec ale Daredevil, který nám ukázal že i hrdinové to nemají VŮBEC lehké. Velice se odlišuje od jiných hrdinů, které známe (Iron Man, Captain America, Black Widow,...), v některých scénách si dokonce všimnete, že z těch bojů za spravedlnost je unavený, vystresovaný, a vážně zraněný (a nejen fyzicky). To je jedna z těch věcí, co dělá tenhle seriál skvělým. ()

vieriX

Pro mě hodně velké překvapení byl jsem skeptický jak bude latka na TV uchopena ale bylo to zbytečné.Temná spíš než komiksovka tak krimi. Vynikající casting jak už hlavních postav tak vedlejších. Fisk je hnusně demonicky a jeho exploze od klidase k magorovi jsou skvělé. Akce je taky skvělá a nebojí se přidat krve a ukazuje že i hlavní hrdina může krvácet. Těším se na druhou řadu. ()

ratpile

Netflix znovu boduje. Daredevil není vlastně vůbec ten typický "cool" seriál - jeho vyprávění je pomalejší, není plné neustálých zvratů a dokonce postrádá nějaký ten vyloženě nezapomenutelný moment. Kdepak, síla série tkví v pečlivě budovaných, chytře vystavěných postavách, morálních dilematech a vůbec dospělém pozadí motivací a příběhu. Kvalitnímu vyprávění pak prospívá ponurá, deštivá atmosféra nočního Hell´s Kitchen a fyzicky pojaté, bolestivé souboje. Co ale vynáší Daredevila do vysokého nadprůměru je skvělé herecké obsazení. Charlie Cox je patřičně komplikovaný a sympatický zároveň, Deborah Ann Woll bude zajímavá i v roli stojanu na rychlovarnou konvici a Vincent D'Onofrio trefil záporáka přesně mezi brutálního démona a člověka zároveň. Nebál bych se ho označit za nejlépe napsanou a zahranou zápornou postavu zfilmovaného Marvelu. Tuhle partičku chci vidět pohromadě znovu. Super. ()

Marttas

Netflix s Marvelem vytvořili něco skvělého, od výborných postav ke skvělé akci. Charlie Cox (Matt Murdock) je prostě výborný, uvěřila jsem mu úplně všechno. Ale i přes jeho skvělý herecký výkon byl občas zastíněn Vincentem D'Onofriem (Wilson Fisk). Hodně mě taky zaujal Toby Leonard Moore (James Wesley), který ve mě vyvolával mrazivý pocit. Elden Henson (Foggy Nelson) spolu s Deborah Ann Woll (Karen) tvoří výbornou dvojku, jejich hlášky a vzájemné pošťuchování vedou k troše vítaného humoru. Propracované boje mě úplně ohromili, jeden z mých nejoblíbenějších je scéna na konci druhého dílu první řady, která byla natočena na jeden záběr. Samozřejmě, že seriál měl i slabší chvilky, ale jakmile ho celý shlédnete, tak si budete jenom pamatovat to nejlepší a na nějaký nedostatky jen mávnete rukou. Jediná věc, co mě asi nenechá klidnou je DareDevilův kostým. Tak nějak pořád nevím, co si o něm mám myslet. Celkové hodnocení 92 %. ()

Kimkong

Jediné, čím tenhle seriál vyniká v rámci komiksových seriálů je neskrývaná brutalita. Jinak je to celkem slušná nuda. Přesto dám slabší 3*. Právníci, kteří nepracují a přesto si jakš takš žijí. Padouši, jejich vůdce vypadá jak jak ten největší tupec. A maska hlavního hrdiny, kde pokud si nasadíte něco přes oči, tak vás nikdo nikdy nepozná, ačkoli máte stejný hlas a stejně neoholenou bradu. ()

kuthy

Prvni pulka serie 4,5 druha pulka mno dejme tomu horsi 3. Urcite stoji za to omrknout alespoň prvnich 5 dílů. ()

konysua

Od Marvelu rozhodně trafa do černého, jak se spoluprací s netflixem tak k výběrem hrdiny. Sám Daredevil se houpe na předních příčkách v oblíbenosti jeho komiksu a nejspíš proto se na něj můžu podívat. Proč je ale lepší, než jeho maskovaní kolegové a to i ze stáje DC? Aspektů je hodně, co bych však posadil na první příčku jsou herci. Mají co říct, to co říkají dává smysl a zaujme to, a hlavně to umí podat. Tempo si drží v pohodlné hladince a to se mi líbí, nesnaží se tlačit na pilu. Zbytečné dialogy, přehršel protivníci a dějové odbočky nezadrhávají ten hladký průběh a přesně to jsem cítil i z finále. Daredevil našel svůj odstín černé a v té si promlouvá, rozdává rány i ostatní s ní umí pracovat. Procha toho šera jako z Temného Rytíře neuškodí. Flashbacky byla moje obava. U Arrowa jsem si je oblíbil víc než současnou linii, tady tomu tak není a to je dobře, ne? Kluk oslepne toxickým hnusem, spousta lásky mezi otcem a synem (ne ty prase, takové ne!), než dostane smrtelnou nakládačku a na scénu přichází mistr, který doufám bude mít víc prostoru. Další série už klepe na dveře a já věřím, že si ve svém novém outfitu kvalitu udrží. 8/10 ()

Ludo444

Netflix si filmovými komixami vytrel riť, a to pekne naširoko celým xichtom. Toto by fungovalo aj keby postava Daredevila absentuje a jedná sa len o konverzačku zákulisných ťahaníc okolo Kingpina. Takto vychutnaný a realistický komixový záporák (úplne na hlavu, medzi nami) tu ešte nebol. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí