Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Kaidan

Po pilotu velká spokojenost. Tak temný, a zároveň zábavný seriál jsem ještě neviděl. Arrow, Flash, Agents of shield, se na tento seriál vůbec nechytají. A vím o čem mluvím, sleduji všechny zmiňované seriály. Co se týče filmu Daredevil, tak to nemá ani cenu zmiňovat. Tenhle seriál, je prostě úplně jiná liga :). Co se týče hlavní postavy, tak zatím nemám žádné výhrady. Ale je jasné že po prvním dílu je to těžké hodnotit. DOufám že si to ale udrží kvalitu... ()

MikEycek

Dostali jsme přesně to, co nám bylo slíbeno. Temný, krvavý, brutální, stylově natočený a jako bonus sympaťák Charlie Cox, kterýho hltáte v každý scéně. ()

charlotteros

Skvělá zápletka. Perfektně natočené bitky. Velký potenciál a špičkové (první významná a převratná role Charlieho Coxe) herecké obsazení. Už dlouho jsem se nesetkala se seriálem, který se kvalitou vyrovná výbornému filmu. Bravo. ()

lip2

Konečně pořadná konkurence proti DC serialům Arrow a Flash už jsem se bál ,že Marvelovka nebude mýt slušný serial Shield byl prostě sračka a Agentce Carterové prostě něco chybí. ()

Stanelo

Konečně změna od těch super hrdinů: co rána to knock down. Tenhle hrdina ne že tvrdé rány rozdává, ale i dostává. podle mě jeden z nejlepších seriálů všech dob. ()

Mil_haus

takže milovníci arrowa.... co říkáte na čertíka? že nám ale Marvel z rozchechtaných příběhů v pastelových barvách řádně přitvrdil? ;) (viděl jsem dva díly, zatím čtyři hvězdy a nechci se rozplývat nad tím, jak je Daredevil boží. Zevrubnější zhodnocení doplním po pár dalších. Jestli na tom ale budou s kvalitou podobně jako tyhle, hvězdu přidám) ()

bukajik12

Po zhliadnutí celej série som nadšený. Neskutočne som sa na Daredevila tešil a on predčil moje očakávania. Naozaj nemám takmer nič čo by som vytkol. Možno je to z časti neobjektívne hodnotenie, keďže som komixový fanatik ale na tomto seriály bolo super úplne všetko. Netflix a Marvel si dal záležať. Dokonca aj úvodná znelka bola super, pre mňa jedna z naj medzi seriálmi. Herecké obsadenie dokonalé. Cox bol ako Matt fantastický, jeho výkony ma dostali. Deborah a Elder taktiež super. Samotný Kingpin v podaní Onoforia bol neskutočný. Ale ani žiadna vedlajšia postava nebola rozhodne odfláknutá. Oslavila ma taktiež super hudba, ktorá bola niekedy až dych vyrážajúca. Akčné scény- o tom snáď ani netreba hovoriť. Aj keď ich ku koncu už nebolo až tak moc ale keď boli boli zvládnuté na 100 % a často veľmi reálne. Moc oceňujem, že na Mattym bola vidieť pri boji únava čo pridalo na reálnosti. Nakoniec musím pochváliť aj flashbacky o vývoji Daredevila a Kingpina . Celkovo seriál u mňa dokonale už od začiatku navodil super atmosféru. Niektorý kritizujú pomalý spád a ku koncu málo bitiek ale to nie je môj prípad. Dialógy boli super a seriál držal stále diváka v napätí. Rozhodne sa teším na nadchádzajúce seriáli od Marvel a Netflix a záverečnú týmovku. Tento seriál ukázal že spolupráca Marvel a Netflix je to pravé . Dávam jasných 100% a nezostáva nič iné iba dúfať, že sa Daredevil ešte v budúcnosti vráti s 2. sériou. ()

Mykie

Seriálová komiksová lahůdka, která sice není bez kompromisů a ojedinělých chyb, ty však dokáže s grácií a úspěchem skrýt. Netflix Marvelům ukazuje, že komiks lze natočit i dospěle, temně a krvavě, jen doufám, že si Marvel z této zkušenosti něco odnese a i na filmovém poli překvapí s dospělejší podívanou. Seriálovému Daredevilovi lze jen máloco vytknout, v některých dílech mu komiksové základy berou vítr z plachet v jiných je díky nim absolutní špičkou. Stále však musí být bráno na vědomí, že se jedná o start a jisté velké věci jsou tudíž jen naznačeny, proto ve výsledku některé dějové linky vyšumí do ztracena, to by však byl problém jen pokud by seriál nepokračoval a vzhledem k nadšení, jež vzbudil se můžeme těšit na mnohaletou stálici. ()

BranuliQ

Po zhliadnutí celej prvej série musím konštatovať, že takúto nálož som nečakal ani vo sne. To, čo vzniklo spojením Marvelu a Netflixu za sebou s obrovským náskokom zanecháva takmer všetko, čo Marvel doteraz vytvoril, či už ide o filmovú alebo seriálovú tvorbu. V novom Daredevilovi človek ani nespozná, že ide o marvelovský komiks pretože tu funguje absolútne všetko, narozdiel od ich predchádzajúcich tvorieb. Ako už mnohí stihli poznamenať, ani ja som si nebol istý Charliem Coxom v hlavnej úlohe, no Matta Murdocka zahral naozaj bravúrne. Je zaujímavé, že ani zvyšok "osadenstva" nezaostával, treba pochváliť výkony Deborah Ann Woll, Eldena Hensona či hlavného záporáka Vincenta D´Onofria, ktorý Fiska zahral geniálne. Všetko nádherne podfarbujú ozaj brilantné dialógy, za ktoré by sa nehanbili ani drahé americké kasové trháky, dokonale vypracovaná atmosféra temného New Yorku, naozaj nevídané množstvo krvi, ktoré Marvelu neskutočne svedčí a k tomu všetkému ešte pridám naozaj parádny záver série, ktorý len potvrdil kvalitu akou v súčasnosti prekvapujú počiny od Netflixu. To všetko, čo som práve opomenul ma donútilo zmeniť svoju Top 10, lebo nič podobné ako toto tu doteraz nebolo a ja som vďačný, že som si toho pilota po dlhom váhaní nakoniec pustil, preto neváhajte a pustite si nového Daredevila, určite nebudete ľutovať. Za mňa 1. SÉRIA 100%. Druhá séria je čerstvo zhliadnutá a je až neuveriteľné, že po tak úžasnej prvej sérii prišla tak dokonalá druhá séria, ktorá necháva tú prvú podstatným rozdielom za sebou. Od zápletky, cez opäť fantastické dialógy až k hereckým výkonom, to všetko nám táto séria ponúkla a fanúšikovia komiksov, ku ktorým sa samozrejme radím aj ja museli slintať blahom (najmä pri fantastickej 10 minútovej bitke v tretej časti). Nové postavy Elektry a Punishera boli jedným slovom úchvatné (ale najmä Punisher). Jon Bernthal si podľa mňa zaslúži aj nejakú tú cenu, nezaostávala ani nádherná Elodie Yung. "Staré osadenstvo" bolo tak ako vprvej, tak aj v druhej sérii opäť presné, nebolo ani jednej postavy, ktorá by mi nejako prekážala. To všetko bolo vyzdvihnuté opäť temnou atmosférou (po trápnom americkom humore ani stopy), presne tak ako som na to bol zvyknutý, a veľkým množstvom krvi, ktorá, aj keď sa budem opakovať, Marvelu svedčí. Zas a znova musím nadeliť plnú paľbu, menej skrátka dať nejde. 2. SÉRIA: 100% Žeby do tretice všetko najlepšie? Hell yes! To, čo tvorcovia predvádzajú v tretej sérii mi opäť vyrazilo dych a musím konštatovať, že sa seriál opäť posunul v mojom pomyselnom rebríčku nahor. Ešte som nevidel žiadny iný seriál, ktorý by mal geniálnu každú jednu sériu, teda až doteraz. Tretia séria totiž zasa boduje geniálnymi scénami (scéna na jeden záťah vo väznici je zlato televíznej tvorby a prvý stret Daredevila a budúceho Bullseya je choreograficky tou najlepšou bojovou scénou ever), skvelými hereckými výkonmi a perfektným scenárom, ktorý na poli televízie skrátka nemá obdobu. Tu by som vedel písať naozaj veľa, no nechám si to uležať a v myšlienkach si sériu prejdem znova, keďže na ňu skrátka neviem prestať myslieť. A Wilson Fisk je diabol, smekám. 3. SÉRIA: 100% () (méně) (více)

mpet

Krom finálního střetu, který mohl být nápaditější a zajímavější není zde téměř co vytknout. Parádní temná atmosféra, slušné souboje, zajímavý hlavní hrdinové i záporáci. To vše hraje ve prospěch Daredevila. Slušná první série mě velmi bavila a už se těším na další, snad bude ještě lepší. Po první sérii hodnotím jako čtyřhvězdičkový seriál, který má velkou šanci stát se ještě lepší. ()

VVee69

Pre mňa trošku pomalší začiatok, ale o to lepšie finále! Po pár dieloch ma Daredevil neskutočne chytil a už sa neviem dočkať ďalšej série. V porovnaní s napr. Arrowom je Daredevil určite hlavne scenáristicky oveľa ďalej. Takisto dialógy sú oveľa lepšie. Arrow ma celkovo baví asi hlavne preto, lebo samotný hrdina Arrow mi príde zaujímavejší ako Daredevil. Ale objektívne musím povedať, že Daredevil je spracovaním určite lepší. Atmosféra je temná ako má byť a Charlie Cox ma milo prekvapil svojim prevedením Daredevila. Len ten nový kostým mi veľmi neučaroval. Ale to sa dá prepáčiť. :D ()

Tomrou

Milé překvepení, už dlouho jsem neviděl, aby hlavní hrdina byl pořád bez peněz a zbitý každý díl. Sice krve je až zbytečně moc a některé brutální scény jsou až moc gore, ale celkově chválím. Lepší než Arrow nebo Flash, které teď paralelně běží. Prostě tohle už pro děti moc není, dal bych to od 18 :-) [90%] ()

Kaya

Mate radi Marvel komiksy? Radi by jste komiksovy serial a Arrow s Flashem vam prijdou moc teenagerovske?? Pak tedy dejte sanci Daredevilovi. Skvela atmosfera,velice hezky zpracovana akce,slusne fungujici drama a skvele postavy.. Marvel si snad konecne uvedomil,ze na komiksarny koukame i my dospelejsi:) ()

koumes.

"Batman" zachránce a navíc ještě slepý ninja, bojující jen pěstmi, který rozkrývá konspirace ve svém "Gothamu". Bojové scény dobré, scénář a pointa nic moc ()

Mr.Dude

Přesně takhle jsem si Daredevila představoval, temná postava, která se s nikým a s ničím nesere a krůček po krůčku zatápí Kingpinovi pod kotlem.....The men without fear. Z počátku jsem měl o hlavním představiteli pochybnosti, za to se omlouvám. ()

Baerdeller

Jde sice o jeden z těch lepších komiksových seriálů, ale... ale pořád to není dost dobré. Sic alespoň je to už o úroveň výš, než třeba Constantine s Arrowem a mnohem lepší než třeba Flash s Agenty Shieldu. Třeba se Netflix v dalších sezónách ještě víc pochlapí a přetaví to ještě v něco víc, což u výše uvedených konkurentů nepřipadá v úvahu. ()

Socirel

Temná atmosféra, skvěle obsazené hlavní charaktery, výborně zvládnutá choreografie soubojů a na své možnosti i uvěřitelný Matt Murdock - to jsou důvody, proč považuji Daredevila za nejlepší komiksový seriál současnosti. Je pravda, že příběh nepůsobí kdoví jak originálně, ale i díky menšímu množství hlavních postav a omezení tele novelových prvků je ucelený a plynulý. Příběh je skvěle doplněný flashbacky, díky kterým do sebe vše pěkně zapadá, a dozvídáme se něco z minulosti postav. Takže nezbývá nic jiného, než těšit co nám ještě Marvel ve spolupráci s Netflixem předvede v další sérii. 2. série je na podobné úrovni jako ta první, její hlavní klad je jednoznačně Punisher, který je snad ještě sympatičtější postava než DD, jenom škoda že je zde proti první sérii omezeno množství flashbacků. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí