Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

duklak2

Tento seriál jsem viděl několikrát a bavil mě pořád. To se mi u žádného jiného seriálu nestalo. Výborný Bobby Ewing mě překvapil. Společně s Carol a jejich početnou rodinkou, včetně Kouďáka, jsou mou nejoblíbenější familly Hollywodu. ()

Richie666

Neznám to zpaměti ani nevím, kolik sérií bylo natočeno, nicméně pravdou je, že od jistého dílu číslo XY se zábavnost tohoto seriálu začala nepřímo úměrně ke stoupajícímu "XY" snižovat, čemuž značně dopomohla i absence Kouďáka... Stejně tak všechna ta morální ponaučení, která s sebou každý díl nese, působí občas dost křečovitě a časem začnou lézt na nervy. Jinak ovšem znamená Krok za krokem především nemalou porci srandy a zábavy, a proto ho mám prostě rád :) ... ()

Handle

Když jsem byl menší tak byl pro mě Krok za krokem nejlepších komediální seriál vůbec. A dnes? I dnes se na něj kouknu opravdu kdykoli a kdekoli. Zasměju se u něj a dokonce se mi líbí i to, že v mnoha dílech je nějaké ponaučení ze života. Pro mě je tento seriál tak trochu nostalgií, svého času by byl na 5*, dnes už mě to přeci jen zas tak nebere, ale stejně ho mám strašně rád... :) Prostě americká oddychovka... :) ()

Pepy

Novu zapínám asi jenom kvůli tomudle. Zábavná rodinná komedie se vším šudy. Todle si nemůžu nechat ujít. Skvělá práce Patricka Duffy v roli správného otce mě vždy naladí. Suzanne Somers jako matka si svoje děti umí srovnat. I když jsou tydle filmy jako na způsob přátelé a jiných comebacků tak i přesto se mi tenhle opravdu moc líbí. ()

Lacike

Jeden zo sitcomov na ktorých som vyrastal. Videl som to komplet a možno aj niekoľkokrát. Najviac ma bavila 2-5 séria. To bolo zlaté obdobie. Kouďák bol proste frajer. Ten Francúz Jean Luc, ktorý ho nahradil bol proste katastrofálne nevtipná postava. Pritom Bronson Pinchot dokázal byť v iných seriáloch vtipný. Našťastie hlavné postavy sa vydarili. Jak rodičia. Pohodový Frank a sexica Carol, tak aj deti. Lenivec J.T. (Brandon Call mi chýba a škoda, že to po seriály nadobro zabalil), šprt Mark, budúca kráska Al alebo panovačná Dana. Nezaujala ma len hlúpa Karen a nevýrazný Brendan u ktorého mi nevadilo, že sa v poslednej sérii bez jedinej zmienky vyparil. Z neskorších postáv ma ešte bavil Rich Halke a kráska Samantha Milano s ktorou chodil J.T.. Vtipy v seriály boli jednoduchšie, ale fungovali. Jediné, čo ma sralo už od začiatku bola tá snaha neústále morálne poučovať, aby to hneď zhodili nejakým vtipom vďaka čomu to poúčanie pôsobilo, že tam je nasilu. Dnes by som už nevydržal sledovať ani jeden diel, ale za dávnych čias to bol príjemný sitcom a CZ dabing sa vydaril. 6/10. ()

maseer2

velmi vtipný a příjemný sitcom z prostředí rodiny Lambertových + Fosterových.. sledovat vztahy a naschvály členů rodiny je více než zábavné :) ()

BoPo

Jeden z mojich obľúbených seriálov z detských čias. Škoda len že z dnešného pohľadu pôsobí až priveľmi moralizujúco. ()

Tommassi3

Jasná americká legenda na poli rodinných sitcomů, která sice postupně celkem logicky nabrala sestupnou tendenci co do kvalit, jinak jí ovšem nelze příliš vytýkat.. Zaujme zejména sympaťák Sasha Mitchell se svým retardovaným bratrancem Codym, jinak známý zejména dík svým bojovým béčkovým bijákům, který zběhnul z jiné legendy, totiž soapoperního Dallasu i s Patrickem Duffym, když zde oba dva jasně prokázali svůj nesporný komediální talent.. ()

Hwaelos

Dnes už bych možná Krok za krokem sledoval s pobaveným úsměškem, ale v deseti letech Franka předčil snad jen McGyver:) ()

Dale

Pripadá mi to ako nejaká Disneyovská verzia Ženatého so záväzkami. Hnacím motorom tohto sitcomu je vzájomné doberanie sa medzi súrodencami Lambertovými a Fosterovými a zvlášť vydarená dvojica je J.T. a Dana. Škoda, že každá časť je tak prepchatá rôznymi morálnymi ponaučeniami a hlavní hrdinovia z každej situácie vyjdú takí čistučkí a nevinnučkí a v konečnom dôsledku vždy vidíme len šťastnú a milú rodinku. Navyše väčšina humorných scén je ľahko predvídateľná, čím sa úplne vytráca ich komickosť. Najväčším plusom tak je jednoznačne Sasha Mitchell ako uletený bratranec Cody, ktorý je okrem toho, že je vždy originálny, je aj zárukou toho, že vaša bránica dostane zabrať. S ním to je na 60%, bez neho by to bolo sotva 30%. ()

Hismael

Až na poučky s líbezným tónem a proslovem správného chování je to velmi dobrý seriál pro mladší publikum. Srovnat by se to dalo třeba s Kutilem Timem. V 90. letech ho znal každý. ()

brutale

Americké klišé dokonalej rodiny, kde sa všetko ukážkovo zvláda a vyriešenie problému samozrejme prináša ponaučenie. 1* za Couďáka. ()

ChArLeNe

Sit-com z mojich detských čias, ktorý ani po toľkých rokov a reprízach neubral na humore a Danine typické uštipačné poznámky spolu s jej gestiguláciou a mimikou ma vždy dokážu prekvapil a rozosmiať, tak, ako žiadny iný člen tejto bláznivej rodiny. Tie ustavičné morálne ponaučenia (na konci epizód) nad tak originálnymi hláškami skrátka nemôžu prevýšiť :) ()

moviesfan

Kdo by neznal tyto dvě (znepřátelené) rodinky. Cody je samozřejmě nejlepší postavou, i když dabing mu taky přičetl pár bodíků navíc. Příběhy této rodiny můžu sledovat kdykoliv. Sice zde moc moralizují, což je celkem na škodu (a taky třeba ne), ale zas tak závažně to nevadí. Step by step se povedl. ()

corpsy

Existujú komediálne seriály, ktoré po pár epizódach z vašich hláv vyprchajú. Existujú ale komediálne seriály, na ktoré sa nezabúda. A tým je KROK ZA KROKOM. ()

Marek1991

Vrchol v rodinných seriáloch. Perla komediálnych seriálov 90. rokov. Tento seriál som pravidelne sledoval a nechcel som si nechať ujsť žiadny diel. S dianím v ňom som prial žil. Malo to poučenia, vedelo to správne deliť vážne a komické situácie. Malo to skvelé herecké postavy, ktorých hereckí predstavitelia s tým strávili veľa rokov a dali do toho seba. Snáď najviac som si zamiloval dobráka Coudyho, ktorý niekedy prejavoval svoju genialitu, inokedy úplnú hlúposť, či šialenosť, vedel však byť aj normálny, bol proste typom uleteného chlapíka, čím mi bol sympatický, keďže sa za takého považujem aj ja. Sasha Mitchell sa tým stal jedným z mojich obľúbencov, aj keď inde už nezožal taký úspech a táto postava je s ním pre väčšinu divákov najviac spojená. Hlášky ako Čéče, či nezabudnuteľné Ja spievam Blues a život v karavane pre mňa zostanú krásnymi spomienkami. V seriáli som si však našiel aj iné momenty a osoby. Veľmi som fandil láske JTho a Sam a bol som smutný, keď to skončilo, taktiež samotná Carol bola krásna manželka. Mark bol niekedy ako môj obraz, keďže bol úspešný v škole, prežil si šikanu, bol neskúsený v láske, avšak tiež nebol úplne môj obraz. Našiel som sa však aj v iných postavách a príbehoch okolo nich. Samotná Carol začínala ako kaderníčka a Frank pracoval ako robotník, čo majú spoločné s mojimi rodičmi. Sem tam sa objavili aj diely o minulosti, či na rôzne experimentálne a zvláštne témy, seriál bol popretkaný rôznymi zvratmi a všakovakými momentmi. Nepáčili sa mi všetky diely, taký seriál som ešte nevidel, ale väčšina z toho bola pozerateľná a zábavná. Bolo v tom mnoho dobrodružstva, stále sa niečo dialo, nechýbala sebareflexia, bol to skrátka život rodiny v určitej dekáde, ktorá išla naplno s úsmevom a prebíjala sa aj cez ťažké chvíle, skrátka žila. 90. roky boli rokmi neustálych zmien, boli dynamické, svet sa učil za pochodu a taký bol aj tento seriál. Dnes už možno cítim aj nostalgiu, ale vždy to bol pre mňa seriál, ktorý som miloval. Bol pre mňa akýmsi stvárnením tej legendy okolo amerického sna, ktorá je skôr fikciou a vznikla z túžby začať krásny život v cudzej zemi odznova. Už len nádherná ústredná zvučka s úvodným klipom s horskou dráhou ma vždy správne naladili. Malo to príjemné farby narozdiel od mnohých predchodcov a bol to taký inovatívnejší úvod do nového desaťročia. Mnohokrát ma to spravodlivo na mnohé hlúposti života nahnevalo, veľakrát mi to tlačilo slzy do očí, taktiež som býval v napätí, očakávaní, rozprúdilo mi to krv, proste som s tým žil. Ak by som mal nájsť seriál, ktorý som si v živote najviac zamiloval, pri ktorom som sa cítil uvoľnene a príjemne, napriek chybovosti a nedokonalosti, ktorá je podľa mňa v našich ľudských výtvoroch veľká skoro všade, tak ním je bezpochyby tento. Svojou jednoduchosťou a krásou u mňa predčil svoju konkurenciu. Nech už bolo dianie okolo neho akékoľvek, siahali po ňom akékoľvek televízie a ľudia majú naň rôzne názory. Začal v roku, kedy som sa narodil a moje detstvo a dospievanie je sním spojené. Jedna z mojich srdcových záležitostí. () (méně) (více)

Ajinka126

Zábavný seriál s pestrou škálou hlavních postav. Milý rodinný seriál, který je podle mě až příliš puritánský. Nezlobte se na mě, ale aby maminka hlídala dceru v 25 letech, jestli náhodou neprovádí ten ďábelský sex už je pro mě dost otravné. ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard