Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

joora1

Vynikající rodinný sitcom, který si získal určitě hodně fanoušků z řad dětí i dospělých.Linii všech dílů je velmi podobná a snaží se moralizovat, aby tvůrci ukázali (nejen) dětem, co je v životě správné.Nicméně především jde o dobrou a pohodou zábavu, kde nechybí skvělý humor a výborná postava Coudyho, Franka, ale i dalších mladých hrdinů navíc všemu dodala vyšší rozměr. ()

Benedygtus

Sileny lec dobry serial...jednu hvezdicku strhavam za to, ze nemam rad americke serialy kde ukazuji, kde se smat... To me prijde fakt dost trapne a ubohe. Prece se clovek nezacne smat jen proto, ze se smeje nekdo (treti) v telce a paklize ano at si najde sveho "baču". ()

klúčik

Taká neformálna zábava, pri ktorej sa dá relaxovať. Výborný dabing....... Mne sa páčili diely hlavne keď tam bol bratranec Cody. 70%. ()

adam9

Symbol rodinných seriálů. Tak všední, tak autentické, tak humorné. Vztahy mezi postavami působí neskutečně přirozeně a uvěřitelně. Ať už jde o Carol x Frank, Dana x J.T, Cody x J.T, Coady x Dana...tenhle seriál je jednoduše srdeční záležitost. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Dana, J.T, Cody. ()

Zagros

Seriál mého dětství, který jsem měl moc rád a často jsem se u něj smál. Parádně se povedlo zejména obsazení: sympatická ústřední dvojice, Kouďák! (je mi jedno, jak se to píše) a šest povedených dítek se skvěle napsanými charaktery, které dokázaly navodit spousty vtipných situací. Prvních pár sérií by bylo hodnocení na čtyři hvězdy. Poté bohužel Kouďáka nahradil kadeřník, témata se vyčerpala a původní velmi sympatické děti vyrostly v méně sympatické puberťáky. Přesto na Krok za krokem vzpomínám v dobrém, jako mladšímu mi přinesl spoustu zábavy a s hrdiny seriálu jsem prakticky společně vyrůstal a za to si tři hvězd zaslouží. ()

borec999

Pohodový seriál s jednoduchým, nenásilným a nikoho neurážajúcim humorom. Obvykle formát rodinného sitkomu príliš nemusím, ale Krok za Krokom je v tomto smere pravdepodobne to najlepšie čo bolo natočené a ako celok proste funguje, a to najmä vďaka sympatickým postavám (Patrick Duffy,Susanne Sommers a v podstate všetci ďalší s výnimkou Dany) a tomu, že ako jednému z mála sitkomov sa na mňa skutočne podarilo preniesť klam, že postavy sú naozaj obyčajná rodinka žijúca pokope v jednom dome, ktorých trápia každodenné problémy. Zdá sa to ako maličkosť, ale pozrite si niektoré dnešné rodinné sitkomy, či vám rodinky v nich prídu autentické... Ďalším faktorom úspechu v našich podmienkach bol aj vydarený český dabing. Je pravda, že posledné série, v ktorých už nie je Kouďák s jeho nezabudnuteľným smiechom a deti sú už dospelé nie sú také kvalitné ako skoršie časti, ale vyložene zlý diel som nevidel ani jeden, a to som videl skoro všetky časti. Silné 4* a klasika, ktorá ma nikdy neurazí. 80% ()

Han22

Nasledováno všech 160 dílů. To co bylo nenáročnou oddechovkou na noční se stalo šíleným maratonem, tak moc mě to po letech strhlo. Krok za krokem byl v 90. letech jedním z mnoha rodinných sitcomů, se kterými jsem vyrůstal. Většina z nich se mi vytratila z paměti a repete bych si nedával, ale tenhle byl výjimečný. Chlapácký a občas natvrdlý Frank a až přehnaně pečovatelská Carol se zlatým srdcem se vemou a děsně se milují, ale každý má tři děti a ty se nenávidí. Fosterovi to je jízlivá intelektuálka Dana, povrchní kráska Karen a upjatý malý šprt Mark, Lambertovi hláškující průseráž JT, hubatá sportovkyně Al a benjamínek od rány Brandon. A k tomu polo-dementní, polo-geniální Cody, nejlepší postava seriálu, který nikdy nevíte čím překvapí. Třecí plochy, stírací hlášky, hádky, naprosto úžasný humor na jedné straně a na druhé straně ty děti řešily věci, co jsem řešil i já a jejich rodiče měli přesně ty odpovědi co jsem tehdy jako dítě/teenager hledal. Díky tomu nevadí ani to moralizování a sentiment, protože je to krásné pohlazení na duši a občas emoční ždímačka (třeba když JT pozná že je Dana v háji a nabídne se ji jako taneční partner na konci 3. řady). Funguje to tak pět sérií na 100%, i když si později děti přiznají, že do sebe rýpou, ale mají se dávno rády. SPOILERY!!! Bohužel od 6. série to jde do háje, tolik scénáristických bot aby čověk pohledal. Cody zmizí, Al se stává kopií a nejlepší kamarádka Karen, její sourozenecký vztah s JT se změní ve shazování, JT se mění v tlusté líné hovado, Dana chodí s klukem o kterého by si 5. sérií neopřela ani kolo (ale je to vtipné i krásné - I Got You Babe!!!). Mizí Cody, objevuje se a mizí Jean Luc (6x24 je první díl 6. řady odvysílaný bůhvíproč na závěr). Malá Lily zestárne za rok o 5 let, Karen je po 6 letech stále na střední, Mark je upozaděn a Brandon zmizí a nikdo to ani nezmíní. Zatímco Frank a Carol si užívají sexu pořád, jejich děti abstinují a v případě 2letého vztahu na konci 22letých Riche a Dany je to až tragické. KONEC SPOILERů. Nicméně samostatné díly jsou stále fantastické, herci úžasní, mix humoru a dojemných scén stále funguje a ač by tvůrci za ty minely zasloužili pověsit, Krok za krokem mě opět tak strhl, že si těch 5* zaslouží. Nejlepší a nejhezčí čistě rodinný sitcom (Ženatý se závazky je jiná kategorie). ()

Davej

První polovina (?) byla poměrně zábavná, ale druhá už tíhla k průměru a chvílemi až k podprůměru. Takže obyčejný sitcom s celkem zajímavým obsazením, který se u nás proslavil hlavně proto, že byl jeden z prvních u nás uvedených a že v něm hlavní roli hrál "Bobby z Dallasu". ()

cold

Je to dobré, Kouďák super, ale "Přátelé" jsou zkrátka lepší. Dobrý rodinný sitcom, který si na nic nehraje a slouží vyloženě k pobavení. "Dejna Dejna Dejna kouká očima svejma" ()

wosho

Velice podařený seriál pro celou rodinu, který dokáže vždy nějak rozesmát. Skvěle napsané postavy a dobře zvolení herci. Největším problémem je tady však přílišný mravokárnost co se táká sexu, alkoholu a jiným v životě odlechčujícím lidským činostem. Jo a taky Blesk-toho pičuse bych pomazal hodně pálivou omáčkou a poslal ho na výlet na Borneo, ať se seznámi s lidojedy. ()

Greenpeacak

V onen dobách to bolo super. Ako malý som to rád pozeriaval a dokonca je to prvý seriál, na ktorý som si vynahradil čas si ho pozrieť každý deň. ()

divak84

chýáou že je to hlavně rodinný seriál, takže ty ultraslaďoušské konce nekomentuju.. často hodně zabavný, ale často taky nudný až moc přehrávající (hlavně kouďák).. je to kvalitní už jen proto, že to mělo tuším 7 sezon ? rozhodně fajn byla proměna Dany (Dejny) ve velmi hezkou dámu ()

Rssa

Pokud pominu každodílné povinné rodinné poučení, tak to byla velká zábava s neskutečným Kouďákem ()

jakeer

4 hviezdičky skôr z nostalgie na detstvo, keď ma tento seriál, spolu s Alfom naučil na sitcomy. V súčasnosti mi príde ten humor už trochu jednoduchý. Ako jeden z mála nemusím Codyho, avšak páčil sa mi Bronson Pinchot v roly Jean-Luca Rieupeyrouxa. Práve 6. séria je hodná aj 5tich hviezdičiek. ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard