Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

Recenze uživatele H4ku11 k tomuto seriálu (23)

Série 1 (2011) (S01)

Prvá séria seriálu ponúka veľmi zaujímavé, nie zrovna najkrajšie, náhľady, ktoré nás naozaj v blízkej budúcnosti možno čakajú. ()

Národní hymna (2011) (S01E01)

Svet sa asi zbláznil, to komu toto napadlo? Originálne, ale prekážali mi tam mnohé detaily. ()

Patnáct milionů meritů (2011) (S01E02)

Reality šou majú ďaleko od reality, televízia je plná degeneratívnych programov a ľudia to žerú aj s navijakom. Pekne to reflektuje k čomu sa blížime. ()

Celá tvá minulost (2011) (S01E03)

V predchádzajúcich častiach to bolo celkovo o spoločnosti, no teraz útočíme na vzťahy. Myslím, že nie nadarmo to príroda vymyslela tak, že si všetko nepamätáme. Úprimnosť a dôvera v partnera, ale aj nejaké individuálne súkromie má vo vzťahu miesto. Dúfam, že sa podobnej vychytávky nedožijem, a ak aj áno, odolám pokušeniu využiť ju. Človek by si mal položiť otázku, či mu vážne niečo také stojí za stratu milovanej osoby. ()

Série 2 (2013) (S02)

Druhá séria najlepším začala a potom už šlo s kvalitou dole. ()

Přijdu hned (2013) (S02E01)

Vyrovnať sa so stratou milovaného človeka je ťažké. Takéto tragédie sú však súčasťou kolobehu života a žiadne kúzlo, ani technológia to nezmení. Dúfajme. ()

Lovná zvěř (2013) (S02E02)

Také niečo by som neprial ani najhoršiemu nepriateľovi. ()

Bílé Vánoce (2014) (S02E04)

Napriek vysokému hodnoteniu mi to vôbec neprišlo až také úžasné. Určite boli aj lepšie časti. ()

Série 3 (2016) (S03)

Tretia séria dosiahla svoj vrchol v podobe San Junipero. Ďalšie skôr priemer. ()

Pád střemhlav (2016) (S03E01)

Like sem like tam. Nemám rád takéto pretvarovanie. ()

Zkušební verze (2016) (S03E02)

Raz sa dočkáme, len tomu musia vychytať takéto muchy. Čakal som od dielu ešte viac. ()

Sklapni a tancuj (2016) (S03E03)

Ako ďaleko bude ochotný zájsť, aby ochránil svoje tajomstvo? Šlo to až moc ďaleko. Dopustiť sa trestných činov miesto odhalenia nepríjemnej pravdy? ()

San Junipero (2016) (S03E04)

Koľko veriacich by po takomto vynáleze stratilo nutnú potrebu v boha? Diel, ktorý je veľmi na zamyslenie. ()

Muži pod palbou (2016) (S03E05)

Svedomie by to malo takto jednoduchšie, napriek tomu slabší diel. ()

Nenávist národa (2016) (S03E06)

Karma si ťa nájde. Alebo včela. ()

Série 4 (2017) (S04)

Všetky časti nikdy nebudú brutálne, ale drží si to celkovo solídnu nadpriemernú kvalitu. ()

USS Callister (2017) (S04E01)

Tento diel ma až tak nevtiahol do USS vesmíru. ()

Arkangel (2017) (S04E02)

Prehnane hlúpa starostlivosť, ktorá nikdy nenarobí nič dobré. Človek si musí v živote aj niečo negatívne zažiť, nielen dobré veci. A sám. ()

Krokodýl (2017) (S04E03)

Jedna z epizód, ktorá ma doteraz najmenej bavila. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál