Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (více)

Série(7) / Epizody(82)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (78)

Ubírej se tudy (2014) (S02E07)

Přestože se děj sedmé epizody točil hlavně kolem vztahů v rodině Donovanových, tentokrát jsem si ho užil. Zasklení Conorových narozenin bylo dobré samo o sobě, ale následná narozeninová oslava byla naprosto dokonalá. Mickey tentokrát opravdu zaválel:-) ()

Sunny (2014) (S02E08)

Musím přiznat, že kdyby nebylo skvělého závěru, udělil bych této epizodě jen čtyři hvězdičky, protože mě už společné scény Bridget a Marvina vyloženě otravují a nahrávací studio tomu nasadilo korunu. Pobavila mě Aviho snaha vyhnout se nepříjemnému úkolu a rozhovor Mickeyho s kurátorem. "Černá prdel?" "Někdo z rodiny?" ()

Sněhová vločka (2014) (S02E09)

Devátou epizodu jsem lépe ohodnotit nemohl, na to mi tentokrát lezla uřvaná Abby příliš na nervy a Bunchyho problémy mě příliš nudily. Vývoj situace mi dal alespoň naději v tom, že by mohl být následující díl podstatně zajímavější, takže tiše doufám. ()

Volcheck (2014) (S02E10)

Tohle byla typická epizoda tohoto seriálu, velmi slušný scénář, kvalitní herecké výkony, několik dobře rozjetých dějových linií, ale něco tomu prostě chybělo. Na pátou hvězdičku bych potřeboval strhující tempo nebo kvalitní akci, Volcheckova scéna v samotném závěru nestačila. ()

Rodef (2014) (S02E11)

To, co mi v předchozí epizodě chybělo, jsem našel v jedenáctém dílu. Rayovo bilancování hezky kontrastovalo s akcí Mickeyho týmu a obě dějové linie se parádně setkaly ve skvělém finále. Nalezené video navíc zadělalo na strhující závěr, takže nezbývá, než doufat, že scénáristé nezklamou. ()

Kapitán (2014) (S02E12)

Tak tady jsem neměl důvod váhat, jasná plná palba. Řekl bych, že závěrečná epizoda druhé sezóny byla zatím z celého seriálu nejlepší. Po celou dobu jsem se skvěle bavil, tvůrci si dali záležet, finále parádně vygradovali a naladili mě i na třetí řadu. ()

Série 3 (2015) (S03)

Třetí sezóna mě rozhodně bavila víc než ta předchozí. Pravda, čtvrtá epizoda byla pro mě těžkým zklamáním, naštěstí se ukázalo, že se jednalo o ojedinělé selhání a celkový dojem z celé řady byl u mě nakonec vynikající. Velice mě potěšily stále lepší výkony Eddieho Marsana, jeho Terry Donovan mě bavil čím dál víc, na nervy mi už nelezla ani postava Bunchyho, ten se mi tentokrát často postaral o zábavu. Scénáristé mi udělali radost návratem ex agenta Cochrana i celou rodinou Finneyových, díky těmto postavám dostal seriál nový náboj, to se to pak hodnotí. ()

Kalmazoo (2015) (S03E01)

První epizoda třetí sezóny mě nijak neohromila, patřila mezi typické díly seriálu a za běžných okolností bych ji ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, ale tvůrci mě potěšili obsazením Iana McShanea a já jim to vracím bonusovou hvězdou. ()

Čuryn (2015) (S03E02)

I s druhou epizodou jsem byl hodně spokojen. Tvůrcům se tady podařil mix spíše vtipných scén s Mickeyho novým podnikáním a Bunchyho novým objektem zájmu a pořádné akce, o kterou se postarali Ray a Terry. Pořád ještě nevím, co je zač falešný kněz a co přesně si mám myslet o Finneyovic famílii. ()

Zaklepej u nás (2015) (S03E03)

S hodnocením jsem musel jít tentokrát níž, protože se tempo příběhu značně zpomalilo a vytratila se i akce, která se mi líbila v obou předchozích epizodách. Bunchy, který mě v předchozí sezóně vyloženě otravoval, mě zatím ve třetí řadě baví, ale postava Abby ve mně vyvolává dojem, jako by tvůrci nevěděli, co s ní mají dělat. ()

Snídaně šampionů (2015) (S03E04)

Poprvé jsem u tohoto seriálu šel na pouhé tři hvězdičky. Tempo příběhu bylo ještě pomalejší než v předchozí epizodě, Abbyin návrat do Bostonu mě prakticky ničím nezaujal, z Conora je už definitivně zpovykaný rozmazlenec, kterému bych nejradši fyzicky ublížil a ani Rayovo nové zaměstnání mě příliš neoslovilo. ()

Ruku na to (2015) (S03E05)

Pátá epizoda naštěstí nebyla tak tragická jako předchozí díl, přestože tvůrci stále netušili, jak naložit s postavou Abby. Bunchy mě znovu dokázal rozesmát, nenudil jsem se ani s Mickeym a Darylem, situace u Finneyových byla stále komplikovanější a mám pocit, že Eddie Marsan podává stále lepší výkony. ()

Volební zvrat (2015) (S03E06)

Na to, že mělo jít o hektický volební den, bylo tempo příběhu dost pomalé. Po skončení epizody jsem měl pocit, že se děj příliš nepohnul kupředu, takže jsem se opět nechal pobavit Bunchym (teď už vlastně Brandonem) , jeho mexickou nastávající a paranoiou stiženým Terrym, který byl skvělý. 4*- ()

Všichni musí být milováni (2015) (S03E07)

Předchozí díl jsem kritizoval za slabé tempo a lehce stagnující děj, v sedmé epizodě se tvůrcům podařilo tyto problémy odbourat, příběh měl spád, nechyběla slušná akce i nějaké to intrikování a musím přiznat, že mě překvapilo, jaký směr nabrala dějová linie s otcem Romerem. ()

Tulipán (2015) (S03E08)

A opět měla epizoda slušné tempo a bavilo mě ji sledovat od počátku až do konce. O zábavu se tentokrát postarali Ray s Lenou a jejich zvířátka a potěšilo mě, že se dal starý tým znovu dohromady, jen se mi zdá, že Avi vypadá poněkud nezdravě. ()

Chobotnice (2015) (S03E09)

Devátou epizodu hodnotím jako povedenou. Přestože nedošlo na žádnou velkou akci, Mickey opět nezklamal a spustil svým chováním celý řetěz nepříjemných událostí. No, nepříjemných, já jsem je uvítal, hned se bylo na co dívat, události nabraly slušné tempo a potěšil mě i Cochranův návrat. ()

Jedna noc v Jerevanu (2015) (S03E10)

Epizody v poslední třetině třetí sezóny mě opravdu těší. Ani tentokrát se nejednalo o žádný zběsile akční díl a stejně jsem se moc dobře bavil. Rodina Finneyových a navrátilec Cochran dokázali děj správně okořenit, takže jsem si ho mohl užít a o nudě nemohla být řeč. ()

Pohrabáč (2015) (S03E11)

Fakt mi není jasné, jak se tvůrcům podařilo pokazit čtvrtou epizodu, když mě jinak zásobují tak skvělými díly. Opravdu mě hodně bavilo sledovat, jak se Ray pro změnu snaží zachránit vlastní zadek, Cochran a Finneyovi, to byl ze strany scénáristů skvělý tah. ()

Excusito (2015) (S03E12)

Závěr třetí série byl hlavně o akci, už jsem pochopil, proč s ní tvůrci v posledních epizodách tak šetřili. Celý díl měl velice dobré tempo, tvůrcům se podařilo vybudovat slušnou atmosféru i napětí a tentokrát mě neobtěžovaly ani rodinné problémy v Rayově dysfunkční rodině. ()

Série 4 (2016) (S04)

Průměrná známka za čtvrtou sezónu se u mě sice vyšplhala na čtyři hvězdičky, ale je to jen tím, že jsem byl k jednotlivým epizodám velmi shovívavý. Každopádně šlo zatím o nejslabší řadou seriálu, chvílemi jsem měl pocit, že si scénáristé dali s Mickeym nějakou tu lajnu a největší zklamání na mě čekalo v závěru. Finále všech sérií byla vždy tím nejlepším, tentokrát jsem se těšil marně, prostě to nemělo šťávu. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted