Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

lehkoživka

Přidala bych více zdravého cynismu, výrazně snížila idyličnost a vyhodila (opravdu blbé) sentimentální scény. Nicméně vtipné situace a dialogy nechybí, proto hodnotím celkem vysoko - 45 %. ()

filip333

Ach jo:( Jako malý jsem se u toho válel smíchy a když jsem před pár lety viděl 2 díly, tak jsem si nemohl vybavit čemu. Nejvíce mi vadila morální ponaučení na závěr. ()

bulawaio

Seriál o takové normální americké rodince. Humoru je zde dostatek, bohužel moralistická pachuť, která je prosáklá celým seriálem mi neumožnuje dát lepší hodnocení. ()

oSiSko

Každý diel som videl asi desaťkrát a ešte to aj niekoľkokrát uvidím. Seriál môjho detstva, takisto aj súčasnosti a určite aj budúcnosti. Kultové dielo spolu s Cosby show, či M.A.S.H ()

Ellush

Kousky jako tento je strašně těžké hodnotit... Každý to zná, každý to viděl, každý má názor... Ale hlavně proto, že každý díl je jiný, jeden je slabší a druhý je top, vidim to tak na lepší průměr. Přičemž, musim podotknout že lepších dílů je víc než těch horších a časem se navíc objevuje i takový roztomile retro náboj. ()

ArMinO

Na tomto seriály sme vyrástli skoro všetci. Pozeral som ho každý večer. Pozriem si ho aj teraz keď ho zazriem v televízii. Proste je to seriál navždy. Skvelá zábava s rodinným podmazom. Skvelé 90% ()

zodiak217

Nič iné ako to najlepšie hodnotenie si tento skvelý sitcom z americkej produkcie ani nezaslúži. Keď som ho mal možnosť po prvýkrát vidieť pred veľa, veľa rokmi len som sa zabával a bola to paráda, no keď som si pozeral niektoré časti opäť s odstupom času prišiel som na to, že je v nich aj nejaké posolstvo pre mládež, že to nie sú len bezduché vtípky medzi nevlastnými súrodencami a ich rodičmi a vždy príde aj niečo z čoho si možno zobrať príklad ako sa to nemá....a nakoniec vždy vysvitne že rodina má držať pokope či už je vlastná, alebo nie. Celé je to zasadené do také štýlu škola, domov, prvé lásky a tie vtipné hlášky na ktoré sa nedá zabudnúť. Mladí herci naozaj ukázali na čo majú, no ako to vo väčšine sitcomoch býva zažiaria a potom zhasnú a dostávajú už len podradné úlohy. Cody určite zdvihol nielen sledovanosť ale aj latku tohto sitcomu poriadne vysoko a po jeho nútenom odchode (že vraj do väzenia) sa ju tvorcom nanešťastie podarilo už len podliezť v podobe Jean Licka-a ktorý nenaplnil očakávania, čo som už ani nečakal, no napriek tomu herecké obsadenie ostalo vo väčšej miere nezmenená a tak aj keď siedma séria vznikla už iba za výdatného prispenia konkurenčnej televízie dotiahla do úspečného konca tento sitcomový hit 90. rokov. Mám naň len a len tie najlepšie spomienky a vždy si ho rád pozriem aj s odstupom času. Keďže v súčasnosti je len málo sitcomov ktoré nie sú prehnane trápne alebo oplzlé. Dobrý námet sa podarilo pretaviť na dobrý seriál s dobrým hereckým obsadením, preto plný počet z mojej strany! ()

Marian21

Obľúbený seriál, ktorý som pozeral pravidelne s vynikajúcim českým dabingom a aj teraz si ho rád pozriem. Zaujímavé boli hlavne časti s Kouďákom :-) ()

vilusinska

Tak tenhle seriál mám ráda už spustu let,nejspíš už od té doby co přišel do Čech. dvě rodiny tak odlišné a musejí se zžít protože jejich rodiče se po pár dnech seznámení tajně vzali,a jejich povedené dětičky jim to samozřejmně moc neulehčují a když se do toho přidá bratranec Couďák je o vtím a humor postaráno :-D ()

popo666

Je to z toho prijemnejsieho, co amerika za posledne roky vyprodukovala. Nenasilne, tipizovane a hlavne charakterovo zvladnute. ()

blekekeke

Viděl jsem jednou a vím, že více není třeba. Jinak v celku vtipný dialogy a Koudy boduje v každým díle :o) Tedy dokud není ze seriálu vyřazen :o( PS: 2013 neváhám a dávám znovu. PS2: nemáte někdo číslo na Dejnu? :o) ()

Movie Maniak

Seriál sice dokáže být otravný ponaučeními, které se nám scénárista snaží vštípit skoro v každém díle a také mnohdy prudérními názory běžných Američanů. Ale i přesto dávám vysoké hodnocení. Možná i kvůli jisté nostalgii kdy vzpomínám na nedělní večery u ČT. Vtipné situace v žádném případě neurazí a není jich po málu, navíc postavy jako Cody a později Jean Pierre jsou prostě super. Pro mne možná až kultovní seriál. ()

BlueNeon81

Keď som bol mladší, tak som sa k tomuto "sitcomu" stavial veľmi opatrne. Všetci u nás v rodine to totálne žrali a ja som len tak potichúčky hltal naservírovaný guláš z americkej silikónmi, miliónmi, liposukciami a konzumom zdokonalenej kotliny. Vtedy by som neváhal dať tri, možno aj štyri hviezdičky. Veď čo, Sasha Mitchell, v súkromí hajzel, hrá v seriáli na prvý pohľad šibnutého pohoďáka, ktorému ku šťastiu stačí bývať v dodávke stojacej na pozemku jeho strýka, stačí, že urobí "Kouďáka" a jeho Buhehahahaha a všetci sú z toho na prášky. Patrick Duffy hrajúci takmer dokonalého otca. Takmer dokonalý preto, lebo vždy začne byť typicky svoj, ale pre americký systém je atypický až-až, tak šup-šup, scenáristi musia hodiť do scenáru nejaký rodinný konflikt, vzorná americká manželka musí dupnúť, morálny americký prst urobí "no no no" a na konci sa manžel premení na poslušného američana. Pár dobrých momentov sa v tomto seriáli samozrejme našlo, ale bolo ich veľmi málo (preto len 1 hviezdička). Navyše už po tretej, či štvrtej sérii to už išlo so seriálom už naozaj pekne dole kopcom, bolo vidieť, že hercom sa už do toho nechcelo, scenáristi sa museli zbaviť jedného dieťaťa (aby pribudlo ďalšie), Kouďáka (aby pribudli ďalší debili) a potom som už to nedokázal pozerať, lebo už to ani "akože smiešne" nebolo. A aby som nezabudol, tak aj tá prvá séria bola pre mňa nezaujímavá a odpudivá, hej, tá séria s tou dvojicou obertlstých, americkými hamburgermi a hotdogmi prežratými raketami. Morálne ponaučenie nakoniec? Nepozerajte americkú tvorbu, kde morálny prst ukazuje a diktuje, ako sa má v US & A žiť. Aby ste to náhodou nezačali aplikovať aj tu v Európe. ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard