Scrubs: Doktůrci (TV seriál)

Scrubs

Komedie / Drama

USA, 2001–2010, 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio, Masi Oka, Ricky Schroder, Eliza Coupe, Michael Mosley, Travis Schuldt, Kerry Bishé, Nicky Whelan, Nicole Sullivan, Paul Adelstein, Julianna Margulies, Torrey DeVitto, Allison Smith, Amy Smart, Elizabeth Banks, Lindsay Hollister, Mary Kate Schellhardt, Kerris Dorsey, Elizabeth Bogush, Scott Foley, Michael Copon, Tara Reid, Heather Graham, Brendan Fraser, Freddy Rodríguez, Mandy Moore, Michael J. Fox, Colin Farrell, Matthew Perry, Tom Cavanagh, Fred Stoller, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Heather Locklear, Zach Mills, Lauren Stamile, Meredith Roberts, Mary Mouser, Sean Whalen, Mona Weiss, Eric Laneuville, Kathryn Joosten, Nathan Lee Graham, J.B. Ghuman Jr., medvěd Bart 2, Mircea Monroe, David Blue, Troy Kotsur, Bellamy Young, Martin Klebba, Michael Weston, Alan Ruck, Gillian Vigman, Angel Oquendo, Carole Goldman, James Michael Tyler, Rebecca Metz, Cheryl Hines, Maria Menounos, Phill Lewis, Sean Hayes, William Brent, Dick Van Dyke, John Ritter, Yara Brighton, Marshall Manesh, Ryan Reynolds, Nestor Carbonell, Jon Polito, Keri Russell, Louie Anderson, David Copperfield, Jay Leno, George Takei, Gary Busey, Courteney Cox, Aziz Ansari, Lynn A. Henderson, Colin Hay, Mindy Sterling, Liliana Mumy, Don Perry, Julian Berlin, Trevor Wright, Kevin Rahm, Matt Bush, Cayden Boyd, Kareem Abdul-Jabbar, Embeth Davidtz, Dave Franco, Richard Kind, R. Lee Ermey, Kate Micucci, Carter Jenkins, Molly Shannon, Josh Hammond, Bill Lawrence, Sam Jaeger, Sarah Lilly, Libby Hudson, Bob Clendenin, Josh Randall, Glynn Turman, Yvonne Arias, David Weidoff, Michael Mitchell, Jeff Witzke, Linda Tomassone, André Gordon, Kelli Williams, Gabrielle Allan, Amanda Thorp, Sarah Ramos, Lane Davies, Maureen McCormick, Marcus Ashley, Scott Holroyd, Toši Toda, Alexander Chaplin, Matthew Moy, Jim Hanks, Josh Cooke, Joe Sabatino, Evelina Oboza, Patrick Macmanus, Taran Killam, Rachel Winfree, Gerald Downey, Leslie David Baker, Marcus Folmar, Callard Harris, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, Greg Allen Johnson, Maree Cheatham, Jay Kenneth Johnson, Reno Wilson, David Warshofsky, Windell Middlebrooks, Michael Hagerty, Candice Coke, Jim Hazelton, Betsy Beutler, Shanola Hampton, Jennifer Lothrop, Tyler Poelle, Benton Jennings, Michael Boatman, David Clennon, Jimmie Walker, Monte Hunter, Lee Thompson Young, Steve Susskind, Larry Thomas, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Katie Gill, Stephanie Brown, Sterling Beaumon, Bernie Kopell, Ted Lange, Kateri DeMartino, Mercy Malick, Noel Arthur, Marielle Jaffe, Natalina Maggio, Houston Rhines, Candace Kroslak, Kellie Madison, Vanessa Marshall, Andy Kreiss, Patrick Mulderrig, Keith Allan, Jill Basey, Jeremy Howard, John Ducey, Bruce Kirby, Jennifer O'Dell, Julia Campbell, William Bassett, Benjamin King, Scott Weinger, Ellen Albertini Dow, Dean J. West, David Cade, Tom Schmid, Larry Sullivan, Ravi Patel, Juan Carlos Cantu, Art Frankel, Marjorie Lovett, Jerry Shea, Time Winters, Caroll Spinney, Mike Peebler, Linda Porter, Julian Acosta, Alicia Fusting, Frank Maharajh, Al Harrington, Helen Siff, Debra Wilson, Carole Davis, John Bennett Perry, Debbie Heimowitz, Tim Conlon, Matt Winston, Barry Kivel, Eve Brent, Myra Turley, Lak Rana, Lindsey Stoddart, Arthur Roberts, Jessica Kate Meyer, Brett Gillen, Janet Carroll, Mary Passeri, Ming Lo, Charles C. Stevenson Jr., Brian Oerly, Wes Robinson, Ric Sarabia, Tate Hanyok, Robert Noble, Troy Christian, Garrett Donovan, Debra Azar, John Balma, Timmy Deters, Carol Herman, Annie Little, Susan Leslie, John O'Brien, Hayley Holmes, Jack Axelrod, Tim Haldeman, Phyllis Applegate, Kyle Sullivan, Gabriel Pimentel, James Carraway, Beverly Polcyn, James M. Connor, Christopher Gehrman, Jeanette Miller, Van Epperson, Christopher Darga, Carlos Jacott, Susan Bolles, Mark Ankeny, Jack Walsh, Paul Connor, Jack Grinnage, Jack Shearer, Jordan Murphy, Walter Addison, Pamela Dubin, Edith Fields, Robert Pierce, Sean Carrigan, David Martelleur, Travis Wester, Jack Thomas Smith, Paul Collins, Michael McDonald, Scott 'Carrot Top' Thompson, Ken Jenkins, DJ Qualls, Markie Post, Hattie Winston, Ed Begley Jr., William Daniels, Stephen Furst, Britta Erickson, Kevin Cooney, Don Tiffany, D.L. Hughley, Eric Bogosian, Jay Mohr, Adam Harrington, Verne Troyer, Lee Arenberg, Brad Koepenick, Shelley Malil, Christopher Meloni, Erik Estrada, Barry Bostwick, Mike Starr, Jason Baumgardner, Ned Bellamy, Julie Warner, Michael Coleman, Zaid Farid, Jennifer Anderson, Marc Alaimo, Jordi Caballero, Buff Brady, Cullen Douglas, Tony Perry, Mike Weinberg, Ed McMahon, Trev Broudy, Jesús Pérez, Joel Souza, Michael Learned, Dylan Bell, Jason Bateman, Peter Jacobson, Andrew Miller, Billy Dee Williams, Dave Foley, Michael Janík, David St. James, Paul Hipp, Jerod Mixon, Huston Hunter, Bill J. Stevens, Tori Welles, Blue Man Group, Kevin Craig West, Lauren Bencomo, Stephanie D'Abruzzo, Rick Irwin, Godfrey Ho, Victoria Tennant, Joe Manganiello, George Wallace, William Brent Bell, Michael McMillian, Scott Menville, Michael Gross, Efren Ramirez, Jack Angelo, Michael Spiller, Frank Novak, Tim DeKay, Tim Moore, Barry Williams, Cabot McMullen, John Billingsley, Antonio Sabato Jr., Anya Engel-Adams, Paul Dooley, Nadine Velazquez, Brian McGovern, Al Checco, Charles Rahi Chun, Gina Morelli, Frank Novak, Beans Morocco, Loren Lester, Stacey Hinnen, Warren Munson, Brent Weber, Paul Tigue, Scott Damian, Steven Shaw, Kymberly Newberry, Duke Stroud, Anthony Russell, Gary Rubenstein, Amy Ferguson, Stacy Barnhisel, Ben Kronen, Aseem Batra, Nancy Daly, Adam Biesk, Chrystee Pharris, Mike Henry, Kevin West, Kit Pongetti, Judy Jean Berns, Monica Garcia, Peter Holden, Cheyenne Haynes, Cheryl White, Sulekha Ebelle, Whitney Rydbeck, Rochelle Robinson, Josh David Jordan, David Pressman, Andre B. Blake, Scott Peacock, Terricka Rogers, Kiran Rao, Angee Hughes, Michael Patrick McGill, J.P. Manoux, Jeff Griggs, Jeffrey Hutchinson, Marc D. Wilson, Dakota Sky, Jordan Feldman, Fred Berry, Adam Zolotin, Andrew Friedman, Matty Cardarople, Cantrell Harris, Robert Khakh, Biff Yeager, Steve Nguyen, Alison White, Timothy Davis-Reed, Ron Ostrow, Jerry Kernion, Lenore Thomas Douglas, Rachel Avery, David Goryl, Barry Cutler, Dayo Ade, John Siciliano, Elizabeth Tippet

Scrubs je v podstatě ukázkový příklad toho, co si chci odnést z filmu / seriálu. Tak hlavně miluji, když se umí sladit komedie i drama dohromady. Scrubs je rozhodně spíše komediální seriál, s čímž nemám problém, protože je opravdu velmi zábavný i nápaditý (nejen díky výborným představám JDho). Vynikající vtipy ale v zápětí mohou vystřídat i drama momenty, pro které mám opravdovou slabost. Ač je to seriál z lékařského prostředí, všechny ty myšlenky a úvahy, které tam padnou, jsou řečeny tak výstižně a jsou tak ze života, že mám z toho vždycky husí kůži. A co se týče herců a postav, tak tam nemám také naprosto žádné výhrady. Co postava, to perla. Všichni Vám přirostou k srdci, protože jsou prostě úžasný. No a jak dopadá pravé a kvalitní komediální drama? No samozřejmě, že pocitem "feel-good... :) A proto je to naprosto jasně za 5*!(27.8.2012)

Vitajte v Sacred Heart. Je to miesto plné nádejí s personálom, ktorý sa o vás postará bez ohľadu na diagnózu a v prípade potreby odvedie aj niečo navyše. Pretože v Sacred Heart si svojho pacienta vážia. Samotný primár Kelso možno pôsobí chladným a vypočítavým dojmom ale sestričky ako Carla vás dokážu obdariť milým úsmevom za každých okolností, doktori ako Cox, JD alebo Elliot to s vami len tak ľahko nevzdajú a v prípade potreby operácie máme aj skvelých chirurgov ako Turk či Todd. Ak máte stále obavy a potrebujete zlepšiť psychickú pohodu, liek menom Scrubs je pre vás správnym riešením. Dávkovanie individuálne, odporúčame to však nepreháňať, presýtenie pri pričastom užívaní nie je vylúčené. Kvalitného humoru však nie je nikdy dosť. Sacred Heart skrátka vie, čo je pre vás najlepšie...(25.2.2009)

Prima Cool nám láduje jeden seriál za druhým a dává nám tak poznat hodně ze seriálové tvorby. Tenhle počin bych přiřadil spíše k tomu lepšímu, i když kvalita jednotlivých dílů je pro mě hodně kolísavá. Ovšem je tady John C. McGinley, který pro mě seriál vystřeluje díky svému xichtu do nebeských výšin. 4*(6.4.2013)

excelentní kombinace životních mouder a pravd, specifického a místy roztomile dětinského humoru, skvěle napsaných a charismatických hlavních postav (za všechny bych jmenoval například Údržbáře) a výborného hudebního doprovodu.. dokonce i 9. série, které jsem se na základě ohlasů docela bál a říkal si, že je po tak bravurním zakončení 8. série zbytečná, se mi nakonec celkem líbila.. je škoda, že ji tak násilně utnuli.. no abych to shrnul - prostě se mi po téhle povedené bandě doktůrků bude stýskat..... :)(6.11.2010)

Sitcom ako má byť. Janitor pobaví vždy keď sa objaví na scéne, rovnako ako JD. A skvelý právnik Ted:)Nesedí mi tam jedine Elliot, ale to vôbec nezráža hodnotu tohto seriálu. Tu spomínané trápne fórky som si ani nevšimol-asi preto, že na jeden taký pripadá aspoň 5 skvelých fórov, pri ktorých som sa v každej časti rezal smiechom. Janitor:"Girl problems, huh?" JD:"How'd you know?" Janitor:"You look worried. And you're a girl."(16.1.2008)

• - Vzhledem k velice negativním diváckým ohlasům vůči poslední (deváté) řadě považuje většina fanoušků za neformální závěr Scrubs poslední díl osmé série. Devátá řada ani původně neměla vzniknout, tudíž je osmá série zakončena jako úplný závěr seriálu. (jerry12)

• - 15. epizoda 8. série se opravdu natáčela na Bahamách v městě Hope Town. (immortalitas)

• - V prvých dieloch druhej série bola použitá nová, rozšírená zvučka, ktorá zobrazovala viacero postáv. Po niekoľkých epizódach však bola nahradená kratšou verziou, pretože v NBC sa rozhodli predĺžiť dĺžku dielov, v snahe získať viac divákov. (Niles)