Scrubs: Doktůrci (TV seriál)

Scrubs

Komedie / Drama

USA, 2001 - 2010, 66 h 26 min (Minutáž: 183x20–28 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio, Masi Oka, Ricky Schroder, Eliza Coupe, Michael Mosley, Travis Schuldt, Kerry Bishé, Nicky Whelan, Nicole Sullivan, Paul Adelstein, Julianna Margulies, Torrey DeVitto, Allison Smith, Amy Smart, Elizabeth Banks, Lindsay Hollister, Mary Kate Schellhardt, Kerris Dorsey, Elizabeth Bogush, Scott Foley, Michael Copon, Tara Reid, Heather Graham, Brendan Fraser, Freddy Rodríguez, Mandy Moore, Michael J. Fox, Colin Farrell, Matthew Perry, Tom Cavanagh, Fred Stoller, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Heather Locklear, Zach Mills, Lauren Stamile, Meredith Roberts, Mary Matilyn Mouser, Sean Whalen, Mona Weiss, Eric Laneuville, Kathryn Joosten, Nathan Lee Graham, J.B. Ghuman Jr., Bart the Bear, Mircea Monroe, David Blue, Troy Kotsur, Bellamy Young, Martin Klebba, Michael Weston, Alan Ruck, Gillian Vigman, Angel Oquendo, Carole Goldman, James Michael Tyler, Rebecca Metz, Cheryl Hines, Maria Menounos, Phill Lewis, Sean Hayes, William Brent, Dick Van Dyke, John Ritter, Yara Brighton, Marshall Manesh, Ryan Reynolds, Nestor Carbonell, Jon Polito, Keri Russell, Louie Anderson, David Copperfield, Jay Leno, George Takei, Gary Busey, Courteney Cox, Aziz Ansari, Lynn A. Henderson, Colin Hay, Mindy Sterling, Liliana Mumy, Don Perry, Julian Berlin, Trevor Wright, Kevin Rahm, Matt Bush, Cayden Boyd, Kareem Abdul-Jabbar, Embeth Davidtz, Dave Franco, Richard Kind, R. Lee Ermey, Kate Micucci, Carter Jenkins, Molly Shannon, Josh Hammond, Bill Lawrence, Sam Jaeger, Sarah Lilly, Libby Hudson, Bob Clendenin, Josh Randall, Glynn Turman, Yvonne Arias, David Weidoff, Michael Mitchell, Jeff Witzke, Linda Tomassone, André Gordon, Kelli Williams, Gabrielle Allan, Amanda Thorp, Sarah Ramos, Lane Davies, Maureen McCormick, Marcus Ashley, Scott Holroyd, Toši Toda, Alexander Chaplin, Matthew Moy, Jim Hanks, Josh Cooke, Joe Sabatino, Evelina Oboza, Patrick Macmanus, Taran Killam, Rachel Winfree, Gerald Downey, Leslie David Baker, Marcus Folmar, Callard Harris, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, Greg Allen Johnson, Maree Cheatham, Jay Kenneth Johnson, Reno Wilson, David Warshofsky, Windell Middlebrooks, Michael Hagerty, Candice Coke, Jim Hazelton, Betsy Beutler, Shanola Hampton, Jennifer Lothrop, Tyler Poelle, Benton Jennings, Michael Boatman, David Clennon, Jimmie Walker, Monte Hunter, Lee Thompson Young, Steve Susskind, Larry Thomas, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Katie Gill, Stephanie Brown, Sterling Beaumon, Bernie Kopell, Ted Lange, Kateri DeMartino, Mercy Malick, Noel Arthur, Marielle Jaffe, Natalina Maggio, Houston Rhines, Candace Kroslak, Kellie Madison, Vanessa Marshall, Andy Kreiss, Patrick Mulderrig, Keith Allan, Jill Basey, Jeremy Howard, John Ducey, Bruce Kirby, Jennifer O'Dell, Julia Campbell, William Bassett, Benjamin King, Scott Weinger, Ellen Albertini Dow, Dean J. West, David Cade, Tom Schmid, Larry Sullivan, Ravi Patel, Juan Carlos Cantu, Art Frankel, Marjorie Lovett, Jerry Shea, Time Winters, Caroll Spinney, Mike Peebler, Linda Porter, Julian Acosta, Alicia Fusting, Frank Maharajh, Al Harrington, Helen Siff, Debra Wilson, Carole Davis, John Bennett Perry, Debbie Heimowitz, Tim Conlon, Matt Winston, Barry Kivel, Eve Brent, Myra Turley, Lak Rana, Lindsey Stoddart, Arthur Roberts, Jessica Kate Meyer, Brett Gillen, Janet Carroll, Mary Passeri, Ming Lo, Charles C. Stevenson Jr., Brian Oerly, Wes Robinson, Ric Sarabia, Tate Hanyok, Robert Noble, Troy Christian, Garrett Donovan, Debra Azar, John Balma, Timmy Deters, Carol Herman, Annie Little, Susan Leslie, John O'Brien, Hayley Holmes, Jack Axelrod, Tim Haldeman, Phyllis Applegate, Kyle Sullivan, Gabriel Pimentel, James Carraway, Beverly Polcyn, James M. Connor, Christopher Gehrman, Jeanette Miller, Van Epperson, Christopher Darga, Carlos Jacott, Susan Bolles, Mark Ankeny, Jack Walsh, Paul Connor, Jack Grinnage, Jack Shearer, Jordan Murphy, Walter Addison, Pamela Dubin, Edith Fields, Robert Pierce, Sean Carrigan, David Martelleur, Travis Wester, Jack Thomas Smith, Paul Collins, Michael McDonald, Scott 'Carrot Top' Thompson, Ken Jenkins, DJ Qualls, Markie Post, Hattie Winston, Ed Begley Jr., William Daniels, Stephen Furst, Britta Erickson, Kevin Cooney, Don Tiffany, D.L. Hughley, Eric Bogosian, Jay Mohr, Adam Harrington, Verne Troyer, Lee Arenberg, Brad Koepenick, Shelley Malil, Christopher Meloni, Erik Estrada, Barry Bostwick, Mike Starr, Jason Baumgardner, Ned Bellamy, Julie Warner, Michael Coleman, Zaid Farid, Jennifer Anderson, Marc Alaimo, Jordi Caballero, Buff Brady, Cullen Douglas, Tony Perry, Mike Weinberg, Ed McMahon, Trev Broudy, Jesús Pérez, Joel Souza, Michael Learned, Dylan Bell, Jason Bateman, Peter Jacobson, Andrew Miller, Billy Dee Williams, Dave Foley, Michael Janík, Mónica García, David St. James, Paul Hipp, Jerod Mixon, Huston Hunter, Bill J. Stevens, Tori Welles, Blue Man Group, Kevin Craig West, Lauren Bencomo, Stephanie D'Abruzzo, Rick Irwin, Godfrey Ho, Victoria Tennant, Joe Manganiello, George Wallace, William Brent Bell, Michael McMillian, Scott Menville, Mike Henry, Michael Gross, Efren Ramirez, Paul Webster, Jack Angelo, Michael Alan Spiller, Frank Novak, Tim DeKay, Tim Moore, Barry Williams, Cabot McMullen, John Billingsley, Antonio Sabato Jr., Anya Engel-Adams, Paul Dooley, Nadine Velazquez, Brian McGovern, Al Checco, Charles Rahi Chun, Gina Morelli, Frank Novak, Beans Morocco, Loren Lester, Stacey Hinnen, Warren Munson, Brent Weber, Paul Tigue, Scott Damian, Steven Shaw, Kymberly Newberry, Duke Stroud, Anthony Russell

Expresivní zvuková i obrazová přirovnání jasně vykrádaj Ally McBealovou a nejsou vkládány tak citlivě jako u právnického seriálu, přesto je to prdel a první díl byl asi jeden z nejlákavějších pilotů, co jsem kdy viděl. Nejvíc mě dostává černošskej Zdeněk Izer (Donald Faison). (Po devátým dílu zvyšuju hvězdování na plnej počet).(8.6.2009)

Když se zamyslíte, zjistíte, že kterýkoli komediální seriál staví na několika základních stereotypech. Nemůžete očekávat dramatický vývoj postav a skutečně zlomové, život měnící okamžiky tam, kde tyto stereotypy fungují. Proto i Scrubs drží v zajetých kolejích po mnoho sezón a je jen na vašem pocitu, zda je vám v takovém vlaku dobře. Pokud je, potom i v posledních sériích dokážou nabídnout čerstvý a aktuální humor, příjemnou zápletku a občas i chutnou melancholii. Mně Scrubs sedí, nechci a nebudu přemýšlet, co bych jim mohl vytknout. Děkuji.(13.9.2009)

Místy neskutečně vtipný seriál, který ač je z nemocničního prostředí, tak to nebere jako hlavní výhodu a nestojí na moralizování a ubrečených scénách. Tedy většinou...je to docela nevyrovnaný seriál, úžasné scény střídají některé slabší až trapné, které jako by se sem vloudily z jiného seriálu. Už mám za sebou všechny díly do 7x06 a stále platí to samé. Postavy jsou mi sice čím dál bližší, ale nevyrovnanost i v rámci jednotlivých dílů tu je stále. Navíc některé blbosti jsou už přehnané.(18.1.2008)

Jsem normální odpůrce seriálů z lékařského prostředí, ale Scrubs je něco víc než to, a proto si mě postupem času úplně získal. Mými největšími favority jsou bezesporu Údržbář a doktor Cox. Ti se dokážou každými svými vstupy postarat o opravdu kvalitní zábavu. Celkově ale seriál nabízí dosti sofistikovaný humor, ať už jde o ztvárnění fantazijních představ hlavního hrdiny JDho nebo vstupy celého personálu fakultní nemocnice Sacred Heart, kam je seriál situován. Sledujeme strasti studentů medicíny od jejich nástupu v nemocnici až k bodu, kdy se z nich stanou regulérní lékaři. Mezitím se ovšem musíme také prokousat spoustou romantické vaty. Přes všechny své nedostatky (poučování, vychovávání, romantika, vztahy, nelogičnosti, občas zbytečné gagy) je to pořád proklatě vtipný seriál, který bych se nezdráhal doporučit každému, kdo si chce odpočinout u něčeho tak trochu jiného. Tvůrcům se totiž podařilo vykreslit mnoho zajímavých typů lidí, kteří v konečném důsledku dokážou přirůst k srdci jako málokterá seriálová postava.(27.2.2012)

Jak řekl Golfista, co díl, to vtipná jednohubka. Po zhlédnutí osmy serií musím konstatovat, že je to jeden z nej seriálů co jsem kdy viděl. První až šestá série výborná, v první polovině šesté se mi sice trochu zdálo, že seriál pokulhává, ale nakonec se vytáhl na svou úroveň a osmá mě osobně přišla společně s první nejlepší. Navíc když si vezmu, jakou rychlostí jsem seriál zhlédl, tak tomu odpovídá hodnocení. Důvod je zřejmý, prostě jsem nemohl od tohoto geniálního dílka odtrhnout oči. Herci hrají výborně, skvělé příběhy, parádně natočené a jedna z nejlepších znělek, kterou jsem u seriálu viděl. Nakonec poslední díl osmé série (tudíž i nejspíš poslední celkově) mě naprosto odrovnal - skvělé, vtipné a absolutně důstojné ukončení seriálu, no prostě jsem si pobrečel. BRILIANT! Oblíbené postavy - Perry Cox a Elliot Ried. Plný počet bez jediného náznaku pochybností.(3.9.2008)

• - Celé jméno doktora Coxe (John C. McGinley) zní Percival Ulysses Cox. (Sancoo)

• - Když se JD v epizodě 1x04 zeptá paní Tannerové, zda už byla v Asii, ona japonsky odpoví: "Žila jsem v Kjótu pět let." (rrobertek)

• - Fanfára, kterou JD slyší, když mluví o tom, jak s Elliot byli jednu dobu přátelé na sex, je stejná jako v epizodě My Sex Buddy z druhé série. (cubajz)