Scrubs: Doktůrci (TV seriál)

Scrubs

Komedie / Drama

USA, 2001, 183x24 min

John Inwood

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio, Masi Oka, Ricky Schroder, Eliza Coupe, Michael Mosley, Travis Schuldt, Kerry Bishé, Nicky Whelan, Nicole Sullivan, Paul Adelstein, Julianna Margulies, Torrey DeVitto, Allison Smith, Amy Smart, Elizabeth Banks, Lindsay Hollister, Mary Kate Schellhardt, Kerris Dorsey, Elizabeth Bogush, Scott Foley, Michael Copon, Tara Reid, Heather Graham, Brendan Fraser, Freddy Rodríguez, Mandy Moore, Michael J. Fox, Colin Farrell, Matthew Perry, Tom Cavanagh, Fred Stoller, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Heather Locklear, Zach Mills, Lauren Stamile, Meredith Roberts, Mary Matilyn Mouser, Sean Whalen, Mona Weiss, Eric Laneuville, Kathryn Joosten, Nathan Lee Graham, J.B. Ghuman Jr., Bart the Bear, Mircea Monroe, David Blue, Troy Kotsur, Bellamy Young, Martin Klebba, Michael Weston, Alan Ruck, Gillian Vigman, Angel Oquendo, Carole Goldman, James Michael Tyler, Rebecca Metz, Cheryl Hines, Maria Menounos, Phill Lewis, Sean Hayes, Billy Unger, Dick Van Dyke, John Ritter, Yara Brighton, Marshall Manesh, Ryan Reynolds, Nestor Carbonell, Jon Polito, Keri Russell, Louie Anderson, David Copperfield, Jay Leno, George Takei, Gary Busey, Courteney Cox, Aziz Ansari, Lynn A. Henderson, Colin Hay, Mindy Sterling, Liliana Mumy, Don Perry, Julian Berlin, Trevor Wright, Kevin Rahm, Matt Bush, Cayden Boyd, Kareem Abdul-Jabbar, Embeth Davidtz, Dave Franco, Richard Kind, R. Lee Ermey, Kate Micucci, Carter Jenkins, Molly Shannon, Josh Hammond, Bill Lawrence, Sam Jaeger, Sarah Lilly, Libby Hudson, Bob Clendenin, Josh Randall, Glynn Turman, Yvonne Arias, David Weidoff, Michael Mitchell, Jeff Witzke, Linda Tomassone, André Gordon, Kelli Williams, Gabrielle Allan, Amanda Thorp, Sarah Ramos, Lane Davies, Maureen McCormick, Marcus Ashley, Scott Holroyd, Toši Toda, Alexander Chaplin, Matthew Moy, Jim Hanks, Josh Cooke, Joe Sabatino, Evelina Oboza, Patrick Macmanus, Taran Killam, Rachel Winfree, Gerald Downey, Leslie David Baker, Marcus Folmar, Callard Harris, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, Greg Allen Johnson, Maree Cheatham, Jay Kenneth Johnson, Reno Wilson, David Warshofsky, Windell Middlebrooks, Michael Hagerty, Candice Coke, Jim Hazelton, Betsy Beutler, Shanola Hampton, Jennifer Lothrop, Tyler Poelle, Benton Jennings, Michael Boatman, David Clennon, Jimmie Walker, Monte Hunter, Lee Thompson Young, Steve Susskind, Larry Thomas, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Katie Gill, Stephanie Brown, Sterling Beaumon, Bernie Kopell, Ted Lange, Kateri DeMartino, Mercy Malick, Noel Arthur, Marielle Jaffe, Natalina Maggio, Houston Rhines, Candace Kroslak, Kellie Madison, Vanessa Marshall, Andy Kreiss, Patrick Mulderrig, Keith Allan, Jill Basey, Jeremy Howard, John Ducey, Bruce Kirby, Jennifer O'Dell, Julia Campbell, William Bassett, Benjamin King, Scott Weinger, Ellen Albertini Dow, Dean J. West, David Cade, Tom Schmid, Larry Sullivan, Ravi Patel, Juan Carlos Cantu, Art Frankel, Marjorie Lovett, Jerry Shea, Time Winters, Caroll Spinney, Mike Peebler, Linda Porter, Julian Acosta, Alicia Fusting, Frank Maharajh, Al Harrington, Helen Siff, Debra Wilson, Carole Davis, John Bennett Perry, Debbie Heimowitz, Tim Conlon, Matt Winston, Barry Kivel, Eve Brent, Myra Turley, Lak Rana, Lindsey Stoddart, Arthur Roberts, Jessica Kate Meyer, Brett Gillen, Janet Carroll, Mary Passeri, Ming Lo, Charles C. Stevenson Jr., Brian Oerly, Wes Robinson, Ric Sarabia, Tate Hanyok, Robert Noble, Troy Christian, Garrett Donovan, Debra Azar, John Balma, Timmy Deters, Carol Herman, Annie Little, Susan Leslie, John O'Brien, Hayley Holmes, Jack Axelrod, Tim Haldeman, Phyllis Applegate, Kyle Sullivan, Gabriel Pimentel, James Carraway, Beverly Polcyn

Jay Scherberth

Scénografie:

Cabot McMullen

Slabších chvíľok je pomerne málo, väčšinou je stále na čo pozerať a na čom sa baviť i zamýšľať. Pri druhej sezóne mám dojem, že je celkovo ešte o niečo lepšia ako prvá. Dr. Cox je môj idol - kúlovejšieho seriálového doktora som ešte nevidela. Jeho cynické hlášky nemajú chybu, je pohotový ako piraňa a drsný ako šmirgeľ. Proste ho žeriem ;-) (V tesnom závese za ním je sestra Baileyová z Grey's Anatomy, aj keď má trochu iný štýl.) Mimo doktorov je najlepší maskot samozrejme Údržbár :-D --- Po šiestej sezóne stále platí starý komentár aj plných 5*. Grey's Anatomy som odvtedy nevidela, ale Scrubs som zostala verná.(27.12.2006)

Jak řekl Golfista, co díl, to vtipná jednohubka. Po zhlédnutí osmy serií musím konstatovat, že je to jeden z nej seriálů co jsem kdy viděl. První až šestá série výborná, v první polovině šesté se mi sice trochu zdálo, že seriál pokulhává, ale nakonec se vytáhl na svou úroveň a osmá mě osobně přišla společně s první nejlepší. Navíc když si vezmu, jakou rychlostí jsem seriál zhlédl, tak tomu odpovídá hodnocení. Důvod je zřejmý, prostě jsem nemohl od tohoto geniálního dílka odtrhnout oči. Herci hrají výborně, skvělé příběhy, parádně natočené a jedna z nejlepších znělek, kterou jsem u seriálu viděl. Nakonec poslední díl osmé série (tudíž i nejspíš poslední celkově) mě naprosto odrovnal - skvělé, vtipné a absolutně důstojné ukončení seriálu, no prostě jsem si pobrečel. BRILIANT! Oblíbené postavy - Perry Cox a Elliot Ried. Plný počet bez jediného náznaku pochybností.(3.9.2008)

Oddalování smrti pacientů je někdy úspěšné jindy ne až tolik, ale málokdy je tak zábavné jako ve Scrubs. Dr. Dorian je pro mne ve funkci vypravěče sice poněkud fádní, ale ostatní postavy to vynahrazují. Kámoš Turk skvěle kryje záda, Ellliot s Carlou mají i oblečené svoje kouzlo, těžko hledat lepšího šéfa než hbitě taktizujícího Dr. Kelsa, nenávistný údržbář je originální figura, ale bezkonkurenčním esem je otrávený sarkasmus chrlící Dr. Cox. Přínosné je pak hlavně zjištění, že na operačním sále je nejdůležitější výběr hudby, že rozdíl mezi nehodou a žalobou tvoří jen milimetry řezu skalpelem a pokud po chodbách vozíte mrtvolu, tak po vás nikdo nic nechce.(23.8.2011)

Scrubs je v podstatě ukázkový příklad toho, co si chci odnést z filmu / seriálu. Tak hlavně miluji, když se umí sladit komedie i drama dohromady. Scrubs je rozhodně spíše komediální seriál, s čímž nemám problém, protože je opravdu velmi zábavný i nápaditý (nejen díky výborným představám JDho). Vynikající vtipy ale v zápětí mohou vystřídat i drama momenty, pro které mám opravdovou slabost. Ač je to seriál z lékařského prostředí, všechny ty myšlenky a úvahy, které tam padnou, jsou řečeny tak výstižně a jsou tak ze života, že mám z toho vždycky husí kůži. A co se týče herců a postav, tak tam nemám také naprosto žádné výhrady. Co postava, to perla. Všichni Vám přirostou k srdci, protože jsou prostě úžasný. No a jak dopadá pravé a kvalitní komediální drama? No samozřejmě, že pocitem "feel-good... :) A proto je to naprosto jasně za 5*!(27.8.2012)

Jsem normální odpůrce seriálů z lékařského prostředí, ale Scrubs je něco víc než to, a proto si mě postupem času úplně získal. Mými největšími favority jsou bezesporu Údržbář a doktor Cox. Ti se dokážou každými svými vstupy postarat o opravdu kvalitní zábavu. Celkově ale seriál nabízí dosti sofistikovaný humor, ať už jde o ztvárnění fantazijních představ hlavního hrdiny JDho nebo vstupy celého personálu fakultní nemocnice Sacred Heart, kam je seriál situován. Sledujeme strasti studentů medicíny od jejich nástupu v nemocnici až k bodu, kdy se z nich stanou regulérní lékaři. Mezitím se ovšem musíme také prokousat spoustou romantické vaty. Přes všechny své nedostatky (poučování, vychovávání, romantika, vztahy, nelogičnosti, občas zbytečné gagy) je to pořád proklatě vtipný seriál, který bych se nezdráhal doporučit každému, kdo si chce odpočinout u něčeho tak trochu jiného. Tvůrcům se totiž podařilo vykreslit mnoho zajímavých typů lidí, kteří v konečném důsledku dokážou přirůst k srdci jako málokterá seriálová postava.(27.2.2012)

• - Tedova (Sam Lloyd) kapela The Blanks sa prvýkrát objavuje v 23. dieli 1. série, kde spievajú znelky z animovaných seriálov Speed Racer (1967) a Underdog (1964). (nirvana91)

• - Název J. D. (Zach Braff) hry "Dr. Acula" pochází z filmu Ed Wood (1994). (Brodyman)

• - Turk (Donald Faison) v 5. episodě 7. série soupeří o asistenci u údajně první transplantace srdce v nemocnici. Přitom v 19. epizodě 2. sérii J.D. (Zach Braff) během své praxi u chirurgů vyoperuje staré srdce a z rozhovoru vyplývá, že bude nahrazeno novým. (immortalitas)