Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

Recenze uživatele collector k tomuto seriálu (22)

Národní hymna (2011) (S01E01)

Myslím si, že táto epizóda bola poňatá veľmi dobre no je podľa mňa veľká škoda, že téma ktorej sa venovala prvá časť tak skvelého seriálu ako je Black Mirror bola pre mňa nezaujímavá. Napriek tomu, že je to podľa mňa zatiaľ jedna z najslabších častí , z tých ktorých som videl bola aj táto časť natoľko dobrá aby som s pozeraním tohto seriálu neskončil a pokračoval. Jednoznačne to po zhliadnutí takmer troch sérií neľutujem. ()

Patnáct milionů meritů (2011) (S01E02)

Je pre mňa pomerne desivé predstaviť si, žeby sa niečo takéto mohlo stať skutočnosťou. Možno je práve pre nepravdepodobnosť toho, že by sa niečo podobné mohlo stať táto časť trochu pritiahnutá za vlasy no mňa zaujala rozhodne viac ako tá prvá. Taktiež si myslím, že by sa aj z tejto časti dalo na konci vyťažiť o niečo viac ale dá sa uspokojiť aj s niečim takýmto. ()

Celá tvá minulost (2011) (S01E03)

Obávam sa, že na rozdiel od predošlej epizódy, ktorá bola dosť nereálna a nepravdepodobná je táto omnoho bližšie ako by sa nám mohlo zdať. Hodnotím jednoznačne ako najlepší diel celej úvodnej série. ()

Přijdu hned (2013) (S02E01)

Ako rozbeh série táto epizóda nie je zlá avšak čím ďalej v tejto časti plynul čas, tým viac som sa nudil. Škoda. Jednoznačne však lepší začiatok druhej série ako tej prvej. ()

Lovná zvěř (2013) (S02E02)

Po prvých piatich epizódach musím skonštatovať, že táto bola z nich bezpochyby najlepšia.Bavilo ma to aj napriek tomu, že som bol zmätený z toho o čo vôbec v epizóde ide a koniec ma dokázal skutočne prekvapiť. Po prvýkrát skladám pred nejakou z epizód klobúk dole. ()

Medvídek Waldo (2013) (S02E03)

Je fajn, že tento seriál trochu odbočil zo svojej komfortnej zóny a ponúkol divákovi aj niečo čo sa zdalo byť až do určitého momentu ako vtipná epizóda. Aj napriek tomu, že sa zdá byť táto epizóda zábavná, tak v sebe má myšlienku nad ktorou by sa dnešná spoločnosť mohla zamyslieť. Pre mňa veľmi príjemné oživenie. ()

Bílé Vánoce (2014) (S02E04)

Uff. Čo povedať k tejto epizóde. Keď sa tak pozerám na komentáre ostatných tak ani neviem či mám vôbec komentár pridávať. Ospravedlňujem sa ale táto epizóda mi vôbec nesedela. Nie je to síce jediná epizóda s pomalým rozbehom, no vo väčšine z nich sa príbeh rozbehne. Tu sa to aspoň pre mňa bohužiaľ nestalo. ()

Pád střemhlav (2016) (S03E01)

Konečne. Je tu epizóda ktorá ma bavila od prvej sekundy až po tú poslednú. Je síce smutné, že človek si v tomto svete nemohol povedať svoj vlastný názor, pretože by mu boli strhnuté ''body'' , no mohli by sme sa zamyslieť nad tým, či na tom už teraz nie sme úplne rovnako a svoj názor nevyjadríme, pretože sa bojíme, že skončíme ako Lacie. Dovolím si napísať, že toto je zatiaľ moja top epizóda celého seriálu. ()

Zkušební verze (2016) (S03E02)

Dočkal som sa aj hororovej epizódy za čo som veľmi rád. Epizóde nemám takmer ani čo vytknúť. A koniec časti bol snáď zatiaľ najlepší zo všetkých ktoré som doposiaľ videl. Pre mňa táto epizóda neprekonala úvod série no táto séria zatiaľ valcuje predchádzajúce dve na plnej čiare. Nedá mi však nesúhlasiť s mnohými inými ľuďmi a taktiež musím skonštatovať, že herecké výkony hlavnej postavy boli tak trochu prehnané. ()

Sklapni a tancuj (2016) (S03E03)

Veľmi aktuálny problém a perfektne spracovaná epizóda, ktorá nepotrebovala žiadne futuristické výdobytky. Divák je celý čas nepriamo navádzaný k tomu aby súcitil s hlavnou postavou no nakoniec zisťuje, že ten ''dobrý'' vlastne dobrý vôbec nie je a za to čo sa mu stalo si môže vlastne sám. ()

San Junipero (2016) (S03E04)

Dlho som uvažoval či dať tejto epizóde 4 alebo 5 hviezdičiek no nakoniec som sa rozhodol pre 5, pretože ma dokázala zaujať aj keď sa v nej nenachádzalo žiadne napätie ani akcia. A neverím, že som sa dočkal v tomto seriáli pozitívneho záveru (teda aspoň vrámci možností). ()

Muži pod palbou (2016) (S03E05)

O niečo slabšia časť oproti predchádzajúcim z tejto série a tak bohužiaľ po prvýkrát musím v tejto sérií hviezdičku strhnúť. V tejto časti je krásne ukázané ako ľahko sa dajú ľudia zmanipulovať a naviesť k tomu aby robili to čo chceme. A to aj v takom prípade ak ide o vyhubenie časti populácie ktorá je jednoducho nežiadúca. ()

Nenávist národa (2016) (S03E06)

Tento seriál je skutočne skvelý. Nikdy by ma nenapadlo, že človek môže mať tak bujnú fantáziu ako tvorca týchto epizód. Opäť skvelá časť ktorá sa napriek pomalšiemu rozbehu nedá hodnotiť inak ako piatimi hviezdičkami. Snáď takto budeme pokračovať aj ďalej. ()

USS Callister (2017) (S04E01)

Pomaly som pri tomto seriály prestával veriť na to, že nejaká epizóda môže skončiť happy endom. A hľa ! Dočkal som sa. Skvelý rozbeh 4.série. Dúfam, že zostaneme v tomto tempe počas celej série a hodnotenie 5 hviezdičiek bude padať jedno za druhým. Samozrejme ako vždy skvelý nápad a konečne aj nejaké tie vtipné hlášky. Super :D ()

Arkangel (2017) (S04E02)

Je smutné ako behom chvíle dokáže prísť človek o dieťa o ktoré sa od narodenia staral. Musím však podotknúť, že vlastným pričinením. Možno to vyznie čudne ale som rád, že táto epizóda skončila tak ako skončila. Z dlhodobejšieho hľadiska sa však tato časť bohužiaľ ani zďaleka kvalitatívne nepriblížila k USS Callister a tak musím svoje hodnotenie znížiť o jednu hviezdičku. ()

Krokodýl (2017) (S04E03)

Po prvých dvoch epizódach tejto série som takmer zabudol aký smutný a temný tento seriál dokáže byť. V prvej časti nešlo skutočne nikomu o život, v druhej si za svoj osud mohla postava sama pretože nedokázala dôverovať svojej vlastnej dcére ale tu umierajú nevinný ľudia ako na bežiacom páse. Pre mňa osobne dosť emotívna epizóda (hlavne v jej tretej tretine). tento raz bola pre mňa až trochu cez čiaru tá posledná smrť, no napriek pocitu zadosťučinenia sa po zhliadnutí tejto časti vôbec necítim dobre. ()

DJ na odstřel (2017) (S04E04)

Skutočne podobná časť ako San Junipero z 3.série no pre mňa o niečo slabšie. Veľmi pekná epizóda. Dokonca som sa pri nej pousmial a na chvíľu som zabudol, že sledujem Black Mirror. Rovnako ako pri San Junipero si nedovolím strhnúť ani jednu hviezdičku už len za to, že nám tvorcovia ponúkajú aj také príjemné epizódy ako bola táto <3 ()

Železná vůle (2017) (S04E05)

Tento krát je to pre mňa od tvorcov BM sklamanie. Myslel som si, že epizóda ma nebude baviť už len kvôli čiernobielemu filtru ale koniec koncov to bol pre mňa ten úplne najmenší problém. Dej síce nebol zlý no chýbalo mu to poučenie, vysvetlenie(aj keď nie vždy tak úplne priame) a ten nádych Black Mirror. Nemáte vlastne ani poňatie o čo tu ide. Predpokladám, že koniec mal byť smutný no ani to v mojom prípade nezabralo a k vyššiemu zisku hviezdičiek to nepomohlo. Nevadilo by mi ak by bol tento seriál o týchto 40 minút kratší. Bohužiaľ zatiaľ najslabšia epizóda spomedzi všetkých sérií. ()

Černé muzeum (2017) (S04E06)

Neporovnateľný diel s predchádzajúcim. Pre mňa zatiaľ najlepšie ukončenie série (alebo aspoň porovnateľné s epizódou Hated in the Nation). Skvelo prepracované 3 príbehy ponúknuté v tejto epizóde a konečne nejaké prelínanie s ostatnými časťami seriálu (vzhľadom na názov dielu som v to tak trochu veril a dúfal som v to). Parádny a opäť nečakaný koniec. Zostáva mi znova len tlieskať tvorcom. ()

Striking Vipers (2019) (S05E01)

Nemôžem uveriť, že som opäť prekvapený tým čo si pre nás tento seriál tentokrát pripravil. Skutočne bola 1.časť ukončená dajme tomu šťastne a nikto pri nej nemusel umrieť ani nemuselo byť nikomu ublížené ? Skvelý herec v hlavnej roli pridal môjmu celkovému dojmu. Rozhodne nepodporujem myšlienku, že všetko na čom táto časť stavia je akýsi vzťah medzi dvomi mužmi. Myšlienka je skvelá a koniec opäť prekvapivý. Po prvej epizóde sa nemôžem sťažovať. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál