Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

Recenze uživatele iXtr3m3 k tomuto seriálu (33)

DJ na odstřel (2017) (S04E04)

Lepšie tri hviezdy a zaujímavá variácia na celkom stereotypnú víziu budúcnosti. ()

Železná vůle (2017) (S04E05)

Slabučké, pritom technicky by to bolo OK, ale príbehovo, kde sa akákoľvek existujúca kostra nejakého príbehu vymenila za pokus o survival, ktorý žiaľ nešiel až tak na hranu, ako by si človek prial, teda mimo samotného záveru. ()

Černé muzeum (2017) (S04E06)

Celkom slušná zbierka poviedok v zbierke poviedok. Potešila Shuri z Black Panthera. ()

Série 5 (2019) (S05)

Najslabšia séria a to som si povedal, že pri tak malom počte epizód sa asi dali na kvalitu, ale kdeže, LGBT agitka a nudná vata, tak by som charakterizoval piatu sériu. Čo z toho, že kasting bol fajn, keď scenáre boli deravé a nudné až až. Mažem všetky série, seriál sa zhodil na úroveň, že raz a stačilo, nepotrebujem zálohovať. ()

Striking Vipers (2019) (S05E01)

Jedna hviezda za casting a nič viac. Vidno, že je to čiskokrvný Netflix, namiesto toho, aby sa pustil do niečoho odvážnejšieho a dotiahol to do konca, tak sa vrhne na súčasnú stupídnu LGBT agitku a všetci mu to žerú. Už začínam mať dosť toho znásilňovania aj súčasného aj minulého sveta. Aby sme sa rozumeli. Nemám nič proti LGBT, sú to ľudia, nech si žijú svoje životy, ale pchať ich do každej riti nasilu, to už mi lezie krkom. Tu sa môžeme síce oprieť o to, že je tu blízka budúcnosť, takže v nej to pravdepodobné môže byť, ale keď pchajú svoje pokrútené gender indeály aj LGBT ideály aj do počinov, ktoré sa odohrávajú v minulosti, tak jediné, čo dokážu, tak je, že pokrútia vnímanie minulosti všetkým mladším generáciám, pretože nech si o mne myslí kvôli môjmu možno zastaranému názoru kto chce čo chce, tak určite nie je normálne, že v historických počinoch v Európe zastávali afroameričani vysoké pozície, mali nejaké veľké práva a vôbec, že boli nejako moc rozšírení, dokonca skoro jedna k jednej s "belšou" populáciou. To sú bulšity, ktoré dnes vyzerajú v TV moderne a zaujímavo, ale skresľujú pohľad na to, ako to naozaj bolo. Môžete namietať, že sám neviem, ako to bolo, ale je o tom zachovaných nekonečno kníh a zápisov, aby to človek mohol zistiť. Netlix modifikuje minulosť preto, aby lepšie vyzeral pred menšinami a tak ju ničí a rozmazáva. A žiaľ národ, ktorý nepozná svoju minulosť, nemá budúcnosť, to je staré známe úslovie. Ale srať na to, odbočil som až príliš. Čakal som na Falcona dlho predlho a zbytočne. ()

Smithereens (2019) (S05E02)

Piatá séria, tri časti a z toho prvé dve totálne slabučké, tu dávam hviezdu naviac za trošku tej osobnej drámy, ale inak slabota nad slabotu. Nie, žeby predchádzajúce série boli doslova revolučné, to Love, Death and Robots sú o svetelné roky ďalej, ale toto je fakt omáčka. A to som videl prvých pár minút poslednej tretej časti a kým som zaspal únavou, tak tiež žiadna sláva, tak som zvedavý. ()

Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (S05E03)

Z tretej série síce najlepšie, ale znovu absolútne nie sci-fi a aj tie tri hviezdy sú len s privretím oboch očí. Seriál sa mi ako celok veru zhodil na takú úroveň, že mažem uložené časti a znovu to nepozriem, viem svoj čas minúť aj inými spôsobmi. Tam, kde to začalo odvážne a originálne, tam to končí nudne a fádne. ()

Série 6 (2023) (S06)

Váhal som aj nad dvomi hviezdami, ale bolo to lepšie ako piata séria, tak aspoň za tri. Ale stále je to na hony vzdialené prvým dvom-trom sériam, ktoré boli kvalitatívne aj námetovo ďaleko preďaleko. ()

Joan je hrozná (2023) (S06E01)

Opäť minimum sci-fi, len taký náznak na reality v realite, zasa Netflix skúša kastingom poraziť deravú kvalitu, ale žiaľ mu to nevychádza. Tri hviezdy s totálne odretými ušami. ()

Loch Henry (2023) (S06E02)

Nečakal som veru rozuzlenie, aké sme dostali a to pridáva na jednej hviezde. Na druhú stranu, nie sú to štyri hviezdy ako v predchádzajúcich sériach, kde bola kvalita ďaleko vyššie. ()

Beyond the Sea (2023) (S06E03)

Fakt toto urobil Netflix so seriálom, ktorý bol kedysi pojmom? Zasa kasting na prvom mieste, scenár na druhom mieste, predvídateľnosť až na samotný záver extrémne vysoká. Stratená príležitosť. ()

Mazey Dayová (2023) (S06E04)

Zaujímavý námet, ale opäť pokrivkávajúce spracovanie. Tam, kde to skončilo, to malo byť tak max v polke príbehu. Veľká škoda, mohla to byť podobne ako Beyond the Sea najlepšia časť série, ale rovnako ako Beyond The Sea to nevyužilo potenciál na viac ako pol plynu. ()

Démon 79 (2023) (S06E05)

Silnejšie tri hviezdy, retro nádych a soundtrack tomu pridali na atraktivite, akurát to nezapadá do série Black Mirror ako takej asi najviac zo všetkých častí. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál