Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

sarfian

Mne to pripadá trochu priteplené a moc ma to nebere. VIDENÉ len 3 časti, takže moje hodnotenie berte s rezervou. ()

AspireHD

Nikdy jsem na muzikály nebyl, a proto jsem si nikdy nedokázal oblíbit Muzikál ze střední, ale toho nelituju. Jen jsem teď rád, že jsem se odvážil podívat na Glee. Normálně bych se na to nepodíval, ale jelikož jsem byl nemocný, tak jsme to zkusil a během toho dne jsem viděl hned 9 dílů. A to já jsem ohledně seriálů hodně vybíravý, takže si asi představíte, že když jsem viděl během jednoho dne hned 9 dílů, tak to asi bude opravdu dobré. Ale nebudu vám říkat, jak skvělé to je, protože si opravdu myslim, že tenhle seriál se bude líbit jen určitým skupinám lidí a ostatní to budou odsuzovat. Avšak mě dostal výběr písní, jelikož se zaměřili jak na staré divadelní písně tak na moderní písně, které můžeme slyšet v rádiích, a proto se mi to tak líbí, jelikož už mě omrzely písně z rádia a v Glee, kde to zpívaj jinym stylem a hlavně jiní lidé, tak se mi to opravdu líbí. Postupně si v celém seriálu můžete všímat, že na začátku jsou na škole skupinky, jako jsou typičtí fotbalisté, kteří šikanují chytré a nebo nějak zranitlné lidi, což je další skupinka. Pak jsou zde samozřejmě rostleskávačky, které propadají z předmětů, jelikož jediné co je zajímá jsou kluci a roztleskávání a pak jsou zde samozřejmě obyčejní lidé, kteří mají však nějaký talent, ale ten neví jak ukázat. Proto se Will rozhodne znovu vytvořit sbor Glee a nabere sem lidi, o kterých ví, že jsou talenti a od té doby si pomalu všímáte, že šikana od fotbalistů uplně vymizela a všechny skupinky lidí se propletly na tolik, že se všichni berou jako přátelé. Podle mě je to takový odpočinkový seriál, který však stojí za zhlédnutí. ()

Gezi94

Dlouho jsem odolávala,až mě nakonec přesvědčila videa na youtube. Tenhle seriál je plný barev,hudby a zahání špatnou náladu. Herci jsou skvělí a zpěv je...nádherný. Možná je děj pro někoho klišé, ale sem tam i filmový kritik se potřebuje odpoutat od všech všedních starostí, ne :)?Plný počet nedávám za některé dějové bizarnosti a za to, že se občas ztrácím v vztazích hrdinů. P.S. Nechápu jak někdo může srovnávat Glee s HSM. Edit: Zvyšuji na plný počet. Modré hodnocení si Glee nezaslouží. ()

ChloeQueen

Už se vám někdy stalo, že jste něco tak strašně odsuzovali, aniž byste tomu dali šanci? Tak Glee je přesně můj případ. Jejich covery jsem z hlouby duše nenáviděla, ale když jsem zhlédla seriál a pochopila, k čemu se jaká píseň váže, jaká postava/herec jí zpívá, zamilovala jsem si nejen covery, ale i seriál jako celek. Samozřejmě. Příběh je vyumělkovaný, některé díly jsou otravné a 2. série začala být až moc nerealistická, ale i přesto zůstávám s mými oblíbenci.. Uvidíme, co přinese 3. série.. *Edit:* 3. série byla pro mou osůbku velkým zklamáním, ale to, co přišlo následovně v podobě nových postav a "odchodu těch starých" ve 4. sérii, jsem rozhodně nečekala. 3. série byla až na několik nepříliš valných okamžiků, mezi které řadím hlavně celou tu storyline s Quinn, vozíkem a zázračným uzdravením díky silné vůli a také dětinské a nerozvážné rozhodnutí Rachel a Finna vzít se, docela koukatelná. Jasně, seriál ztratil své prvotní kouzlo, ale to po briliantní 1. sérii ztrácel už postupně v té 2. Hudební čísla ve 3. sérii byla rozhodně prímová a ve většině případů na vyšší úrovni než v předchozích sériích a to se týče i výběru písní. Pak ale přišla 4. sérii a světe div se. Nové postavy mě do děje zrovna dvakrát nevtáhly. Možná jsem tak zatvrzelý fanoušek, že jsem stále hledala jistou podobnost s prvotními sériemi, ale já to prostě vidím tak, že si scénáristé vykrádají vlastní nápady a servírují nám něco, co jsem už nějakým způsobem viděli. Vlastně už jsem to po pár prvních dílech se seriálem vzdala, ačkoliv musím uznat, že hudební čísla a výběr písní jsou opět dle mého gusta. Přesto pro mě seriál skončil 3. sériií.... ()

Anschutz

O tomhle seriálu jsem slyšela v souvislosti s jeho oceněními a úspěchy v USA - vzhledem k tomu, že mám seriály ráda (zejm. pro jejich kratší formát, který mi umožňuje se na díl podívat i po práci), zkusila jsem to, protože všechny moje oblíbené měly přestávku a .... první dva díly jsem se musela aklimatizovat na vcelku naivní a místy až absurdní dějovou linku, na některé přehnané a jen těžko uvěřitelné postavy, ale pak jsem si již ono zvláštní prostředí osvojila a přijala ho takové, jaké je:) A moc s mi líbí!:) Jde o jiný formát, než mnou sledované seriály (Chirurgové, Zoufalky, PP, atp.), ale když překonáte počáteční rozpaky a neberete děj moc vážně, jde o výbornou oddychovku, která mě vždycky mile pobavila (i když ta věčná životní poučení od stále perfektního Mr. Shua mě místy dost nebavila). Hudební čísla ve většině případů perfektní - jen pro neamerické diváky jsou ty věčné pro mě celkem neznámé melodie z muzikálů nezáživné, ale některá čísla mi vzala dech (Bohemian Rhapsody rules!!:)) a soundtracky vozím s sebou v autě ;) Super! Důkaz toho, že i bez krve a mrtvol se dá udělat dobrý seriál!:) ()

maniche

První sérii mám za sebou, do druhé se zatím moc nehrnu. Glee je sice hrozně hloupoučký seriál plný problémů dospívající americké mládeže, ale výborná hudební čísla a sympatičtí, hudebně nadaní herci, ho drží na výsluní seriálové zábavy. ()

Black-star

Líbivý, zábavný seriál plný moderní hudby, ale i starších kousků a evergreenů, občas spojených v nové a povedené mash-upy. Nečekala sem to ale tenhle seriál si mě celkem žískal. Šikovné propojení příběhu a hudby se kterou to má skutečně grády! Takže pokud se nemůžete rozhodnout mezi TV a RÁDIEM... tohle je slušný kompromis :-) ()

LucyD

Tenhle seriál trochu sleduji, ale stále nevím, zda se mám dívat dál či ne. Hudba je skvělá, někdy lepší než originál a když dají dohromady dvě písničky nikdy to není fiasko, ale děj je takový průměr. Herecké výkony jsou rozhodně dobré, ale celý systém přehnaných emocí mění můj pohled na věc. Ale i přes všechna mínus je tento seriál podle mě něco nového a když se nad to člověk povznese, tak jo je to zajímavé sledovat. ()

Blacki

Na seriál jsem se začala dívat někdy na střední - to mě ještě bavil děj, teď už se dívám jen ze zvyku a také kvůli hudebním číslům, které mě pořád baví. Příběh začal pokulhávat, a některé díly byly opravdu hrozné. Jsem zvědavá, jak budou pokračovat když jim hodně postav už odmaturovalo. ()

josieaddms odpad!

Po dvou dílech mi bylo jasné že se jedná o naprostý odpad. Vlastně po dílu a půl, protože ten druhý už jsem neměla sílu dokoukat. Odporné! Příšerná propaganda toho "Ať jsme jakýkoli, jsme cool a sexy, a můžeme pařit na Amerických školách". Z celého konceptu je mi na blinkání. Dáme tak pár gayů, lesbiček, někoho černého, a ne tak dokonale vychrtlého jako ostatní ze seriálu, a názorová kaše pro adolescenty je světě. K tomu ta navíc kazí písničky, ať staré nebo nové, dobré nebo špatné, všechno je to jako ze špatné pěvecké soutěže. Koukala jsem na to, a to se přiznám, pouze kvůli Jeffu Goldblumovi který si v těchto dvou dílech zahrál malou roli, a zazpíval kousíček mé milované You're The Top. To bylo sice milé, ale nic to nemění na celkové odpornosti celého seriálu. Všechny ty plky o randění, láskách, opakované vtipy, stupidní dialogy, už stokrát viděné postavy... Dětem to kazí vkus, a dospělým snižuje inteligenci. Pryč s tím! ()

ondkuc

Typická guilty pleasure... Není moc návykové, nebere se vážně, dělá si srandu samo ze sebe, Sue je skvělá, skoro každý díl končí happy endem jako Bevrly Hyls devětsetdvadeset, a tak :). ()

j.o.j.o.

První díl člověka docela zaskočí, ale když si zvykne, že se tady obyčejné situace řeší trochu jinak a prostřednictvím písní, zjistí, že je to vcelku pohodová oddechovka. A navíc získává body hodně zajímavým ztvárněním známých písní. ()

BaronX

Pořádně zábavné ... chytlavé songy ... a neskutečně žhavé dívčiny - tahle kombinace ani nemůže zklamat!!! ()

vojtik

Muzikálový seriál z prostředí střední školy? Ne, neutíkejte - není to seriálový High School Musical. Možná tady narazíte na klasické - ona je těhotná, on se bojí a oni si jich nevšímají. Všechno tohle vám vynahradí vtipné postavy, vtipné hlášky a originální hudební čísla, kdy nejedno vás dožene k slzám. No, čím bych vás nalákal? Chcete vidět tančícího vozíčkáře? Perfekcionistickou a zároveň nešikovnou holku? Teplého metrosexuála co má problémy se zpíváním vysokého tónu? Nejlepšího ředitele školy na světě? A pro holky klasický milostný x-úhelník? Jděte do toho a vydržte (užívejte) si to aspoň do výběrovek - garantuju pokud nejste zastáncem tupých a nezáživných reality show typu Česko hledá lacinou a prodejnou dě...venku nebudete litovat. PS: Školní poradkyně Emma Pillsbury je boží! ()

chicab8

Absolutely amazing music! Popravdě mi seriál vyrazil dech, je to parádní kousek plný skvělé hudby, příjemných herců a jejich nevídaných výkonů, pěveckých i tanečních. Vtipem se tu nešetří a přestože jsou mnohé repliky předvídatelné (o ději nemluvě), člověk si s chutí počká i na očekávané. Jako přívažek všech superlativů musím připojit i pobavený obdiv nad postavou Jane Lynch, protože ta je skutečně krutopřísná! ()

danielK

Skvělé spojení hudby, komedie, romanťárny a dobrý věci, na který můžou děti vyrůst. Příběh je skvělý, hudba je dokonalá (speciálně Don´t Stop Believe it) a herci vás pobaví, skvěle zabitá hodinka denně. HODNOTÍM 5/5 (TOP) ()

RajCZitko

Původně Suprový seriál o bandě lidí, kteří se nějakým zázrakem a nějakou tou intrikou sešli v hudebním sboru. Celý seriál je dobrovázen a okořeňován moderní i starší hudbou, takže na chuť si přišel opravdu každý, dokud z docela v pohodě námětu neudělali největší trapárnu, až se na tu totální absurditu nedá koukat. ()

mirak2

Myslim, ze to je primarne urcene narocnejsim stredoskolakom, pripadne menej narocnym vysokoskolakom :D . Celkom sympaticke postavy, vtipy nenapadne, ale vcelku ok a spevacke cisla mi nijak nevadia. Technicka stranka ako kamera, strih su celkom slusne... - Jednému decku minule oholili obočie, keď sa priznal, že pozeral Chirurgov. ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho