Sestřička Jackie (TV seriál)

Nurse Jackie

Sestrička Jackie

Drama / Komedie

USA, 2009 - 2015, 36 h 50 min (Minutáž: 80x30 min)

Edie Falco, Merritt Wever, Paul Schulze, Stephen Wallem, Dominic Fumusa, Ruby Jerins, Anna Deavere Smith, Peter Facinelli, Mackenzie Aladjem, Eve Best, Arjun Gupta, Haaz Sleiman, Bobby Cannavale, Daniel London, Victor Garber, Andrea Martin, Jill Flint, Alexandra Daddario, James Schram, Harry L. Seddon, Angelo Lopez, Brian Distance, Christopher Evan Welch, Daisy Tahan, Nicole LaLiberte, Julia Ormond, Stephen Gevedon, Vanessa Ray, Eli Wallach, Christopher Abbott, Michael Arden, Becky Ann Baker, Cristin Milioti, Santino Fontana, Chris Chalk, Michael Potts, Mark Lotito, Nick Sandow, Jolly Abraham, Megan Byrne, Yetta Gottesman, Pedro Pascal, Michael Buscemi, Betty Gilpin, Morris Chestnut, Adam Ferrara, Julie White, Margaret Anne Florence, Jordan Gelber, Sepideh Moafi, Laura Poe, Ed Moran, Rajesh Bose, Virginia Kull, Annaleigh Ashford, Gillian Alexy, Alexander Flores, Fajer Al-Kaisi, Mellini Kantayya, Theo Stockman, Jenny Powers, Amina Robinson, Jennifer Ferrin, Raúl Castillo, René Ifrah, Nina Lisandrello, Angel Desai, Vanessa Aspillaga, Elizabeth Marvel, Jana Robbins, Julia Goldani Telles, Betsy Aidem, Cole Escola, John Keating, Susan Pourfar, Cory Nichols, Danny Flaherty, McCaleb Burnett, Xosha Roquemore, Gregory Jbara, D.K. Bowser, Massiel Hernandez, Nina Hellman, Tom Riis Farrell, Ali Reza, Erin Dilly, Everett Quinton, Greta Lee, Lynn Cohen, Madison Arnold, Joe Saulino, Deirdre O'Connell, Chuck Cooper, Saidah Arrika Ekulona, Stephen O'Reilly, Lenny Jacobson, Lee Aaron Rosen, Yury Tsykun, Rosie Perez, Colby Minifie, Skylar Gaertner, Judith Delgado, Hisham Tawfiq, Allison Case, John Matton, Henry Yuk, Craig muMs Grant, Chris Jackson, Jennifer Dundas, Michael Esper, Leslie Silva, Leslie Uggams, Robert Kelly, Robert Christopher Riley, Raymond McAnally, Genoveva Rossi, Mary Louise Wilson, Jake Cannavale, Michael William Freeman, Jason Cottle, Ashley Springer, Justine Cotsonas, April L. Hernandez, Kristen Connolly, Blythe Danner, Swoosie Kurtz, Judith Ivey, Zak Orth, Alexie Gilmore, Tara Erickson, Alexandria Wailes, Richard Topol, Seth Gilliam, Gary Wilmes, Dominic Colón, Patrick Breen, Marion Ross, Frank Pando, Barbara Barrie, Harvey Fierstein, Paul Feig, Jefferson Mays, Bill Sage, Rosalyn Coleman, Geraldine Hughes, Jessica Hecht, Jaimie Alexander, Joel de la Fuente, Judith Light, Gbenga Akinnagbe, Kenneth Tigar, Marian Seldes, Kalani Queypo, Dan Lauria, Talia Balsam, Frank Deal, Danny Hoch, Billie Joe Armstrong, Margaret Colin, Wendy Hoopes, Aida Turturro, Joel Grey, Marissa Matrone, Marcy Harriell, Sarah Steele, Christian Coulson, Michael Chernus, John Cullum, Laura Benanti, Ashlie Atkinson, Thomas Jay Ryan, Eric Sheffer Stevens, Robert John Burke, Zach Rand, Felix Solis, Mark Feuerstein, Marceline Hugot, Lou Martini Jr., Tony Shalhoub, Jeremy Shamos, Andrew Keenan-Bolger, B.D. Wong, John Ellison Conlee, Tim Guinee, Adriane Lenox, Paolo Montalban, Chris Elliott, Michael Giese, Tim Hopper, Tonya Pinkins, Rebecca Naomi Jones, Cindy Cheung

Hodnocení PO TŘETÍ SÉRII: No vida, tak tenhle seriál mě hodně příjemně překvapil, protože osobně jsem z těch doktorských seriálů už unavený a nebaví mě, pač to je pořád totéž dokola. Ale tohle je zase bráno z jiného pohledu a o ty doktory tam vlastně ani nejde. Edie Falco v hlavní roli je výborná, ale všechny postavy jsou mimořádně skvěle napsané a báječně se navzájem doplňují (já osobně nejvíc žeru mladou sestřičku Zoey, kterou hraje Merritt Wever – ta je správně ujetá, to se mi líbí :-)). Dobré na seriálu je taky to, že to není jen laciný sitkom, ale inteligentně humorná záležitost promíchaná se špetkou dramatu, takže to člověka baví a dobře se na to kouká. Třetí série už je malinko vážnější, ale na Zoe je prostě spoleh. A jen tak btw, God je prostě boží! :-)(21.1.2011)

Ďalší dramedy prírastok do stajne Showtime, kde očividne vedia, čo chcú diváci vidieť a aj do relatívne všedného námetu dokážu scenáristi narvať nejaký ten doteraz nevidený a viac alebo menej kontroverzný nápad. Výsledok je aspoň u mňa vždy totálny úspech a logo Showtime na obrazovke je pre mňa zárukou tej najkvalitnejšej televíznej produkcie. Tentokrát natrháva prdel väčšine nemocničným seriálom na Vicodine závislá sestrička Jackie, ktorá vám obecne zažitú predstavu o roztomilých vysmiatych sestričkách rozpráši v priebehu jednej epizódy. Všetky postavy napriek svojej určitej uletenosti pôsobia skutočne živým dojmom a sú prezentované naozaj nevtieravým spôsobom so všetkými svojimi kladmi aj zápormi (sebeckejšiu hlavnú hrdinku budete inde len veľmi ťažko hľadať). Síce nedosahuje vražedné nezastaviteľné tempo napr. takej Pohotovosti, no všetok ten stres, emócie, psychický tlak a vzťahy na pracovisku a k pacientom, s ktorými sa musia všetci neustále vyrovnávať, sú vykreslené naozaj verne a okrem toho, všetci pri tom šňupaní, kradnutí liekov, písaní na Twitter a naozaj "nenápadnom" reklamovaní iPhonu sypú z rukáva jednu hlášku za druhou... zatiaľ môj seriálový objav tohto roka a teším sa na tretiu sériu(7.8.2010)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DOMA = 4.1.2011 - Vonku je pre - air epizóda novej komediálno - dramatickej série. Mapuje osudy titulnej sestričky Jackie (manželka Tonyho Soprana), ktorá svoj hektický život delí medzi prácu, rodinu, milenca a "fet". Myslím, že námet a spracovanie vyzerajú sľubne, preto tomu dám šancu. (1.6.2009)(1.6.2009)

Pro mě jednoznačně překvapení mezi seriály které se objevily v roce 2009. Nurse Jackie se nesnaží být šokující, vyjímečná nebo vtipná za každou cenu a její jedinečnost spočívá, narozdíl od ostatních seriálů, v uvěřitelnosti. Skvěle jsem si u toho odpočinul, a 1. řadu jsem sjel během pár dní. Edie Falco je v hlavní roli fenomenální a seriál si prostě jen tak bezstarostně plyne, žádné zvraty, kiksy a klišé. Takhle nějak si představuju splašky typu "Ordinace v růžové zahradě", když se toho ujme někdo svéprávný. Ano, není to pro masy a nikdy to popularity House nebo Greys Anatomy nedosáhne, ale svoje publikum si to určitě najde.(25.2.2010)

Tak aj po tretej serii sa podla mna stale jedná o slusne nadpriemerny serial, ktory ma na jednej strane stale bavi sledovat, ale na druhej strane ma nikdy uplne nestrhol. Na to je prilis povrchny. Mozno je to zvolenym mixom zanrov. Nikdy komedialna stranka nie je natolko zabavna, aby som sa naplno zasmial a zaroven asi zo strachu autorov, ze prevazi dramaticka stranka to nejde dostatocne do hlbky. Bohuzial si myslim, ze sa tieto dve rôzne stranky serialu vzajomne nedoplnuju, ale iba striedaju. Ale Edie Falco musim fakt pochvalit. Definitivne dokazala, ze je skvela všestranná herecka. 6/10. ___ Stvrta seria mi ako prva pripada bezchybna, strhujuca a bez hluchych miest. Mozno je to tym, ze sledovat ako hlavna postava podstupuje odvykacku je zaujimavejsie ako sledovat jej trampoty v prvych troch seriach ako sa snazila zohnat niekde lieky. A mozno tym, ze niektore vedlajsie postavy prakticky uplne odstavili na druhu kolaj a mali minimum priestoru. No to je jedno. Hlavne ze to bola skvela seria. 8/10. ___Piata seria pokracuje v skvelej kvalite predoslej serie a pekne rozvíja jej zapletky. Len skoda toho zaveru v ktorom Jackie znova zacne drogovat. Mam z toho obavy o dalsiu seriu. 8/10. ___Siesta seria: moje obavy sa naplnili a tak ako Jackie aj tato cela seria isla dolu vodou. Jackie neustale droguje a snazi sa to zatajit. Cize nieco, co sme uz videl v prvych seriach a tentokrat mi to uz pripadalo dost obohrate. Takisto mi bolo luto, ze zo serialu odisla zaujimava postava, ktoru stvarnil Morris Chestnut. Stale je to slusny pozeratelny nadpriemer, ale uz sa to zbytocne opakuje a neprinasa nic nove. Snad to posledna seria napravi. 6/10. ___Siedma seria je o nieco lepsia ako minula. Velkym plusom je prichod skveleho Tony Shalhouba v polovici serie. Takisto boj Jackie za to, aby si znova ziskala dôveru potom, co spadla na dno je zaujimave sledovat. Prijemne bolo, ze sa konecne dala dokopy s Eddiem. Ale seriu a zaroven cely serial dost kazi rozpacite finale s ktorym vôbec nie som spokojny. Preto tejto serii a zaroven aj celemu serialu davam hodnotenie 7/10. Rozhodne serial odporucam pre kazdeho, kto ma slabost pre serialy z lekarskeho prostredia. Je to svižný serial. Taky mix dramy a trochu aj komedie. Vo svojom zanri to patri medzi tie lepsie serialy, ale na spicku to nema.(9.12.2011)