Sestřička Jackie (TV seriál)

Nurse Jackie

Sestrička Jackie

Drama / Komedie

USA, 2009, 80x30 min

Edie Falco, Merritt Wever, Paul Schulze, Stephen Wallem, Dominic Fumusa, Ruby Jerins, Anna Deavere Smith, Peter Facinelli, Mackenzie Aladjem, Eve Best, Arjun Gupta, Haaz Sleiman, Bobby Cannavale, Daniel London, Victor Garber, Andrea Martin, Jill Flint, Alexandra Daddario, James Schram, Harry L. Seddon, Angelo Lopez, Brian Distance, Christopher Evan Welch, Daisy Tahan, Nicole LaLiberte, Julia Ormond, Stephen Gevedon, Vanessa Ray, Eli Wallach, Christopher Abbott, Michael Arden, Becky Ann Baker, Cristin Milioti, Santino Fontana, Chris Chalk, Michael Potts, Mark Lotito, Nick Sandow, Jolly Abraham, Megan Byrne, Yetta Gottesman, Pedro Pascal, Michael Buscemi, Betty Gilpin, Morris Chestnut, Adam Ferrara, Julie White, Margaret Anne Florence, Jordan Gelber, Sepideh Moafi, Laura Poe, Ed Moran, Rajesh Bose, Virginia Kull, Annaleigh Ashford, Gillian Alexy, Alexander Flores, Fajer Al-Kaisi, Mellini Kantayya, Theo Stockman, Jenny Powers, Amina Robinson, Jennifer Ferrin, Raúl Castillo, René Ifrah, Nina Lisandrello, Angel Desai, Vanessa Aspillaga, Elizabeth Marvel, Jana Robbins, Julia Goldani Telles, Betsy Aidem, Cole Escola, John Keating, Susan Pourfar, Cory Nichols, Danny Flaherty, McCaleb Burnett, Xosha Roquemore, Gregory Jbara, D.K. Bowser, Massiel Hernandez, Nina Hellman, Tom Riis Farrell, Ali Reza, Erin Dilly, Everett Quinton, Greta Lee, Lynn Cohen, Madison Arnold, Joe Saulino, Deirdre O'Connell, Chuck Cooper, Saidah Arrika Ekulona, Stephen O'Reilly, Lenny Jacobson, Lee Aaron Rosen, Yury Tsykun, Rosie Perez, Colby Minifie, Skylar Gaertner, Judith Delgado, Hisham Tawfiq, Allison Case, John Matton, Henry Yuk, Craig muMs Grant, Chris Jackson, Jennifer Dundas, Michael Esper, Leslie Silva, Leslie Uggams, Robert Kelly, Robert Christopher Riley, Raymond McAnally, Genoveva Rossi, Mary Louise Wilson, Jake Cannavale, Michael William Freeman

Nie, nie, nie, takto nie. V pilotnom diely je cela Jackie vykreslena celkom zaujimavo a aj ked tam nebolo nic co by vyrazne vycnievalo -ziadne navaly hlasok,superdramaticke sceny...- tak som si nejakym sposobom tento serial vlastne celkom oblubil. Po dalsich par castiach sa ale toto zahadne kuzlo nahle rozplynulo. Zostala z neho jedna hlaska za epizodu a nejaka ta vtipna situacia. Skratka nic,co by ma dokazalo pri tejto serii dalej udrzat. Prepadak to rozhodne nie je a som presvedceny, ze vela ludi tento serial miluje, ale minimalne nasledujuce casti v prvej serii si atmosferu pilotu nedokazali udrzat a na tie dalsie som uz nemal sily...(10.5.2013)

Po Houseovi tu máme ďalšieho narkomana z lekárskeho prostredia. Rovnako ako on, ani Jackie na vás svojou povahou nespraví pozitívny dojem, no narozdiel od Housea, ona je úplne obyčajná a taký je aj celý seriál. Malé osadenstvo pohotovosti, kde nenájdete žiadnu sympatickú postavu, ktorá by vás zaujala, pomedzi to Jackiein dvojitý osobný život. Z lekárskeho prostredia som rozhodne videl viacero podarenejších seriálov.(11.11.2012)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DOMA = 4.1.2011 - Vonku je pre - air epizóda novej komediálno - dramatickej série. Mapuje osudy titulnej sestričky Jackie (manželka Tonyho Soprana), ktorá svoj hektický život delí medzi prácu, rodinu, milenca a "fet". Myslím, že námet a spracovanie vyzerajú sľubne, preto tomu dám šancu. (1.6.2009)(1.6.2009)

Hodnocení PO TŘETÍ SÉRII: No vida, tak tenhle seriál mě hodně příjemně překvapil, protože osobně jsem z těch doktorských seriálů už unavený a nebaví mě, pač to je pořád totéž dokola. Ale tohle je zase bráno z jiného pohledu a o ty doktory tam vlastně ani nejde. Edie Falco v hlavní roli je výborná, ale všechny postavy jsou mimořádně skvěle napsané a báječně se navzájem doplňují (já osobně nejvíc žeru mladou sestřičku Zoey, kterou hraje Merritt Wever – ta je správně ujetá, to se mi líbí :-)). Dobré na seriálu je taky to, že to není jen laciný sitkom, ale inteligentně humorná záležitost promíchaná se špetkou dramatu, takže to člověka baví a dobře se na to kouká. Třetí série už je malinko vážnější, ale na Zoe je prostě spoleh. A jen tak btw, God je prostě boží! :-)(21.1.2011)

Ďalší dramedy prírastok do stajne Showtime, kde očividne vedia, čo chcú diváci vidieť a aj do relatívne všedného námetu dokážu scenáristi narvať nejaký ten doteraz nevidený a viac alebo menej kontroverzný nápad. Výsledok je aspoň u mňa vždy totálny úspech a logo Showtime na obrazovke je pre mňa zárukou tej najkvalitnejšej televíznej produkcie. Tentokrát natrháva prdel väčšine nemocničným seriálom na Vicodine závislá sestrička Jackie, ktorá vám obecne zažitú predstavu o roztomilých vysmiatych sestričkách rozpráši v priebehu jednej epizódy. Všetky postavy napriek svojej určitej uletenosti pôsobia skutočne živým dojmom a sú prezentované naozaj nevtieravým spôsobom so všetkými svojimi kladmi aj zápormi (sebeckejšiu hlavnú hrdinku budete inde len veľmi ťažko hľadať). Síce nedosahuje vražedné nezastaviteľné tempo napr. takej Pohotovosti, no všetok ten stres, emócie, psychický tlak a vzťahy na pracovisku a k pacientom, s ktorými sa musia všetci neustále vyrovnávať, sú vykreslené naozaj verne a okrem toho, všetci pri tom šňupaní, kradnutí liekov, písaní na Twitter a naozaj "nenápadnom" reklamovaní iPhonu sypú z rukáva jednu hlášku za druhou... zatiaľ môj seriálový objav tohto roka a teším sa na tretiu sériu(7.8.2010)