Sestřička Jackie (TV seriál)

Nurse Jackie

Sestrička Jackie

Drama / Komedie

USA, 2009 - 2015, 36 h 50 min (Minutáž: 80x30 min)

Edie Falco, Merritt Wever, Paul Schulze, Stephen Wallem, Dominic Fumusa, Ruby Jerins, Anna Deavere Smith, Peter Facinelli, Mackenzie Aladjem, Eve Best, Arjun Gupta, Haaz Sleiman, Bobby Cannavale, Daniel London, Victor Garber, Andrea Martin, Jill Flint, Alexandra Daddario, James Schram, Harry L. Seddon, Angelo Lopez, Brian Distance, Christopher Evan Welch, Daisy Tahan, Nicole LaLiberte, Julia Ormond, Stephen Gevedon, Vanessa Ray, Eli Wallach, Christopher Abbott, Michael Arden, Becky Ann Baker, Cristin Milioti, Santino Fontana, Chris Chalk, Michael Potts, Mark Lotito, Nick Sandow, Jolly Abraham, Megan Byrne, Yetta Gottesman, Pedro Pascal, Michael Buscemi, Betty Gilpin, Morris Chestnut, Adam Ferrara, Julie White, Margaret Anne Florence, Jordan Gelber, Sepideh Moafi, Laura Poe, Ed Moran, Rajesh Bose, Virginia Kull, Annaleigh Ashford, Gillian Alexy, Alexander Flores, Fajer Al-Kaisi, Mellini Kantayya, Theo Stockman, Jenny Powers, Amina Robinson, Jennifer Ferrin, Raúl Castillo, René Ifrah, Nina Lisandrello, Angel Desai, Vanessa Aspillaga, Elizabeth Marvel, Jana Robbins, Julia Goldani Telles, Betsy Aidem, Cole Escola, John Keating, Susan Pourfar, Cory Nichols, Danny Flaherty, McCaleb Burnett, Xosha Roquemore, Gregory Jbara, D.K. Bowser, Massiel Hernandez, Nina Hellman, Tom Riis Farrell, Ali Reza, Erin Dilly, Everett Quinton, Greta Lee, Lynn Cohen, Madison Arnold, Joe Saulino, Deirdre O'Connell, Chuck Cooper, Saidah Arrika Ekulona, Stephen O'Reilly, Lenny Jacobson, Lee Aaron Rosen, Yury Tsykun, Rosie Perez, Colby Minifie, Skylar Gaertner, Judith Delgado, Hisham Tawfiq, Allison Case, John Matton, Henry Yuk, Craig muMs Grant, Chris Jackson, Jennifer Dundas, Michael Esper, Leslie Silva, Leslie Uggams, Robert Kelly, Robert Christopher Riley, Raymond McAnally, Genoveva Rossi, Mary Louise Wilson, Jake Cannavale, Michael William Freeman, Jason Cottle, Ashley Springer, Justine Cotsonas, April L. Hernandez, Kristen Connolly, Blythe Danner, Swoosie Kurtz, Judith Ivey, Zak Orth, Alexie Gilmore, Tara Erickson, Alexandria Wailes, Richard Topol, Seth Gilliam, Gary Wilmes, Dominic Colón, Patrick Breen, Marion Ross, Frank Pando, Barbara Barrie, Harvey Fierstein, Paul Feig, Jefferson Mays, Bill Sage, Rosalyn Coleman, Geraldine Hughes, Jessica Hecht, Jaimie Alexander, Joel de la Fuente, Judith Light, Gbenga Akinnagbe, Kenneth Tigar, Marian Seldes, Kalani Queypo, Dan Lauria, Talia Balsam, Frank Deal, Danny Hoch, Billie Joe Armstrong, Margaret Colin, Wendy Hoopes, Aida Turturro, Joel Grey, Marissa Matrone, Marcy Harriell, Sarah Steele, Christian Coulson, Michael Chernus, John Cullum, Laura Benanti, Ashlie Atkinson, Thomas Jay Ryan, Eric Sheffer Stevens, Robert John Burke, Zach Rand, Felix Solis, Mark Feuerstein, Marceline Hugot, Lou Martini Jr., Tony Shalhoub, Jeremy Shamos, Andrew Keenan-Bolger, B.D. Wong, John Ellison Conlee, Tim Guinee, Adriane Lenox, Paolo Montalban, Chris Elliott, Michael Giese, Tim Hopper, Tonya Pinkins, Rebecca Naomi Jones, Cindy Cheung, Tonya Glanz, Joe Lisi, Darren Goldstein, Jeremy Kushnier, Ned Van Zandt, Sondra James, Mj Rodriguez, Arthur French, Reathel Bean, James McMenamin, T. Ryder Smith, Quincy Dunn-Baker, Laura Silverman, Angela Pietropinto, Gino Cafarelli, Ellen Adair, Tom Day

Kde jsou ty časy, kdy v centru seriálů byli klaďasové a obětavé duše? Skončily s příchodem Showtime. Děvkař, drogová dealerka, vrah... No, v Nurse Jackie je ve středu dění "jen" jedna jízlivá zdravotní sestřička, která je sice neuvěřitelně sobecká, porušuje jedno pravidlo za druhým, a většinu volného času věnuje šňupání všelijakých léků na předpis, ale (skoro) vždycky jí na srdci leží dobro pacienta. Kolem ní se točí spousta bizarních postaviček, neschopný namyšlený doktor Coop, co ve stresu šahá lidem na intimní partie, brilantní doktorka O´Hara, která ujíždí na všem drahém a přepychovém, lékárník Eddie, co je do Jackie po uši zblázněný, její hláškující best gay friend Momo, a hlavně infantilní uniformy nosící ujetá sestřička v zácviku Zoey, která je sice neobyčejně schopná, ale hlavně neuvěřitelně nesmělá a nesebevědomá, co do povahy pravý opak Jackie. Nurse Jackie staví především na geniálním výkonu Edie Falco (která po roli mafiánské manželky Carmely Soprano dokazuje, že je skutečným hereckým chameleonem) a na netypickém humoru, který v žádném případě není pro všechny, ale komu sedne, sedne mu hodně. Navíc má příjemnou stopáž, při osmadvaceti minutách na díl nikdy nestačí nudit, a sem tam přijde i nějaký ten wtf twist a cliffhanger. Skutečně příjemná záležitost. Od třetí sezóny jde sice dolů, ale pořád se směle drží na 70%.(12.11.2011)

Tak v téhle nemocnici bych rozhodně nechtěla být pacientkou, nicméně jako diváka mě to dokonale baví. Jediná postava tady není úplně normální a to je dobře. První řada byla jen takový rozjezd, teprve v druhé řadě začne všechno katalyzovat. Třetí řada poněkud zpomalila tempo a něco významného se stalo až v posledním díle. Na Nurse Jackie se ale dívam především kvůli výborným postavám a ty zůstavají pořád stejně praštěné.(24.7.2010)

Ďalší dramedy prírastok do stajne Showtime, kde očividne vedia, čo chcú diváci vidieť a aj do relatívne všedného námetu dokážu scenáristi narvať nejaký ten doteraz nevidený a viac alebo menej kontroverzný nápad. Výsledok je aspoň u mňa vždy totálny úspech a logo Showtime na obrazovke je pre mňa zárukou tej najkvalitnejšej televíznej produkcie. Tentokrát natrháva prdel väčšine nemocničným seriálom na Vicodine závislá sestrička Jackie, ktorá vám obecne zažitú predstavu o roztomilých vysmiatych sestričkách rozpráši v priebehu jednej epizódy. Všetky postavy napriek svojej určitej uletenosti pôsobia skutočne živým dojmom a sú prezentované naozaj nevtieravým spôsobom so všetkými svojimi kladmi aj zápormi (sebeckejšiu hlavnú hrdinku budete inde len veľmi ťažko hľadať). Síce nedosahuje vražedné nezastaviteľné tempo napr. takej Pohotovosti, no všetok ten stres, emócie, psychický tlak a vzťahy na pracovisku a k pacientom, s ktorými sa musia všetci neustále vyrovnávať, sú vykreslené naozaj verne a okrem toho, všetci pri tom šňupaní, kradnutí liekov, písaní na Twitter a naozaj "nenápadnom" reklamovaní iPhonu sypú z rukáva jednu hlášku za druhou... zatiaľ môj seriálový objav tohto roka a teším sa na tretiu sériu(7.8.2010)

Tak aj po tretej serii sa podla mna stale jedná o slusne nadpriemerny serial, ktory ma na jednej strane stale bavi sledovat, ale na druhej strane ma nikdy uplne nestrhol. Na to je prilis povrchny. Mozno je to zvolenym mixom zanrov. Nikdy komedialna stranka nie je natolko zabavna, aby som sa naplno zasmial a zaroven asi zo strachu autorov, ze prevazi dramaticka stranka to nejde dostatocne do hlbky. Bohuzial si myslim, ze sa tieto dve rôzne stranky serialu vzajomne nedoplnuju, ale iba striedaju. Ale Edie Falco musim fakt pochvalit. Definitivne dokazala, ze je skvela všestranná herecka. 6/10. ___ Stvrta seria mi ako prva pripada bezchybna, strhujuca a bez hluchych miest. Mozno je to tym, ze sledovat ako hlavna postava podstupuje odvykacku je zaujimavejsie ako sledovat jej trampoty v prvych troch seriach ako sa snazila zohnat niekde lieky. A mozno tym, ze niektore vedlajsie postavy prakticky uplne odstavili na druhu kolaj a mali minimum priestoru. No to je jedno. Hlavne ze to bola skvela seria. 8/10. ___Piata seria pokracuje v skvelej kvalite predoslej serie a pekne rozvíja jej zapletky. Len skoda toho zaveru v ktorom Jackie znova zacne drogovat. Mam z toho obavy o dalsiu seriu. 8/10. ___Siesta seria: moje obavy sa naplnili a tak ako Jackie aj tato cela seria isla dolu vodou. Jackie neustale droguje a snazi sa to zatajit. Cize nieco, co sme uz videl v prvych seriach a tentokrat mi to uz pripadalo dost obohrate. Takisto mi bolo luto, ze zo serialu odisla zaujimava postava, ktoru stvarnil Morris Chestnut. Stale je to slusny pozeratelny nadpriemer, ale uz sa to zbytocne opakuje a neprinasa nic nove. Snad to posledna seria napravi. 6/10. ___Siedma seria je o nieco lepsia ako minula. Velkym plusom je prichod skveleho Tony Shalhouba v polovici serie. Takisto boj Jackie za to, aby si znova ziskala dôveru potom, co spadla na dno je zaujimave sledovat. Prijemne bolo, ze sa konecne dala dokopy s Eddiem. Ale seriu a zaroven cely serial dost kazi rozpacite finale s ktorym vôbec nie som spokojny. Preto tejto serii a zaroven aj celemu serialu davam hodnotenie 7/10. Rozhodne serial odporucam pre kazdeho, kto ma slabost pre serialy z lekarskeho prostredia. Je to svižný serial. Taky mix dramy a trochu aj komedie. Vo svojom zanri to patri medzi tie lepsie serialy, ale na spicku to nema.(9.12.2011)

Po dlouhé době opravdu skvělý seriál, moc jsem se bavil. Ikdyž jsem k němu přišel relativně nedávno, od dob Deníku Doktorky jsem lepší seriál z nemocničního prostředí opravdu neviděl. Reprezentativní vzorek sester, kterému vévodí Jackie feťačka a nevěrná manželka, která vystupuje jako v práci jako svobodná, přestože má milujícího manžela a dvě rozkošné dcery, Grace totálně mimo a Fionu, vymýšlející si nemoci. K tomu šílená doktorka O ´Harová, léčící pacienty v lodičkách, gay bratr Thor, cvalda Zoye, playboy doktor Finch a ředitelka Gloria, která si může hodit mašli...(31.12.2017)