Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

zahadum

Po dvoch sériach môžem smelo povedať,že pomerne dobrý seriál na ktorý sa dobre pozerá. Kevin Spacey si rolu patrične vychutnával a bol v nej geniálny. Ináč je to seriál veľmi až podradne naivný a opisuje nejakú zvláštnu krajinu o ktorej neviem nič lebo tam " vládne " dobrotivý pán prezident ( skoro kamarát ujo ) ..všetci rozprávajú o veľkej a dobrej krajine...záujme politikov o občanov...proste naivná báchorka ktorá je skvelo natočená a nič viacej. Škoda,že sa s ňou serie Fincher a nevenuje sa poriadnemu filmovému umeniu a zabíja drahocenný čas a prostriedky v tejto blbej fraške. ()

Bozvav

Kevin Spacey ve své životní roli. Skvělý seriál, který sice pravda od třetí řady jde mírně dolů, ale pořád si zachovává vysokou úroveň. Výborná je i naprosto nesympatická, kostnatá mrcha Robin Wright, které role ambiciózní, frigidní, politicky se angažující manželky sedne jak poklice na hrnec. I ostatní jsou skvělý. Dobrý scénář, byť v pozdějších řadách dost překombinovaný. Politika je vždy špinavá a místo si udrží jen ti nejsilnější a nejschopnější (udělat cokoliv), divácky vděčné téma zpracované velmi atraktivní formou. Za mne po shlédnutí 4 sérií 85%. ()

3T

Tento seriál hodnotím po delší době. Dal jsem si pouze pět řád v době prezidentských voleb 2018 (u nás), což bylo docela tématické a velice jsem se bavil. Kevin Spacey je za mě skvělý herec a Underwooda v americkém remakeu můžu doporučit. Docela mi vadí, že vůbec někdo uvažuje nad tím vystřihnout někoho hereckou prácia odstranit ho z filmů a seriálů, co v nich hrál. Přijde mi to jako úkaz neúcty a i když možná není skvělým člověkem, za mě je to skvělý herec a velmi věrohodně ukázal jednání politika, který je hodně ďábelský. Celkově je seriál citlivě zasazen do politické reality. ()

Jurkodak1

5 hvězd za prvních 5 sérií, u 6. jsem viděl pouze první díl a neplánuji se dívat dál. Takže perfektní seriál s otevřeným koncem, alespoň pro mně. ()

Brousitch

"Lidé mají rádi seriály hlavně z toho důvodu, že je mohou sledovat kdy chtějí. Často slýcháte, že někdo zůstane přes víkend doma, aby naráz zhlédl celou sérii Breaking Bad, Dextera nebo Hry o trůny. Snažili jsme se tímhle seriálem dokázat, že se umí filmový a televizní průmysl poučit z chyb, ze kterých se nedokázal poučit průmysl hudební. Když dáte lidem to, co chtějí, dáte jim to kdy to chtějí, ve formě, jakou požadují a za rozumnou cenu, koupí si to a nikdo nic krást nebude." - Kevin Spacey ()

Loooki

Po prvej časti skvelé!, potom nadšenie opadalo, lebo celý seriál upadol do akéhosi stereotypu a kľučkoval som po líniách postáv o ktoré som naozaj nemal záujem ku koncu časti perfektne gradovali a napriek tomu, že Spacey bolfantastický chýbal mi tam nejaký jeho protivník, ktorého by bol problém, trocha ťažšie zvládnuť, teda ak nerátam ku koncu. Koniec bol dúfam, predzvesťou skvelej 2.série. Update: tá bola, že OMFGMGFMG ja by som nevedel napisat bez vyspoilerovania :D Hodnotené po II.sérii. ()

Adm.Nelson

10/10. Platinová tehla, ktorá sa vyníma medzi súčasným seriálovým štrkom. Je to čistá filmárčina, od vynikajúcich hereckých výkonov, cez brilantný scenár, až po istú réžiu. Spomína sa tu výborný Spacey, ale pochvalu zaslúži aj Robin Wright, tej som veril každý jeden pohyb, nejak tak si totiž predstavujem typ úspešnej ambicióznej ženy (a podobne ako jej manžel aj ona je tu hnusná mrcha, ktorá na nič a nikoho neberie ohľad). A hoci Underwoodovi jeho ťahy niekedy vychádzajú až príliš ľahko a po jednom jeho čine stratil u mňa aj tú poslednú štipku sympatií, ide o najpríťažlivejší seriál poslednej doby, ktorý mi veľmi dobre sadol. Inak by som celkom rád videl, čo by sa stalo, ak by sa Frank Underwood dostal do Westerosu, lord Baeliš by mal v jeho osobe veľkú konkurenciu :) ()

Hapretor

Viděn jen první díl. Spacey samozřejmě skvělý - ne nadarmo je v mých "top ten" - jen nemám chuť čumět na seriál, kde bohatí, chtějí být ještě bohatší, úspěšní ještě úspěšnější a navíc jdou i přes mrtvoli. Politické hašteření a avantýry plus hra kdo koho přechčije v prostředí amerického kongresu mi zrovna do oka nepadla. ()

PepeCCM

Málokdy se stane, že v USA natočí remake, který překonává svoji již tak kvalitní předlohu (knihu jsem teda nečetl, takže myslím jen televizní předlohu). Jenže když se pod projektem podepíše takový režisér jako David Fincher (a s ním další zajímavá režisérská jména) a do hlavní role je angažován nikdo jiný než Kevin Spacey, tak to asi zas takové překvapení není. Hlavním elementem, který podle mě pomohl k tomu, že se americká sonda do špinavého zákulisí politiky povedla lépe, než její britská předchůdkyně, je podle mě hlavně v prostoru, který dostala. Více jak trojnásobná stopáž (a to první série skončila tak v polovině příběhu britské verze, takže výsledná stopáž bude vlastně ještě větší) pomohla rozvinout příběh a více se sblížit jak s hlavními postavami (Frank Underwood a Zoe), tak hlavně s těmi vedlejšími (například Frankova žena, Stamper a Russo), a seriálem tak pouze neproplouvají v pozadí, ale přidávají příběhu nový rozměr svými vlastními motivy. Následně i všechny Frankovi kroky, díky delšímu připravování dostávají reálnější charakter a zatímco originál se rychlým tempem dostává k závěrečnému vyústění, které všichni čekáme (víme) a samotnou cestu k němu ukazuje pouze v několika dlouhých skocích, tak Spaceyho Underwood opravdu pomalu staví svůj vysněný domek kartu po kartě a každým dílem se přibližuje blíže ke svému cíli. A i střet mezi novinářským světem, v osobě Zoe tak trochu naivním a na "správných" hodnotách postaveným a na druhé straně tím špinavým politickým v podobě intrikáře Underwooda, zde funguje daleko lépe jako zrcadlo současné politiky (i minulé a budoucí). Navíc, když k tomu přičtete skvělého Spaceyho (jeho promluvy do kamery jsou ještě o třídu lepší než v podání Iana Richardsona) a moji zálibu v politickém dramatu, tak je to pro mě vrchol seriálové tvorby roku 2013 (společně s poslední sérií Breaking Bad). 2. série si podle mě drží vysoko postavenou kvalitu první řady. 3. série (spoiler): Seriálová politika zažívá posun z „malé“ politiky amerického kongresu na velkou politiku mezinárodní. Bohužel právě tato dějová linie na mě působí, že si již tvůrci vzali příliš velké sousto, které nedokázali zpracovat a ač částečně chápu jejich touhu rýpnout si do Putina, tak si myslím, že postava ruského prezidenta Petrova by daleko lépe fungovala, pokud by se v seriálu spokojili s jeho zobrazením jako politické rivala Underwooda a ne ho nutně vyobrazovat jako tak trochu úchylného Rusa, aby měli jistotu, že se s ním divák neztotožní. Navíc tato dějová linie občas přinášela opravdu úsměvné situace (např. prezident USA přijede na schůzku s Rusem ve válečné zóně „chráněn“ 3 Hummery). Třetí řada, stejně jako kampaň Francise Underwooda, má pomalejší rozjezd, ale přesto se stále jedná o nadprůměrně kvalitní seriál a ač samotné třetí bych 5* nedal, u samotného seriálu u tohoto hodnocení zatím zůstanu. PS: Pro diváka trochu škoda, že tvůrci marketingově velmi využívají blížících se reálných voleb amerického prezidenta a tak nás ve 2015 autoři nechali tak trochu uprostřed, ale aspoň nás za rok otázka, kdo bude prezident(ka) USA, bude zajímat na dvou frontách. () (méně) (více)

rekkky

Netflix found perfect way how to establish something, what stands out between TV and cable industry and ultimately offered unique project. Not only strong script itself, which is powerfull and direct to the point, but also whole mix with characteristic music, smooth fashion of costumes, memorable exteriors, excellent actors (especially Kevin Spacey), focused editing, balanced design of scenes and others. House of cards is truly the package from which you can pick card and you will be satisfied for each time. ____________________________________________________________________________________________ Konspiračně vyhlížející seriál se silně charismatickou hlavní postavou člena Sněmovny reprezentantů Franka Underwooda (Kevin Spacey). Pohled do zákulisí samotného fungování vztahů v americkém Kongresu je natočen atraktivní formou, která pomocí výborného střihu a vsuvek v již tak kvalitním scénáři upoutá pozornost na hodně dlouhou dobu. Vytříbený styl režie má dopad na znásobení dojmů z jednotlivých dějových posunů. V každé nové epizodě se objevuje silný důvod k dalšímu sledování se zájmem o to, jak vlastně veškeré rozehrané politické praktiky dopadnou. ()

char_t

Chtěl jsem si dát jeden díl na ochutnávku a přitom večeřet a pracovat na PC. O deset minut později jsem seděl zaražený do křesla a neodpoutal jsem se do půl druhé ráno. Seriál roku, přinejmenším. Zaprvé, perfektní obsazení: Spacey ve své nejlepší roli (a to má za sebou dokonalosti jako Keyser Söze nebo Prot), Kate Mara vážně sexy... Zadruhé, geniální nápady: Kdy naposledy měl seriál vypravěče, a to navíc v podobě hlavní postavy, glosující vývoj na kameru uprostřed děje? Zatřetí, perfektní postavy: Žádné klišoidní přihrádky, není tu prvoplánový záporák, komická postavička, nikdo vyloženě dobrák, jen kupa lidí s vlastními cíli a vyšší či nižší mírou morálky. A last but not least špičkový scénář a hlavně dokonalá režie od superstars jako Fincher nebo Schumacher. Prostě pecka. Druhá série o chlup slabší, ale jinak se držíme na stejné hladině. Třetí řada překvapivě hodně jiná - promyšlené vyprávění o geniálním politikovi se mění ve snůšku deus-ex-machina zvratů, Underwood si dělá nepřátele svým debilním chováním tam, kde by v první řadě jednou větou získal moc... Nevěřím, že by se tahle postava mohla takhle chovat... Čtvrtá řada: Frank is back! Intrikaření je zpátky, spolu s prolamováním čtvrté zdi a vůbec vším, co dělalo první řadu tak dobrou. Chci další řadu, a hned! /// První série 100%, druhá 90%, třetí 50%, čtvrtá 90%, pátá 80%, šestou nebrat 35 % ()

Ka!n

Ani druhá serie neztratila na dechu. Specificky,jak to všichni očekáváme od seriové elity. První díly ztrácí na intrikovanosti a agresivite. Pokud se obrníte a vydržíte prvních pár dílů, může očekávat velmi komplexní a hlavně nemilosrdne seriálové drama. Klobouk dolů za scénár, takovou pavučinu, jakoby nerozmotal ani spiderman, si Frank Underwood hravě poradí. Monologové intermezza jsou genialní a stále fungují, stejně tak dobře, jako přímočare orientován charater hlavní postavy. Na závěr bych jen tento seriál doporučil jako tréningové video pro milovníky šachové partie. ()

fr3ak

Kdyby mi někdo ještě před pěti lety řekl že bude seriál, ve kterém bude hlavní roli hrát Kevin Spacey, buď bych se hlasitě zasmál, nebo tomu minimálně nevěřil. Stejně tak, že bych se někdy díval na seriál, který řeší politiku a nejmenuje se "Jistě, pane ministře/premiére". A teď se dívejte, kam jsem to dopracoval :). K tomu všemu si stačí připočítat dohled mistra Finchera a dál se není o čem bavit. ()

P.J.2

Politické a byrokratické intriky a sviňárny nikdy nebyly napínavější, Kevin Spacey v roli politického antikrista je sice neuvěřitelnej hajzl ale přesto se mu nedá nefandit. Nejlepší konverzační seriál co jsem kdy viděl. ()

anatheman

Nechápu, jak jsem se mohl tomuto skvostu tak dlouho vyhýbat. Je to úžasné. Frank Underwood je snad ta nejlépe napsaná a hlavně ta nejlépe zahraná seriálová svině. To, co tam Spacey vyvádí, je neskutečné. Ostatní postavy jsou také skvělé. Díky výbornému (v podstatě příznačně pragmatickému) scénáři je snad 100% využita jejich vzájemná interakce. Politika je zde předkládána velice naturalisticky, někdy až mrazivě. House of Cards vcelku adekvátně dokazuje, jak může být demokracie křehká a zneužitelná. Oceňuji, že každá z dosavadních tří sérií je tématicky uzavřená s tím, že finálové díly vkusně nastíní, co bude následovat v sezóně následující. Dlouho jsem také neslyšel v seriálu tak parádní soundtrack. Viděl jsem též jeden díl s dabingem a taková katastrofa, jak všichni tvrdí, to není, ačkoliv je zřejmé, že výsledek mohl být lepší. ()

Evander

House of Cards je jedním z nejlepších seriálů posledních let a zatím bych řekl, že i obecně. Přesto, že jde o rozdílné žánry, vidím zde velkou podobnost s Hrou o trůny, ať již zpracováním nebo celkovým pojetím. Kevin Spacey je v roli neskutečného sviňáka naprosto famózní a vlastně Robin Wright taktéž. 90% EDIT 26.3.2016: Třetí i čtvrtá série jsou citelně slabší, než první dvě, tak musím s hodnocením dolů. Je to škoda, ale pravděpodobně běžný úděl seriálů, které jsou ve výsledku výrazně delší, než měly původně být. Hodnocení třetí a čtvrté série 70%. ()

Heroine odpad!

Těšila jsem se, když jsem viděla zdejší červená čísla, že to bude napínavé, nebo aspoň zábavné. Ale byla jsem dost nepříjemně překvapená, že je to nesympaticky obsazená, nudná hra na chytráky, která na mne teda vůbec nefunguje. ()

Thanoris

Tohle je prostě nádhera. Kdo občas přeje chytrým, vytrvalým, odhodlaným, nebojácným, nezlomným, neústupným a velkoformátovým hajzlům (samozřejmě jen ve filmu), musí si tohle užívat právě tak, jako já. Zvlášť, když se v tom tak dokonale odráží ona temná část obyčejným lidem neznámé reality. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem