Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Košoun

Pilot: Politická dramata nejsou mým nejvyhledávanějším tématem, ale zároveň neopovrhuji dobře zpracovaným námětům. V pilotu je znatelný rukopis Davida Finchera, na seriál je nadprůměrná kamera, která se zaměřuje především na lidi, kteří jsou v centru dění. Postav je v pilotu skutečně mnoho, rozehrává mnoho her v různých rovinách, až to člověka po 30 minutách dost unaví. A to má 20 ještě před sebou... Hlavní zápletka o pomstě působí trochu banálně a hlavní postava z ní vychází trochu... trapně. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale ani jsem se nebavil tak závratně, že bych měl ihned chuť pustit si další díl. Kevin Spacey je každopádně Bůh a vytahuje seriál hodně vysoko. Skvělá je také jeho manželka Robin Wright, ostatní mi připadá, že hrají v jejich stínu. A na závěr si nechávám asi největší pozitivum, a to je atmosféra. Celé to má takové zvláštní washingtonské kouzlo, kvůli kterému (a Spaceymu) tomu ještě dám šanci. Ale po pilotu nevýrazné 3*. -------- 1. série: Jsem osel. Dal jsem seriálu šanci a dobře jsem udělal. Těžko se najde podobně kvalitně natočený seriál s tak propracovanými hereckými výkony a bez obrovských děr ve scénáři. Kevin Spacey je skutečně Bůh (ano, zopakuji to ještě jednou)! Poslední tři díly naprosto strhující politické drama. Cílem seriálu není každých 5 minut přinášet nové osudové zvraty a končit díly šokujícími cliffhangery, ale přinést promyšlené drama. Asi proto není seriál tak vtíravý, že nemůžete jít spát, aniž byste věděli, jak to dopadne. Houes of Cards je důkazem, že se nemá hodnotit po Pilotu a pro zhodnocení seriálu je dobré vidět minimálně 3 díly... Dávám zasloužených 5* a nemůžu se dočkat nových dílů. ()

katalog

Famozní loutkařské představení, Spacey řádí jak utržená ruka a je evidentní že mu tato role výtečně sedla. Vřele doporučuji. ()

spoonman

Je to celé takové divné. Spacey je dobrý jako vždycky, ale rozhodně to není na 90%. Fincherovi díly nadchnou a navnadí, jenže pak to pomalu začne nudit, střed série je občas vyloženě uspávání hadů a i když si uvědomuji, že některé informace musely být sděleny, rozhodně to šlo udělat lépe, aby se to celé tak nevleklo. Navíc to Spaceymu celé všechno hrozně snadno prochází, takhle se věci dějí jenom na televizní obrazovce, ne ve skutečném světě. Na posledních pár dílu to sice chytne druhý dech, ale to je právě ten podvod na divákovi. Udělat sérii, která je skvělá na začátku, aby se přitáhlo publikum, mrtvá uprostřed, aby bylo co vysílat a zase dobrá na konci, aby se publikum namlsalo na další sérii považuji za podraz - je to sice za 3.5 a normálně bych tím pádem hodnotil za 4, ale když se mnou někdo nehraje na rovinu, můžu taky podvádět. ()

Aere

Dámy a pánové, KEVIN SPACEY! Tenhle člověk mě nepřestává přesvědčovat každým svým výkonem, že je to prostě pan herec a tuhle roli si vychutnává s takovou chutí jako si vychutnává jeho seriálová postava Frank Underwood nejlepší žebírka v D. C. u Freddyho. Pro mě úžasný náhled pod pokličku politického života v USA (a myslím si, že to k tomu našemu nemá vůbec daleko), opravdu si myslím, že scénáristé nejsou tak daleko od pravdy. Čeho jsem se po Annie Hall trochu bál, ale co se mi ve výsledku strašně líbí a baví mě, jsou Spaceyho monology do kamery, výborná záležitost. Další herecké zastoupení samozřejmě také na jedničku, hlavně Robin „Jenny“ Wright. Poznal jsem ji asi až v půlce série. :) Za mě super a už se těším, s čím přijde další řada. :) ()

Honza dAve

Kevin Spacey se ksichtí stejně jako v Americké kráse, tady je ale zámořským mistrem Humphreym se vším, co k tomu patří. ()

rexino

1. séria - 100% Rozbeh ako má byť. Kevin Spacey v životnej role. Jeho monológy k divákovi vždy úžasné. Rozbeh bol pomalší, no mňa si získal a koniec prvej série tak to bola naozaj šupa. Tu netreba žiadne nečakané zvraty, tu stačí neskutočný príbeh, ktorý je naozaj prepracovaný. V politických rečiach som sa spočiatku nevyznal, ale hneď som sa do toho dostal. Myslím že je to super zrkadlo politiky a obchodu a keď sa k tomu pridá aj super réžia tak to stojí naozaj za to. 2. séria - 95% Začiatok série šokujúci. Koniec mierne predvídateľný. Politických hier je tu oproti prvej sérii o čosi viac. Poslednú zápletku ale tvorilo cca 5-6 časti a občas som sa už strácal v tom kto ma s kým dohodu a kto koho ako podviedol. Samozrejme štýl príbehu ostal nezmenený a monológy boli epické. Ja proste zbožňujem keď sa Frank pozrie na tú kameru. Som zvedavý čo bude náplňou tretej série ale už sa nemôžem dočkať. Klop Klop :) 3. séria - 85% Seriál si stále držal úroveň. Niektoré časti boli naozaj štýlové. Ruský prezident by si zaslúžil aj vlastný spin off. Ale tento krát už séria bola trocha menej "dorážajúca". A stála sa vec, ktorej som sa obával najviac. Vzťah Frank-Claire bol ten najkrajší a najlepší vzťah v Hollywoode naozaj. V tretej sérii sa začali riešiť vzťahy až príliš. A občas mi to začínalo pripomínať vzťah Walter-Bitch... ehm pardon Skyler (ak sa ma spýtate, ktorú seriálovú postavu nenávidím najviac vôbec, bude to presne táto Bitchler) ()

sebo9629

V prvej sérii som miestami nebol úplne vtiahnutý do deja, ale to sa u druhej zmenilo a nevedel som sa on nej odtrhnúť. Oproti prvej ma v nej každá dejová linka bavila a maximálne ma navnadila na tretiu sériu, ktorej sa neviem dočkať. A Kevin Spacey je jednoducho dokonalý v roli Franka, pretože aj napriek všetkému čo napáchal mu fandíte aby sa stal prezidentom, alebo aspoň ja. Hodnotenie sérií: prvá - 8.9/10, druhá - 9.7/10Celkové hodnotenie seriálu: 9.4/10 ()

Everyone

Nejen, že na šedou eminenci potřebujete mít bystrou hlavu, pevné nervy, zabijácký instinkt, mysl šachisty, morální bezskrupulóznost, ale hlavně to chce hroší kůži a odolný žaludek. Pokud hrajete proti takovému predátorovi jako je Kevin Spacey, tak buďte velice obezřetní, protože abyste vyhráli alespoň jedno kolo, tak musíte mít aspoň "four of a kind", ne-li "straight flush". Hra s Frankem Underwoodem může protihráčům připadat tak, že mu v "handu" samovolně sublimují esa a aby ne, když se těžko hledá krupiér, který by mu nenahrával. Za ty roky si Frank stačil postavit mnoho komnat, ve kterých pracují jeho loutkoherci, ale i on nesmí zapomínat, že celá tato stavba, není nic jiného, než domeček z karet, který se závanem nepříznivého větru může položit v okamžiku. Uvidíme, zda i Frank najde svého Mistra s velkou vitální kapacitou plic. ___ První řada je v podstatě takovým předkrmem před hlavním chodem (možná ale dalším předkrmem, nechám se překvapit, zda lze trumfnout dokonalost), ve kterém se servírují vybrané lahůdky, tak vybraným způsobem, až před obrazovkou žlukne máslo a povadají květiny. ()

kollma

Na mě to působí, jako kdyby se vzala ta nejslabší část z Boardwalk Empire (politika) a udělal se z toho další seriál. Z první série je nejlepší 8. díl - přesně ten, který má na imdb nejhorší hodnocení; asi protože tam neni tolik politiky ani ta protivná reportérka. ()

Dalfor

Jeden z TOP seriálů. DOKONALOST! Na tomto seriálu toho obdivuji spoustu, ale nejvíce asi vyzdvihnu Kevina Spacey. Ta role mu tak neskutečně sedne jako snad ještě nikomu v jiných filmech či seriálech. Neskutečný výkon! Navíc ty jeho komentáře a citáty, které vzkazuje přímo divákovi do očí... originální. Po půl roce si dávám opakování s oživením před 3.sérii a koukám na to jak poprvní. V budoucnu se k tomu budu velice rád vracet. 10/10 ()

edie sedgwic

Jedno z najprijemnejsich serialovych prekvapeni vobec. Duo Kevin Spacey a Robin Wright vytru kocura kazdemu, co sa im postavi. Hraju lepsie ako kedykolvek predtym a len tazko si viem predstavit lepsi serialovy par. Priznam sa, ze som mala obcas problem s orientovanim sa so zriadenim USA a niektorymi politickymi temami ale nejako to nenastrbilo moj divacky zazitok. Prva seria: 95% ()

Matli

Zatím mám za sebou dva díly a neuvěřitelný. Politiku sice nemusím, ale to co tu předvádí Kevin Spacey je mazec. A ještě ta komunikace s divákama se taky jentak nevidí. Už i ty první dva díly by daly super celovečerní film na vysoké úrovni. Vše je samozřejmě i o scénáři a ten je za 100%, tak uvidíme dál..........po shlédnutí druhé řady není nic co bych měnil, naopak každým dílem se laťka zvyšuje, Spacey by si zasloužil oscara, ne jen zlatý globus. A třetí řada bude masakrrrrr!!!! ()

readan

Politika. Nikdy som sa o ňu nejako zvláštne nezaujímala, a tak som aj pozretie tohto seriálu neustále odsúvala. Ale keďže je tak skvelo ospevovaný, tak som už nemala na výber a našla som si čas na prvé časti. A musím povedať, že som zostala príjemne prekvapená. Seriál je naozaj kvalitne spracovaný a hercov je radosť sledovať. Hlavne Kevin a tie jeho trefné prehovory na kameru. Toľká pretvárka, manipulácia, korupcia a nevídané ťahy "len" kvôli moci. Predsa aj tá politika môže zaujať, keď je podaná tou správnou formou (seriál je pre mňa asi tá najprijateľnejšia). ()

Endavour

Skvělý a inteligentní seriál, který si rozhodně nebere servítky na prolhanost americké byrokracie. Kevin Spacey je zde dokonalý, korupce, moc a peníze zde vytvářejí dokonalou harmonii. Po zhlédnutí první až třetí série jsem jednoznačně uchvácen. Těším se až si budu moci pustit čtvrtou sérii a nadále sledovat Frankovy špinavé intriky. Mé hodnocení činí 95%. ()

Narciska odpad!

Asi by mohl dostat plný počet hvězd. Je dobře natočený, velmi dobře napsaný, dialogy nejsou jen prázdná slova, ale mají myšlenku a sílu sdělení, herecky je samozřejmě velmi navýši a líbí se mi též nápad, jak K. Spacey (opět skvělý) promlouvá k divákům. Hodnocení, které je odsouzením, si zasluhuje pro odpor, kterým mě plní Clair a Francis. Jsou to úlisní, chladní, vypočítaví lidé, kterým není nic svaté, možná kromě moci a peněz, nástrojem jejich komunikace je manipulace, mezilidské vztahy jsou šachová partie, ve které mohou jen zvítězit či prohrát. I když má seriál svoji přitažlivost, vždy se závěrečnými titulky zůstává jen zhnusení. Proč se na takové lidi dobrovolně dívat? Co si z toho mohu odnést? Zábava to pro mě tedy není, ale třeba mi jednou někdo z těch všech kolem mě, kterým se to líbí, otevře dveře k jiné perspektivě... ()

ProfesorJJ

"Žádny spisovatel neodolá dobrému príbehu a žádny politik neodolá slibúm, které nemúže splnit."  Poslední sérii Netlfix totálně zabil tenhle seriál. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem