Lucifer

(seriál)
  • USA Lucifer
Trailer 2
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(93)

Když se Pán pekel začne nudit, přestěhuje se do Los Angeles, otevře si tu noční klub a seznámí se s detektivem z oddělení vražd. (Netflix)

Trailer 2

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

13/83 Seriálový Lucifer může být kupodivu stravitelnější než seriálový Constantine. Je to úplně něco jiného, než komiksová předloha, čistá generická krimi s nadpřirozenými prvky, jedním pomalu budovaným vztahem a super charismatickým hlavním hrdinou. Ale líbí se mi, že si na Luciho vzpomněli v Arrowversi. ()

KarKulA

Lucifer je pro mě ukázkový seriál jehož neuvěřitelný potenciál (série 1) dovedla ruka scénáristova přes slábnoucí, ale stále koukatelnou 2hou sérii, až téměř na samotné scénáristické dno (série 3). Série 1**** mě bez debat chytla a udělala ze mě fandu seriálu. Originální, zábavné a plné dobrý hlášek. Tom Elis v roli Lucifera takřka geniální (on zkrátka Lucifer je :-D). Vytknout šlo snad jen naivnější detektivní zápletky a postupem času stále stejné opakující se situace, ve kterých kapánek ubývalo i těch "ďábelských" nadpřirozených akcí, na kterých to vlastně stálo. Série 2 *** bohužel v pozvolném slábnoucím trendu pokračovala, i když problémy "božské" rodinky v čele s výbornou matkou v podání Tricii Helfer z ní stále ještě udělaly ucházející zábavu, a to i přes sílící trend všemožného řešení vztahů, které si v ničem nezadalo s jihoamerickou telenovelou. Série 3 se pro mě bohužel zvrtla již v tu v nefalšovanou telenovelu (Esmeralda "hůl hadr" - chyběl tu snad už jen José Armando a osleplá Chloé Decker), která navíc servírovala tak plytké a naivní zápletky, že jsem chvílema přemýšlela na jako věkovou skupinu je vlastně mířeno. Až na pár dílů vymizelo z Lucifera vše co ho dělalo Luciferem - a poslední díl ten průser nezachránil. ()

MoiJe

Pilot: Heh kdo by povedal, ze doktor Rush bude viest akcnejsi zivot nez Lucifer? Celkovo ale pohodicka, Ellis sa na rolu vylozene hodi, modelkovskej policajtke jednoducho vymysleli jednoduchy pribeh ktory to trochu ospravedlnuje a chvalim aj absenciu magickych vizulanych a zvukovych pomocok vo chvilach vyuzivania jeho nadania. A jeho pristup "co riesis, proste ideme dalej" je osviezujuci. Jedna vec mi ale neda pokoj (trochu spoileroidne z pilotu) - ak ho tak stve, ze zli ludia nebudu potrestani, ako by sa mohol uspokojit s popijanim a riesenim nejakych beznych zlocinov z casu na cas, ked jedine co by musel urobit, je odskocit si domov a uzit si ich hromadne? :) Ep02: Jezisku na krizku to je nuda. A Ellis nuteny. Co sa sakra stalo? Nakoniec Luciferovi zda sa odolam. :( ()

HoneyBunny

Tento komentář píšu ve chvíli, kdy má seriál 666 hodnocení... :-) Beru to jako znamení a hodlám si počkat na celou první sérii. Nicméně pilot má určitý příslib. Předně, za námětem a scénářem k jedné z epizod stojí můj oblíbenec Neil Gaiman - ano, seriál bude odlišný od Gaimanova originálu, ale doufám, že tvůrci budou mít dostatek rozumu a neudělají z toho jen další detektivku a la CSI: Peklo. Což je bohužel hlavní pocit, který z pilotu mám. Ale hej, od toho jsou pilotní díly, aby se vyzkoušelo, co funguje a co ne. Tom Ellis jako Lucifer je moc fajn, ano, se svým sex-appealem je tak trochu sázkou na jistotu, ale Lucifer přeci má být nejkrásnější z andělů, ne? Ellis má naštěstí i skvělý komediální timing a některé z jeho scén (s dcerou policistky, s psycholožkou, s černým raperem) jsou k popukání. Dialogy se tu vůbec povedly. Uvidíme, uvidíme, Lucifera mám určitě v hledáčku. ()

URBAN

Lucifer mě upoutal už od svého pilotního dílu, což se stává jen zřídka. Jeho postava je mi velmi sympatická jeho humor a narcismus mě uchvátil, spolu s jeho schopnostmi. Příběh se rozvíjí svižným tempem a jeho "kolegyně" ho skvěle doplnuje je jeho přesným opakem. Celkově tento žánr mě vždy uchvacoval a Lucifer je skvělým zástupcem tohoto žánru. Jediné co mě u tohoto seriálu mrzí je že přibližně v polovině série upadá humor, ale tento seriál má dokonale zpracované postavy a příběh že to je jen malá vada. ( 26.8.16 až 30.8.16/1série ) ()

Galerie (1 021)

Související novinky

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Nejspíš vám neuniklo, že zažíváme válku kabelovek a streamovacích služeb. Všichni se totiž snaží mít co nejlepší a nejatraktivnější obsah a předehnat tak konkurenci. V čele pelotonu se momentálně… (více)

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (více)