Lucifer (TV seriál)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016 - 2018, 37 h 55 min (Minutáž: 42–44 min)

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell, AnnaLynne McCord, Lochlyn Munro, Tina Grimm, Evan Arnold, Adam Bartley, Colman Domingo, Teach Grant, Manny Montana, Eddie Shin, Harrison Thomas, Alessandra Torresani, Isiah Whitlock Jr., Nelson Wong, Aria Ostrander, Paul Lazenby, Bri Neal, T. Michael Morris, Aatash Amir, John Specogna, Bailey Chase, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Grant Harvey, Richard T. Jones, Sofia Vassilieva, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Shaun Omaid, Howard Siegel, Tara Summers, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Sean Tyson, Danny Dworkis, Grant Harvey, Steven Lee Allen, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Rusty Schwimmer, Michael A. Goorjian, Emily Maddison, Devielle Johnson, Charisma Carpenter, AnnaMaria Demara, Nicole LaPlaca, Ronnie Gene Blevins, Alex Fernandez, Chris Payne Gilbert, Jonathan Stanley, Barry Nerling, Vik Sahay, Anne Leighton, Robert Picardo, Donavon Stinson, Shelene Yung, Robin Givens, Matthew MacCaull, Jessica Sula, Ted Cole, Eric Ladin, Colin Egglesfield, Michael Imperioli, Mark Dacascos, Phil LaMarr, Karen Holness, Andrea Bogart, Ryan Alosio, Michelle Arthur, Chelsea Hobbs, Nick Jandl, Veena Sood, Karin Konoval, Elfina Luk, Lindsey Gort, Charles Halford, Lobo Sebastian, Garfield Wilson, Tim DeKay, Farrah Aviva, Alison Becker, Ryan Bittle, Joshua Pak, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek, Pippa Mackie, Jonathan Togo, Geoffrey Owens, Emily Holmes, Kwesi Ameyaw, Alimi Ballard, Timothy Omundson, Adrian Petriw, Carolina Gómez, Marcus Coloma, Shannon Chan-Kent, Bailey Noble, Greg Collins, Felisha Terrell, Tom Welling, Michael Gladis, Pej Vahdat, Chris McKenna, Erica Cerra, Haig Sutherland, Brad Kelly, Kevin Christy, Camille Chen, Kevin Carlson, Orson Chaplin, John Posey, Antonio Jaramillo, Saxon Sharbino, Robert Merrill, Ashton Moio, Suzanne Cryer, Ian Reed Kesler, Omar Leyva, Lauren Holly, Andy Milder, Patrick Fabian, John Billingsley, Shelley Robertson, Fiona Vroom, Henry Mah, Christopher Pearce, Adil Zaidi, Marco Sanchez, Debs Howard, Angie Teodora Dick, Jordan Connor, Michael Rady, Mikaela Hoover, Kevin Carroll, Britt Baron, Lissa Neptuno, Chasty Ballesteros, Austin Basis, Taylor Gildersleeve, Goldie Hoffman, James Rittinger, Cynthia Mendez, Bryan Adrian, Chris McNally, Audrey Moore, Liam Hall, Karishma Ahluwalia, Andrew Leeds
  • Hwaelos

Když jsem slyšel, že mají točit seriál podle komiksového majstrštyku od Mikea Careyho, říkal jsem si, že to bude propadák. Pak jsem si přečetl, že namísto ústředního tématu predestinace a vzpoury proti Bohu bude Lucifer potírat zločit v L. A. a utvrdil jsem se v tom, že to bude propadák. Pak jsem viděl trailer a věděl jsem naprosto jistě, že to bude propadák. No, a pak jsem se podíval na první díl a zjistil jsem, že to vypadá na jeden z nejzajímavějších seriálů sezóny. Pokud z rovnice odstraníme jakékoli povědomí o předloze, je to zatraceně dobrá zábava. Prozatím tápavé čtyři - uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. --- update: Tak bohužel, nastavenou laťku Lucifer nepřeskočil. Vlastně jde o dost tuctovou kriminálku v epizodickém stylu CSI, jen bez moderních vymožeností a s netypickým hlavním hrdinou. Postavy zůstaly ploché, Lucifer je namísto masterminda tápavej moula, kterej si nedokáže zorganizovat ani osobní život, natož aby řešil, jak se vyvázat z Božího jha (což je hlavní zápletka komiksové předlohy). A to nejhorší nakonec - i dobře napsaných, vtipných dialogů výrazně ubylo.(12.9.2015)

Hank Moody po Luciferovsku. Pre mňa ale veľké sklamanie. Komiks od MIke Careyho považujem za jednu z najvýznamnejších prác na poli komiksu a postava stvorená Neil Gaimanom mala veľký potenciál stať sa pamätnou. Komiks je temný, plný bohov, démonov a dimenzií. Zatiaľ čo seriál je úplne mimo. Netvrdím že je to zlé. Že to nefunguje, alebo že sa to nedá pozerať. Ale predstavte si že niekto zoberie niečo čo máte radi a spraví z toho niečo úplne iné. Constantine odkazoval ku konkrétnym dielom svojej komiksovej série. Bavil ma. Mal nábeh spraviť z druhej série parafrázu na americkú gotiku od Moorea. Ale zrušili ho. A tak si povedali, čo takto spraviť niečo temné na veselú nôtu. Dávam priemer lebo to pozerateľné v malých dávkach je. To ale neznamená že odpustím seriálu to, že som 13 dielov čakal niečo veľkolepé čo som nedostal. 1.séria 60%(26.4.2016)

Tak tohle tu nebylo dlouho. Moc dlouho. Naprosto bezchybný, bombastický pilot, jemuž Lucifer Morningstar vládne železnou pěstí. Scénář Toma Kapinose se nezapře. Prvky Californication sálají nejen z Lucifera aka pekelnického Hanka Moodyho, ale i z jeho luxusního auta, které samozřejmě musí být černý kabriolet. A inspirací pro Lucifera je i Rick Castle, za což dostává další kladné body. Úvodní scéna se ani nedá popsat...prostě COOOOOOL. Solte mi to dál!(19.2.2016)

Lucifer to od prvej minúty rozbalí na plné gule a diváka si okamžite získava svojim šarmom a odzbrojujúcimi hláškami. Humorom sa nešetrí a s britským prízvukom Morningstara to všetko znie akosi vtipnejšie. Kasting sa vskutku podaril, najmä medzi hlavnou dvojkou funguje skvelá chémia. Tá bola nanešťastie v niektorých epizódach tým jediným pútavým prvkom. Obrovské zaváhania v prostriedku série, kde boli príbehy nezaujímavé a zbytočné, budú dúfam v ďalšej sérii napravené. Seriálu fandím, takže prikloním sa zatiaľ k lepšiemu hodnoteniu.(20.8.2016)

• MoiJe

Pilot: Heh kdo by povedal, ze doktor Rush bude viest akcnejsi zivot nez Lucifer? Celkovo ale pohodicka, Ellis sa na rolu vylozene hodi, modelkovskej policajtke jednoducho vymysleli jednoduchy pribeh ktory to trochu ospravedlnuje a chvalim aj absenciu magickych vizulanych a zvukovych pomocok vo chvilach vyuzivania jeho nadania. A jeho pristup "co riesis, proste ideme dalej" je osviezujuci. Jedna vec mi ale neda pokoj (trochu spoileroidne z pilotu) - ak ho tak stve, ze zli ludia nebudu potrestani, ako by sa mohol uspokojit s popijanim a riesenim nejakych beznych zlocinov z casu na cas, ked jedine co by musel urobit, je odskocit si domov a uzit si ich hromadne? :) Ep02: Jezisku na krizku to je nuda. A Ellis nuteny. Co sa sakra stalo? Nakoniec Luciferovi zda sa odolam. :((13.8.2015)

• - V 5. epizodě 1. série "Sweet Kicks" můžeme v kavárně zahlédnout smyšlenou značku kávovaru Beelzebean. Jedná se o přesmyčku slov Beelzebub - jedno ze jmen, které se užívá pro Lucifera (jméno se dá přeložit jako Pán much) a dále slova coffee bean, což v překladu znamená kávové zrno. (Miro_CZ)

• - Po pilotním dílu tvůrci přeobsadili roli Dana, takže v dalších dílech místo původního Nicholase Gonzaleze hraje Dana Kevin Alejandro. (Miro_CZ)

• - Bar, který Lucifer Morningstar (Tom Ellis) vlastní, se jmenuje Lux. Z latiny slovo "lux" překládáme jako "Morningstar" nebo jako "světlo", což je často používáno jako Luciferovo jméno a paradoxně v některých biblických textech i jako označení Ježíše. (Miro_CZ)