Lucifer (TV seriál)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016 - 2017, 21 h 48 min (Minutáž: 35x42 min)

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell, AnnaLynne McCord, Lochlyn Munro, Tina Grimm, Evan Arnold, Adam Bartley, Colman Domingo, Teach Grant, Manny Montana, Eddie Shin, Harrison Thomas, Alessandra Torresani, Isiah Whitlock Jr., Nelson Wong, Aria Ostrander, Paul Lazenby, Bri Neal, T. Michael Morris, Aatash Amir, John Specogna, Bailey Chase, Tomiwa Edun, John Pankow, Isaac Keys, Jeremy Davies, Robert Ri'chard, Greg Vaughan, Jodi Lyn O'Keefe, Grant Harvey, Richard T. Jones, Sofia Vassilieva, Dawn Olivieri, Chris Marquette, Kelly Blatz, Jason William Day, Darcey Johnson, Lanny Joon, Alyssa Diaz, Shaun Omaid, Howard Siegel, Tara Summers, Christina Chang, Philip Granger, Michael Welch, Patrick Sparling, Tom Sizemore, Sean Tyson, Danny Dworkis, Grant Harvey, Steven Lee Allen, Kevin Rankin, Heather Tom, Julianne Christie, Lance Broadway, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Rusty Schwimmer, Michael A. Goorjian, Emily Maddison, Devielle Johnson, Charisma Carpenter, AnnaMaria Demara, Nicole LaPlaca, Ronnie Gene Blevins, Alex Fernandez, Chris Payne Gilbert, Jonathan Stanley, Barry Nerling, Vik Sahay, Anne Leighton, Robert Picardo, Donavon Stinson, Shelene Yung, Robin Givens, Matthew MacCaull, Jessica Sula, Ted Cole, Eric Ladin, Colin Egglesfield, Michael Imperioli, Mark Dacascos, Phil LaMarr, Karen Holness, Andrea Bogart, Ryan Alosio, Michelle Arthur, Chelsea Hobbs, Nick Jandl, Veena Sood, Karin Konoval, Elfina Luk, Lindsey Gort, Charles Halford, Lobo Sebastian, Garfield Wilson, Tim DeKay, Farrah Aviva, Alison Becker, Ryan Bittle, Joshua Pak, Danny Wattley, Michasha Armstrong, Kirsten Robek, Pippa Mackie, Jonathan Togo, Geoffrey Owens, Emily Holmes, Kwesi Ameyaw, Alimi Ballard, Timothy Omundson, Adrian Petriw, Carolina Gómez, Marcus Coloma, Shannon Chan-Kent, Stephanie Bennett, Chris McKenna, Bailey Noble, Greg Collins

Tak tohle je vážně pecka! Takhle dobré jsem to ani nečekal. Zřejmě je to pro mě největší seriálové překvapení letošního roku. Už dlouho jsem se u seriálu tak nezasmál. Tom Ellis si roli britského Lucifera vážně užívá. Lenu Wisemanovi se přesně povedlo určit poměr vtipů a vážností. To se třeba u Constantina moc nepovedlo. Spolu se svou kolegyní Chloe Dance tvoří skvělou detektivní dvojku. Opravdu se mi líbí Luciferův přístup a schopnosti. Nijak svou identitu netají a má ze všeho srandu. Tady je všechno asi trochu obráceně, protože jako záporák se spíš tváří anděl Amenadiel. S Gaimanovou předlohou to sice moc společného nemá, ale zatím se mi to hodně líbí. Dost dobrá je i hudba, která v seriálu hraje. :) 1. série končí trochu otevřeně. Ve 2 .sérii přichází nové postavy a jednou z nich je Luciferova matka. Opět nechybí fóry a děj se dost posouvá. Finále je trochu otevřené. "Kněz vejde do baru. To už jsem někde slyšel." :D(13.8.2015)

Po řadě doporučení jsem se odhodlal podívat a nelituji toho. První dva díly totál bomba, pak trošku slabší, ale čím blíže konci, tím zase lepší a lepší. Komediálnost Toma Ellise famózní jak si to dává, asi lepší herec by se na tuhle roli nehodil. Krásná policistka L. German, trošku mě mrzí, že tam nebyla muchlovačka, mě by se tam i líbila, nu což další série na dohled.(7.6.2016)

Komiks jsem nečetl, podle všeho se seriál naprosto liší od jeho předlohy. Pokud bych seriál měl charakterizovat jménem, tak by to byla " Kriminálka Lucifer ", protože to dost vystihuje tón tohoto seriálu. Většina epizod splňuje zvyk 1 epizoda - 1 vyšetřování vraždy... Což není zrovna nejlepší, ale někdy jsou ty vraždy, alespoň trochu zajímavé, takže... Nejvíce se to rozjede, někdy v druhé půlce, počínaje vyšetřování případu s křidly... Jinak celý seriál spoléhá na postavu Lucifera (což je škoda, seriál by měl mít více zajímavých postav). Naštěstí, vybrali úžasného Toma Ellise, který tu roli zahrál bez chyby, to ďábelské charisma z něj přímo čiší... Čímž se dostávám k problému, jakože si Ďábla, představuji trochu jinak... Lucifer je dobrák, a skoro nikdy nezabíjí, což se docela odporuje s ďábelským smyslem postavy, a docela to kazí dojem " evil ďábla ". Na to že to je Fox, jsem čekal, že tam nebude moc brutality, na druhou stranu jsem nečekal tolik (a to dost) polonahých striptérek (což mi vůbec nevadí :D) 80%(21.8.2016)

V podstatě klasická krimi s případama z klasických krimi typu CSI, jakých jsou tucty. To by tam ovšem nesměl bejt Lucifer. Tom Ellis si ty hlášky neskutečně dává a dokonce dokáže i udělat docela dobrej ďábelskej ksicht, takže mu člověk toho Lucifera i uvěří. Chemie mezi hlavníma postavama je pak asi jedna z nejlepších, co jsem u těchhle "generických" kriminálek viděl. A ty obyčejný generický případy se postupně docela dobře podařilo propojit s hlavním dějem, takže ve výsledku ani nepůsobí tak zbytečně, protože (nejen) rozvíjí Luciferův charakter.(5.1.2017)

1. série - 75% - Byl jsem si jistý, že v pilotní epizodě do mrtě vytěžený koncept charismatického ďábelského hláškaře po boku skeptické detektivky musí hned záhy přestat fungovat, ale naštěstí jsem se pletl. Tom Ellis sice sází všechny fóry ve většině případů na stále tu samou, Bohu a morálce se vysmívající notu, ale nějakou záhadou mu to bez jediného zaváhání věřím a díky jeho neutuchajícímu poživačnému pohledu vypínám každý díl s téměř až povznesenou náladou. Právě ústřední hrdina a jeho dynamika se všemi postavami (v čele s Amenadielem v podání nestárnoucího televizního veterána D.B. Woodsideho) jsou tím hlavním důvodem, proč je reálné, že se Lucifer může na obrazovkách držet pěkných pár let. Snad se nezbytné epizodické kriminální zápletky zbaví své otravné průhlednosti a zbytečnosti, protože pak by pekelný klavírista mohl dorůst do pozice zasloužené nadpřirozené trvalky. 2. série - 90% - Mnohem větší prostor pro nadpřirozenou rodinku znamená i nemalý skok v kvalitě směrem nahoru. Způsob, jakým hlavní hrdina dokáže shodit i ten nejklišovitěji vypadající případ z libovolného prostředí, si v ničem nezadá s nejlepšími hláškami zlatých sérií Castla a v kombinaci s božskou linkou se jedná o dost možná nejvtipnější podívanou této sezóny, které hledí drtivá většina sitcomů jen hladově zírá na záda. Vyšetřovací peripetie se dobrovolně minimalizovaly do pozice sotva viditelného nutného zla a díky neutuchajícímu elánu všech zúčastněných zase o něco víc věřím tomu, že tady se narazilo na zlato.(9.10.2016)

• - V pilotním díle je odkaz na seriál Californication (od r. 2007), který také, stejně jako Lucifer, napsal scenárista Tom Kapinos. Když Lucifer (Tom Ellis) řekne, že Trixie je jméno pro šlapku, odkazuje tím na prostitutku Trixie (Judy Greer), pro kterou měl hlavní hrdina seriálu Californication Hank Moody (David Duchovny) slabost. (Miro_CZ)

• - Ve 12. epizodě 1. série "TeamLucifer" pronese Lucifer (Tom Ellis): "Busy, busy, no rest for the wicked." (volně přeloženo jako: "Stále zaneprázdněný, zkažení si holt neodpočinou"), tím odkazuje na píseň skupiny Cage The Elephant  "Ain't No Rest For The Wicked", která zazněla v první epizodě seriálu, a jejíž název i text pojednává právě o zaneprázdněnosti, kvůli které nemohou zkažení odpočívat. (Miro_CZ)

• - Rachael Harris (Linda) a D.B. Woodside (Amenadiel) v minulosti spolupracovali na seriáli Suits (2011) v sezónach 2, 3 a 4. (Da_reba)