Reklama

Reklama

Dobrý boj

(seriál)
  • USA The Good Fight
Trailer
Krimi / Drama
USA, (2017–2022), 51 h 3 min (Minutáž: 40–60 min)

Hudba:

David Buckley

Hrají:

Christine Baranski, Justin Bartha, Cush Jumbo, Rose Leslie, Delroy Lindo, Sarah Steele, Erica Tazel, Scott Bryce, James Martinez, Heléne Yorke (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(60)

Obsahy(1)

Dobrý boj začíná rok po událostech zachycených v poslední epizodě seriálu Dobrá manželka. V tomto novém seriálu zničí mladé začínající právničce Maie Rindellové pověst obrovský finanční podvod, který současně připraví její mentorku a kmotru Diane Lockhartovou o všechny úspory. Obě jsou nuceny odejít z firmy Lockhart & Lee a připojit se k Lucce Quinnové v jedné z nejvýznamnějších advokátních kanceláří v Chicagu. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (22)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Seriál několika tváří. Jde o spin-off, ale jde si vlastní cestou. Již ta nebude mnohým po chuti, celé se to točí kolem aktuálních "liberálně-levičáckých" témat. S velkými nosnými společenskými tématy jako rasismus, polarizační politické názory, feminismus apod. pracuje mnohdy sofistikovaně, z mnoha úhlů a nenabízí se černobílé odpovědi, ale naopak kauzy končí v hořkosladké šedé zóně. V kontrastu k tomu, zpravidla v téže epizodě, je téma, které působí, že někdo v bulváru zahlédl nadpis článku "snowflakes XY" a na základě toho udělal agitační vsuvku, která naivitou a nepochopením uráží i shodně smýšlejícího diváka. A tak je to tu úplně se vším. Jsou zde viditelně charaktery a oproti nim spousta karikaturních postaviček. Na jedné straně to pracuje s pragmatickým vrážením si kudel do zad kancelářské politiky top právní firmy, proti tomu se řeší záležitosti srdce stylem, že i druhořadé latinskoamerické novely z raných devadesátek by danou cestu nezvolily "pro přílišnou lacinost". Řeší se aktuální vážné společenské téma, ovšem k tomu je linie o zlounsky-zlém mega spiknutí starých struktur. S ústředními charaktery se nepracuje na ploše seriálu, ale na ploše sérií. Čili je pravidlem, že ze série na sérii působí jako zcela jiné postavy. S některými se časem neví, jak naložit. A tak ústřední Diane je v závěrečných sériích do počtu, fetuje, kouká zamyšleně z okna a nechá se drtit tíží doby a vztahy. Tu a tam se jako deus ex machina využije u soudu, ale rozhodně neřeší vlastní kauzy. Výsledkem je, že když to funguje, tak to funguje. Má to tempo i co říci. Když to však nefunguje, tak je puštění si další epizody na úrovni guilty pleasure. | S1: 3/5 | S2: 4/5 | S3: 3/5 | S4: 3/5 | S5: 3/5 | S6: 3/5 | ()

keoma26 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mam nejakou vrozenou slabost pro tyhle pravni prestrelky a soudni dramata, hlavni postavy muzou nekdy pusobit az moc spravnacky, nastesti se vzdycky do neceho samy namoci driv, nez to zacne byt nesnesitelne otravny. Politicka linka sice sem tam zbytecne vycniva, ale autori se snazi "palit" i do vlastnich liberalnich rad, jako v pripade "madoff", online cenzury nebo metoo, ma to dynamiku, spad, spravnou spetku (sebe) ironie, tak akorat akce i vztahovych peripetii ... PS: mozna jsem si mel kdysi ty prava dodelat, tak treba v pristim zivote a nekde v USA, protoze kontinentalni pravni kultura rozhodne neni tak zabavna ()

Reklama

Sharleen 

všechny recenze uživatele

Zobrala som útokom všetky 4. série a navzdory nedostatkom je to pútavé, dynamické, s hlavnými postavami sa zžijete okamžite a všetky sú skvelé... Christine Baranski je proste parádna. Z The Good Wife som videla len pár epizód a to mi celkom stačilo na pochopenie súvislostí, ale keby aj nie, tu to vlastne ani nevadí. Seriál si ide svoju vlastnú líniu a nepotrebujete poznať predchádzajúce podrobnosti. A teraz k tým nedostatkom.. nasledujú SPOILERY: 1. séria bola super, ale 2. bola top. 3. sklamala a bola podľa mňa najslabšia. Navyše scenár odsunul do úzadia Maiu, ktorá bola v 1. sérii hlavnou postavou, okolo ktorej sa všetko točilo. Bez vysvetlenia ostal aj koniec (ako a kedy skončil) vzťah s priateľkou (snúbenicou), ktorá sa proste bez vysvetlenia zo seriálu vytratila. To isté postava Colina (Justin Bartha), ktorý napriek tomu, že má a Lucou dieťa, sa v 3. nielenže úplne stratí (odsťahuje za povýšením), ale viac ho nikto nespomenie.. párkrát ešte aspoň uvidíme jeho zábavnú mamu Francescu. 4. séria zase lepšia, ale už aj Maia sa nám stratila úplne spolu s tým prefetovaným Rolandom Blumom.. škoda. Ešte si stihli v poslednej epizóde zobrať na paškál pedofila Epsteina. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělá právnická show. 1) Atraktivně a svižně natočená pětihvězdičková první řada mě nadchla._____ 2) 39letý Justin Bartha (státní zástupce Colin Morello) vypadá přitažlivěji, než kdy dříve. Zajímavé..._____ 3) Dobrou manželku jsem neviděl, ale určitě se na ní kouknu._____ 4) 6.4.2019 - Druhá řada si držela úrovneň první, ale zpolitizovaná třetí řada už šla dost dolů. Zejména nedbalé a nekvalitní závěrečné rozplétání značně zašmodrchaných událostí a vztahů mě neuspokojilo._____ 5) 13.11.2020 - Čtvrtá řada je kompaktnější než předchozí. Úroveň opět obnovena. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Výtečný, profesionálně krásně čistě natočený seriál. Jako u většiny jiných americký filmů a seriálů z právnického prostředí našinci trošku hází klacky pod nohy pro nás těžko srozumitelný a občas i nepochopitelný soudní systém. Nicméně, když se člověk smíří s tím, že něco prostě musí přijmout jako fakt a nesnažit se pochopit, tak si užívá skvělého scénáře, chytře vedené režie a jednoho jako druhého výtečné herce. ()

Galerie (379)

Zajímavosti (2)

  • Herečka Julianna Margulies dostala nabídku na epizodní roli v této řadě. Odmítla ji, jelikož ji finanční stránka nabídky nevyhovovala a požadovala mnohem větší plat. (fabecc1222)
  • 4. série měla mít původně 10 epizod, ale kvůli pandemii koronaviru byla zkrácena na 7 epizod. Zbylé tři epizody se nestihly natočit před vypuknutím pandemie a byly úplně zrušeny. (fabecc1222)

Související novinky

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy…

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým…

Reklama

Reklama