Dobrý boj (TV seriál)

The Good Fight

Krimi / Drama

USA, 2017–2020, 34 h 20 min (Minutáž: 40–60 min)

David Buckley

Christine Baranski, Justin Bartha, Cush Jumbo, Rose Leslie, Delroy Lindo, Sarah Steele, Erica Tazel, Scott Bryce, James Martinez, Heléne Yorke, Ron Canada, Anna Khaja, Bernadette Peters, Nyambi Nyambi, Michael Boatman, Paul Guilfoyle, Leroy McClain, Matthew Perry, Carrie Preston, Aaron Tveit, John Cameron Mitchell, John Benjamin Hickey, Tom McGowan, David A. Gregory, Gary Cole, Greta Lee, Paulo Costanzo, Sam Seder, Becky Ann Baker, Peter Gerety, Peter Maloney, Paul Anthony Stewart, Zachary Knighton, Stephanie Roth Haberle, Christian Campbell, Jane Alexander, Luis Moreno, Christine Lahti, Zachary Booth, Dominic Fumusa, John Ellison Conlee, Robert Picardo, Todd Susman, Denis O'Hare, Anthony Rapp, Jerry Adler, Sherman Howard, Zach Grenier, Rick Crom, Louis Gossett Jr., Fisher Stevens, Frankie Faison, Scott Jaeck, Mimi Lieber, Andrea Martin, Dylan Baker, Jane Lynch, Corey Cott, Cece King, Audra McDonald, Brian Stokes Mitchell, Wally Dunn, Doris McCarthy, Robert Myers, Caroline Aaron, Jayne Houdyshell, Sam McMurray, David Call, Isabella Farrell, Cindy Cheung, Quentin Mare, Rob Reiner, Tim Matheson, Mamie Gummer, Ashley Thomas, Richard Masur, Teddy Cañez, Nat Cassidy, Christian Borle, Keesha Sharp, Peter Scolari, Terry Serpico, Adam Ferrara, Murphy Guyer, F. Murray Abraham, Matt Walsh, Evan Handler, Connie Ray, Maurice Jones, Bebe Neuwirth, Kevin McNally, José Ramón Rosario, Michael Ian Black, Gary Milner, Margo Martindale, Grizz Chapman, Pippa Pearthree, Alan Alda, Kurt Fuller, Megan Hilty, Nikki M. James, Donald Paul, Mike Pniewski, Lili Mirojnick, William Ragsdale, Kelli O'Hara, Mike Colter, Wallace Shawn, Anthony DeSando, Aaron Lazar, Jonathan Sale, Elizabeth Lail, Robert Eli, Suzette Gunn, Scott Drummond, Donnie Keshawarz, Alan Rosenberg, Michael Paul Chan, Ken Barnett, James DuMont, Devin Ratray, Gene Gabriel, Enrico Colantoni, Judith Light, Obba Babatundé, Christopher Sieber, Deirdre Lovejoy, Byron Jennings, Bubba Weiler, Faith Logan, Christine Toy Johnson, Roberta Colindrez, Regina Taylor, Alex Hurt, Michael Sheen, Katie Finneran, Tamberla Perry, Sean Patrick Thomas, Michael Urie, Maulik Pancholy, McCaleb Burnett, Colin Hanlon, Richard Kind, Chris Butler, LaChanze, Jeremy Glazer, Ash Christian, Louis Ozawa, Thomas Ryan, Deborah Offner, MacKenzie Mauzy, Joseph Adams, Christina Jackson, Marnie Schulenburg, Gabriel Ebert, Scott Adsit, Ward Horton, Paton Ashbrook, Ellen Adair, Piter Marek, John Glover, Brooke Smith, Gina Gershon, Tituss Burgess, Gary Carr, Kathy Najimy, Stephanie Kurtzuba, Meredith Holzman, Andrea Anders, Roger Bart, Nicole Shalhoub, Comfort Clinton, Jane Curtin, Cheryl Hines, Mark Blum, John Clarence Stewart, Ruibo Qian, Kathy Searle, Glenn Stott, Victor Cruz, Tom Galantich, Ifádansi Rashad, Nana Mensah, Mark Tallman, Kate Eastman, Jasmine Batchelor, Sullivan Jones, John Procaccino, Tijuana Ricks, Michael J. Fox, Chasten Harmon, Andrea Navedo, Ned Van Zandt, Lisa O'Hare, Lawton Paseka, Bret Shuford, Tara Summers, Hugh Dancy, Kathryn Erbe, Carolyn McCormick, Joe Grifasi, Larry Mitchell, Mary Testa, Annaleigh Ashford, Jonathan Tolins, Jon Michael Hill, Erik King, Jeremy Holm, Sharon Brown, Ronald Peet, Raúl Esparza, John Larroquette, Linda Emond, Stephen Rider, Michael Oberholtzer, Julian Morris, Jaime Zevallos, Leslie Fray, Walker Hare, John Di Domenico, Rachel Dratch, Lee Tergesen, Johanna Day, Lorraine Toussaint, Marianna McClellan, Mario Cantone, Amy Aquino, David Vadim, Kathryn Kates, Donna Lynne Champlin, Catharine Daddario, Leopold Manswell, Jennifer Cody, Wayne Wilcox, Prema Cruz, William M. Finkelstein, Chalia La Tour

Mam nejakou vrozenou slabost pro tyhle pravni prestrelky a soudni dramata, hlavni postavy muzou nekdy pusobit az moc spravnacky, nastesti se vzdycky do neceho samy namoci driv, nez to zacne byt nesnesitelne otravny. Politicka linka sice sem tam zbytecne vycniva, ale autori se snazi "palit" i do vlastnich liberalnich rad, jako v pripade "madoff", online cenzury nebo metoo, ma to dynamiku, spad, spravnou spetku (sebe) ironie, tak akorat akce i vztahovych peripetii ... PS: mozna jsem si mel kdysi ty prava dodelat, tak treba v pristim zivote a nekde v USA, protoze kontinentalni pravni kultura rozhodne neni tak zabavna(26.4.2020)

Skvělá právnická show. 1) Atraktivně a svižně natočená pětihvězdičková první řada mě nadchla._____ 2) 39letý Justin Bartha (státní zástupce Colin Morello) vypadá přitažlivěji, než kdy dříve. Zajímavé..._____ 3) Dobrou manželku jsem neviděl, ale určitě se na ní kouknu._____ 4) 6.4.2019 - Druhá řada si držela úrovneň první, ale zpolitizovaná třetí řada už šla dost dolů. Zejména nedbalé a nekvalitní závěrečné rozplétání značně zašmodrchaných událostí a vztahů mě neuspokojilo._____ 5) 13.11.2020 - Čtvrtá řada je kompaktnější než předchozí. Úroveň opět obnovena.(9.2.2019)

Stejně inteligentní a napínavé jako The Good Wife. Možná ještě více okysličené a stále zajímavější. Nádherné ženy v čele s Christine Baranski, jejíž hlas nelze nemilovat. Cush Jumbo a Rose Leslie mě překvapily svými hereckými výkony. Pro polibek od Cush bych byl schopen zapálit kostel. Julianna Margulies se nemusí za své následovnice stydět. Tvůrce bych jen pokorně poprosil o trochu více sexy scén, určitě by se bylo na co dívat a seriálu by se zvýšila mnohokrát sledovanost. Ty kostýmky a šaty vhodné do soudních síní jen dráždí naší chlapskou fantazii.(28.4.2017)

Velká a nepromarněná příležitost pro Christine Baranski. Je výborná, bohužel v seriálu, kterej svoji kvalitu neudržel a s každou řadou lehce sklouzával do stále podivnějších epizod, od 3. řady navíc silně zpolitizovaný všudypřítomným protitrumpovským apelem, často až bizarně prezentovaným. Škoda…veliká škoda, že si tvůrci nevystačili s příběhy ze soudních sporů, které byly v první a v převážně druhé řadě zpracovány excelentně, napínavě, se spoustou zvratů a precizně dávkovanými dalšími podrobnostmi v dějových linkách jednotlivých aktérů. Pak přišel zlom. Příběhy hlavních postav se vytratily, součástí většiny dílů třetí řady se staly vsouvané animované klipy s písničkami, vysvětlujícími nějaký pro děj důležitý právní pojem (třeba podepsání smlouvy o mlčenlivosti, atp.) a byla dopsána postava velmi otravného advokáta z ulice, který zcela zničí obraz jedné z postav, na kterou jsme si zvykali od prvních epizod. A čtvrtá série, to už v podstatě byly takové právnické halucinogenní houbičky. A jak to chápu z poslední minuty posledního dílu s Budem, naprosto vykloubené a přeháněné zpracování poslední řady bylo záměrné. Takže pokud se vám líbí příběhy z amerických soudních síní a akvokátních kanceláří, jděte do první řady a určitě zkusíte i druhou. A můžete skončit. Třetí řada už je pro ty z vás, kteří máte slabost pro některého z herců v titulních rolích než pro propracované právnické historky…A když dáte třetí sérii, ta čtvrtá vás neurazí. Já si to užil víc než bych čekal. A pokud si to někdy zopakuju, připomenu si, že 1.serie byla 90%, 2.serie za 80%, 3.série za 65% a poslední za 40%.(18.6.2020)

Výtečný, profesionálně krásně čistě natočený seriál. Jako u většiny jiných americký filmů a seriálů z právnického prostředí našinci trošku hází klacky pod nohy pro nás těžko srozumitelný a občas i nepochopitelný soudní systém. Nicméně, když se člověk smíří s tím, že něco prostě musí přijmout jako fakt a nesnažit se pochopit, tak si užívá skvělého scénáře, chytře vedené režie a jednoho jako druhého výtečné herce.(11.11.2017)

• - Herečka Julianna Margulies dostala nabídku na epizodní roli v této řadě. Odmítla ji, jelikož ji finanční stránka nabídky nevyhovovala a požadovala mnohem větší plat. (fabecc1222)

• - 4. série měla mít původně 10 epizod, ale kvůli pandemii koronaviru byla zkrácena na 7 epizod. Zbylé tři epizody se nestihly natočit před vypuknutím pandemie a byly úplně zrušeny. (fabecc1222)