Reklama

Reklama

Dobrý boj

(seriál)
Trailer
USA, (2017–2022), 51 h 3 min (Minutáž: 40–60 min)

Hudba:

David Buckley

Hrají:

Christine Baranski, Justin Bartha, Cush Jumbo, Rose Leslie, Delroy Lindo, Sarah Steele, Erica Tazel, Scott Bryce, James Martinez, Heléne Yorke, Ron Canada (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(60)

Obsahy(1)

Dobrý boj začíná rok po událostech zachycených v poslední epizodě seriálu Dobrá manželka. V tomto novém seriálu zničí mladé začínající právničce Maie Rindellové pověst obrovský finanční podvod, který současně připraví její mentorku a kmotru Diane Lockhartovou o všechny úspory. Obě jsou nuceny odejít z firmy Lockhart & Lee a připojit se k Lucce Quinnové v jedné z nejvýznamnějších advokátních kanceláří v Chicagu. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (24)

Franki69 

všechny recenze uživatele

Velká a nepromarněná příležitost pro Christine Baranski. Je výborná, bohužel v seriálu, kterej svoji kvalitu neudržel a s každou řadou lehce sklouzával do stále podivnějších epizod, od 3. řady navíc silně zpolitizovaný všudypřítomným protitrumpovským apelem, často až bizarně prezentovaným. Škoda…veliká škoda, že si tvůrci nevystačili s příběhy ze soudních sporů, které byly v první a v převážně druhé řadě zpracovány excelentně, napínavě, se spoustou zvratů a precizně dávkovanými dalšími podrobnostmi v dějových linkách jednotlivých aktérů. Pak přišel zlom. Příběhy hlavních postav se vytratily, součástí většiny dílů třetí řady se staly vsouvané animované klipy s písničkami, vysvětlujícími nějaký pro děj důležitý právní pojem (třeba podepsání smlouvy o mlčenlivosti, atp.) a byla dopsána postava velmi otravného advokáta z ulice, který zcela zničí obraz jedné z postav, na kterou jsme si zvykali od prvních epizod. A čtvrtá série, to už v podstatě byly takové právnické halucinogenní houbičky. A jak to chápu z poslední minuty posledního dílu s Budem, naprosto vykloubené a přeháněné zpracování poslední řady bylo záměrné. Takže pokud se vám líbí příběhy z amerických soudních síní a akvokátních kanceláří, jděte do první řady a určitě zkusíte i druhou. A můžete skončit. Třetí řada už je pro ty z vás, kteří máte slabost pro některého z herců v titulních rolích než pro propracované právnické historky…A když dáte třetí sérii, ta čtvrtá vás neurazí. Já si to užil víc než bych čekal. A pokud si to někdy zopakuju, připomenu si, že 1.serie byla 90%, 2.serie za 80%, 3.série za 65% a poslední za 40%. ()

keoma26 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mam nejakou vrozenou slabost pro tyhle pravni prestrelky a soudni dramata, hlavni postavy muzou nekdy pusobit az moc spravnacky, nastesti se vzdycky do neceho samy namoci driv, nez to zacne byt nesnesitelne otravny. Politicka linka sice sem tam zbytecne vycniva, ale autori se snazi "palit" i do vlastnich liberalnich rad, jako v pripade "madoff", online cenzury nebo metoo, ma to dynamiku, spad, spravnou spetku (sebe) ironie, tak akorat akce i vztahovych peripetii ... PS: mozna jsem si mel kdysi ty prava dodelat, tak treba v pristim zivote a nekde v USA, protoze kontinentalni pravni kultura rozhodne neni tak zabavna ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělá právnická show. 1) Atraktivně a svižně natočená pětihvězdičková první řada mě nadchla._____ 2) 39letý Justin Bartha (státní zástupce Colin Morello) vypadá přitažlivěji, než kdy dříve. Zajímavé..._____ 3) Dobrou manželku jsem neviděl, ale určitě se na ní kouknu._____ 4) 6.4.2019 - Druhá řada si držela úrovneň první, ale zpolitizovaná třetí řada už šla dost dolů. Zejména nedbalé a nekvalitní závěrečné rozplétání značně zašmodrchaných událostí a vztahů mě neuspokojilo._____ 5) 13.11.2020 - Čtvrtá řada je kompaktnější než předchozí. Úroveň opět obnovena. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak kde byla Dobrá manželka svěžím větrem v oblasti právnických seriálů, nabízela mnoho zajímavých tvůrčích vychytávek, a spoustu skvělých postav a dějových linek, se Dobrý boj od tohoto postupně odchyluje, a bohužel se postupem času velmi často uchyluje k lacinné propagandě témat, které tvůrci považuji za důležité, a chtějí skrze seriál a postavy pronášet své stanovisko k těmto věcem. Z původně právnického seriálu se tak stala bohužel agitka, která dost často nedokáže trefit hranu toho, jak moc tlačit na pilu, a stává se mnohdy nesnesitelnou. Pokud ale tvůrci našli světlou chvilku, a dokázali se držet v mantinelech, a ukázat své nápadité tvůrčí schopnosti, tak bylo vše stále OK. Jen těch momentů už prostě nebylo tolik. To, že ze seriálu postupně vymizeli řeknemě "standardní" archetypy postav, a zůstali v něm převážně minoritní charaktery, asi nebude náhodou. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Výtečný, profesionálně krásně čistě natočený seriál. Jako u většiny jiných americký filmů a seriálů z právnického prostředí našinci trošku hází klacky pod nohy pro nás těžko srozumitelný a občas i nepochopitelný soudní systém. Nicméně, když se člověk smíří s tím, že něco prostě musí přijmout jako fakt a nesnažit se pochopit, tak si užívá skvělého scénáře, chytře vedené režie a jednoho jako druhého výtečné herce. ()

Galerie (379)

Zajímavosti (2)

  • Herečka Julianna Margulies dostala nabídku na epizodní roli v této řadě. Odmítla ji, jelikož ji finanční stránka nabídky nevyhovovala a požadovala mnohem větší plat. (fabecc1222)
  • 4. série měla mít původně 10 epizod, ale kvůli pandemii koronaviru byla zkrácena na 7 epizod. Zbylé tři epizody se nestihly natočit před vypuknutím pandemie a byly úplně zrušeny. (fabecc1222)

Související novinky

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Americký server TMZ přišel v noci s mimořádně tragickou zprávou – americký herec Matthew Perry byl nalezen ve svém domě mrtvý. 54letá hvězda Přátel, Studia 60 nebo Můj soused zabiják se zřejmě… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Reklama

Reklama