poster

Směr jih (TV seriál)

 • Kanada

  Due South

 • Kanada

  Direction: Sud

 • Kanada

  Un tandem de choc

 • Slovensko

  Smer juh

Dobrodružný / Krimi / Komedie / Drama

Kanada / USA, 1994, 40x45 min

Hrají:

Paul Gross, David Marciano, Tony Craig, Beau Starr, Daniel Kash, Ramona Milano, Camilla Scott, Gordon Pinsent, Leslie Nielsen, Brendan Kelly, Carrie-Anne Moss, Peter Williams, Kristin Lehman, Quancetia Hamilton, Ron Lea, Ken Foree, Shanna Moakler, James Allodi, Aaron Ashmore, Christina Cox, Kim Schraner, Michael A. Miranda, John S. Davies, Linda Griffiths, Marc Donato, Vince Corazza, Sherry Miller, Lisa Houle, Lisa Jakub, Maria Rangel, Rod Wilson, Lee Purcell, Melina Kanakaredes, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, Philip Granger, Ellen Dubin, David Campbell, Karyn Dwyer, Douglas O'Keeffe, Raye Birk, K.C. Collins, Conrad Dunn, James Kidnie, Hugh Thompson, Yanna McIntosh, Wayne Robson, Eugene Clark, Dick Anthony Williams, Tyrone Benskin, Deborah Rennard, A.C. Peterson, Natalie Radford, Mark L. Taylor, Mackenzie Gray, Max Gail, Wanda Cannon, Clarice Taylor, Tsai Chin, Brooke Johnson, Anne Marie DeLuise, David Taylor, Jennifer Dale, Susan Gibney, George Buza, Kate Trotter, Dan Lett, Nick Sandow, Mark Ruffalo, Robert Eaton, Denis Forest, Marisol Nichols, Frank Crudele, Elisabeth Rosen, Francie Swift, Richard Fitzpatrick, Kaye Ballard, Paulino Nunes, Jason Blicker, R.D. Reid, Jeff Pustil, Brent Stait, Clare Coulter, Gary Reineke, Richard Yearwood, Susan Douglas Rubes, Frank Moore, Cedric Smith, Fab Filippo, Gene Mack, Jason Barbeck, Bruce Beaton, Angela Moore, Harvey Atkin, Doug Murray, Eric Christmas, Martha Burns, Vladimir Jon Cubrt, Ron White, Matt Birman, Tony Nappo, Joseph Ziegler, John Jarvis, Eric Woolfe, James Binkley, Tony Munch, Matthew Bennett, Sarain Boylan, Keith Dinicol, Kedar Brown, Sam Coppola, Tony Rosato, Jonathan Whittaker, Miguel Fernandes, Maria Vacratsis, Aron Tager, Michele Scarabelli, Shawn Thompson, Charles Dennis, Judah Katz, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Maria Ricossa, Mike Hodge, Louis Del Grande, Louis Di Bianco, Stewart Arnott, Joseph Scoren, Marvin Kaye, James Purcell, Sean Sullivan, Joe Lisi, Shay Duffin, Scott Gibson, Cali Timmins, Phillip Jarrett, Judith Scott, Helen Hughes, Arthur French, Garry Robbins, Oliver Becker, Frances Hyland, Tomas Chovanec, Paul Miller, Warren Sulatycky, Kathryn Kirkpatrick
(další profese)
 • tron
  ****

  Jedna z mála dobrých kanadských filmových/seriálových vecí (okrem Jamesa Camerona a Neve Campbellovej). Milá a vydarená televízna šou, ktorá uspokojí fanúšikov kriminálok i zábavného buddy movie pošťuchovania (Gross a Marciano výborná dvojka). Len občas to bol omyl (hosťovanie aj tu uprdeného Leslieho Nielsena mňa osobne urazilo) a smaozrejme časom to troška stagnovalo.(23.12.2004)

 • animario
  ****

  Z mrazivých kanadských lesů do žáru velkoměsta ovládaného zločinem. Konstábl Benton Fraser, největší seriálovej klaďas co znám, vzor ctnosti a smyslu pro spravedlnost, se svým věrným parťákem,hluchým polovlkem Diefenbakerem a ukecaným škarohlídem,detektivem Kowalskim potírají zločin v ulicích Chicaga. Odpočinkovej krimi seriál okořeněnej sympatickým humorem, kterej jsem si svýho času nenechal v tývce ujít.(2.11.2012)

 • Little bear
  *****

  Tenhle seriál se na začátku tvářil nevinně. Když ho před několika lety dávali v TV, občas jsem se mrkla na nějaký ten díl, ale teď, když se mi poštěstilo a mám tu možnost slédnout ho úplně od začátku, tak zjišťuju, že tak nevinný zase není. Pár počáteních nezávislých dílů s dávkou kanadského humoru časem vystřídaly i díly vážnější a pochmurnější. Postupem času můžeme nahlédnout i do Fraserova nitra (např. viz Viktorie - mimochodem jeden z nejhezčích dílů), děj nás zavádí i do Rayovy rodiny a jak už zde bylo řečeno - když se k nim přidá i Diefenbaker, Fraserův mrtvý otec, sem tam i Rayovo duchové, k tomu ještě jeho sestra Francheska, tak to opravdu nemá chybu. Zdánlivě jednoduchý seriál, ale vždyť přece ... V jednoduchosti je krása ;) No řekněte, kdo by nechtěl mít v domě takového gentlemana? :) Oblíbené postavy: Snad všechny + Diefenbaker ;)(25.6.2011)

 • CSSML
  ***

  Jednotlivé díly jsou velmi nevyrovnané, některé jsou za pět až šest hvězdiček, jiné se blíží odpadu. První série je o poznání kvalitnější než druhá. Nejvíc díly sráží zbytečné nemravné narážky a vtipy, dokud Fraserovo obdivovatelky házejí zamilované pohledy, je to vtipné, jakmile začnou tvůrcové tlačit na pilu, je to hnus: např. z Rayovy sestry vytvořili regulérní kurvu. Díly, které stojí za vidění (kromě humoru obsahují i mravní poučení): Osvoboďte Willieho, Koně se přece také jedí, Policisté a miminko, Jestřáb a ruční pila, Modrá čára. Jestřáb a ruční pila je, nejen kvůli přítomnosti katolického kněze, můj nejoblíbenější díl.(1.7.2014)

 • anderson
  *****

  Na začiatok trochu klišé: tiež dávam absolutórium len epizódam s MARCIANom. --- V roku 1996 nás na Slovensku začal svojou najsledovanejšou stanicou (raz ju dokonca ktorýsi pomätený prieskum vyhodnotil ako najsledovanejšiu na svete) oblažovať mediálny magnát RUSKO. I sledoval som teda ako zákon káže :-) a nestačil som otvárať oči. Oproti (vtedy už 2- ročnej) NOVE to bol fakt "posun". Lenže potom prišiel DUE SOUTH s dokonalým českým dabingom dua SVOBODA - KVASNIČKA a "bylo vymalováno". Na Slovensku sme gentlemana "konstábla" FRASERA poznali dlho pred jeho českou - nováckou - premiérou. Potom prišli "chudá léta" keď JOJ-ka tento kult - poviem narovinu - skurvila odporným slovenským dabingom a už som nedúfal, že niekedy uvidím DIEFENBAKERA v takej podobe ako som si ho pamätal. Od júla 2006 sa ale chicagská dvojka vrátila na NOVU. Ďakujem. Apropo PAUL HAGGIS. Práve vtedy som si jeho meno všimol (on totiž DUE SOUTH vymyslel), a hoci CRASH ma nijak extra nenadchol, myslím, že tento chlapík má scenáristický talent. Technická poznámka: Jediné čo musím NOVE vytknúť je príšerne zašumený český dabing (vysielajú to v duále), ktorý by sa patrilo digitálne remastrovať. Žeby nám neprial ani zub času ? (9.8.2006)(9.8.2006)

 • - Seriál byl vysílán ve více než 100 zemích světa. (Little bear)

 • - Diefenbaker, pes konstábla Bentona Frasera (Paul Gross), je bílý vlk arktický. (Skyfall)

 • - Přestože je děj zasazen do Chicaga, natáčení probíhalo v Kanadě. Tvůrci dali přednost exteriérům Toronta, které se od těch Chicagských příliš neliší. (Little bear)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace