Směr jih (TV seriál)

Direction: Sud

Un tandem de choc

Smer juh

Dobrodružný / Krimi / Komedie / Drama

Kanada / USA, 1994–1999, 51 h 15 min (Minutáž: 45–90 min)

Tvůrci:

Paul Haggis

Paul Gross, Beau Starr, Tony Craig, David Marciano, Catherine Bruhier, Gordon Pinsent, Camilla Scott, Ramona Milano, Daniel Kash, Callum Keith Rennie, Dean McDermott, Kevin Rushton, Leslie Nielsen, Brendan Kelly, Carrie-Anne Moss, Peter Williams, Kristin Lehman, Quancetia Hamilton, Ron Lea, Ken Foree, Shanna Moakler, James Allodi, Aaron Ashmore, Christina Cox, Kim Schraner, Michael A. Miranda, John S. Davies, Linda Griffiths, Marc Donato, Vince Corazza, Sherry Miller, Lisa Houle, Lisa Jakub, Maria Rangel, Rod Wilson, Lee Purcell, Melina Kanakaredes, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, Philip Granger, Ellen Dubin, David Campbell, Karyn Dwyer, Douglas O'Keeffe, Raye Birk, K.C. Collins, Conrad Dunn, James Kidnie, Hugh Thompson, Yanna McIntosh, Wayne Robson, Eugene Clark, Dick Anthony Williams, Tyrone Benskin, Deborah Rennard, A.C. Peterson, Natalie Radford, Mark L. Taylor, Mackenzie Gray, Max Gail, Wanda Cannon, Clarice Taylor, Tsai Chin, Brooke Johnson, Anne Marie DeLuise, David Taylor, Jennifer Dale, Susan Gibney, George Buza, Kate Trotter, Dan Lett, Nick Sandow, Mark Ruffalo, Robert Eaton, Denis Forest, Marisol Nichols, Frank Crudele, Elisabeth Rosen, Francie Swift, Richard Fitzpatrick, Kaye Ballard, Paulino Nunes, Jason Blicker, R.D. Reid, Jeff Pustil, Brent Stait, Clare Coulter, Gary Reineke, Richard Yearwood, Susan Douglas Rubes, Frank Moore, Cedric Smith, Fab Filippo, Gene Mack, Jason Barbeck, Bruce Beaton, Angela Moore, Harvey Atkin, Doug Murray, Eric Christmas, Martha Burns, Vladimir Jon Cubrt, Ron White, Matt Birman, Tony Nappo, Joseph Ziegler, John Jarvis, Eric Woolfe, James Binkley, Tony Munch, Matthew Bennett, Sarain Boylan, Keith Dinicol, Kedar Brown, Sam Coppola, Tony Rosato, Jonathan Whittaker, Miguel Fernandes, Maria Vacratsis, Aron Tager, Michele Scarabelli, Shawn Thompson, Charles Dennis, Judah Katz, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Maria Ricossa, Mike Hodge, Louis Del Grande, Louis Di Bianco, Stewart Arnott, Joseph Scoren, Marvin Kaye, James Purcell, Sean Sullivan, Joe Lisi, Shay Duffin, Scott Gibson, Cali Timmins, Phillip Jarrett, Judith Scott, Helen Hughes, Arthur French, Garry Robbins, Oliver Becker, Frances Hyland, Tomas Chovanec, Paul Miller, Warren Sulatycky, Kathryn Kirkpatrick, Merwin Mondesir, Susan Coyne, Walker Boone, Ernie Grunwald, Justine Campbell, Shaun Austin-Olsen, Vito Rezza, Ho Chow, Damon D'Oliveira, Debra McGrath, Jonathan Potts, Thomas Mitchell, Kenneth McGregor, Susan Hamann, Amanda Martínez, Conrad Bergschneider, Robyn Stevan, Michael Shaner, Joseph Griffin, Anthony Sherwood, Dayo Ade, Reiner Schwartz, Maurice Dean Wint, David Sparrow, Thea Gill, Barbara Eve Harris, Jan Rubeš st., Ross Hull, Brett Heard, Claudio Masciulli, Scott Hylands, Wendy MacDonald, Michael Hogan, Reagan Pasternak, James Millington, Wendel Meldrum, Chuck Shamata, Page Fletcher, Eric Schweig, Ken Pogue, Philip Williams, Tabitha St. Germain, Madolyn Smith-Osborne, William Smith, Al Waxman, Teri Polo, Richard Moll, Patrick McKenna, Joel de la Fuente, Alex Carter, Victor Wong, Stacy Haiduk, Stephen Shellen, Daniel DeSanto, Ryan Phillippe, David Calderisi, Michael Riley, Chris Leavins, Rino Romano, Rick Rossovich, Wayne Best, George Bloomfield, Nahanni Johnstone, Marie Ward, Jane Krakowski, Nicholas Campbell, Martin Julien, Jonathan Banks, Bill MacDonald, Laurie Holden, Andrew Jackson, Boyd Banks, Grace Armas, Nicky Guadagni, Julian Richings, Rodney A. Grant, Nathaniel Arcand, Hannes Jaenicke, Joe Pingue, Martin Roach, Maria Bello, Amanda Tapping, John Bourgeois, Vlasta Vrana, Heather McComb, Leonard Roberts, Isiah Thomas, Kenneth Welsh, Kenneth Wickes, Milton Berle, Robert Racki, Colm Feore, James Downing, Lester Holt, Sandra Nelson, Karen Glave, Jackie Burroughs, Tyler Kyte, Brent Carver, Polly Shannon, Wendy Crewson, Cliff Saunders, Paul James Saunders, Ron Canada, Maury Chaykin, Milton Barnes, Richard Chevolleau, Douglas Campbell, August Schellenberg, A. Frank Ruffo, Janet Wright, David Ferry, Bruce Weitz, Gordon Tootoosis, Trevor Blumas, Kevin Hanchard, Art Hindle, Julie Lemieux, Patrick Gallagher, Stephanie Romanov, Shawn Doyle, David Keeley, Jamie Williams, Alan Scarfe, Nadia Litz, Nola Augustson, David Fox, Katherine Trowell, Jessica Steen, Bo Svenson

Byť chlapom, tak ním, byť ženou /a Rayom/, tak jedine s ním.....Som staromódna a páčia sa mi klasickí slušní a skromní hrdinovia, páči sa mi takýto druh humoru a soundtrack je nádherný.Jeden z mála seriálov,keď som sa nemohla dočkať ďaľšej časti, dostala chuť kúpiť si psa, odísť do Kanady, chcela zabiť Viktóriu a bolo mi fakt ľúto,keď ho tá mrcha oblafla /pretože tým pre mňa skončilo aj čaro seriálu a viac som nepozerala/. P.S.Neviem,či len mne Ben strašne pripomína Karotku z "Discworld"....(1.4.2009)

Moj absolutny vrchol serialoveho neba. Je mojou Severkou. Ak sa stratim v mori rias serialov, ktore sa na nas valia s kazdej strany, vzdy si pomyslim na Frasera, co by robil on. Vosiel do skrine a ocitol sa pred nim uplne iny svet. Domov. Je Pokojom. Je Inspiraciou. Je Modlitbou. Je Vychovou. Je Ukazovatelom. Je Nadherou a Cistotou. Fraser bol moj prvy v podstate filmovy idol, ktoremu som sa chcel podobat. Slusnost, pevnost, dobrodruznost, vytrvalost, gentlemen. Kto by nim nechcel byt? :) Okrem toho ved len ta podstata - kostra pribehu. Kanadan, vlk (dobre mozno polo...ale ja som vzdy vravieval ze je to vlk) po jeho boku, navyse k tomu hluchy a American - so vsetkym co k tomu patri. Ich vzajomna interakcia na poli osobnom ale aj profesnou je vrcholom scenaristickych orgii a ukazkovy model toho, ako to moze vyzerat medzi dvoma odlisnymi hlavnymi postavami. To doplnanie sa, hadky, spolocny postup, podpora v akciach, vymyslanie si, priatelske gesta, odlisne nazory, nahlady, myslienky, zaroven pevneho priatelsva su jasnym dokazom vynimocnosti Haggisa, ze velmi dobre vie kam svoje postavy vedie. Scenar je absolutnou devizou tohto serialu a doteraz pre mna neprekonanym pribehom. Vsetky casti su pretkane skvelou a opojnou hudbou Sary MacLachlan, bez hudobnej odozvy ktorej si neviem atmosferu tohto serialu predstavit. Hoci akcia sa neprejavuje v buracani budov, masivnej strelby a nahanaciek s demolaciou polky mesta, na ackiu sa tesite, vychutnate si ju. Je uprimna a cista, nemoze byt nezavisla od ducha serialu, musi kracat s nim. Je potrebne vnimat kazdu epizodu s pokojom, s radosotu, s takym tajomnym ocakavanim mysticizmu, ktory uzasne doplna Frasrou mrtvy otec. Je humorny prvok, ale zaroven nevyhnutny pre dokazanie Haggisa udrzat tajomny vanok vanuci celym serialom.Tento sreial nemozno pozerat len z nudy, lubovole, ako nahradu za cosi ine. To by mysticno degradovalo. Postupuje takto: Pevne sa zakrutim do deky ako Inuita, zalejem zeleny caj, ulozme polovlka spat, nabijem Winchester ´73 a tuzobne ockavam prichod dalsieho skveleho pribehu.(1.11.2009)

Vynikající seriál, který byl dost vtipný.....pamatuju i nato že si tam zahráli velké hvězdy, jako PORUČÍK FRANK DREBIN, Kapitán carterová, a mnoho dalších. Škoda jen, že to Paul gross neuměl líp vytěžit, protože našlapnuto na velkou karieru díky tomuto serialu určitě měl, jo hol nestačí jen OSUDNÝ SVAH V ASPENU, tvoje kariera je taky, pořadně hluboko pod lavinou zapomění, škoda.(9.5.2020)

Skvelý seriál ktorého diely si pozriem aj viac krát. Neviem presne či detektív veccio odíde ešte v tejto sérii (alebo len v serialy natočenom v r.1997), ale pokiaľ neodišiel, tento seriál si udržuje vysokú úroveň zábavnosti. Potom to trochu išlo dolu. Skvelé dialógy a nápadité príbehy. ray "myslíš že tie tri hodiny pozorovania budú stačiť? "... frasier "raz som pozoroval prázdnu chatu 12 dní".... ray " prečo si ju pozoroval keď bola prázdna" ........ frasier "prvých 10 dní som nevedel že je prázdna".... ray "prečo si ju pozoroval zvyšné dva dni? Vieš čo radšej to nechcem vedieť" :D(27.2.2012)

Jednotlivé díly jsou velmi nevyrovnané, některé jsou za pět až šest hvězdiček, jiné se blíží odpadu. První série je o poznání kvalitnější než druhá. Nejvíc díly sráží zbytečné nemravné narážky a vtipy, dokud Fraserovo obdivovatelky házejí zamilované pohledy, je to vtipné, jakmile začnou tvůrcové tlačit na pilu, je to hnus: např. z Rayovy sestry vytvořili regulérní kurvu. Díly, které stojí za vidění (kromě humoru obsahují i mravní poučení): Osvoboďte Willieho, Koně se přece také jedí, Policisté a miminko, Jestřáb a ruční pila, Modrá čára. Jestřáb a ruční pila je, nejen kvůli přítomnosti katolického kněze, můj nejoblíbenější díl.(1.7.2014)

• - Diefenbaker, pes konstábla Bentona Frasera (Paul Gross), je bílý vlk arktický. (Skyfall)

• - Seriál byl vysílán ve více než 100 zemích světa. (Little bear)

• - V závere epizódy sa Lady Shoes ocitne na rímse budovy. Táto istá rímsa sa za podobných okolností objavila už v epizóde A Hawk and a Handsaw (1995). (rasistik)