Fresh Prince

• USA The Fresh Prince of Bel-Air
USA, (1990–1996), 55 h 14 min (Minutáž: 20–24 min)

Scénář:

Michael Soccio, John Ridley, Jenji Kohan, Jeff Pollack, Larry Wilmore (více)

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribeiro, Tatyana Ali, John Amos, Tyra Banks, Nia Long, Jenifer Lewis, Glenn Plummer, Will Sasso, Sarah Buxton, Daryl Mitchell (více)

Série(6) / Epizody(148)

Chudý mladík Will se nastěhuje ke svým bohatým příbuzným, kteří žijí v jedné z nejdražších čtvrtí Los Angeles. Působí jako rušivý element ve snobské rodině, kde jsou snad všichni slušní a nedělají nic zajímavého. Prostě si jdou podle svého denního programu a žijí onen "spořádaný a klidný život". A to má právě přistěhovalec Will změnit a taky se mu to daří... (Pumiiix)

longercz

Český dabing je naštěstí obecně na docela vysoké úrovni, takže se sem tam dá na něco podívat i v televizi. U Fresh Prince to však absolutně neplatí. Dabingem se ztrácí samotná podstata seriálu a pohřbívá se v něm všechna geniální sranda, která se zde nachází. Proto FP v češtině vážně nesledujte. Bojkotujte to a ti kdo neumí ať se naučí Anglicky, protože pak to teprve stojí za to. Will Smith je kupodivu geniální... ()

SimonShot

Tohle dílo bych nazval snímkem s velkým S. Vydařenost je na vysoké urovní v rámci subžanru, těším se na nové díly. Prostředí AMERICKÉHO Bel Air bylo znamenitě natočeno a vystihlo danou atmosféru této městské čtvrti. Úvodní znělka patří mezi ty nejlepší rapperské songy, které jsem kdy slyšel, a to jsem teda slyšel dost málo, Nechápu jak někdo tomuhle brilatnímu sérošu může dát jen jednu hvězdu a nééé aspoň dvě. Styď te se vy intelektuálové bez filmařského fkusu !!!! ()

ondrejmagic

Moje hodnocení se hodnocení ostatních uživatlů vymyká především z toho důvodu, že "rejpavý" humor v seriálu je přesně podle mého gusta a velice mi vyhovuje vzorec dvojice: provokující a skopičiny vyvádějící "hubeňour" a nerudný, postavou velký strýc. Takový vzorec mi připomíná dvojici Terence Hill a Bud Spencer. Pravda, takový humor je často opakující se, povrchní a nemáte chuť snímek shlédnout opakovaně, ale to je asi tak jediné, co bych já mohl vytknout. ()

Likan7

Je zajímavé, že Fresh Prince je nejlepší na svém konci. Celý seriál stojí na Smithovi, o tom žádná, jenže samotný Will byl v prvních sezónách až moc mladej. O to víc se v posledních dvou sériích utrhl z řetězu a dokázal svou genialitu pro situační humor, který má opravdu nenapodobitelný a jedinečný. S postupujícími díly se se Smithem vyřádil ale i Alfonso Ribeiro, jehož Carlton si kradl většinu scén pro sebe. Jasně, kluci pochopili, že diváci chtějí jejich absurdní situace zahrávat do ještě absurdnějších závěrů, ale o to vtipnější pak jejich talent byl. Fresh Prince nikdy nebyl geniální seriál, byl seriálem mého dospívání a teď s mým trochu objektivnějším pohledem dost často vycházel do ztracena, ale to nic nemění na tom, že čím byl Smith starší, tím byl vtipnější, hvězdnější a mě bavil... Stejně jako strýček Phil, Carlton, Ashley, ze začátku otravná, ale ke konci dokonalá Hilary, "G" a i Viv, které přeobsazení hodně ublížilo, ale nakonec i ona to zvládla se ctí. Díky rodinko Banksových! ()

Alojs

Někdy vtipné, jindy trapné a nořící se v x-krát použitém. Ve výsledku přece jen obstojné tři hvězdy. Když už nic, seriál nám dal Willa Smithe a to se cení. Eddie Murphy je mrtvej, Denzel moc vážný a Will Smith je jen jeden. ()

zipacna

Po několika letech jsem se podíval znovu na tenhle seriál, a rozesmál mě stejně jako před lety. Taneční kreace Willa Smithe zde byly ještě jiné než třeba v I'm Legend :-) ()

_aandyy_

Will Smith a jeho super pohodlný styl má uspět na Bell-Air? No proč ne, u mě uspěl. K naštvání je jenom tak potupně špatná vysílací doba!! ()

Tiiso

Sitcom podprůměrný, ve vysoké konkurenci devadesátých let nemá větší šanci se probít někam výše v žebříčku úspěšnosti. Díky herci Smithovi, který se později v zábavném průmyslu proslavil, se na tento sitcom nezapomnělo. Kdo ví jak by to dopadlo v opačném případě. ()

coco.brice

Will Smith a Alfonso Riberio se svoji tanecni kreaci na hudbu Toma Jonese,to je nesmrtelne...btw videli jste Willovu verzi I am telling you...?od Jennifer Hudson?pokud ne,tak si to najdete na youtube,bo si myslim,ze vice nez dve serie se v cr nekonaly..takze se obavam,ze vetsina z Vas to nezna a to je skoda ()

IronRocky odpad!

U tohohle seríálu se hrozně nudim a ani se u něj nezasměju. Přide mi to celý takový suchý a humor je nic moc a Will Smith je tady děsnej. ()

Radim1.

Smith od seriálu herecky obrovským způsobem vyrostl. Jinak zábavný seriál u kterého jsem se vždy báječně bavil :) ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith

20.02.2015

Mizera Smith v CIA

Mizera Smith v CIA

23.03.2006

Kdysi mu možná nikdo neřekl jinak než Fresh Prince a jeho poznávacím znamením byl mizerovský kumpán Martin Lawrence, ale dnes je Will Smith v jednom kole s třemi rozdělanými projekty v zádech. Dalším… (více)