Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

Misulka93

Dlouho jsem přemýšlela, co bych k tomuto seriálu napsala aniž bych musela prozradit obsah.. Když se řekně Black mirror, první semi vybaví S01E01. Po shlédnutí tohoto dílu jsem si myslela, že už další díly nikdy neuvidím, protože jsem byla šokovaná, znechucená, snad i trochu vyděšená. Nicméně, zvědavost zvítězila a byla jsem moc ráda. Vážně moc povedený, zajímavý a poutavý seriál o výhodách a nástrahách moderní techniky. Opravdu stojí za to shlédnout!!! ()

dawnie

Černé zrcadlo je seriál, který bychom měli vidět všichni. Něco jako povinná vizuální literatura tohohle století. Kdyby byla možnost dát víc hvězdiček než pět, udělala bych to. Něco tak depresivního ani tak geniálního jsem na poli seriálů, a dost možná i filmů, ještě neviděla. ()

fallanga

Black Mirror je, stejně jako Krajní meze, filosofické sci-fi. Krajní meze mám rád, mají zajímavou základní premisu, kterou BM přejímá, ale na rozdíl od Krajních mezí, se nezabývá klasickými klišé nápady, jako jsou mimozemšťané, kolonizace jiných planet, roboti, kteří jsou emocionálnější než ostatní lidé, atd... Místo toho je to light-scifi, zabývající se nepříliš vzdálenou budoucností nebo dokonce i současností. Na rozdíl od Krajních mezí je to děsivé, protože to může být reálné. Svět, kde sociální sítě vytvořili totalitní režim, svět, kde je kreslená postavička nejpopulárnějším politikem, společnost, kde se váš sociální statut posuzuje podle oblíbenosti na Facebooku, atd... Je to děsivé, vypadá to reálně, je to zajímavé, nutí to zamyslet se. Jsou tu slabší díly, po převzetí seriálu Netflixem to trošičku ztrácí šťávu, posouvá se to blíže, právě k těm Krajním mezím. Ale celkově to funguje skvěle, nemohu se dočkat, s čím přijdou v další sérii. ()

HarqAlAda

Pomôžem si mierne pozmeneným citátom z Pelíškov: "Neodídem kým budú nastavovať zrkadlo". Mrazivo pôsobiace sci-fi filmové poviedky. Každá so silnou výpovednou hodnotou. Každá poviedka fungu je samostatne. Obdivujem že tvorcovia zachovali chladnú hlavu a závery prenechávajú divákovi. Sledovanie pôsobí veľmi podnetne aj keď je presiaknuté nihilizmom. Najdesivejšie na tom všetkom je, že to zrkadlo veľmi dobre odráža realitu. ()

celticek

Nic lepšího jsem dlouho neviděl. Nyní mám za sebou 2 série, konečně výborné sci-fi. Věci, které se dějí v seriálu jsou lehce uvěřitelné a nutí k zamyšlení. Opravdu super, Anglie se vytáhla. ()

Don82

Hodnocení 1. až 4. série. Cyberpunkové povídky z blízké budoucnosti. Nekompromisní kritika společnosti. Zneužívání technologií a lidských emocí k dosažení zisku nebo vlastních cílů. Black Mirror má vybroušené scénáře, nemající obdobu ve své sofistikovanosti a účelnosti. Žádné chození kolem horké kaše, jde se rovnou na dřeň. Temná a skličující jízda nebere konce... ()

Farley

Ray Bradbury v roce 2012 neumřel. Charlie Brooker ho unesl a dává mu doma ve sklepě najíst za scénáře k epizodám Black Mirroru. Ne vážně ... tohhle je nejinteligentnější seriál, co jsem kdy viděl. Důvod, proč v téhle době vůbec mít doma televizi a platit Netflix. Nedělám si legraci. (Napsáno po 4. sezóně.) ()

MAAUZ

Originální série dílů, na sebe nenavazujících. Britská produkce je trochu drsnější, než jsem čekal. Potěšila mě také herecká obsazenost a její přirozený výkon. Celý seriál nabízel příběhy z alternativní současnosti/budoucnosti a ukazoval nápady (i ty moje), které by mohly existovat, fungovat.. Jenže každej systém má mouchy. ()

departed

Kvalitativně špičková produkce, která se opírá o tématiku technologií z velmi blízké budoucnosti a dokáže vyvolat nejednu otázku, ale i důvod k zamyšlení a rozjetí sáhodlouhých diskuzí na dané téma. Žádný díl není stejný, žádní herci (s drobnýma vyjímkama) nejsou stejní, každý díl odvypráví jinou tématiku, ale myšlenka je vcelku jasná. Černý zrcadlo je zrcadlem naší společnosti, která se stává více a více závislou na technologii, ale nikdo si neuvědomuje, že tyhle jedničky a nuly můžou jednou získat skutečně velkou moc nad naším volným časem, našimi životy, životy našich rodin, populace, ... Začíná to Facebookem, Instagramem, Twitterem apod., ale přitom nebude chybět moc a může to dopadnout přesně tak, jak se nám snaží seriál naznačit. Za mě nadprůměrný provedení, ať se jedná o technickou stránku, scénář, či herce. Hodnoceno: 5 sérií. ()

Ewík

Viděna pouze první série. Velmi nápadité a přivádí k zamyšlení...jen je to dost depresivní. Ale život je i o těch temnějších stránkách. Časem se možná dostanu do další série. ()

Margerie

V půlce třetího dílu vzdávám. Nudnější seriál jsem už dlouho nezažila. Rádoby šokující, ale bez sebemenší jiskry. Třetinová minutáž by to možná zachránila, ale takhle... Nechápu zdejší hodnocení. Nuda nuda šeď. ()

Cooller

tohle mi velice připomina The outer Limits, nenavazujici přiběhy berouc si na paškal problemy dnešní společnosti... "závada není na vašem přijimači" ()

fandadofilmu

Klasik by řekl: "Film nemilosrdně nastavuje zrcadlo současné (ale i té budoucí) pokrytecké konzumní společnosti." Černé zrcadlo je malý zázrak. Pět sérii, dohromady (zatím, doufám, že další budou přibývat!) 22 příběhů a ani o jednom se nedá říct, že byl nebyl pozoruhodný. ()

Jan.Cada1

Tyjo, tak tenhle seriál je naprostá pecka. Takhle propracované a originální příběhy nemají v seriálové konkurenci konkurenci :D Příběhy jsou z více či méně blízké budoucnosti a až na ojedinělé kousky (Medvídek Waldo, Železná vůle) jsou všechny naprosto geniální. Například epizoda USS Callister je fakt mistrovský nápad, stejně jako Černé muzeum. Pokud bych někomu měl doporučit právě jeden seriál, tak by to byl určitě tento. ()

elimS

𝟕𝟓% - 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐄 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Originální seriál, kde k dokonalosti chyběl krůček. Někdy nedotažené, někdy zbytečně dlouhé a někdy takové bez pointy.  Často čekáte na vyvrcholení, které nepříjde. ()

Tales

Teda tohle bylo hodně černý zrcadlo, až z toho jde mráz po zádech jak přesně to trefuje terč s nápisem společnost. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál