Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

UnderLine

Black Mirror je seriál o příbězích různých lidí co žijí v přítomnosti, či budoucnosti. Black Mirror většinou odkazuje na věci co by se mohly stát, kdyby lidstvo  udělalo velký pokrok v technologii. (White Christmas) U některých dílů se zaseknu a zapřemýšlím, co to k sakru bylo, ale jinak většina dílů je opravdu "famózní". (95%) ()

MatoPalkes

Niektoré epizódy za 6*, niektoré za menej, ale celkovo jeden z najlepších seriálových počinov aký kedy vznikol. Najobľúbenejšie epizódy White Bear, White Christmas, Nosedive a San Junipero. ()

Updated_Cake

Nevěděl jsem, jestli dát 4* nebo 5*, nakonec to ohodnotím spíše více slovy. Seriál vlastně není seriál, je to jen souhrn povídek, které jsou sakra dobře zpracované a občas až nahání husí kůži, jak se přibližují naší realitě. Povídky vlastně nikde nemají mantinely, takže si můžou dělat, co si zlíbí a je to vidět i na té kvalitě, naštěstí v pozitivním smyslu slova. Nasazují se tam špičkoví herci i téměř amatéři a skvěle to spolu funguje. Jediný problém, který s tím mám, je jiná cílová skupina pro každou povídku. A tady jsem se zadrhnul s tím, že se na asi 1/4 povídek nikdy nepodívám do konce, protože mě prostě absolutně neoslovily nebo jsou až zbytečně depresivní. Předpokládám, že se ale někomu budou líbit, takže nebudu hanit něco kvalitního. ()

Jirkacek

Seriál Černé zrcadlo z produkce Velké Británie, jehož 5 sérií bylo natočeno v letech 2011 – 2019 nás v nabídce společnosti NETFLIX zaujal natolik, že jsme u něj strávili docela dost večerů. Paradoxně jsme si nejprve pustili poslední epizody a postupně se propracovali až k nejstarším dílům, přičemž se nám zdálo, že nejlepší byly ty nejnovější. Možná ten dojem nemá nic společného kvalitou, ale když to vezmu z hlediska zábavy a poučení, tak ty nejnovější části byly fakt nejzajímavější. Každopádně bylo zajímavé sledovat, jakou tvůrci vymyslí v každém z dílů podobu budoucnosti a co v něm budou lidé využívat. No řeknu vám, zlatý pobyt v přírodě u ohně, někde v lesní chatě a se slušnými zásobami jídla. No a taky jsem rád, že jsme s manželkou prožili normální seznámení a vše, co s tím souvisí….Vzhledem k tomu, že některé díly byly fakt hodně dobré a jiné méně, odpovídá tomu i mé hodnocení. Suma sumárum, seriál Černé zrcadlo ode mne obdržel čtyři černé hvězdy ****. ()

Lantern

Obraz spoločnosti rozdelený do epizód odpovedajúcich na konkrétne spoločenské, morálne, technologické otázky a problémy súčasného rýchlo sa meniaceho sa sveta. Takmer každá epizóda nenechá diváka bez intenzívneho premýšľania o danej problematike. Niektoré momenty sú zdrvujúce a najmä finálne minúty epizód kde už je jasné že nemá zmysel klamať a nutnosť priznať nevyhnutnú pravdu. Je to častokrát aj otázka filozofie a pohľadu danej osoby na vec takže nie každý musí súhlasiť s tým čo daná epizóda evidentne a nekompromisne prezentuje. ()

Aceboris

Super, tak toto som nečakal. Netušil som o čom seriál je, ale hneď ako som zistil, že každá časť je o niečom inom , hneď ma to este viacej dostalo. Pripomenulo mi to jeden super kanadský seriál Krajné Medze. Za mňa jednoznačne odporúčam, každý príbeh je temný a vie zaujať, super 9/10 ()

Korrie

Za mě nejlepší seriál všech dob! Nic podobného a tak originálního nikdo nenatočil. V každém díle úplně jiné téma, jiní herci, pokaždé byl člověk do samého konce zvědavý, o co přesně tam vlastně jde, nebo jak to celé skončí. Perfektní!! ()

dominic_joel

…môj zápis č.26: Seriál Black Mirror, hoc má svetlejšie i slabšie chvilky, priniesol do sveta seriálov čosi nové, čo vnímam ako malý zázrak - keďže si priznajme, veľa revolučného sa toho v tomto “formáte” nestalo. Zmena spôsobov vysielania, dlhšia stopáž a menej epizód,... To je len evolúcia a marketingové prispôsobenia sa. Zopár seriálov prinieslo (alebo skôr spopularizovalo) isté fajn prvky (ako napríklad Lost “flashbacky” - zatiaľ čo “flashforwardy” sa moc neuchytili) a potom to je American Horror Story so zaujímavým spracovaním - čo séria, iný príbeh, iné postavy - avšak rovnakí herci… Koncept Love, Death & Robot, po ktorom sa už naplno opakuje a… Hoc premýšľam, tak mi nič relevantné nenapadá… Teda až na práve Black mirror. Hoc tento projekt považujem za podarený, nemám k nemu priveľké city, nakoľko neskutočne veľa ľudí z neho robí čosi viac, než čo naozaj je. Pseudointelektuáli a pseudoumelci sa v ňom rochnia ako prasce v blate a tvária sa, akú hĺbku v ňom vidia (rovnako ako v galérií na čiernom fľaku na stene vidia metaforu na politickú krízu zapríčinenú krízou, hoc ich kurátor opakovane upozornil, že to je iba špina čo po sebe nechali robotníci pri inštalácií výstavy - ale nevadí… :) Black mirror je pritom “””IBA””” vygradovaná retrospektíva na naše aktuálne dni vo (žiaľ možno ani nie až tak moc) vzdialenej budúcnosti a kritizuje nás a straší až veľmi prehnaným spôsobom, čo dnešná spoločnosť a moderné technológie s nami robia. Prosto poézia čo používa metafory. Až mi je ľúto, koľko tupcov mi tento seriál zhnusilo prakticky tým, že sa im páčil. Ako som spomínal na začiatku - seriál má lepšie aj slabšie epizódy. Stále si však myslím, že dobre zoradené aj zvolené. Prakticky žiaden námet mi nepríde ako slabý, skôr občas pokulháva réžia a aspoň pre mňa osobne zopár epizód zničilo čisto hrozné herecké obsadenie, minimálne čo sa týka hlavnej úlohy. Obsadenejšie známejších tvárí mi je veľmi sympatické. Pre mňa osobne epizóda Shut Up and Dance je úplný vrchol a takmer rovnako ma bavila Beyond the Sea, kde Aaron Paul dal na prdel prakticky všetkým hereckým kolegom z predošlých sérií. Mám však jednu otázku a to, že akým spôsobom patrí polovica epizód najčerstvejšie šiestej série do celého konceptu? Loch Henry je síce super krimy mysteriózna jednohubka, ktorá bola presne dla môjho gusta, ale… čo mala spoločné s čiernym odrazom našej spoločnosti? Rovnako ako štvrtá a piata epizóda? Tie by možno obstáli v Kabinetu kuriozit Guillerma Del Tora, ale tu ozaj nemali čo robiť a keby ostaneme po dlhšej odmlke seriálu iba pri troch epizódach, urobili by sme lepšie. Ak si teda odmyslím posledné dve epizódy šiestej série (ktoré dosierajú aj nasledovné), tak veľmi chválim jednoliatu atmosféru a vizuál (a to vrátane prvkov kamery), čo sa žiaľ niekedy nepodarí ani v seriály, ktorého epizódy na seba nadväzujú. ()

Lukango

Originální seriál, který můžete sledovat dvěmi způsoby. První způsob je ten, že sledujete příběhy lidí bez myšlenkového přesahu a kritiky. No a druhý způsob je hledat kritiku, myšlenky, které chtěli tvůrci předat - musím přiznat, že někdy jsem je nenašel. Seriál má 27 epizod (zatím) a každá z nich je výjimečná. Téměř všechny díly jsou vyprávěný s nadsázkou a nic proti tomu, divák alespoň vidí, kam to vše může spět. Problém jsem měl s 5. a 6., kde jsem cítil, že už to není to Black Mirror (byly tam však výjimky) a pouze vypráví příběhy bez kritiky či hlubší myšlenky. Jinak nejlepsi řadu považuji 3. a tu nejhorší 5. Zde jsou všechny epizody seřazené podle kvality, dle mého názoru. 1. Bílé Vánoce (S02E04) - 9/10 2. Černé Muzeum (S04E04) 8,5-9/10 3. Sklapni a tancuj (S03E03) 8,5/10 4. Nenávist národa (S03E06) 8-8,5/10 5. Zkušební verze (S03E02) 8-8,5/10 6. USS Callister (S04E01) 8-8,5/10 7. Pád Střemhlav (S03E01) 8/10 8. DJ na odstřel (S04E04) 8/10 9. San Junipero (S03E04) 8/10 10. 15. Milionů meritů (S01E02) 8/10 11. Celá tvá minulost (S01E03) 7,5-8/10 12. Arkangel (S04E02) 7,5-8/10 13. Loch Henry (S06E02) 7,5-8/10 14. Muž pod palbou (S03E05) 7,5/10 15. Beyond the sea (S06E03) 7,5/10 16. Krokodýl (S04E03) 7,5/10 17. Joan je hrozná (S06E01) 7,5/10 18. Bílí Medvěd (S02E02) 7-7,5/10 19. Smithereens (S05E02) 7-7,5/10 20. Národní Hymna (S01E01) 7/10 21. Démon 79 (S06/E05) 6,5-7/10 22. Striking Vipers (S05E01) 6,5-7/10 23. Medvídek Waldo (S02E03) 6,5-7/10 24. Přijdu hned (S02E01) 6,5/10 25. Železná vůle (S04E05) 6/10 26. Rachel, Jack a Ashley Too (S05E03) 6/10 27. Mazey Dayová (S06E04) 5,5/10 Známka: 8,5/10 ()

MrMartinTm

Black Mirror je strašně pozoruhodný seriál, který určitě stojí za vaši pozornost. Pokud jste fanoušek sci-fi, nových technologií, budoucnosti nebo třeba jenom faktu, jak moc nás můžou naše vlastní technologie v budoucnosti vyhladit, Black Mirror je pro vás. Tenhle neskutečně depresivní seriál, jenž vás s každou další epizodou akorát utvrzuje, jak moc je lidstvo prohnilý, je hrozně zajímavý počin, u něhož si myslím, že některé díly by se reálně měly pouštět ve školách. Seriál, který velice brutální, mrazivou a poměrně smutnou cestou ukazuje, kam nás můžou technologie zavést, je prostě hrozně skvělý nápad. Můj asi jediný problém je nekonzistence. Je zde tuna opravdu vynikajících dílů, bohužel jsou často prokládané ne až tak dobrými díly. Taky je super, že každý díl stojí sám za sebe, tudíž nemusíte seriál nakoukávat od začátku. A pokud seriálu nechcete dát šanci, jediný, co vám musím doporučit, tak je zapnout Netflix a když už nic jiného, tak si aspoň pustit 3. díl 3. série jménem Sklapni a tancuj. Protože to je dost pravděpodobně jeden z nejsilnějších televizních zážitků, co jsem za posledních pár let viděl. 8/10 ()

leafroller

Naprosté nadšení! Vedlejší účinky technologického pokroku si nikdo z nás neuvědomuje a zde je dostáváme ve velkých porcích. Navíc je seriál nejen pestrý, ale tvůrci si dali záležet i na detailech. Dostal jsem hafo podnětů k přemýšlení a to mám moc rád. 10% dolů za první příběh, který jsem asi nepochopil a nemá nic společné se zbytkem seriálu jak obsahově, tak zaměřením. Je to škoda. ()

Milsa

Je to zvláštny seriál. Miestami mi príde až "úchylný". To "čierne" v názve sedí doslovne. Pôvodne som očakával niečo na štýl Krajných medzí, ale Krajné medze sú v podstate dosť príbuzný seriál, hoci z iného pohľadu je to niečo absolútne odlišné. Ťažko mi je tento seriál definovať. ()

sophianne

Dlouho jsem se tomu seriálu vyhýbala, i když mi ho kdekdo doporučoval. Pak jsem zkoukla jeden z dílů, shodou okolností ze šesté řady. A byla jsem naprosto nadšená. Během několika dní jsem pak viděla všechny díly od první do šesté série a je neuvěřitelné, jak vysoký standard si u každého dílu dokázali tvůrci udržet. Ve dvou dílech se objevilo i Česko a ne úplně lichotivě, prostě potřebovali nějaké méně známé Rumunsko a tak sáhli po nás. No budiž. Ale kdo má rád originalitu a kreativitu, rád se u příběhu trochu zamyslí, tak ten se bude u seriálu Black Mirror skvěle bavit. ()

Kouda

Pro mě absolutní strop všeho, protože po většině epizod to ve vás vyvolá takové to uvědomění si toho, s čím člověk může přijít do kontaktu a co se nám může potenciálně stát. Pokud si člověk vybere dobře a pustí se do epizod, které by ho potenciálně mohli zajímat, dostane takovou ránu, že radši doufá, že se s ničím takovým raději nesetká. A to právě na tomto seriálu nejvíce oceňuji - je to totiž několik minifilmů, kde každý z nich má originální nápad a skvělé zpracování (kromě pár výjimek, které postrádají smysl a myšlenku seriálu). Jen si člověk musí dát občas odstup, protože není jednoduchý zkouknout celý seriál za krátkou dobu. Kdybych ohodnotil seriál jako celek, má to svoje pozitiva a negativa, nicméně si myslím, že je dobrý se podívat na co nejvíc epizod. Zážitek z toho je obrovitánskej, jen né někdy pozivitní - ono to taky kolikrát ani nejde, aby tyhle technologie měli pozitivní efekt na lidi. Musím vyzdvihnout hlavně epizody Black Museum, White Christmass a Nosedive. Geniální myšlenky a zpracování! Série 1 - 8/10, Série 2 - 8/10, Série 3 - 10/10, Série 4 - 9/10. Série 5 - 8/10. Série 6 - 7/10 ()

vosonspsoo

Wow. Tohle slovo není dostačující na to, abych popsala, to co ve mě tento seriál zanechal. Jeden z důvodů proč nejsem největší fanoušek seriálu je, že než se dostane k nějakému závěru nebo zápletce, většinou musíte zkouknout i nějaké ty nezáživné episody. Tenhle seriál s tímhle pěkně zatočil. Každý díl je naprosto o něčem jiném. Můžete proházet jednotlivými epizodami a vybrat si tu, která vás nadchne. Samozřejmě, že ale mají to něco málo společného. Ne vždy končí dobře taktéž poukazují velmi zajímavou, místy děsivou, formou problematiku lidské populace. Za mě můj neoblíbenější seriál co jsem kdy viděla. A pokud vás také tak nadchne, určité vás i zaujme  Love, Death & Robots (seriál) (2019) a nebo Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (seriál) (2022) ()

1308boddah

Fajnový seriál co většinou nenudí. Některé díly sice stojí za vyliž, ale zrovna, když si člověk začne říkat, že upadá kvalita, naskočí díl, který baví. Takové nahoru dolů, ale když člověk zkoukne všechny série, aniž by navazovaly díly, tak to za něco očividně stojí. Škoda, že se motivy často zbytečně opakují a některé novější díly tak trochu vykrádají ty starší. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál