Super drbna (TV seriál)

Gossip Girl

Gossip Girl

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2007 - 2012, 84 h 25 min (Minutáž: 121x39–42 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Předloha:

Cecily von Ziegesar (kniha)

Transcenders

Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Taylor Momsen, Kristen Bell (herec, vyp.), Jessica Szohr, Zuzanna Szadkowski, Connor Paolo, Aaron Tveit, Kaylee DeFer, Armie Hammer, Clémence Poésy, Michelle Trachtenberg, Nicole Fiscella, Yin Chang, Nan Zhang, Michelle Hurd, Patrick Heusinger, Mädchen Amick, John Shea, Robert John Burke, Francie Swift, Sofia Black-D'Elia, Margaret Colin, Sam Robards, Amanda Setton, Susan Misner, Dreama Walker, Caroline Lagerfelt, Catherine Haena Kim, Derek Cecil, Desmond Harrington, David Patrick Kelly, John Patrick Amedori, Willa Holland, Patricia Kalember, Cyndi Lauper, Wallace Shawn, Florencia Lozano, Kim Shaw, Hilary Duff, Tyra Banks, Brittany Snow, Gwen Stefani, Matt Barr, Ernest Dancy, Laura Harring, Sebastian Stan, Jill Flint, Laura Breckenridge, Austin Lysy, Dan Marshall, James Schram, Kevin Zegers, Cecilia Foss, Brian Distance, William Henderson White, George Aloi, James P. Anderson, Cynthia Watros, Kate French, Peter Francis James, James Naughton, Chanel Farrell, Courtney Baxter, Nicole Patrick, Taylor Gildersleeve, Natalie Gal, Daniel Stewart Sherman, Georgina Chapman, Miles Fisher, Christian Coulson, Tamara Feldman, Krysten Ritter, Peter O'Brien, Chris Riggi, Nick Santino, Ashley Hinshaw, Luke Guldan, Tyler Johnson, Dion Graham, Lucy Walters, Elizabeth Masucci, Jenny Lewis, Roxane Mesquida, Carrie MacLemore, Nicole Scherzinger, Marina Squerciati, Ella Rae Peck, Laura-Leigh, Samantha Logan, Mark Vincent, Halley Wegryn Gross, Wolé Parks, Reed Birney, Elizabeth Hurley, Barry Watson, Hugo Becker, Linda Emond, Teena Byrd, Katie Cassidy, William Baldwin, Brian J. Smith, Matt Doyle, Scott Bryce, Erin Wilhelmi, Lady Gaga, Katrina Begin, Holley Fain, David Gere, Jackie Moore, Sonequa Martin-Green, Bree Williamson, Emily Wickersham, Michael Boatman, Zoe Aggeliki, Tika Sumpter, Jessica Camacho, Jerrika Hinton, Karlie Kloss, Rachel Brosnahan, Emily Dorsch, Melissa Fumero, Jason Ralph, Jolly Abraham, Alexandra Metz, Meghann Fahy, Yetta Gottesman, Caitlin Norton, Anthony Bradford, Yassine Azzouz, Amir Arison, Kimberly Magness, Kimberly Hebert Gregory, Eric Carpenter, Carolina Santos Read, Tania Pilar, Valentina de Angelis, Rachael Hip-Flores, Amanda Warren, Erich Bergen, Kevin Stapleton, Sherri Saum, Gary Hilborn, Elena Kampouris, Antoinette Kalaj, Jonathon Grant, Matt McGorry, D'Arcy Fellona, Arno Chevrier, Ward Horton, Natalie Knepp, Gina Torres, Alessandra Ambrosio, Jennifer Restivo, Larisa Polonsky, Andrew Stewart-Jones, Joanna Garcia Swisher, Zoë Bell, Shane McRae, Samantha Hahn, Armand Schultz, Stephen Kunken, William Abadie, Jessica Jade Andres, Danicah Waldo, Roarke Walker, David A. Gregory, Paloma Guzmán, Sebastian La Cause, Tim Gunn, Matthew Risch, Richard Joseph Paul, Charlie Hewson, Sal Rinella, Jessica Rothe, Mauricio Ovalle, Anthony Del Negro, Mary O'Rourke, Michael Bloomberg, Florence Welch, Leah O'Donnell, Jenilyn Rodriguez, Cherise Boothe, Neal Bledsoe, John Dossett, Brennan Brown, Maggie Geha, Roby Schinasi, Bess Rous, Peter Maloney, Taylor Frey, Kylie Goldstein, Laurie Simmons, Mia Pinchoff, Lauren Mizenko, Will Blagrove, Erin Dilly, Lydia Hearst, Elena Goode, Peter Martins, Tony Kanal, Tom Dumont, Adrian Young, Lisa Loeb, Roger Rathburn, Dan Ziskie, Audrie Neenan, Chuck Cooper, Tess Paras, Kelly AuCoin, Jonathan Haltiwanger, Maureen Sebastian, Beth Fowler, Mike Houston, Briana Marin, Gillian Murphy, Gavin-Keith Umeh, Megan Guinan, Krysta Rodriguez, Ray Wiederhold, Chase Coleman, Lisa Masters, Royce Johnson, Jay McInerney, Andhy Méndez, Estelle Bajou, Kevin Collins, Abbi Snee, Charlotte Graham, Caprice Benedetti, Danielle Guldin, Craig Walker, Steven Hauck, Brian Kelly, Darren Pettie, Jan Maxwell, Max Jenkins, Kati Rediger, Veronica Taylor, Remy Zaken, Jessalyn Wanlim, Sean Ringgold, Mark La Mura, Nick Cornish, Robyn, Alexa Chung, Mikhael Bassilli, Lindsey Broad, Robert Stoeckle, John-Paul Lavoisier, Veronica Taylor, Gina Hernandez, Jonathan Freeman, Aaron Dean Eisenberg, Stella Maeve, Cecily von Ziegesar, Beau Gravitte, Will Rogers, Sarah Wilson, Andrew McCarthy, Shiloh Fernandez, Ryan Hansen, Jeremy Chu, Deanna Russo, Kim Gordon, Peyton List, Jimmy Fallon, Sarah Steele, Luke Kleintank, Lou Doillon, Antoine Michel, Ronald Guttman, David Call, Jayne Atkinson, Marlyne Barrett, Sam Page, Ivanka Trump, Marmee Cosico, Ryan Vigilant, Ethan Stiefel, Marsha Dietlein, Caitlin Fitzgerald, Paul Jude Letersky, Jennifer Missoni, Sheila Kelley, Patrick Connor, Joanne Whalley, Ethan Peck, David O. Russell, Michael Michele, Christine Donlon, Marc Menard, Robert LuPone, Rosemary Howard, Dick Cavett, Vincenzo Amato, Andrea Gabriel, Ludovic Coutaud, Eric West, Jasmin Abdelati, Rachel Bilson, Nicole Fiscella (a.z.), Amanda Setton (a.z.), Dreama Walker (a.z.), Nan Zhang (a.z.), Jesse Swenson, Eva Kaminsky, Molly Camp, Catherine Corcoran, Isaac Mizrahi, Jenna Stern, Bhavesh Patel, Stanley Mathis, Ivan Hernandez, Byron Jennings, Marc Kudisch, Will Rogers, Mike McGuirk

Nečekala jsem, že by mě něco takového vůbec mohlo bavit...stáhla jsem si to jen kvůli hodnocení ostatních na zahnání nudy...a hle, baví mě to. Začátky sice byly trochu rozpačité, ale čim dál pokračuju, tím více se bavím, baví mě koukat na ty intriky, zvraty, na ten zdánlivě jednoduchý život zbohatlíků...má to prostě správné tempo, humor, nadsázky a absurdity, které vás dobře zabaví, teď je to něco jako moje droga :oD(27.5.2009)

• Malarkey

Drb = myšlenka, určitý názor, který někdo, a ani ne zase tak dlouho, předtím, než se skutečně stal drbem, řekl do světa jakémusi přenašeči. Ten zprávu pro něj určenou přelouskal a ihned za rohem řekl někomu jinému, kde omylem (a někdy i schválně) zaměnil jedno písmeno. Někdy stačí skutečně jenom a nebo i. Takhle ten člověk, co původní myšlenku, nebo názor řekl, se do hodiny dozvídá naprosto žhavou zprávu, která slovně souhlasí maximálně s písmeny a nebo i. No a o tom je svět drbů, kterých je tento seriál obklopen a nedokážu pochopit, že se na něj dokáže kdejakej chlap dívat. Proto to tady balim, otevírám lahváč a jdu dokoukat Bayern s Manchesterem. (3/10)(20.9.2009)

Přiznám se, že přestože mě prvních pár dílů Gossip Girl téměř vůbec nebavilo, pokračoval jsem dál možná z jakési povinnosti nedostatku seriálů tohoto žánru nebo nějakého jiného mě neznámého důvodu, a vyplatilo se to! Zpočátku jsem byl uveden v chaos zkratek jmen několika celkem nezajimavých postav, které se navíc pohybovali oproti podobným seriálům v nezvyklém prostředí (dveře od garaže uprostřed místnosti, hotely, soukromá škola v centru NY atd.), jejichž příběhy do sebe zapadaly až příliš nuceně a zkratkovitě. Proto jsem byl také velmi překvapen, že se po několika epizodách všechno obrátilo o 180 stupňů (samozřejmě až na to prostředí, ale zvykl jsem si :), jakoby prvních pár dílu prostě napsali uplně jiní scénáristé se zcela nejasným cílem a vše začlo být opravdu chuťově a zápletkově velmi zajimavé až po pěti epizodách, jak od romantických částí, tak po dramatičnost příchodu nových postav a několika "skandálních" odhalení. Až na ten začátek je první řada perfektní. XOXO // 1. řada: 90%(23.9.2008)

Tenhle seriál mě nutí napsat komentář o tom, jak mi připadá supr. Nejdřív sem si myslela, že to bude jen další průměrná Beverly Hills. Ale tenhle seriál se povrchně jen jeví, ale řeší se tu normální problémy a od prvního dílu si prostě hlavní hrdiny zamilujete. Krásná a přirozená Serena, je přece naprosto okouzlující, Dan vtipný, Blair je opravdu mrcha, ale musim říct,že její plány jsou bezchybné, do Nata tak nějak nevidim, ale nevadí mi tam... a Jenny nebo Chuck jen doplňují příběh, který je propleten do různých rodin a přátelství, nebo vztahů. Některé momenty jsou očekávatelné, ale zase se díl po dílu dovídáme určitá tajemství a to mě baví sledovat... Pro mě je to teď něco jako droga... skvělý seriál, který mi tak nějak dodává dojetí, pobavení a zaujetí do jejich životů. Ač jsou to životy v bohatých rodinách, tak všichni herci to hrají tak přirozeně a přesvědčivě, že nemůžu jinak, než je prostě zbožňovat :) Mimochodem Blake Lively a Leighton Meester jsou neskutečně krásné :)(16.1.2010)

Anděl s duší rebela, ďábel s dobrým srdcem, ambice a ctižádost pod maskou nesmělosti, hédonistický casanova s osobitým životním stylem a morální kompas schopný obětovat se pro své přátele. Pět životních příběhů prolínajících se na bojišti nemilosrdného světa plného intrik mocných a ctižádostivých. A jeden z nich je slavná Gossip Girl. Guess who ? 1. Série: 90%, 2. Série: 90%, 3. Série: 85%, 4. Série: 85%, 5. Série: 75%, 6. Série: 85%. Oblíbené postavy: Blair Waldorf, Chuck Bass.(6.4.2014)

• - Blair Waldorf (Leighton Meester), Serena Van der Woodsen (Blake Lively) a Dan Humphrey (Penn Badgley) jsou jediné tři postavy, které se objevily ve všech epizodách. (Rosaviva)

• - V posledním díle si Blair (Leighton Meester) půjčí Chuckův (Ed Westwick) telefon a volá Georgině (Michelle Trachtenberg). Té se však na displeji telefonu objeví Blaiřino jméno. (Romula88)

• - Ve scéně, kdy byl Chuck (Ed Westwick) s Natem (Chace Crawford) v Central Parku a kouřili, říkal Chuck Natovi, že měl ukrást svému otci viagru nebo paxil své matce. To však neodpovídá tvrzení z jiných dílů, kde je uvedeno, že jeho matka zemřela při porodu. (Elena.G.S.)