Super drbna (TV seriál)

Gossip Girl

Gossip Girl

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2007–2012, 84 h 25 min (Minutáž: 39–42 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Předloha:

Cecily von Ziegesar (kniha)

Transcenders

Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Taylor Momsen, Kristen Bell (herec, vyp.), Jessica Szohr, Zuzanna Szadkowski, Connor Paolo, Aaron Tveit, Kaylee DeFer, Armie Hammer, Clémence Poésy, Michelle Trachtenberg, Nicole Fiscella, Yin Chang, Nan Zhang, Michelle Hurd, Patrick Heusinger, Mädchen Amick, John Shea, Robert John Burke, Francie Swift, Sofia Black-D'Elia, Margaret Colin, Sam Robards, Amanda Setton, Susan Misner, Dreama Walker, Caroline Lagerfelt, Catherine Haena Kim, Derek Cecil, Desmond Harrington, David Patrick Kelly, John Patrick Amedori, Willa Holland, Patricia Kalember, Cyndi Lauper, Wallace Shawn, Florencia Lozano, Kim Shaw, Hilary Duff, Tyra Banks, Brittany Snow, Gwen Stefani, Matt Barr, Ernest Dancy, Laura Harring, Sebastian Stan, Jill Flint, Laura Breckenridge, Austin Lysy, Dan Marshall, James Schram, Kevin Zegers, Cecilia Foss, Brian Distance, William Henderson White, George Aloi, James P. Anderson, Cynthia Watros, Kate French, Peter Francis James, James Naughton, Chanel Farrell, Courtney Baxter, Nicole Patrick, Taylor Black, Natalie Gal, Daniel Stewart Sherman, Georgina Chapman, Miles Fisher, Christian Coulson, Amara Zaragoza, Krysten Ritter, Peter O'Brien, Chris Riggi, Nick Santino, Ashley Hinshaw, Luke Guldan, Tyler Johnson, Dion Graham, Lucy Walters, Elizabeth Masucci, Jenny Lewis, Roxane Mesquida, Carrie MacLemore, Nicole Scherzinger, Marina Squerciati, Ella Rae Peck, Laura-Leigh, Samantha Logan, Mark Vincent, Halley Wegryn Gross, Wolé Parks, Reed Birney, Elizabeth Hurley, Barry Watson, Hugo Becker, Linda Emond, Teena Byrd, Katie Cassidy, William Baldwin, Brian J. Smith, Matt Doyle, Scott Bryce, Erin Wilhelmi, Lady Gaga, Katrina Begin, Holley Fain, David Gere, Jackie Moore, Sonequa Martin-Green, Bree Williamson, Emily Wickersham, Michael Boatman, Zoe Aggeliki, Tika Sumpter, Jessica Camacho, Jerrika Hinton, Karlie Kloss, Rachel Brosnahan, Emily Dorsch, Melissa Fumero, Jason Ralph, Jolly Abraham, Alexandra Metz, Meghann Fahy, Yetta Gottesman, Caitlin Norton, Anthony Bradford, Yassine Azzouz, Amir Arison, Kimberly Magness, Kimberly Hebert Gregory, Eric Carpenter, Carolina Santos Read, Tania Pilar, Valentina de Angelis, Rachael Hip-Flores, Amanda Warren, Erich Bergen, Kevin Stapleton, Sherri Saum, Gary Hilborn, Elena Kampouris, Antoinette Kalaj, Jonathon Grant, Matt McGorry, D'Arcy Fellona, Arno Chevrier, Ward Horton, Natalie Knepp, Gina Torres, Alessandra Ambrosio, Jennifer Restivo, Larisa Polonsky, Andrew Stewart-Jones, Joanna Garcia Swisher, Zoë Bell, Shane McRae, Samantha Hahn, Armand Schultz, Stephen Kunken, William Abadie, Jessica Jade Andres, Danicah Waldo, Roarke Walker, David A. Gregory, Paloma Guzmán, Sebastian La Cause, Tim Gunn, Matthew Risch, Richard Joseph Paul, Charlie Hewson, Sal Rinella, Jessica Rothe, Mauricio Ovalle, Anthony Del Negro, Mary O'Rourke, Michael Bloomberg, Florence Welch, Leah O'Donnell, Jenilyn Rodriguez, Cherise Boothe, Neal Bledsoe, John Dossett, Brennan Brown, Maggie Geha, Roby Schinasi, Bess Rous, Peter Maloney, Taylor Frey, Kylie Goldstein, Laurie Simmons, Mia Pinchoff, Lauren Mizenko, Will Blagrove, Erin Dilly, Lydia Hearst, Elena Goode, Peter Martins, Tony Kanal, Tom Dumont, Adrian Young, Lisa Loeb, Roger Rathburn, Dan Ziskie, Audrie Neenan, Chuck Cooper, Tess Paras, Kelly AuCoin, Jonathan Haltiwanger, Maureen Sebastian, Beth Fowler, Mike Houston, Briana Marin, Gillian Murphy, Gavin-Keith Umeh, Megan Guinan, Krysta Rodriguez, Ray Wiederhold, Chase Coleman, Lisa Masters, Royce Johnson, Jay McInerney, Andhy Méndez, Estelle Bajou, Kevin Collins, Abbi Snee, Charlotte Graham, Caprice Benedetti, Danielle Guldin, Craig Walker, Steven Hauck, Brian Kelly, Darren Pettie, Jan Maxwell, Max Jenkins, Kati Rediger, Veronica Taylor, Remy Zaken, Jessalyn Wanlim, Sean Ringgold, Mark La Mura, Nick Cornish, Robyn, Alexa Chung, Mikhael Bassilli, Lindsey Broad, Robert Stoeckle, John-Paul Lavoisier, Veronica Taylor, Gina Hernandez, Aaron Dean Eisenberg, Stella Maeve, Cecily von Ziegesar, Beau Gravitte, Will Rogers, Sarah Wilson, Andrew McCarthy, Shiloh Fernandez, Ryan Hansen, Jeremy Chu, Deanna Russo, Kim Gordon, Peyton List, Jimmy Fallon, Sarah Steele, Luke Kleintank, Lou Doillon, Antoine Michel, Ronald Guttman, David Call, Jayne Atkinson, Marlyne Barrett, Sam Page, Ivanka Trump, Marmee Cosico, Ryan Vigilant, Ethan Stiefel, Marsha Dietlein, Caitlin Fitzgerald, Paul Jude Letersky, Jennifer Missoni, Sheila Kelley, Patrick Connor, Joanne Whalley, Ethan Peck, David O. Russell, Michael Michele, Christine Donlon, Marc Menard, Robert LuPone, Rosemary Howard, Dick Cavett, Vincenzo Amato, Andrea Gabriel, Ludovic Coutaud, Eric West, Jasmin Abdelati, Rachel Bilson, Nicole Fiscella (a.z.), Amanda Setton (a.z.), Dreama Walker (a.z.), Nan Zhang (a.z.), Jesse Swenson, Eva Kaminsky, Molly Camp, Catherine Corcoran, Isaac Mizrahi, Jenna Stern, Bhavesh Patel, Stanley Mathis, Ivan Hernandez, Byron Jennings, Marc Kudisch, Will Rogers, Mike McGuirk, Henny Russell, Karla Mosley, Savannah Wise, Kristin Villanueva, Dorit Oitzinger, Emily Kincaid, Andre B. Blake, Jake Silbermann, Kathy Searle, Frank De Julio, Berto Colon, Ashley Bryant, Scott Friend, Jennifer Kathreen Larson, Edward James Hyland, Purva Bedi, Maria Shamkalian, Tijuana Ricks, Clifton Samuels, Meghan Roberts, Hamish Bowles, Aaron Schwartz, Isabelle Chester, Erin C. Buckley, Lydia Jordan, Alice Callahan, Abby Walker, Jessica Pressler, Stella Velon, Emily Eckes
  • Jara.Cimrman.jr

"Ať jsi nám přišel říct cokoli perverzního, tak to prostě řekni a vypadni." Drby a pomluvy mám hrozně rád, protože mě neskutečně baví na ně nereagovat a prudit tím jejich tvůrce. Nicméně tady musí mládež řešit úplně všechny pseudoproblémy světa, což mě nebaví, ale ty holky mají tak solidní design, že jsem se to pár dílů pokoušel sledovat. Jasně, že jsem přitom spiklenecky pomrkával na Serenu, Blair a Vanessu, ale když žádná z nich neprojevila zájem o výměnu tělesných tekutin, tak jsem se přestal s drbáním trápit.(10.8.2016)

Raději prožít další desetiletí s 90210, než s tímto klonem O.C. Ačkoli? Partička mladých (začínáme v polovině střední a zvesela pokračujeme už třetí rok na výšce) a jejich věčné zápletky každý s každým jsou zřejmě nutným zbožím. A proto taková show funguje jako fantastická výkladní skříň aktuálních módních trendů a pak už je vlastně úplně jedno, jestli si otevřete katalog nebo zapnete televizi. A také proto se tady tak báječně vyjímají No Doubt. Herecky tu nijakou omladinu naštěstí dotahuje Kelly Rutherford, stará známá veteránka z Melrose Place, blahé paměti, a také Mädchen Amick, královna Městečka Twin Peaks. Vše se točí kolem modelkoidní Sereny a párem show jsou Chuck a Blair. Takže nakonec i nechtěné guiltko. 6. série ve zkrácené verzi aktuálně spěchá do finále. Kdo si vezme koho? O to tu nikdy nešlo. Podstatné je, co bude mít kdo na sobě. A v tomto Serena opět nezklamala.(26.11.2011)

Sice mám teenage seriály o zbohatlých adolescentech a jejich útrapách v oblibě (O.C.), Gossip Girl pro mne bylo zklamáním. Po velmi slibném a zdařilém rozjezdu začal seriál neskutečně nudit a v mezích průměru jej drželo jen pár postav (Rufus, Dean, Georgina) či zápletek (příjezd tajemného přítele z minulosti; "souboj" Jenny a Blair). Postupem času se začíná děj opakovat a na obrazovce se střidají ty samé situace, jen s jinými účastníky. Že by tu někdo herecky zazářil se taky říci nedá. S nadhledem se ke svým postavám postavili Matthew Settle (nejlepší postava celého seriálu) a Kelly Rutherford, příjemným překvapením byli i Penn Badgley a Taylor Momsen, na druhou stranu zklamala Blake Lively (ale v její herecké schopnosti jsem stejně nevěřil). Na samotném konci se pak krčí herecký projev Ed Westwicka (Chuck), který přehrává už jen pohledem. Potenciál by tu byl, ale je zabit několika nedotaženostmi. Takhle pro Gossip Girl zbylo jen průměrné hodnocení.(24.5.2008)

Nečekal bych, že si tento typ seriálu oblíbím, ale zdalo se. Gossip Girl je naprosto nezávazná odreágovačka, u které může člověk naprosto vypnout a bavit se. Nehledejte v tom nic jiného - nic jiného tam totiž není. Dívejte se na to uvolnění a garance zábavy je zaručena. Po třech sériích musím o hvězdičku ubrat. Je totiž jedno velké klišé dookola, dost hlavních aktérů (zejména Blake Lively) mě začínají neskutečně štvát, a zjišťuju, že to stále ještě sleduji díky skvělé postavě Chucka Basse, nic jiného tam totiž za zmínku asi vážně není.(15.8.2012)

• K.B.L.

Co to sakra je? Samý fňukání, závist, naschvály, žádnej vtip, napětí, směr, pointa. Jedinou pointu, co vidim, je ukázat vypatlanejm americkejm puberťákům, že pokud nemáš bohatý rodiče, který ti poříděj minimálně vlastní limuzínu s řidičem, tak jsi totálně out a nikdo se s tebou nebaví. Takže jedinej možnej styl přežití na střední je bejt pracháč, nosit luxusní hadry, chlastat a brát drogy, spát s každym a pak děsně fňukat, jak je ten život strááááááááášně těžkej, když je člověk táááááááák bohatej. Chce se mi dát odpad, ale musim uznat, že natočený je to líbivě - tim myslim, že se hezky kouká na obraz, páč pohled na ufňukanou Serenu, mě dovádí k šílenství!!!!!(17.12.2012)

• - Georgina Sparks (Michelle Trachtenberg) a Jack Bass (Desmond Harrington) jsou jediné dvě vedlejší postavy, které se po své první akvizici v seriálu pravidelně vraceli v každé sérii. (Rosaviva)

• - 22. díl 3. série, kdy byl postřelen Chuck Bass (Ed Westwick), se odehrával v Praze v ulici Perlová, neslavně známé díky prostitutkám. (Reesam)

• - Ve třetí sérii zaznělo v pár dílech několik písní herečky/zpěvačky Leighton Meester, která hraje postavu Blair. Šlo o písně „Good Girls Gone Bad“ a píseň „Somebody To Love“, kterou nazpívala původně na soundtrack filmu Valentine's Day. (Patw)