Super drbna (TV seriál)

Gossip Girl

Gossip Girl

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2007–2012, 84 h 25 min (Minutáž: 39–42 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Předloha:

Cecily von Ziegesar (kniha)

Transcenders

Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Taylor Momsen, Kristen Bell (herec, vyp.), Jessica Szohr, Zuzanna Szadkowski, Connor Paolo, Aaron Tveit, Kaylee DeFer, Armie Hammer, Clémence Poésy, Michelle Trachtenberg, Nicole Fiscella, Yin Chang, Nan Zhang, Michelle Hurd, Patrick Heusinger, Mädchen Amick, John Shea, Robert John Burke, Francie Swift, Sofia Black-D'Elia, Margaret Colin, Sam Robards, Amanda Setton, Susan Misner, Dreama Walker, Caroline Lagerfelt, Catherine Haena Kim, Derek Cecil, Desmond Harrington, David Patrick Kelly, John Patrick Amedori, Willa Holland, Patricia Kalember, Cyndi Lauper, Wallace Shawn, Florencia Lozano, Kim Shaw, Hilary Duff, Tyra Banks, Brittany Snow, Gwen Stefani, Matt Barr, Ernest Dancy, Laura Harring, Sebastian Stan, Jill Flint, Laura Breckenridge, Austin Lysy, Dan Marshall, James Schram, Kevin Zegers, Cecilia Foss, Brian Distance, William Henderson White, George Aloi, James P. Anderson, Cynthia Watros, Kate French, Peter Francis James, James Naughton, Chanel Farrell, Courtney Baxter, Nicole Patrick, Taylor Gildersleeve, Natalie Gal, Daniel Stewart Sherman, Georgina Chapman, Miles Fisher, Christian Coulson, Tamara Feldman, Krysten Ritter, Peter O'Brien, Chris Riggi, Nick Santino, Ashley Hinshaw, Luke Guldan, Tyler Johnson, Dion Graham, Lucy Walters, Elizabeth Masucci, Jenny Lewis, Roxane Mesquida, Carrie MacLemore, Nicole Scherzinger, Marina Squerciati, Ella Rae Peck, Laura-Leigh, Samantha Logan, Mark Vincent, Halley Wegryn Gross, Wolé Parks, Reed Birney, Elizabeth Hurley, Barry Watson, Hugo Becker, Linda Emond, Teena Byrd, Katie Cassidy, William Baldwin, Brian J. Smith, Matt Doyle, Scott Bryce, Erin Wilhelmi, Lady Gaga, Katrina Begin, Holley Fain, David Gere, Jackie Moore, Sonequa Martin-Green, Bree Williamson, Emily Wickersham, Michael Boatman, Zoe Aggeliki, Tika Sumpter, Jessica Camacho, Jerrika Hinton, Karlie Kloss, Rachel Brosnahan, Emily Dorsch, Melissa Fumero, Jason Ralph, Jolly Abraham, Alexandra Metz, Meghann Fahy, Yetta Gottesman, Caitlin Norton, Anthony Bradford, Yassine Azzouz, Amir Arison, Kimberly Magness, Kimberly Hebert Gregory, Eric Carpenter, Carolina Santos Read, Tania Pilar, Valentina de Angelis, Rachael Hip-Flores, Amanda Warren, Erich Bergen, Kevin Stapleton, Sherri Saum, Gary Hilborn, Elena Kampouris, Antoinette Kalaj, Jonathon Grant, Matt McGorry, D'Arcy Fellona, Arno Chevrier, Ward Horton, Natalie Knepp, Gina Torres, Alessandra Ambrosio, Jennifer Restivo, Larisa Polonsky, Andrew Stewart-Jones, Joanna Garcia Swisher, Zoë Bell, Shane McRae, Samantha Hahn, Armand Schultz, Stephen Kunken, William Abadie, Jessica Jade Andres, Danicah Waldo, Roarke Walker, David A. Gregory, Paloma Guzmán, Sebastian La Cause, Tim Gunn, Matthew Risch, Richard Joseph Paul, Charlie Hewson, Sal Rinella, Jessica Rothe, Mauricio Ovalle, Anthony Del Negro, Mary O'Rourke, Michael Bloomberg, Florence Welch, Leah O'Donnell, Jenilyn Rodriguez, Cherise Boothe, Neal Bledsoe, John Dossett, Brennan Brown, Maggie Geha, Roby Schinasi, Bess Rous, Peter Maloney, Taylor Frey, Kylie Goldstein, Laurie Simmons, Mia Pinchoff, Lauren Mizenko, Will Blagrove, Erin Dilly, Lydia Hearst, Elena Goode, Peter Martins, Tony Kanal, Tom Dumont, Adrian Young, Lisa Loeb, Roger Rathburn, Dan Ziskie, Audrie Neenan, Chuck Cooper, Tess Paras, Kelly AuCoin, Jonathan Haltiwanger, Maureen Sebastian, Beth Fowler, Mike Houston, Briana Marin, Gillian Murphy, Gavin-Keith Umeh, Megan Guinan, Krysta Rodriguez, Ray Wiederhold, Chase Coleman, Lisa Masters, Royce Johnson, Jay McInerney, Andhy Méndez, Estelle Bajou, Kevin Collins, Abbi Snee, Charlotte Graham, Caprice Benedetti, Danielle Guldin, Craig Walker, Steven Hauck, Brian Kelly, Darren Pettie, Jan Maxwell, Max Jenkins, Kati Rediger, Veronica Taylor, Remy Zaken, Jessalyn Wanlim, Sean Ringgold, Mark La Mura, Nick Cornish, Robyn, Alexa Chung, Mikhael Bassilli, Lindsey Broad, Robert Stoeckle, John-Paul Lavoisier, Veronica Taylor, Gina Hernandez, Jonathan Freeman, Aaron Dean Eisenberg, Stella Maeve, Cecily von Ziegesar, Beau Gravitte, Will Rogers, Sarah Wilson, Andrew McCarthy, Shiloh Fernandez, Ryan Hansen, Jeremy Chu, Deanna Russo, Kim Gordon, Peyton List, Jimmy Fallon, Sarah Steele, Luke Kleintank, Lou Doillon, Antoine Michel, Ronald Guttman, David Call, Jayne Atkinson, Marlyne Barrett, Sam Page, Ivanka Trump, Marmee Cosico, Ryan Vigilant, Ethan Stiefel, Marsha Dietlein, Caitlin Fitzgerald, Paul Jude Letersky, Jennifer Missoni, Sheila Kelley, Patrick Connor, Joanne Whalley, Ethan Peck, David O. Russell, Michael Michele, Christine Donlon, Marc Menard, Robert LuPone, Rosemary Howard, Dick Cavett, Vincenzo Amato, Andrea Gabriel, Ludovic Coutaud, Eric West, Jasmin Abdelati, Rachel Bilson, Nicole Fiscella (a.z.), Amanda Setton (a.z.), Dreama Walker (a.z.), Nan Zhang (a.z.), Jesse Swenson, Eva Kaminsky, Molly Camp, Catherine Corcoran, Isaac Mizrahi, Jenna Stern, Bhavesh Patel, Stanley Mathis, Ivan Hernandez, Byron Jennings, Marc Kudisch, Will Rogers, Mike McGuirk, Henny Russell, Karla Mosley, Savannah Wise, Kristin Villanueva, Dorit Oitzinger, Emily Kincaid, Andre B. Blake, Jake Silbermann, Kathy Searle, Frank De Julio, Berto Colon, Ashley Bryant, Scott Friend

Ten seriál je moje krev, droga a všechno! Miluji intriky, zhýralost a vypočítavost tak jak ji podává GG:-) Nic mě nedostane tak, jako když proti sobě stojí Blair a Chuck a hrají ty svoje hry. Každým dílem lepší a lepší. Tenhle seriál prohloubil moji lásku k pohyblivým obrázkům ještě víc. Oblíbené postavy: Chuck a Blair.(24.4.2011)

Někdo tohle může brát jako pouze holčičí seriál o ničem, ale pro mě to byla závislost. Každý díl byl něčím, co vzbuzovalo mou zvědavost. Jednotlivé scény na sebe navazovaly a do každodenních strastí se dostávaly i jiné problémy, které se táhly celou sérii. A to je podle mě důležité, napínat diváka. Po celou dobu nás taky samozřejmě zajímalo, kdo že Gossip girl je. Závěr, tedy odhalení, bylo podle mě nedomyšlené, protože to vůbec nesedělo, ale co se dá dělat. A samozřejmě každý seriál jednou skončí. Ale možná to u GG bylo dobře, protože přece jen nekonečný seriál jako je Ulice je už moc. A navíc své postavy ztrácely půvab, evidentně se z nich vycucalo co nejvíc. Co si scénáristé mohli odpustit, bylo o 5 let později..(26.5.2013)

Kultovní seriál se spoustou nečekaných zvratů a milostných afér, zapomenutých lásek, špatných zkušeností, podvrhů a všeho co my ženy(převážně) milujeme. Zajímavý nápad jak udělat perfektní propletení dějových linií plných těchto situací aniž by diváka nudily ale je tu jedno VELKÉ ALE-pokud se začnete dívat na seriál třeba od prostředka tak nepochopíte absolutně nic takže je nejlepší začít od uplného začátku a vychutnávat si díl po dílu jak to má být. Postavy, které mě velice zaujaly a tak nějak se s nimi ztotožňuji je Serena(až na tu náádhernou herečku :-D, protože té se neblížím ani..ničím),Blair(intrikářka každým coulem, dokáže být perfektní mrcha ale když uvěří tak miluje a je přítelkyní celým svým srdcem tak jako já),Chuck(mrcha, která se tváří jako veliká mrcha ale ve skutečnosti je Chuck srdcař).(7.4.2012)

GG, je cosi magického na těch iniciálech. Ano Lorelai, k tobě mluvím. Nicméně GG Volume No. 2 je hlavně ultimativní GP, aneb Guilty Pleasure. Queen B, The IT Girl, Lonely Boy, Mother Chucker, Little J, Filmmaker V a Common Whore N, aneb Beverly Hills 902 10 pro nové desetiletí. Nebo století? Gossip Girl nabízí šmírácký pohled do života zbohatlíků a všeljakých podobně nezasloužených prominentů typu Paris Hilton, a očividně si bere za úkol ukázat, že to není žádná prča, že udržet si moc dělá hlavu nejen velkým businessmanům, ale i jejich rozmazleným teenagerským dcerkám, a že žít v téhle vrstvě znamená být neustále vystavován riziku toho, že s vámi někdo bude jednat s nekalými úmysly. To se nepochybně stane, pokud zkřížíte cestu Blair Waldorf. Gossip Girl je víceméně klasický teenagerský seriál. Rozervaná a slepovaná přátelství, zlomená a slepovaná srdce, nože v zádech, většinou obrazné, sem tam i skutečné... Nicméně každý seriál má jednu postavu, která si pro sebe krade většinu scény. HIMYM má Barneyho, Gilmorky Lorelai, Gossip Girl má Blair. Navzdory tomu, že The IT Girl seriálu Blake Lively (Serena) je skutečně krásná, Leighton Meester (Blair, samozřejmě) ji převyšuje nejen vzhledem, ale i herecky a co do zajímavosti (což nejdřív bylo jen o fous, ale ze Sereny se od třetí řady dále stane postava takřka nesnesitelná) a svou roli už prakticky kultovní seriálové mrchy si vychutnává s velkou grácií, je to radost pohledět. Nehledě na konstantní bonmoty pronášené sametovým hlasem Veronicy Mars. 1. a 4. série čtyři a půl hvězdy, 2. a 3. tři hvězdy, 5. série sotva dvě.(23.8.2010)

• Psema

Zpočátku teenage výplach, kterému není rovno, postupem času drama jako blázen. Gossip Girl nezastírá, že je povrchním náhledem do života mladých a zazobaných puberťáků, naopak se v tom náramně vyžívá a každý díl pomalu ale jistě odkrývá, že se za prvoplánovým pozlákem skrývá víc, než se na první pohled zdá. Pro ty, co měli rádi Beverly Hills a hledají alternativu, v níž si každý musí projít vztahovým peklem, naprosto ideální.(9.7.2008)

• - V 6. epizodě 1. série nazvané "Služčin příběh" se objevila CariDee English, vítězka 7. série soutěže Amerika hledá topmodelku (od r. 2003), a to konkrétně po boku Bartholomea Basse (Robert John Burke) na večírku pořádaném Eleanor Waldorfovou (Margaret Colin). (Ozo)

• - Hlasem vypravěčky Gossip Girl je hlas herečky Kristen Bell. (Anetka888)

• - Blake Lively (Serena), Taylor Momsen (Jenny) a Connor Paolo (Eric) byli navzdory skutečnosti, že se jedná o seriál z prostřední střední školy, na začátku natáčení jedinými náctiletými. (SuperDbna)