Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

jakeer

Môj názor na tento seriál sa mení každou jednou epizódou. Akurát som načal 2. sériu, po jej dopozeraní pridám komentár. ()

HonzysKISS

Ač jsem se strašně bál délky a počet kapitol, musel jsem se už taky na tento skvost podívat. Musí být velice těžké natočit politický seriál, aby zabavil i normální diváky, kteří (jako já) politiku tolik nesledují. Ovšem je tady toho mnohem víc. Máme tu opilce, děvky, drogy, nelegální činnosti, spoustu osobních problémů, korupce a dokonce i mrtvoly. Ta politika je tady samozřejmě nejrozsáhlejší, ale ne až tak tolik jak jsem očekával. V prvních sérií se nejvíc řeší nové zákony, reformy a školství. Jinak je tu spoustu jiných věcí. Největší zásluhu na pozornosti seriálu má bezesporu Kevin Spacey. Je to záporák, což je absolutně super. Kdybych to věděl dřív, podíval jsem se už dávno. Často se děje to, že k vám přímo samotný herec promlouvá do kamery. Nejdřív jsem si říkal, jak je to trapné a otravné, ale potom jsem se začínal těšit, jakou zmrdovinu nám chce zase povědět. Je to vážně borec. Některé jeho scény jsou až neuvěřitelně mrazivé. Jde z něj respekt jak svině. Buď mu budete fandit nebo naopak nenávidět. Jediné, co mi na něm vadí jsou jeho nechutné úchylky. Naštěstí miluje aspoň žebírka. Potom tu máme jeho manželu Claire. Ta je hodně v pohodě. Málokdy mi takhle seriálová manželka hlavního hrdiny nevadí. Tvoří spolu opravdu dokonale nebezpečný tým. Hlavně jejich společné večerní okamžiky při zapálené cigaretě, to jim fakt žeru po každé. Jinak i ostatní postavy jsou výborně napsané a zahrané. Krásně si jde všimnout, že se politici (spíš herci) chovají jinak před médii, mocnějšími lidmi, nebo přímo v Bílém domě a různě jinde. Taky se rozhodně připravte na spoustu politického slovíčkaření. Za zmínku stojí i hudba. Kdykoliv budu mít chuť na politickou atmosféru, vzpomenu si na pěkné skladby pana Jeffa Beala. Seriál má i hodně větších mínusů, ale už se mi je nechce psát (byly by to spoilery), když tak jsem je napsal do komentářů u sérií zvlášť. I když to nikdo nečte :D Ale jedna z větších věcí mě přece jenom štve, že mi to často přijde přehnané, co šíleného se tam v pohodě děje. Nebo jsou nějaké pozdější série už moc natahované, že se tam řeší celou dobu to samé. Každopádně bude to znít asi blbě, ale kdybych byl Američan, bavilo by mě to určitě stokrát více. 91/100 ()

Dzonysek

Když se dá dohromady dvojice Fincher + Spacey, skvělý výsledek je zaručen. Spacey si roli vyloženě užívá (ostatně jako téměř všechny role), a je to hodně znát na jeho geniálním hereckým výkonu. Občas Spaceyho postava vystoupí z děje a předhodí divákovi pár zákulisních pikantností, aby byl v obraze. Občas jenom tak krátce mrkne do kamery a potutelně se usměje, ale i to stačí, aby bylo vyjádřeno vše podstatné. Rozhodně není na místě Franka Underwooda podrazit, protože pak umí bejt opravdu zlej. Ale i přesto mu pořád musíte fandit. ()

Itar

Vymazlená věc, přesně tak, jak bych to od Finchera čekal (loni se nám trošku utnul, tímhle si zase spravil reputaci). Scenáristicky výborně gradované, s rozumným poměrem příběh/postavy, herecky potom precizně odvedená práce (Spacey/Wright/Mara/Kelly především), u které nemá cenu zacházet do detailů. Prostě a jednoduše, jedna z nejlepších věcí, která je aktuálně kolem. ()

MatoFILM

Perfektné. Pre mňa do teraz absolútne naznáma televízia Netflix priniesla až nečakane skvele napísaný, zrežírovaný a hlavne zahratý seriál. Tvorbu z politického prostredia veľmi nemusím ale toto je výnimka s veľkým V. Produkcia Davida Finchera je hmatateľná, seriál má ten originálny Fincherovský look a remeselnú dokonalosť. Pre milovníka jeho filmov (ktorým som aj ja) je seriál nevyhnutnosťou. Kevin Spacey, Robin Wright a Kate Mara sú kapitoly sami o sebe, proste namám slov. Po GOT ma žiadny seriál tak nedostal. Neviem sa dočkať 2. sezóny. PS: Komunikácia Franka s divákom je tá najoriginálnejšia vychytávka akú som kedy videl. ()

jasiska

Moderný americký Richard III. (bez hrbu :-) Veľmi kvalitne napísaná a spracovaná záležitosť. Úžasne obsadená ústredná manželská dvojica. Intrigy a zrada bez toho, aby sa seriál premenil na telenovelu. Obzvlášť sa mi páči, ako sa Frank prihovára divákovi. Hoci dvojtvárosť v americkom kongrese nikoho neprekvapujú, fakt, že kongresmen z Južnej Karolíny by mohol byť demokrat, však potvrdzuje, že House of Cards je fikcia :-) ()

Schuldiner

Politická špína pro všechny!!! Kevin Spacey jako samolibý, arogantní, ale i inteligentní a přesvědčivý, bastard... Musím říci, že je to bomba!!! Skvěle (a hezky propracovaně) napsané postavy ve složitém, ale přehledném ději politické scény dnešní Ameriky, dnešního světa.... Drama, krimi, politicko-psychologický náhled do nejvyšších sfér... Tedy...možná, že ne úplně do těch nejvyšších, ale každopádně do sfér, které jsou těmi sférami, které by měly vést svět do lepších časů... Což je ale samozřejmě utopie. Z hlediska filmově-dramatického je to vážně brilantní a dokonale poutavé! Naprosto profesionální! Našly by se mouchy, ale byl jsem tak vnořen do děje a do toho, jak si autoři dali neskutečnou práci s jednotlivými postavami a s jejich charaktery, že jsou mi nějaké mouchy úplně ukradené! Dějově je to nádherně mnohavrstvé a přesto nesledujete žádnou vatu. Vše má svůj smysl a význam. Tohle je úplně nová úroveň! Nikdy jsem netíhl k seriálům na dramatické bázi, ale tohle mě absolutně pohltilo a já už jsem TEĎ mírně roztrpčen tím, že i tohle bude mít svůj konec.... Tahle BOMBA! ()

Mitin

Inteligentní seriál s výborným Kevinem Spacey. Dokonalost, téměř není co vytknout. Oblíbil jsem si Kate Maru a utvrdil svůj názor že Kevin Spacey je geniální herec. Monology na kameru jsou super. Zatím se mi to líbilo jen u Funny Games USA. Ale když na kameru promluví Kevin je to bomba. ()

ondrula

Byť já osobně politický dramata nesleduju a politika mě nudí, musím přiznat, že HoC je natočen tak výtečně, že si mě naprosto získal. Kevin Spacey je vynikající, jeho promluvy na kameru jsou geniální nápad a vůbec koncept seriálu je vynikající. ()

Hadriel

Ke škodě mnohých, méně známý ale opravdu výborný počin. Jeden díl překonává druhý, žádný není vyloženě slabý. Je to dělané jako celek i když má každý díl vlastního režiséra. Co se v první sérii zdálo jako velké sviňárny, graduje v druhé sérii do extrému. Jenže to vůbec neškodí. Právě naopak. Francis J. Underwood se nikým nepáře a přesně víc co chce. Jeho metody, jsou možná nemorální, nelegální a spoustě lidí odporné. Ale vždycky se musí udělat něco špatného ve prospěch většího dobra :) Jen aby to tvůrci nepřehnali s velkým počtem sérií, třetí může být hraniční, ale uvidíme. Hlavně si nevybrat peníze místo moci. +++ Kevin Spacey předvádí bezchybné výkony. Ač je to "jenom" seriál, podle mě je to jeho životní role. Sedne mu jako snad nikomu jinému. + Zajímavá, úžasná, milující a přesto chladná a nebezpečná Robin Wright velmi zdařile sekunduje Spaceymu. ()

Tristaver

Oblíbená postava: Frank Underwood (Kevin Spacey). House of Cards představuje úžasnou ukázku toho, co znamená realistické pojetí politiky - celá politika je postavená na moci. A dobře to ví i Frank Underwood, který zná všechny (boční) cestičky, aby docílil všeho, co chce nebo potřebuje. A právě Underwood v podání fascinujícího Kevina Spaceyho je největším tahákem tohohle seriálu, protože tomu, co zde předvádí, se říká nadpozemský herecký výkon. A nejen on, podobně skvělí jsou i Robin Wright v roli jeho ženy a Michael Kelly jako vedoucí jeho kanceláře Doug Stamper. Ani na okamžik neváhám označit House of Cards za jeden z nejlepších seriálů všech dob. Pro nás politikofily je to zcela orgastická záležitost. PS: Niccolo Machiavelli a Max Weber ve svých hrobech musejí pomlaskávat nadšením. ()

Marrty3

Neuvěřitelné ! Takhle skvělý seriál se málokdy vidí. Politika není zrovna mnou vyhledávané odvětví. Nicméně jsem se do seriálů s chutí pustil. Kevina řadím mezi své tři nejoblíbenější herce. Vím proč. A tento seriál mě jen ujistil v tom, že má rozhodnutí jsou správná. Tak skvělé zahraná role se moc často nevidí. Arogance, smutek, zlost, pokora, hněv. důvěra a spoustu dalších emocí dokáže tento člověk zahrát tak přesvědčivě jako málokdo. Ano velebím ho tak moc, jelikož z 80% stojí tento seriál na něm. Ovšem za touto rozjetou mašinou se vezou vagóny skvělých dějových zvratů, energie a dalších excelentních hereckých výkonů. Politika je tu podána takovou formou, že i sebevětší analfabet pochopí oč jde. K tomu všemu Davidovyzlaté ručičky! Mám zatím seriál zhlédnutý kompletně celý a nemohu se dočkat, až se rozjede 3.série. Mohu vřele doporučit,98% ! ()

iampatrik

65% Po první pár dílech jsem byl strašně nadšený. Výborné dialogy, skvělé postavy, napínavý děj z politického prostředí. Jenže s přibývajícím díly nadšení opadalo. Důvod? přílišná vyumělkovanost - když se něco mělo pokazit, tak se pokazilo, když se mělo něco povést, povedlo se. Děj mi tak přišel až moc smyšlený, umělý. A bohužel tomu nepomohli i chemie vztahů postav, nebo děj plný zvratů. Takže teď, na konci první série, nemám potřebu vidět pokračování. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem