Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Hwaelos

"Cesta k moci je vydlážděná pokrytectvím a oběťmi. Nikdy nelitujte." Postava Franka Underwooda je odrazem a zároveň završením nietzscheovské filosofie, která skrze dvacáté století prorůstá společenským vědomím jako jeden z nejvýraznějších archetypů. Postava člověka, který stojí mimo dobro a zlo a zná jedině vůli k moci, se v různých uměleckých ztvárněních objevuje už řadu desetiletí. Počínaje Neumannovou sbírkou "Satanova sláva mezi námi", konče Careyho komiksovým Luciferem. Je to figura odpudlivá ve smyslu humanistických ideálů, ale zároveň nesmírně přitažlivá, coby pravý obraz mocenských struktur. Scenáristé House of Cards (s výraznou pomocí charismatu Kevina Spaceyho) dosáhli nevídaného úspěchu, když diváky přiměli fandit bezcharakternímu lumpovi a několikanásobnému vrahovi, a bát se o jeho osud. Dexter je proti tomu mateřská školka. ()

MoiJe

Zatiaľ S1. Nie zlé. A machinácie nenásilne vysvetlené, aby to aj takí ako ja pochopili. Každopádne celé to stojí na Spaceym a jeho seriálovej manželke Wright, tí sú perfektní. // Pre predstavu, niečo ako House of Lies kombinované s Bossom. Jasným plusom sú herci a réžia, Mínusom pre mňa samotné prostredie amerických politikov, v ktorom mám dodnes guľáš, takže kto je kto a kto je viac si musím domýšľať. Občas sa v plánoch strácam (prečo by niečo bolo až také zdrcujúce napr.), niekedy sa mi naopak prevedenie zdá až príliš jednoduché (nominant na SoS nepočíta s tým, ako ľahko sa niektoré krajiny urážajú). Obecne nie zlé. Hviezdičky po viacerých epizódach. ()

Ouwen

PRO: Režie, herecký ansábl, hudba, interiéry, exteriéry, scénář, zaujme i diváka, kterého politika nezajímá, bez chvilky nudy, autentické, syrové, nekompromisní, napínavé, vygradované, špička žánru, monology Franka // PROTI: Občas mě nějaká postava zklamala svým rozhodnutím, některé díly maj slabší námět. ()

Hismael

Trochu náročný politický seriál, který určitě není pro každého. Není to nic odpočinkového, ale naopak je potřeba se soutředit, pomatovat si všechna jména a vědět, jaké postavě patří. Trailer vám sice ukáže různé zajímavé momenty, ale většina seriálu probíhá někde v kanceláři na gauči se spoustou politických rozhovorů. Seriál je spíš pro intelektuály, které baví politika a nechtějí sledovat nic extra napínavého. Celé to stojí především na jedné hlavní postavě, kterou hraje Spacey. Ta ale v 6. sérii z ničeho nic není a tak nezbývá než natáčení ukončit. ()

MrCreosote

Sympathy for the devil. Psychopatický remake Jistě, pane ministře a Richarda III. Co se nám House of Cards snaží říct? Že vláda nejmocnější země světa je postavená na krvi nevinných, vypočítavosti a chladných očích Kevina Spaceyho. A pak že Američané nejsou schopni sebereflexe. Po celou dobu jsme Underwoodovými spolupachateli, protože nás spiklenecky zasvěcuje do svých plánů a není tak možnost vystavět si blahosklonný distanc. První série mi sice byla sympatičtější pro svou nehranou špinavost vyjádřenou i jinými prostředími než sterilními pracovnami milionářů, ale beru to jako výstavbu k závěrečnému vyvrcholení. Bude pýcha předcházet pád a Frank Underwood se tak dočká svých Boswortských polí? ()

villon17

Seriály o politice mě nikdy nezajímaly, ale všechno se změnilo díky Homeland. Tady sledujeme "jen" machinace z Kongresu, což ovšem neznamená, že by ubíralo podívaný na kráse. Je pravda, že občas se děj táhne víc než smrad, ale má to svý kouzlo, výkon Kevina Spaceyho je nepopsatelnej a dostáváme se hloubš a hloubš pod pokličku veškerejm manipulacím, který doufám, že vyvrcholí tim, že se to našemu Franku Underwoodovi sesype pod rukama:). ()

amirgal

Hodnoceno po první serii ... vyšla z toho temnější verze Jistě, pane ministře! "obohacena" o explikativní komentáře ... Hodnoceno po druhé sérii snižuji na tři. Underwood je psychologicky nekonsistentní postava (nikoliv zamýšlený korporátní psychopat, ale spíše korporátní psychotik), která má z neznámého důvodu převahu a poráží všechny zmateně postávající vedlejší figury jako kuželky. Pokud se někdo domnívá, že je na jeho strategii ždibec věrohodnosti, nechť si dotyčnou strategii vyzkouší ve vlastní firmě, či úřadu, jen ať se pak nediví, že bude nejpozději do týdne nastupovat ve svěrací kazajce do automobilu směřujícího do nejbližšího ústavu, přičemž si výpověď ponese v zubech. Zbylo řemeslo, zrychlující se děj a banální komentáře směřované divákům. Celá podívaná vytváří nakonec dojem, že je Underwood v ústavu a vypráví za asistence dr. Chocholouška svůj příběh o tom "jak se stal prezidentem". ... Byl to snad nějaký průvodce politickou lobby ušitý na míru těm Američanům, kteří si při seriálových odhaleních údivem pokypou tričko s padesáti hvězdami několika dalšími hvězdami z kečupu? Pohádka o hodných, nevinným a manipulovatelných prezidentech? Nebo o boji dobra a zla obecně? Proč Underwood zaujme na konci řečnický postoj Adolfa Hitlera? ... Není ten seriál - vnímáno z pohledu amerického seriálového konzumenta - tak trochu manipulativní? Takové malinké manipulativní leporelko ... ()

TheSame

Po třetí sezoně mažu komentář i hodnocení a nechám to chvilku uležet... škoda toho brutálního feminismu. Řezat, řezat, řezat... ()

Revanx

Nie tak dobré ako Borgen a Newsroom, ale pre milovníkov politických drám je to povinnosť. Spacey je super a Mara extrémne sexy. ()

DEXTER099

Dobře udělaný seriál z politického prostředí ,kde hlavní postava je maximální intrikán a svým způsobem jde přes mrtvoly a vy nevíte jestli mu máte fandit a nebo naopak.Za mě 85 % a pět hvězd. ()

spaceboyCZ

Vybroušený diamant, který se stářím získává na hodnotě..série od série je lepší a lepší. Kevin Spacey a Robin Wright v sobě našli naprosto dokonalou symbiózu, kdyby se rozdávaly Zlaté glóby pro casting, jednoznačná výhra.. Jen to čekání na každou další sérii je neuvěřitelně drásavé.. ()

NinonL

Po shlédnutí dvou sérií konstatuji, že je to skvělý seriál a budu ve sledování pokračovat. Moje oblíbená herečka, v seriálu novinářka, Kate Mara, už sice "skončila", ale i ostatní herci jsou výborní. Kevin Spacey si ve své roli pragmatického a cynického politika lebedí a taky se do role hodí. Jsem zvědavá na pokračování, seriál každopádně doporučuji všem, co se aspoň trochu zajímají o politiku. Zaručuji vám, že přijdete i o poslední zbytky růžových brýlí. ()

MartinezZ

Politika je svinstvo a čím výš, tím více svinstva se kupí. Tady mě ale americké politikaření nijak zvláště nebralo, až do jisté smrti, kdy se začaly věci hýbat. Je ale otázka, zda je to dobrý tah scénáristů. Můj vztah k seriálu po první řadě je takový, že ne že by to nebylo nezajímavé, ale pokud mi druhou sérii někdo nepřinese pod nos, nebudu se po ní aktivně shánět a pokud se ke mě pokračování už nedostane, dost pravděpodobně mi to ani nebude vadit, pokud si vůbec na seriál ještě vzpomenu. Klady: Skvělý Kevin a pohledná a možná až příliš dívčí Kate. Zápory: Ačkoliv je to zajímavě a poutavě natočené, ona jistá smrt z první série mi přišla zbytečná vzhledem k zainteresované osobě, navíc celý tón seriálu zrovna nepřispívá ke zvyšování mého optimismu, jako k vršení vrstev dosavadního pragmaticky-realistického pesimismu. ~~~ Alternativa pro odpočinek šedých buněk mozkových: Yes minister! (a jeho pokračování). ()

Praxis

Já a politické drama? Dva naprosté protiklady, které se v House of Cards dokonale přitáhly k sobě. Po prvních dílech si neskonale ukusuju nehty na prstech. Napínačka jak prase! ()

Clear

Tahákem tohoto seriálu je jistě dvojice David Fincher & Kevin Spacey. Už jen kvůli vynikajícímu obsazení přitáhne pozornost mnoha diváků. Kevin se své role ujal znamenitě. Jeho postava není žádný hloupý politik, které jsme zvyklí vídat jinde. Má všechno promyšlené chladnou hlavou do nejmenšího detailu. A takový je (a doufám bude) celý seriál. Doplňuje ho monumentální hudba, která vás vtáhne do děje a i během pilotní znělky se díky ní nenudíte a jen by se dalo krájet to napětí, na které netrpělivě čekáte. Tento seriál mi svým dojmem, který na mě jeho pilotní díl zanechal, do velké míry připomíná seriál Homeland. Další dva díly taktéž drží laťku velmi vysoko. Hlavní postava Frank Underwood je sociopat, který si k sobě vybral stejně chladnou ženu, kterou miluje víc, než žralok miluje krev. Tuto dvojici velmi vhodně doplňuje naopak velmi emocionální mladá reportérka Zoe Barnesová. A taktéž mě velmi potěšilo obsazení postavy kongresmanova poradce hercem Michaelem Kellym, který se občasně objevuje v seriálu Person of Interest jako agent Snow. ()

GodComplex

David Fincher me nalakal, skvela herecka squadra me udrzela a famozni scenar me dorazil. Prekvapive az nezvykle chytlava politika, obzvlast poslednich par dilu spravne pritlaci na pilu. Prvni serie vyborna. 8/10 ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem