Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

KraLuban

Hodnoceno po prvních dvou sériích (a nevím, jestli budu koukat na třetí) - je to dobrá zábava, ALE čím déle to běží, tím víc to připomíná nastavované limonády typu Ohnivé kuře. A to přitom základní myšlenka je super, Tom Ellis fantastický a zápletka není vůbec blbá. Jen je vidět snaha vytřískat z nastavené značky co nejvíc. Možná právě proto váhám s třetí sérií, která už má děsivých 24 nebo kolik dílů. ()

Larikazka

Když jsem začala sledovat, netušila jsem, že se jedná o krimi... příběh mě ale navzdory tomu zaujal. Přes některé pasáže se ale musíte přenést, díky stereotypu právě amerického stylu kriminálek. Mrzí mě, že samotný příběh Lucifera se prostě vleče, což seriálu bohužel strašně bere na zajímavosti. ()

Rastamania

90% toho co se mi na tom líbí je herecké podání Toma Ellise.. Celkový příběh považuji nejpravdivější převyprávění bible, protože jsem ateista až na půdu a věřím, že nebýt náboženství (nezaměňovat s vírou!), obývá lidstvo vesmír.. Takže tenhle seriál mi sednul jako hrnec na prdel.. Je to zábavný, napínavý a troufám si říct i poučný ..třeba "no drugs for breakfast" :)) ()

bicekz

Na tento seriál jsem se rozhodl podívat kvůli několika doporučením. Když jsem slyšel, že ďábel žije v lidském světě, zaujala mě myšlenka a rozhodl jsem se podívat. Bohužel jsem zklamán. Ačkoliv nemůžu říct, že by to byl špatný seriál, ale celkově mě zklamal děj. V podstatě se pouze jedna o slabší kriminálku a možná tak 5-10% celého seriálu je právě věnováno peklu a ďáblům... Díly bez řešení pekla pro mě naprosto postrádaly smysl a dostávaly nejmenší hodnocení. Největší naopak dostávaly závěry sérii, které se povedly. První série byla spíše seznamovací, nic moc se v ní neděje (kromě posledních 2 epizod) a ohodnotil bych ji cca 70%. Druhá série je podle mého nejzdařilejší, ačkoliv se zbytečně až moc dlouho řeší návrat do pekla. Třetí série bohužel zklamala všechny fanoušky. Dej byl hrozně zdlouhavý a relativně nezajímavý. Abych této sérii nekřivdil, naopak se nejvíce povedly 2 finální díly. Po neúspěchu třetí série přišel přesun na Netlix se čtvrtou sérií. Ta je více psychologicky zaměřená a téměř se vyrovnává druhé sérii podle mého názoru. Líbilo se mi psychické vyrovnání Chloé s totožností Lucifera. Závěr se relativně také povedl. Na další série se podívám, ale už od tohoto seriálu radši nečekám žádné zázraky. A vy nečekejte taky, jinak budete zklamáni. ()

Spike86

Zvláštní. Podle pilotu bych rozhodně neřekl, že mě to bude bavit. Nakonec mě ale mix kriminálky, vtipného ďábelského hrdiny a vyvíjejícího se vztahu mezi ním a policistkou baví. Jistě tomu napomáhá i to, že postavy nejsou ploché a rozbory hlavního hrdiny psycholožkou. 66% ()

RadaRAW

Námět je skvělý a jsou v tam části seriálu které jsou zajímavé. Proč se ale topí v tolika výplodů podprůměrného psaní? Proč je tam tolik zbytečných dílů? A HLAVNĚ PROČ CHARAKTER LUCIFERA JE TAK NÁHODNÝ? Doslova špatně napsaný! Námět tohoto seriálu byl vývoj Lucifera, ale seriál funguje tak že se několik dílů vyvíjí, k něčemu dojde a pak se RESTARTUJE!? Co to má být? Já v tom vidím jenom levnou snahu protáhnout seriál! Když jsem šel koukat na tento seriál, tak jsem šel koukat na seriál o Luciferovi na zemi který zjistí že je stále anděl. NE posranou detektivku s respektujícím hlavním charakterem. Pokud uvažujete na to koukat NEDĚLEJTE TO. Já tu věc dokoukat musím poněvadž jsem nad ní ztratil už příliš života než abych neviděl jak to dopadne. Pokud však vás to už chytlo tak vám doporučím mít k počítači dva monitory a druhém při koukání pracovat, či hrát hry. Ale hej, je karanténa... ()

Andrej22

Skvělá oddechovka. Kriminální případy v jednotlivých dílech jsou sice celkem jednoduché a vrah se dá často odhalit, ale kvůli skvělému homuru to zase až tolik nevadí. Ale jakmile je případ odstaven na pozadí a hraje se víc na nadpřirozeno tak je to daleko lepší. První série dobrá, druhá série lepší, třetí slabší průměr, čtvrtá fantastická. 83% ()

demovka

Seriál o Luciferovi (Tom Ellis) a o tom, že si bere dovolenou z pekla, je zajímavý nápad. Že mu k tomu pánbůh tatíček postaví do cesty schválně ženskou (Lauren German), k tomu tak nějak patří. Ale jaký může být potom konec celého příběhu? Během všech těch sérií trávíme s nimi čas tím, že se řeší krimi vraždy, aby mohlo dojít k potrestání viníků. Což Lucifer strašně rád. Ve volném čase paří (chlastá a miluje se s ženskými) a stále řeší svého otce. Jako správný psychologický případ skončí u psycholožky (Rachel Harris), která se tak stává součástí příběhu. Vedlejší postavy a jejich příběhy nejsou špatné, třeba Maze (Lesley-Ann Brandt) je úžasná, ale taková Eva (Inbar Lavi) spíš rušila, než posunula děj dál. Tím se dostávám k jednotlivým sériím. První dvě jsou zajímavé a vtáhnu do děje. Třetí série je protahovačka a krmi vraždy přestaly být zajímavé. Kladný element je vědátorka Ella Ramirez a exmanžel Dan (Kevin Alejandro), držely laťku stále vysoko všechny série. Čtvrtá série potom vše rychle vysvětlí a ukončí. Vytkla bych tvůrcům kromě protahování dvě maličkosti. Oba hl protagonisté jsou vybraní dobře, ale chemie mezi nimi není. Dále je dokázané, že první žena na Zemi byla černá. Vidíte první hříšnici, co svedla Adama a Lucifera jako poskakující tintítko? ()

ssarka

je sexy, je vtipný, je bohatý, mohl by být takovej ten hodnej zloun...ideální kombinace na 6. dílný miniseriálek, kde by vtip nevyšuměl a hezoun se neokoukal...udělat z toho pekelného inspektora Colomba je katastrofa...zvládla jsem 4 díly,pak mě už opakující se situaace - pořád opakuje, že je ďábel, pořád se tam zjevuje varující kamarád anděl, pořád tam oxiduje exmanžel a dává cenné rady...to fakt nee..a navíc jeho jediná schopnost - vytáhnout ze všech jejich touhy - je opravdu nudná ()

futislav

Kdyby se tvůrcům do těch detektivních zápletek podařilo zakomponovat o špetku více mystiky a udělat celý seriál o pár stupňů temnější, dal bych i pátou hvězdu. Takhle to často sklouzává do dimenze lepší seriálové kriminálky z L.A. . Lucifer je zkrátka málo luciferovatý a až příliš šetří svými pekelnými schopnostmi, což je velká škoda. ()

dinzbir

Nejdřív jsem to sledoval jen ze zvědavosti, ale když jsem zjistil, že bůh je ČERNOCH tak jsem to analyzoval jako další seriál na objednávku (kdy se propaguje homosexualita, bisexualita a černí andělé). Proto jestli nejste příznivci současného BLM hnutí nebo souhlasíte s Orbánem, který uzákonil, že otec je muž a matka žena, tak sledování tohoto díla považujte za ztrátu času ! ! ! ()

Egito

Lucifer je komediální detektivní seriál, který má hlavní námět do nadpřirozena jako nebe a peklo. Hlavní herec Lucifera Tom Ellis velice skvěle ztvárnil tuto roli. Již od prvního dílu mě to velice bavilo, spousta vtipů i narážek na sex apod. opravdu se u tohoto seriálu nudit nebudete. Velice doporučuji ()

soukyd33

Seriál Lucifer Poznámka: Sledováno s českými titulky. 1. Série TOP! 2. Série TOP! 3. Série je velmi zajímavá, a představí nové postavy a možnosti. 🤔😳 (Dojde zde i k odhalení). 25. díl je tu zcela zbytečný, a nemusel vůbec vzniknout. 👎 4. Série je velmi děsivá, ale jinak než si každý myslí. Lucifer se zde pěkně zapotí. Závěr posledního dílu 4. série je TOP! 😳 5. Série se rozjela zajímavě, a Chloe Deckerová je pěkně žhavá do Lucifera. Je to ale stále on, nebo se něco změnilo. 🤔 Závěr 5. Série je nečekaně otevřený. 4. díl nás zavede do minulosti, kde nás to tak bavit nebude. 👎 7. díl je od začátku vtipný, a Lucifer je docela v háji potom, co si užil s Chloe sexuální hrátky. 👍😁 Velmi sympatický hlavní hrdina (Lucifer Morningstar), může mít asi cokoli na světě. Ale zabydlel se právě v Los Angeles, a potkal ženu, na kterou jeho triky o ovládnutí myslí nefungují. Tím ho tak učarovala, že se jí prakticky nonstop drží. Atmosféra TOP. 👍 Hudba a zvuky. 👍 Krásná vyšetřovatelka (Chloe Deckerová). 👍 Poznámka: Lucifer má super schopnosti, ale prakticky je nevyužívá. Když jsem na začátku viděl Lucifera (ďábla), nenapadlo mě, že bude v celém seriálu vyšetřovat vraždy. 🤔 Poznámka: V každém díle se vyšetřuje vražda. Poznámka: Peklo bylo vymyšlené dobře. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Jitka.D.2639

Tento mysteriózní vtipný seriál s nápadem a romantickou zápletkou na pozadí mne dostal jako nic jiného za posledních dvacet let. Dostal se mi opravdu pod kůži, díly jsem viděla několikrát. Dokázal mne rozesmát i rozplakat a nechal mne přemýšlet nad světem a principy dobra a zla, nechal mne přemítat o lidských povahách a smyslu života. Je v něm obsaženo spousta zajímavých témat a love story na pozadí považuji za opravdu velmi velmi zdařilou. A to nemluvím o parádním soundtracku, který seriál doprovází. Vzhledem k tomu, že jsem v mládí byla nucena chodit do kostela, číst bibli a veškeré zvídavé dětské otázky se odbývaly slovy "to jednou pochopíš" a "musíš, nebo ti zakážeme chodit ke koním" a faráře na náboženství jsem doslova drtila otázkami na evoluci, nesmyslnosti a protiřečení si faktů z bible apod., měl pro mne seriál ještě jinou rovinu. Naprosto jsem si užívala, jak zpracovali biblické postavy. Naprosto jsem souznila s konceptem pekla, který zvolili a s paradoxy ohledně samotných andělů a vůbec postavy Lucifera. Užívala jsem si každičký detail, který lidem vyrůstajícím mimo rádoby křesťanské zásady života asi nic neřekne. Spousta scén pro mne bylo ještě víc vtipných, než si náboženstvím nepolíbení kamarádi můžou představit. Vím jistě, že se k seriálu budu často vracet. Je to oddychovka, u níž se bavím, i když už díl vidím třeba popáté. Neomrzí se mi. Doporučuji jej naprosto všude ve svém okolí. A i když samozřejmě najdu určité mouchy (výkon herečky ztvárňující Chloe ve čtvrté sérii mne zrovna neuchvátil a nesouzním s tím, jak seriál ukončili, ale chápu t hloubku v tom sdělení), má ode mne pět hvězdiček naplno. ()

Orion12

Fajn seriál, lepší 3 hvězdy, kdybych měl hodnotit série celkově jsou tam ale velké skoky. Tom Ellis je skvělej jako dábel, do role si neumím představit nikoho jiného, je nahláškovanej a prostě mu to sekne, zbytek obsazení je taky fajn. Kvalita efektu a rozpočet jde hodně vidět po 3 řadě, kdy seriál odkoupil Netflix a začal tam rvát více pěněz do produkce. Ale problém sériálu je počet výplnových epizod, protože tvoří tak 80% seriálu. První 3 série mají dohromady víc jak 55 epizod a z toho se řeší ve většině detektivní záležitosti. Lucifer dělá konzultanta policii a pomáhá jim, takže se prostě řeší případy podle jedné šablony... přijdou na místo činu, vyslechnou svědky najde se pachatel, pak to většinou byl někdo jiný, chytnou ho a všechno dobře dopadne. Víte že pachatele najdou protože to jsou epizodní zápletky a dopadne to tak vždycky. Od 4. série je už méně epizod- už to odkoupil Netflix a méně vyplnových epizod a více se řeší hlavní dějová linky- peklo a nebeské věci prostě, to mě bavilo, ale i tak se pár epizodních zápletek najde. Dále ,,speciály.. Vánoční speciál, černobílá epizoda, muzikálová epizoda, animovaná, tak si to hraje ku*va na simpsonovi nebo co _?. Jinak co se týče hlavní dějové linky a postav je seriál na dobré úrovní, posledná řady mají fakt dobrou kvalitu, až na trochu zbytečnou poslední, kdy úplně tvůrci nevěděli co a jak. Po tom všem mi ale bude Lucifer a jeho postavy trochu chybět přecijen byli jsme s nimi přes 70 hodin xddd extrém (naučil jsem se potom ty detektivní části přetáčet, věděl jsem kdy cca to skončí a budou se věnovat hl. příběhu xd) Takže seriál hodnotím na 60% a někomu kdo se nudí, má hodně volného času a má rád komedii, trochu krimi a originální fantasy mu Lucifer udělá radost. ()

Smerfito

Strašně mi to připomíná ty Upíří deníky prostě je to hrozně ukecané a nebýt hlavního (sexy) hrdiny tak to nedostane ani 55% jelikož se to zaměřuje hodně na ženské publikum... ()

quokam

Bezesporu je to serial, na ktery se krasne divalo. Inspirace nejruznejsimi apokryfy ci kabalami mu jiste vetsina divaku ci recenzentu promine - ja vsak ne. Kdyz od toho odehlednu, tak stejne nemihu prehlednout jakousi monotonnost v deji - pachatel byl pravidelne treti podezrely. Posledni serie je prepalena totalne, vyvoj porucika dana se mi taky moc nezamlouval. Ale nerikam, ze to byl serial jenom spatny, mel sve silne momenty, napr chraneni detektivky pred kulkami vlastnimi kridly, nebo postava psycholozky, vyobrazeni pekla jako prozivani situaci z zivota apod apod. Za mne 40 procent, na ktere se krasne divalo. ()

Colomba666

Nově přibývající serie jsem shlédla během jednoho odpoledne, což se u mne běžně nestává. Samozřejmě, podruhé nemám potřebu se na něj podívat, ale jako jednorázový seriál je to velmi dobré. Efekty se postupem času trošku zlepšily, ale i tak se nejedná o majstrštyk. Avšak v porovnání s ostatními "nově" vydanými seriály, musím uznat, že tento patří k těm nejzdařilejším za poslední roky, proto plný počet, jinak by byly 4, kdyby bylo s čím srovnávat. ()

mcamino

Očekával jsem uplně jiný průběh, v podstatě děj do čtvrté řady jsem čekal v první sérii, což má několik důsledků. Zaprvé mám rád, když jsem překvapen dějem, takže se objevilo spoustu zápletek, které jsem nečekal. Na druhou stranu byl ale děj často protahován, viz třetí série, ve které byl tento seriál pouze tuctovou kriminálkou. Konec hodnotím dobře, i když jsem opět čekal trošku jiné rozuzlení, ale proč ne. Herecké výkony (,které zde mohu hodnotit, protože jsem seriál viděl v originálním znění, v dabingu se hodnocení herců a celkově zvuku vyhýbám) super, charismatická hlavní dvojice a také vedlejší role obsazeny dobře - rasová vyváženost doplněna adresnými vtípky, za mě OK. Celkově seriál hodnotím velmi pozitivně, i když jsem původně čekal uplně něco jiného. Že bych si ho ale okamžitě šel pustit znovu, to zase ne. Proto hodnotím 80%. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse