Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

mato331

Ďábel je to, ďábel. A to doslova. Strieľa hlášky jednu za druhou ("That's a hookers name." - "What's a hooker?" - "Ask your mother."), je sympaťák a keďže diablovanie ho už nebaví, tak sa hrá na policajta. A tu vidím potenciálny problém - po deviatich videných dieloch mám veľký strach, že sa to zvrhne na čosi ako CSI: Hell, či diabolskú obdobu Kostí. Ale uvidíme, možno to scenáristi zachránia. ()

Denque

Myslim si, že dneska je málo seriálů, který mě osobně dokážou nějakym způsobem k sobě přitáhnout a po několika dílech přinutit abych to nehodnotil řádným odpadem či zklamáním. Todle je ale docela jiný kafe. Bavim se u toho a to je hlavní. Tom Ellis tomu dodává opravdu slušný grády. Mimo to má seriál asi všechno co potřebuje. Jen mam strach, aby po více dílech to nebylo trochu stereotypní, ale budu doufat v nadějné pokračování. Za mě 5/5 ()

KiR0

Asi bych se nikdy o tomto seriálu nedozvěděl, kdyby ještě ještě před premiérou nepožadovala křesťanská skupina Milion matek jeho zakázání... takže jen díky její "reklamě" jsem se dostal k seriálu, který mě díky krásnému suchému humoru Toma Ellise příjemně baví a jen doufám, že autorům seriálu vydrží takto vysoce nastavená laťka... ()

Socirel

Začátek vypadal zajímavě, ale po shlédnutí dalších dílu mám pocit že Luciferovi chybí nějaká koncepce. Jenom jeho hláškovaní seriál neudrží, a já nemám motivaci dokoukat celou sérii, tohle asi není můj šálek čaje. ()

Ryorka

chápu, že hlavní dvojice má asi tvořit protipol, nicméně nechápu proč museli do hlavní ženské role dát tuhle nesympatickou bloncku. Myslím, že ona má být nedostupná ale ne antikoncepční. škoda, že celý seriál stojí na Luciferovi. a Tom Ellis je dokonalý, jak jen může Ďábel být. ()

Ondra.T

Nenáročná fantasy zabalená do kriminálky. Mezi hlavními hrdiny (Lucifer jako majitel nočního klubu a kriminální vyšetřovatelka Chloe) to příjemně jiskří. Lucifer jí občas trochu pomůže s řešením případu a při tom se snaží vyhnout andělovi, jenž má za úkol ho odlifrovat zpět do pekla. Lucifer zde nejen, že není programově zlý, ale je i celkem sympatický a to i přes to, že se chová jako naivní macho playboy. Vyčetřovatelka Chloe, jeho protipól, je také nejen pohledná, ale i sympatická. Bohužel je tu i její bývalý ex-manžel, ke kterému také ještě nemá vyřešen vztah, což je podle mě škoda, protože bych rád viděl jejich společný happyend. Super oddechová a vtipná série, někde v polovině trochu zakolísá ale ke konci chytá druhý dech. ()

kamic

Lucifer má jen jednu polohu - chová se jako dětinský, sebestředný a ješitný narcis. Přestože má být ztělesněním hrůzy a děsu, projevilo se to jen tím, že se mu asi 2x na sekundu změnila tvář na červeno. Schéma seriálu je stejné jako u Mentalisty, tam všem hlavní hrdina není tak plochý charakter. Škoda, kdyby se přidala ta opravdu temná stránka této postavy, mohlo to být fakt dobré. Takto se náplň rychle vyčerpala. Jen malou náplastí je 13 díl. ()

NoFeara

Tak to je paráda, čekal jsem od toho méně ....Ale Tom Ellis to zahrál parádně a seriál vyšperkoval. Humor , nadpřirozeno, krimi a i prostá myšlenka seriálu mě nadchla. za první sérii musím dat všech pět a jenom doufám, že další série budou pokračovat v navozeném tempu. ()

kiva

Světlonoš Jitřenka a jeho představitel, kvůli němu stojí za to seriál zkouknout. Kriminální případy, které pomáhá řešit nehodnotím (naštěstí), protože slouží jenom jako kostra, kolem které se obaluje to směrodatné a podstatné. Lepší tři hvězdy. ()

poppy75

haha...arogantny namysleny typek,co si mysli,ze je neskutocne vtipny-a toto ma byt lucifer?-ved takych su plne ulice...toto sa ani neda velmi hodnotit..je to z kategorie buffy,premozitelka upirov,carodejnice a pod. ....pozriet poobede,ked pridete zo skoly...na zabitie casu postaci....1 hviezdicka akurat za par dobrych hlasok...inak-trapne.........menim svoje hodnotenie dviham na tri hviezdicky kvoli zaverecnemu slovu 13.casti prvej serie :D :P ()

Pettr450

" A Priest Walks Into a Bar" - Slušně elegantní pilot a celý první a druhý díl mě dokázal přimět, abych se díval dál. V první sérii tohoto seriálu zazní hodně kvalitních hlášek a spočetně komických scén které mají nějaké to kouzlo. Bohužel ale musím říct, že mě zklamali časté cliché, které mi v momentě zkazili ten první pocit a dojem z předešlých dílů. Díl od dílu bývali něco jako nudná "Kriminálka: Lucifer" (jako by jich bylo málo) a přestali se soustředit na to hlavní a to důležité... to co diváky zaujalo v prvním díle. Naštěstí to pochopili v posledních dílech, kde se na to začali soustředit a tyto díly měli ten pořádný nádech a nespustil sem z nich oči, ale jenom toto na pořádný TOP seriál prostě nestačí. Z někdy napsaného scénáře jsem měl dlaň na obyčeji ale někdy jsem se zároveň docela dobře pobavil. Co se mi opravdu líbilo na 1. sérii byla kamera, která v napínavých situacích měl něco do sebe a příjemný anglický hlásek jménem Tom Ellis který celý seriál doslova TAHAL. 1. série - 65% ()

Bixbi

Nečekal jsem takový úspěch, kriminálka spojená s pánem pekel mě překvapila. Rozhodně hlavním důvodem mého překvapení je Tom Ellis, s noblesou s jakou si dává svou postavu, nepočítal dle mého názoru nikdo. Velice rychle jsem si oblíbil jeho postavu (přesně tak si totiž představuji ďábla v lidské podobě), Lauren mi z počátku moc neseděla, ale po pár dílech jsem zjistil, že jim to spolu vážně jde. ()

HuLimBRK

Tohle me hrozne chytlo, jako nic jinyho!!! (tezkej souboj s Dr.Housem o prvni misto). Dabla to nebavi v pekle tak si de odfrknout na zem a uz to jede. Uzasny dialogy, prdel jak svina, dobry krimi zapletky a Lucifer s tim svym britskym akcentem je proste ,,borec na konec". Spousta zvratu, tajemna, otazniku, nove prichozich postav, no proste klasicky cekate kdy uz vyjde dalsi dil :))) 5* ()

steelspace

Není to úplně dokonalé, ale Lucifer je prostě politicky nekorektní a to dává průměrným detektivním záplatkám jiný rozměr. ()

yponiko

Pokud překousneme představu vládce pekla žijícího v lidské podobě v Los Angeles, dostaneme naprosto skvělý seriál. Vcelku průměrná detektivka, ale úžasná komedie. Lucifer geniální, jeho hlášky neuvěřitelné. Nástup Tricie Helfer jako Luciferovi matky v druhém díle druhé série prostě kolosální. Navíc Mazikeen je zatraceně sexy démon, detektiv Decker taky kočka, co chtít víc. Jo a pro ženský je tam Tom Ellis. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse