Constantine

USA, (2014–2015), 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr (více)

Epizody(13)

Constantine dokáže v ľuďoch vidieť anjelov a démonov, no jeho duša je upísaná peklu. Rozhodne sa život plný zla opustiť, no toto rozhodnutie mu nevydrží dlho. Démoni sa totiž zamerajú na dcéru jeho kamaráta Liv (Lucy Griffiths známa z True Blood) a jemu nezostáva nič iné, než sa vrátiť späť do boja.
Tvorcovia obsadili do role hlavného hrdinu Matta Ryana (Myšlienky vraha, Vikingovia) a sľubujú návrat ku koreňom komiksu. (Refresher.sk)

Larrysbride

Po dlouhé době seriál ze stáje DC, který mne dostal! Možná pro to, že ho pro změnu netočí CW. Žádná tradiční seriálová klišé, žádný kýč pro teenagery a jako bonus pár překvapení, která napovídají propojení s širším světem DC. Nuže, jsem zvědavá, jak si dílko povede dále. ()

korbitch22

Kdo viděl film, tak ho nemůže seriál ani v nejmenším přesvědčit o svých kvalitách, které prostě nemá.Pilot byl zoufalej a já sem spíš hlavně z nudy pokračoval v sledování dál, zatim jsem skončil osmým dílem a můžu vám říct, že opravdu dobrý byl třetí, šestej a o právě zatím poslední osmý díl, jinak je to převážně bída a nuda.Hlavní představitel nesahá Keanu Reevesovi ani po kotníky a je mi úplně u prdele, že je blonďatej a angličan.Comix sem nikdy nečetl a pro mě je prostě John Constantine Keanu Reeves.Ostatní postavy mají nudně napsané charaktery a tak plochý scénář, jaký má seriálová postava Chase jsem snad ještě nezažil.Do seriálu nateklo spoustu peněz, to je vidět.Efekty jsou vynikající, ale celé je to špatně napsané i zahrané a jediný díl, který mě opravdu bavil byl šestý od řezníka Marshalla.Constantine je moc lidskej, nekouří vole skoro vůbec a jeho hlášky sice občas pobaví, ale drtivá většina je křeč.Kdybych neviděl film, možná bych byl nadšenější, ale z fleku můžu říct, že tenhle seriál do světa díru neudělá a předpokládám, že po 13. díle skončí.Zklamání.55%. ()

rollman1

Po pilotu veliká natěšenost a spokojenost. Matt je nehoráznej Bad ass a to jeho charisma. Jedno velké wau. Tohle se mi bude líbit. ()

Pítrs85

Pilot to rozjel zajímavě (přestože z toho malinko smrdí ona současná seriálová korektnost, Constantine hulí i chlastá tak jako střídměji, asi šel hoch konečně do sebe :-), Lucy Griffiths se docela podobá na svojí filmovou obdobu Rachel Weisz (což je jedno velké plus), naopak Matt Ryan je v porovnání s Reevesem poloviční. Ale démoni jsou fajní a dobrých hororových seriálů není nikdy dost. Sem s dalšími díly. ()

ARI50

Dobrej seriál , constantine se na svoji roli náramně hodil , takovej ukecanej mršnej hajzlík. Jasnovidka sympatická , příběhy celkem dopilované , démoni celkem propracovaní , ale bitvy byli zbytečně rychle skončené pár rychlých modliteb a bylo vykonáno ale budiž přesto spokojenost. ()

Morholt

Mladší sourozenec Supernaturals. I tady je tým, který řeší všemožné paranormální případy, i tady se celým seriálem táhne linka, která připravuje svět na přicházející Zlo a i tady kolísá kvalita jednotlivých dílů, ale pozitiva převažují. Fanoušci Constantina budou potěšeni Mattem Ryanem, který byl podle mě dokonalou volbou a zároveň se seriál nevyhne výčitkám, které budou budou směřovat na neconstantinovské chování hlavní postavy a hlavně na to, že hlavnímu hrdinovi nevisí v koutku úst neodmyslitelné žváro. Každopádně pro mě má Ryanův JC s komiksovou předlohou víc společného, než ten Reevesův a u seriálu se bavím, takže nad nějakými mouchami, i když jich občas přiletí celé hejno, mávám rukou. 80% ()

ScarPoul

Super. Takže tu máme to najlepšie od Delana. Nejaké tie drobnosti od Ennisa( aj keď pevne dúfam, že aj on sa naplno prejaví), trochu toho Moorea a náznaky Ray Fawkesa. Constantine v seriálovej podobne síce vychádza z toho najlepšieho ( aj keď tu nie je zastúpená najlepšia jazda od Mikea Careyho), ale pritom je iný. Zasadený do Ameriky nie je až taký prúser keď vezmeme v úvahu že Brujeria a Invunche predstavujú základ niečoho čo v komikse v 80 rokov nemalo obdobu a to Americkej gotiky. Ak pôjde všetko podľa toho ako je seriál nastavený, máme sa tešiť na Swamp Thinga, Zatannu a iných? Pevne verím že hej. Diely podľa klasických komiksov, hlavne so satanistom a Mnemnothom potešia. Rovnako aj nejaké tie odkazy na niektoré z postáv aj keď Chas je tu trochu iný, než som zvyknutý. V zásade mám ale so seriálu pozitívny dojem. Ryan odzrkadľuje presne tie črty, ktoré nesie komiksová postava. Rovnako aj Papa Midnight. Celkovo som spokojný. Miera krvi, strašidelnosti aj dávkovania napätia je na dobre úrovni. Ale aj tak by to chcelo trochu pritlačiť na plyn. Predsa len je lepšie keď sledujeme jeden ucelený príbeh, než keď je takto roztrieštený. Pevne verím, že druhá séria prvú prekoná. Inak omnoho lepšie než som pôvodne čakal. 1. séria 80% ()

malylada

Jeden z těch seriálů, u kterých je škoda, že se nedočkaly pokračování a byly utnuty příliš brzy. Možná se tak stalo nevýrazným pilotem, jinak si to nedokážu vysvětlit. Herci skvěle zapadli do svých rolí, což z počátku úplně nevypadalo. Tvůrci vsadili na jednotlivé uzavřené epizody, které byly dostatečně pestré a ani tolik nevadilo, že chybí hlavní ústřední linka, po které by se seriál táhl a více nalákal. Žádné úderné zvraty, kolosální přípravu na obsazení světa démony nečekejte. K zásadnímu zlomu dojde až v poslední epizodě, ale to už se nedozvíme..... Vizuálně se nedá Constantinovi příliš co vytknout a celkově jsem si zavzpomínal na Buffy, která likvidovala démony a všelijakou havěť. Tento seriál mě dokázal chytit i přes svoji jednoduchost a za mě palec nahoru. Ještě nyní zuřím, že není druhá série.......7/10 ()

jh666

Constantine se podle mě povedl. Na jednotlivé díly jsem se těšil (je fakt, že pár horších se našlo, ale většina byla hodně dobrá). Rozhodně potěšila atmosféra, která byla opravdu temná. Navíc skvělé obsazení, alespoň co se mužské části osazenstva týče. Matt Ryan je jako John Constantine takřka dokonalý, ale neměéně skvělý je jeho "sidekick" Chas a anděl Manny. I některé vedlejší role jsou zapamatováníhodné. Vedle Papa Midnite předěvším Jim "Specter" Corrigan. Bohužel mi požitek z příběhu občas kazila Zed, nebo spíše Angélica Celaya, která i prostě nesedla. Lucy Griffiths mi byla o dost sympatičtější. První sérii hodnotím jako celek 80 % a pevně doufám v prodloužení. ()

JohnCZ

V konkurenci současných seriálů je Constantine hodně slabá záležitost. Zatímco filmový Constantine (Keanu Reeves) byl vtipnej drsňák, kterej stylově vyfuckoval i toho nejohavnějšího démona, ten seriálový (Matt Ryan) je jen podivně arogantní a nesympatický cynik. Už samotný pilot mě málem odradil, protože něco tak špatně napsaného a ještě hůře sestříhaného jsem už dlouho neviděl. Z úvodního dílu bylo jasně patrné, že byl mnohokrát předěláván a zkracován a nakonec z toho vyšel zkratkovitě odvyprávěný nesmysl. Samotný děj je ryze epizodický, tak trochu po vzoru prvních sérií Supernatural (jak už tu někdo zmínil) a dlouhodobá dějová linka (kromě neustálého omílání o šířící se temnotě) prakticky neexistuje. Což by zas tak nevadilo, ale ona ani kvalita jednotlivých epizod není nijak valná. První polovina série je vyloženě slabá a po čtyřech dílech jsem málem se sledováním sekl - seriálu chyběly zajímavé postavy, emoce a dokonce i ten vtip. V polovině série se situace trochu zlomila: epizody více kladly důraz na atmosféru - vrcholem seriálu je nejspíše dvojdíl odehrávající se v klášteře. Ani finále nedokázalo překvapit, děj končí otevřeně, ale zas ne tak zajímavě, aby mi zrušení seriálu po první sérii bylo líto. Čekal jsem víc! ()

Zeebonk

V tom našem svraštělém řiťáku Evropy vyšlo doposud jen šest alb Johna Constantine, což je jakožto výřez ze zasraného bžiliónu sešitů (přesně, tuším, 300), kterým se pyšní Amíci, kurva málo. Přesto je oněch šest knih makabrózní pýchou mé sbírky. Všechny leží pečlivě seřazené ve zmuchlané Tesco igelitce pod dvanácti vrstvami špinavého oblečení v mém pokoji. Aspoň na ně nesedá prach. Tak či onak, Constantinovy eskapády z pera mistra Azzarella považuji za jednu z největších genialit na poli komiksového média jako takového. O to větší je pro mě záhadou skutečnost, že mě tahle zlobotomizovaná rutinérská adaptace nikterak nenasrala, naopak jsem si ji pekelně užíval. Teď, s několikaměsíčním odstupem jsem tu blbou záhadu rozlouskl jedním plesknutím penisu. Může za to ta moje kokotská ješitnost - přeci vědomí, že se nad tím božským komiksovým Hellblazerem budu orgasmicky škrábat v nose jen já s nějakou zanedbatelnou skupinkou asociálů z Brna či Ostravy, je neskutečná úleva. Neboť jako každý ze zkušenosti vím, že požitek z geniálního díla rapidně upadá, když se stane globálním, viz Game of Thrones. Adaptace je každopádně přímočará, nepřílíš inteligentní, příjemně krvavá, vizuálně podmanivá zábava, která nebude žít navždy, ale nevidím důvod, proč se do ní srát, když mi s ní ty hodinky utíkaly příjemně. ()

liquido26

Komiksy s Constantinem jsem nikdy nečetl, film s Keenu Reevesem si nepamatuju. K seriálu jsem přistupoval trochu rozpačitě. Pilotní díl jsem totiž viděl už před dvouma rokama a vůbec mě nezaujal ... a pak tady byl taky fakt, že byl Constantine zrušen. Ale poté, co se Matt Ryan objevil v Arrowovi jsem se rozhodl mu dát ještě jednu šanci a musím říct, že toho vůbec nelituju. Je pravda, že seriál je trochu slabší, některé díly, hlavně zezačátku nejsou nijak zajímavé, ale jiné jsou zase hodně dobré (a námětově by vydaly na solidní hororové filmy). Další chybou je že chybí nějaké výraznější pojítko ... máme tu neustále omýlané tvrzení, že temnota je na vzestupu, máme tu záporáka Papa Midnite, což je voodoo kněz a gangster, který se objeví ve třech dílech a máme tu tajemnou čarodějnickou organizaci Brujerija, která je pouze zmiňována, ale výraznější záporný mastermind tomu prostě chybí. Po dokoukání třináctého dílu musím říct, že je velká škoda, že tvůrci nedostali šanci alespoň natočit důstojný závěr, protože poslední epizody měly solidně našlápnuto a konec zůstal dost otevřený. ___ Matt Ryan se svým luxusním britským přízvukem je sympaťák až za hrob (pro zajímavost: tento herec nadaboval Edwarda Kenwaye v PC hře Assassin's Creed: Black Flag.). ___ V jedné epizodě potěší přítomnost neworleánské metalové skupiny Lillian Axe. ___ Zbývá jen doufat, že se Constantine začne víc objevovat v seriálech stanice CW, když si už zahostoval v Arrowovi anebo že se ho chopí nějaká jiná stanice a bude to pokračovat (což je asi velice nepravděpodobné). ()

maddy

Ďalší sprznený námet. Tento populárny, novodobý trend spracovania filmových a komixových námetov do seriálovej podoby síce kvitujem a neraz sa môže vydariť (Fargo), ale momentálne už nabral nekontrolovateľných rozmerov, keď si každá televízia chce zadaptovať nejaký ten kúsok a prvé obete prichádzajú. Tou je bohužiaľ aj Constantine, od ktorého som si sľuboval snáď najviac. Filmový Constatntine je totiž veľmi slušným temným fantasy hororom so správne cynickým hrdinom stvárneným charizmatickým Keanu Reevesom, zatiaľ čo seriálovej podobe chýba všetko z menovaného. Vznikol z toho skrz naskrz priemerný mystery seriál pre pubertálne publikum po vzore Supernatural, prípadne Buffy. Na rozdiel od nich však nemá šancu stať sa kultom. Celú dobu sa to síce snaží silene byť neuveriteľne „cool“, ale namiesto toho je to skôr neuveriteľne trápne. Hlášky nemajú šťavu a aj keď sa pilot pokúša sa o niekoľko väčších fantasy scén, tak tie sú s veľmi priemernými trikmi a len podčiarkujú lacnosť celého prevedenia. Samotný scenár je jedno veľké klišé o lovení démonov, ale najväčším omylom tu je nesympatický hlavný hrdina, ktorý má jednak ďaleko od charizmy Keanu Reevesa, ale aj od coolovosti komiksovej predlohy Constantina. Bloňďáčik s otravným britským prízvukom (chápem, že to vychádza z komiksovej predlohy, ale toto je chabý pokus) pokúšajú si byť neustále nad vecou až to je otravné (a k tomu všetkému mu ešte asistuje černošských anjel Harold Perrineau aka Michael z Lost). Pôsobilo to skôr ako nefunkčná fantasy komédia než seriózny pokus o zadaptovanie látky. Nezáživné, lacné, miestami až trápne, po režijnej stránke úplne priemerné a s absenciou akéhokoľvek napätia alebo fungujúceho vtipu. Po filme neuveriteľný úpadok a dúfam, že to čím skôr zatrhnú. Toto seriálové fantasy B-éčko si názov Constantine nezaslúži. PILOT: 2* (4/10), ale ďalej už nesledujem ani epizódu. Tu sa výrazne nemá čo zlepšiť, aby som tým bol ochotný zabíjať čas. Sklamanie na plnej čiare. ()

nirvana91

Ako tu už spomínalo veľa ľudí, pilot toho nesľuboval veľa.. K druhému dielu som sa musela dokopať.. Ale som rada, že som tomu dala šancu, lebo ako sa k Johnovi pridala Zed nabralo to šťavu. Druhý diel nebol ešte to pravé orechové, hlavne dejová línia ma moc nelákala, ale tretím dielom sa seriál značne zlepšil (minimálne v mojich očiach). Constantina som si obľúbila - a jasne, museli ho zrušiť!! PREČO?! Chápem, že to nebolo na 100% dokonalé, ale myslím, že druhá séria by sa slušne vyšvihla. A ešte pre porovnanie s filmom - Constantine, ktorého stvárnil Keanu Reeves je temný vo svojej podstate, Mattov Constantine má tiež svoje tienisté stránky, ale srší humorom a plus mu pridáva aj prízvuk a vizuál totožný s komiksovou predlohou. Takže Matt Ryan boduje na plnej čiare! ()

Adasin

Komiksy s Constantinem jsem nečetla a postavu Constantina znám především z filmu s Keanu Reevesem, se kterým mnozí tenhle seriál srovnávají. I tak musím napsat, že mě tenhle Constantine celkem bavil a sledoval se dobře (na což možná měl vliv i menší počet epizod než u ostatních seriálů z Arrowverse). Celkem mě i mrzí, že tohle je všechno, že už nic dalšího nebude, tohle mi přišlo skoro jen jako prolog k nějaké větší řežbě. Začátek mi přišel lehce zmatený. Jako kdyby se začalo od prostředka, neboť v průběhu seriálu neustále padají zmínky a odkazy na události před dějem seriálu (Newcastle), nikdy se ale nedozvíme celý příběh, vše je neustále v mlze. Skoro bych uvítala klasický origin, příběh o tom, jak se Constantine všechno naučil, kde potkal přátele atd. Mimo to by neuškodilo lepší propojení epizod - i když tu máme sjednocující linku s bojem proti rostoucí temnotě, chvíli to bylo jen jako fantasy verze klasických kriminálek. To by bylo co se týče záporu prozatím vše. Co mě naopak zaujalo nebo potěšilo, bylo např.: Matt Ryan, mlýn ve kterém měl tým základnu, jedna úvaha jako z Ghost in the Shell, a to, že tenhle seriál měl i jakousi znělku. 7/10 ()

SaNcHeZ_cz

Po pilotu: Po prvním díle docela překvapení, do jaké míry seriálová podoba Hellblazera funguje. Otázkou však zůstává, jestli si onu lákavou podivnost, kterou seriál má, udrží Goyer v celé jeho šíři. A já doufám, že ano. Matt Ryan je skvělý coby titulní hrdina a vůbec celkově to i přes slabší trikovou stránku funguje překvapivě dobře a rozhodně tomu dám další šanci na podzim. EDIT: Oficiální verze pilotu je ještě o ždibec lepší. Takže snad vědí co dělají. ()

agentmiky

Je pravda,že po pilotním dílu jsem se rozhodoval,jestli nemám se seriálem skončit,ale vydržel a teď,po zhlédnutí celé první série,musím konstatovat,že se moje rozhodnutí vyplatilo.Pár dílů bylo slabších,ale většina se mi líbila.Hodně lidí zde kritizuje výkon Matta Ryana,který se podle mnohých vůbec nedokázal vyrovnat svými výkony Keanu Reevesovi,který si také Constantina zahrál,a to ve stejnojmenném filmu.Mně se ale jeho výkon líbil.Měl dobré hlášky a celkově na mě působil pozitivně.I Harrold Perrineau zahrál dobře.Mrzí mě,že seriál nedostal televizní práva na další sezónu,neboť měl potenciál.Hodnocení:80% ()

MartinezZ

Zvláštní. Pokud to porovnám s Arrowem nebo i Flashem, tak je mi to přišlo o dost zajímavější a smysluplnější, méně blbých zvratů a rozhodně lepší vizuál. Nicméně je pravda, že toho byla jen jedna série, kdo ví, kam by to spadlo ve druhé a třetí. I tak mi ale konec a nepokračování, zvláště při tom nakousnutém závěru, přijde docela škoda. Mimochodem, s Daredevilem to mělo asi nejzajímavější úvodní znělku, vizuálně i hudebně. ()

ArsenalEagle

Srovnání s Arrowem a Flashem? Temno, umírající lidé a ještě větší mystično. Jsem rád, že DC začalo propojovat na první pohled nesouvisející příběhy, ať už je to John Constantine v Arrowovi, nebo Arrow ve Flashovi. Ta temnota mě uchvátila a Matt Ryan neskutečně táhne ()

PKD

Tohle se prostě fakt nedalo. Zapíchl jsem to v polovině naštěstí jediné série. Ugh! :-/ I na poměry tv s. neskutečně laciné. Snad ve všech ohledech. Nic, jdu si přečísti Ennise a pak sjet (po Xté) ten výborný, Lawrenceův film. ()

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Seriálový Constantine hlásí comeback

Seriálový Constantine hlásí comeback

21.03.2018

V roce 2014 se rozjel seriálový Constantine, jehož na NBC zrušili po pouhých třinácti epizodách. Sledovanost holt nebyla taková, v jakou se doufalo, hrdina s tváří Matta Ryana ale fanouškům náramně… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí