Nemocnice New Amsterdam

• USA New Amsterdam
USA, (2018–2023), 64 h (Minutáž: 43–54 min)

Tvůrci:

David Schulner

Předloha:

Eric Manheimer (kniha)

Ryan Eggold, Freema Agyeman, Janet Montgomery, Jocko Sims, Anupam Kher, Tyler Labine, Clifton Davis, Cindy Cheung, Zabryna Guevara, Lisa O'Hare, Gary Perez (více)

Série(5) / Epizody(89)

Seriál čerpá inspiraci z Bellevue, což je nejstarší veřejná nemocnice v Americe. Hlavní hrdina – nadaný a okouzlující doktor Max Goodwin – byl čerstvě zvolený do čela nemocnice. Je rozhodnutý zde odstranit veškerou byrokracii a zajistit špičkovou zdravotní péči pro všechny. Jak toho může dosáhnout právě on? Doktoři a ostatní personál už tohle všechno slyšeli mnohokrát. Goodwin se však nechce vzdát a pokusí se vdechnout nemocnici nový život. Jde totiž o jediné místo na světě, kde jsou schopni léčit pacienty s ebolou, vězně z jedné z nejhorších věznic na světě a např. prezidenta USA pod jednou střechou. Goodwin chce nemocnici vrátit na výsluní a zajistit jí stálé místo na mapě. (TV Nova)

bublinka4

New Amsterdam je další balada o tom, jak dnešní snaha udělat ze všeho sociální drama ničí potenciál fajn seriálům. Po pár dílech nepokračuju, moje tolerance na porno pro americké levičáky je letos už vyčerpána. Sorry jako. #bublinkahejtr ()

camomilla

Jeziiiis, tohle je tak neuveritelne slunickovej seros.. ale co, mozna jsem uz zivotem oslehana a cynicka. Treba by mel svet opravdu takhle fungovat. Kazdopadne oddychovka je to v pohode a hlavni hrdina neokoukany herec sympatak. (Zhlednuta cela prvni serie, ale nevim, jestli budu pokracovat) ()

Rozmarýna

Dobře se na to dívá, ale je to strašná blbost. Už vidím, jak ve velké nemocnici chodí ředitel (Max) v lékařských kalhotech a košili, běhá po celé nemocnici a kontroluje každého pacienta, což by nedělal ředitel ani v malé nemocnici a už vůbec ne těžce nemocný ředitel. Naproti tomu lékaři chodí v civilu a bílém nezapnutém plášti. Kdykoliv jim dovezou jakéhokoliv pacienta, volají lékaři "Zavolejte Maxe". Sami asi léčit neumí. Opravdová bomba: "Pacientka má celulitidu a mykózu, uděláme odběr krve". V nemocnici mají prakticky jen pohotovost a všichni pacienti se léčí na pohotovosti. Onkolog léčí na pohotovosti, neurolog taky, dokonce i kardiolog. Ale kardiolog má navíc operační sál a onkoložka místnůstku pro 4 pacienty s kapačkou chemoterapie. Mají tam asi tak 5-6 doktorů, kteří jsou primáři, ale žádní další lékaři, jen sem tam rezident. Na pohotovosti zruší čekárnu a všichni pacienti jsou ukládáni přímo na lůžko na pohotovosti, i když je pak pošlou třeba domů. Nechce Vám pojišťovna zaplatit plastiku povislé kůže na pažích po zhubnutí? Nevadí, napíšeme, že máte rakovinu. V té nemocnice nevládne socialismus, ale přímo komunismus. Ředitel nemocnice obchází holiče, kam chodí černoši, učí ty holiče měřit tlak, dá mu léky na tlak a holiči měří zákazníkům tlak a ordinují a přidělují jím léky na tlak. Prostě kupa nesmyslů. ()

Tr0nic

To je tak chaotický seriál, ktorý skáče zo scény na scénu, že ma na to nebaví pozerať. Prípady nenápadne pripomínajú Housa, navyše mi nesadla žiadna postava. ()

Vero_Nika979

Zaradila by som New Amsterdam medzi TOP 5 seriálov z nemocničného prostredia, ktorý by mal určite vidieť každý, kto má rád seriály z tohto prostredia. Kvalitou sa nechytá na Good doctor, ale upúta spravodlivosťou či odporom hlavného hrdinu k autoritám a tuv. vnúteným vzorcom. ()

Konev

Po delší době konečně seriál, který má drive. Napínavý, lidský, netahá jeden příběh několik dílů.... ()

Vesprem

Seriál z lékařského prostředí, ale totálně mimo jakoukoliv logiku nebo realitu. Přesto se na něj dobře dívá, ale musíte vypnout hodnocení logiky. Proto dva body. A proč mimo realitu? Kde začít? Asi hlavní postavou - v seriálu je plno pacientů s rakovinou. Ale pouze hlavní postava se po celou dobu léčby vůbec nemění. jen si vezme čepici. A překvápko, jak to dopadne? Všichni primáři včetně ředitele jsou neuvěřitelně přetíženi, přesto jsou neustále k dispozici a mohou se věnovat komukoliv z kolegů nebo pacientů nebo komukoliv na ulici nebo odejít kamkoliv, aniž by to mělo nějaké následky. Veliká hvězda je primářka onkologie - jako všechny doktorky super kost a ještě k tomu celý den na 15ti centimetrových podpatcích. Ve scénách, kdy si stěžuje, že není na nic čas a musí jednat rychle většinou jen stojí a jen zírá z okna. A polekaně se dívá. Další zajímavá věc - jde o největší nemocnici v USA. Přesto se všichni potkávají náhodou na chodbě právě v moment, kdy se potkat potřebují. že by asi 10to podlažní budova měla jen jednu chodbu? A jedna z nejzajímavějších - sehnat miliony na zlepšení péče a procesů je v seriálu hračka. Nikdy nezabere déle než den, někdy se ani neřeší. Nicméně většina příběhů končí dobře a proto jsem je všechny viděla :) ()

sunshine29

Nic moc, dívat se na to dá, když chcete vypnout hlavu. Zezačátku to nebylo úplně debilní, ale hrozně tomu chybí to vtažení do děje a postav - například na rozdíl od Chirurgů - toto je dost slabá napodobenina. Jak se dostávám dál, musím říct, že je to čím dál horší. Nejvíc mě udivuje, že je to podáváno, jakoby taková velká nemocnice fungovala pouze na řediteli, někdy asistentce, děkanovi - a doktorech v oborech pohotovost, kardio, onko, neurolog a hlavněěěě psychiatr. Protože nejdůležitější při transportu pacienta - ředitele po kolabsu v důsledku rakoviny do nemocnice je přece informovat o jeho zdravotních komplikacích místního psychiatra že. A nejdojemnější scéna? Když psychiatr se svou vanou místo břicha vyprošuje zavedení zdravého jídla do kantýny. Některé scény jsou dosti nepochopitelné. Naštěstí ale celý seriál zachraňuje multi, kulti, trans a všechny aktuální hybače světa, pardon, USA, bez nich by dneska už nic nešlo. Shrnutí - Taková slátanina napůl Greys a napůl Private Practice - akorát v obou to dává mnohem větší smysl. ()

horskejvlk

Pilot jsem zhltal, novodobé Chicago hope. Kvalitní scénáŕ, kamera, výprava neotřelí herci. Ať žije NETFLIX seriál mi doporučil. Ředitel je sympaťák.Byť tento žánr moc nemusím, asi pro trochu jinou koncepci, se mi vcelku líbí. ()

Jouzi.Ef

Seriál je extrémně rasistický vůči všemu, co je alespoň trochu bílé, což mě velice uráží na osobní rovině a mám s tím velký problém. Černoši si tam vesele pobíhají a otevřeně hlásají, že chtějí pouze černé ženy a černé děti, aby společnosti vyslali jasný signál, že my, běloši, jsme jen odpad, co má vlézt do kanálu, popřípadě položit prachy na stůl. To je asi tak jediné, k čemu jsme dobří... Co se týká děje, postav a celkového zpracování, dívá se na to poměrně hezky. Co ovšem nemůžu vystát a musím to zmínit, je přehnaná moralita a naprostá dokonalost všech zúčastněných lékařů - díváme se zde na jízdu andělů, kteří představují ztělesněné strážce hodnot lidské společnosti... a na mě už je to tak trochu moooc. ()

Rina80s

To je tak zpolitizovaný seriál, že by se Major Zeman nemusel stydět. Existují i horší, ale je to vlastně čím dál horší a poslední díl je úplně k smíchu. ()

janmatys

První dvě série byly parádní, sice ne pro každého vzhledem k tématu, nicméně zpracováním a zajímavými případy kvalitní. Třetí série už začala nahazovat LGBTQ udičky více, než je divákům po chuti, a záběry s tím spojené jsou kolikrát vyloženě nechutné. Čtvrtá série zlepšení nepřinesla, ba naopak, a ke všemu tomu 4% skotačení ještě autoři nutně museli zapojit polyamorní vztahy, což dokáže být chvílemi skutečně otravné a zbytečné, a genderové bláboly ve smyslu "já jsem to a oni, a já používám ona" je už prostě trapné a nechutné. Tak jako tu už někdo napsal, všichni mají nárok na lásku a podobně, ale to neznamená, že na to musíme koukat v televizi. Jak praví novodobé heslo, pro muže je urolog, pro ženy gynekolog, a pro všechny ostatní psychiatr. Sledovanost tím vážně utrpěla, nicméně autorům je to asi jedno, hlavně že jsou "orientačně", genderově a všelijak jinak korektní. Polovina ancámblu je zralá na psychiatra, a 80% času se už žvaní o blbostech. Nejsem si zcela jist, že budu pokračovat ve sledování, lépe řečeno, pokud se nic zásadního nezmění, už to za ten čas nestojí. Liliput, co by neviděl ani na pacienta na lůžku, už je jenom pomyslnou třešničkou na dortu, protože nikdo si nebude věci komplikovat jenom tak pro srandu. Další dva díly a končím. Transdoktor? Jako vážně? Dvě hvězdy za první dvě série, ale od třetí je velký propad a čtvrtá už je nesnesitelná. ()