Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

fredisek

Je to seriál s neskutečně hloupým a černobílým příběhem, ozdobený populární otázkou menšin ve většinové společnosti. Přestože zprvu seriál působí jako laciná limonáda ze střední, předělávky známých songů z něj dělají něco víc, na co stojí za to se koukat. Nevěřil jsem, že bych se na tenhle seriál mohl dívat a hodnotit ho tak pozitivně...stalo se. Jednu hvězdičku ubírám za americké dojáky, laciné dramatické scény a pathos, přes které se ale lze přenést. ()

kikka20

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. 1. série, byla vážně dobrá, ale nevím proč, ale zdála se mi lepší 2. série. Pro někoho je tohle nepochopitelné, ale je to takto. 3. série je propadák, to ano, ale pořád věřím v to, že nějak Murphy vyřeší, i když to vypadá vážně dost bledě. 5* si to, ale pořád zaslouží, aspoň za tu 1. a 2. sérii. Říkejte si co chcete, ale tohle pro mě bude hodně dobrý seriál, v dobrém i ve zlém. Glee můžu snad doporučit jen těm, co mají rádi hudbu, ale musím se na to taky koukat s nadhledem. Spousta věcí by se asi v reálu nestala, ale v tom je to kouzlo, nikdy nevíte čím vás Glee club překvapí. Nechte je, aby vám vnikli do života a udělali z něho o něco příjemnější den. ()

EbiGuetta

Postavy, které zbožňuju: Kurt, Blaine, Will, Sue, Figgins, Rachel, Finn Postavy, které nesnáším: Mercedes, Quinn, Santana, matka SS, Terri ()

AIMÉE

Největším (a pro mě jediným) zajímavým artiklem je postava tělocvikářky, všechno ostatní na mě dýchá až moc popkulturně. ()

Yardie

Náhodou jsem shlédl pár dílů, když jsem jen tak zevlil u TV a nechtělo se mi nic dělat a ani tam nic jiného kloudného nebylo. A byl jsem docela překvapen. Je to kupodivu dost vtipné, není to tak infantilní a trapné, jak jsem se domníval, rychle to utíká a je to takové celkem svěží. Samozřejmě, ty přeslazené písničky mi nějak extra nevoní, ale není jich zase tolik a vtipnost, které je docela dosti, to vynahradí. Není to tedy seriál, na který bych musel každý týden koukat, ale když už na něj narazím, nejsem nucen to přepnout a docela se pobavím. 70 %. Howgh! ()

Prehry

Co série, to jde hodnocení dolů.. Jak jsem z toho byla nadšená po první série, tak teď jsem z toho akorát otrávená. A je mi líto Coryho, chybí tam .. ()

Domec

Jak jsem byla z glee zprvu unesena, tak ted me postupem casu a serii prestava bavit. Nevim cim to je, ale je to nudnejsi a nudnejsi. Treba se mi do toho povede jeste zakoukat, ale pochybuju. ()

maty39

Glee je poměrně zajímavá komediálně hudební záležitost. Ze zápletek jednotlivých dílů je vidět, že se seriál nebere vážně, spíše si dělá srandu ze všech těch High School muzikálů a podobných seriálů se školní tématikou. Hudební čísla jsou ucházející. Tak třetina je zajímavá, třetina průměrná a zbytek nuda. Tady to bude spíše můj osobní problém. Přeci jen poslouchám trochu jinou muziku. S postavami žádný výraznější problém nemám. Tedy až na Matthew Morrisona. Takovej vocásek, co by se uplatnil maximálně tak jako ten čtvrtý v řadě v nějaké chlapecké kapele a nebo v naší superstar. Zpívat umí asi tak jako já (tzn. vůbec). Na druhé straně, Jane Lynch jako trenérka roztleskávaček je geniální. 2. série skončila a Glee začíná jít do kytek. Nějak se vytratila ta vtipná část mezi jednotlivými hudebními čísly. Nějaký pokus je tam vidět, ale nějak mi to už nepřijde vtipné. Navíc hudební čísla v druhé sérii jsou TRAGICKÁ. Hlavně výběr songů je děsivý. Když některé ty ****** slyším, tak raději přeskakuji. Dobré díly se vyskytují už jen vyjímečně (třeba ten s Rocky Horror Picture Show ušel). Ještě se rozmyslím, jestli dám Glee další šanci ()

Greg25

Glee je zvláštní seriál, sice nám předvádí už samo o sobě ve filmové podobě dost klišovité prostředí americké střední školy a děj, který je prostě hodně plytký, jenže zároveň na režii vidíte, že je to tak točené úmyslně, že sem tam objevíte místo, kde si všimnete jak skvěle i když ne moc znatelně si tvůrci z té klišovitosti dokáží utahovat. Je vidět, že tenhle seriál je točen z jakousi promyšlenou klišovitostí (ačkoliv to zní podivně). Upřímně komedie to teda není ani omylem, je to střižené v typickém hávu líbivosti - vztahy (a že tam tvůrci vmáčkli co se týče vztahů snad úplně všechno) a k tomu hudební složka mixlá v líbivém popovém hávu. Seriál je silně nediskriminační - neboť tam vidíte všechna pohlaví, orientace, barvu pleti, studenty s brýlemi i bez nich, koktavé (i když ne tak docela), nějákým způsobem handicepované. To, že tvůrce konečně napadlo, že ne všichni musí vypadat jako ze žurnálu, beru jako velké plus, je to blíž realitě. Vcelku mě překvapilo, že postavy nejsou ploché ani jednostranně zaměřené (ač o trenérce rozstleskávaček by se dalo debatovat). Scénář splňuje všchna měřítka pro v současnosti úspěšný scénář - což zanmená, že nenabízí nic jiného než líbivost. Herci jsou vcelku dobří (zejména postava učitele španělštiny) a je fakt, že herec, který ztvárnil postavu Finna by tancovat nemusel, je tak trochu dřevo... Na Glee se kouká dobře díky té současné líbivosti, ale to je asi tak všechno, na mě je tenhle seriál většinu času až moc prázdný, nepřekvapivý a místy dost nezábavný. 60% ()

Camulator

První sezóna: zamiloval jsem se. Tohle je mé guilty pleasure. Tohle je opravdu seriál, od kterého jsem nečekal nic a dostal vše. Postavy jsou přesně takové, aby je člověk v jednu chvíli zbožňoval a pár minut na to nesnášel. Jediná, u koho to nejde je snad jen Jayma Mays (jak jinak :p) tu ani nejde nesnášet. Skvělé písně. Druhá sezóna: Dublér Macaulay Culkina je překvapivě v pohodě, ačkoliv jsem si říkal, že ho určitě budu nesnášet( opět umění naservírovat nečekané). A vůbec se tvůrcům daří překvapovat (Karofski). První půlka druhé řady navazuje tam, kde skončila první a drží tempo. Uvidíme jak dál. ()

winetach

Tento seriál buď milujete alebo nenávidíte. Pre niekoho to je len typický americký seriál z veľkou dávkou clisché a infantilnosti. Bohužiaľ ten človek asi videl jednu časť v strede série, to by som chápal. Tento seriál treba pozerať pekne postupne od prvej série, pretože je takto robený, človek si postupne k postavám vypestuje vzťah a bude túžiť vždy po ďalšej časti. Viem viem to sa dá povedať pri každom seriály, ale na tento to platí 4násobne. ()

sedlo03

Velmi sympatické obsazení, které si zamilujete, s charaktery už je to trochu jinak. Glee rozhodně není jeden z nejkvalitnějších seriálů a scénaristi podle mého absolutně neví, co se seriálem dělat, ale pro mě to právě Glee cast a velmi dobré songy zachranují. // 4 sérii už nedávám, Glee šlo do sra*ek, ale opravdu extrémních. ()

Erik7595

Ani neviem, ako ale začalo ma to nesmierne baviť. Myslel som si, že to bude ďalší typický americký seriál, kde sa riešia vkuse problémy typu: kedy idem na školský ples, kedy pôjdeme žúrovať, ale nie. Postavy ma svojím charakterom a správaním neštvú, naopak niektoré sú mi mimoriadne sympatické (Kurt, Santana). Nejde tu len o prespievanie nejakých pesničiek, epizódy sú venovené vždy nejakej téme alebo hudobnej ikone, na ktorú sa venuje výber piesní. Neskutočne zábavná je tu Sue Silvestrová, ktorá ma svojím sarkazmom a ostrými hláškami dovedie fakt do hrobu:)))) Videl som zatiaľ kompletne len prvú sériu, druhú začínam pozerávať teraz. 80 % UPDATE: Druhá séria ide kvalitou mimoriadne dolu, svojimi nezmyselnými zápletkami typu Beverly Hills 902 10 ma začína dosť vytáčať, príbeh je čoraz viac naplnený nechutnou vatou a aj tá humornosť akosi vymizla. Škoda, že aj výber piesní je čoraz hlúpejší a trápnejší. Všetká tá nenútenosť zo seriálu vymizla, vidno, že zápletky ďalších dielov sú tvorené nasilu. 50% ()

Jennifer67

Hudba je naprosto dokonalá mnohdy lepší než originál, a dějově na odreagování skvělé. Rozhodně to není jako High School Musical o tom nasvědčuje i oblíbenost tohoto seriálu... ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho