Nová holka (TV seriál)

New Girl

Komedie

USA, 2011 - 2017, 50 h 27 min (Minutáž: 130x25 min)

Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Hannah Simone, Lamorne Morris, Damon Wayans Jr., Gillian Vigman, Justin Long, Lake Bell, Rachael Harris, Lizzy Caplan, Clyde Kusatsu, Clark Duke, Ryan Kwanten, Kali Hawk, Joey King, Jeff Kober, June Diane Raphael, Brenda Koo, Dermot Mulroney, Martin Starr, Chloe Bridges, Kareem Abdul-Jabbar, Phil Hendrie, Thomas Lennon, Kay Cannon, Jamie Lee Curtis, Rob Reiner, Rob Riggle, Carla Gugino, Aedin Mincks, Natalie Dreyfuss, Eugenia Kuzmina, Olivia Munn, Madhur Jaffrey, Bill Burr, Danna Brady, Annalise Basso, Melissa Tang, Brenda Song, Lauren Weedman, Anisha Adusumilli, Desiree Louise, Tyler Langdon, Brooklyn Decker, Odette Annable, Nick Kroll, Margo Martindale, Merritt Wever, Taye Diggs, Linda Cardellini, Julia Lea Wolov, Hemky Madera, Oscar Nuñez, Brian Posehn, Angela Kinsey, Mason Cook, Alexandra Daddario, James Frecheville, Ben Falcone, Curtis Armstrong, Rob Kerkovich, Adam Brody, Bob Gunton, Tom Fitzpatrick, Justin Chon, Mary Lynn Rajskub, Dylan O'Brien, Satya Bhabha, Chelsey Crisp, Steve Howey, Nate Corddry, Dennis Farina, Prince, Anna Maria Horsford, Niyanta Acharya, Nick Armstrong, Ray Reinebach, Zoé Hendrix, Stevie Nelson, Jeff Gum, Joseph Culp, Kerri Kenney, Alexia Pearl, Mary-Charles Jones, Ron Funches, Jessica Gardner, Clint Culp, Charlie Saxton, Nelson Franklin, Katie Cassidy, Mary Elizabeth Ellis, Kassie Hight, Sal Stowers, Jamye Cox, Jayda Brown, Eileen O'Connell, Johnny Pemberton, Carla Renata, Jaidan Jiron, Lauren Dair Owens, Roma Chugani, Erica Rhodes, Frank Cappello, Katrina Bowden, Timothy Brennen, Randall Park, Jocelyn Osorio, Jack Carter, Cole Sand, Agnes Olech, Drew Droege, Erinn Hayes, Ki-hong Lee, Maria Thayer, Eric Edelstein, Hayley Marie Norman, Reid Scott, Jessica Biel, Julian Morris, Michaela Watkins, Parker Posey, Jillian Armenante, Rodney To, Stephen Amell, Aline Elasmar, Greg Votsos, Andy Gala, Amanda Lund, Grace Holley, Connie Sawyer, Dennis Haskins, Elisse Nielson, Alison Becker, Greice Santo, Meaghan Rath, Kaitlin Olson, J.J. Totah, Morgan Krantz, J.J. Watt, Jimmy O. Yang, Zoe Lister Jones, Ellen Albertini Dow, James Wellington, Brad Carter, Bryce McBratnie, Kiersey Clemons, Nasim Pedrad, Heidi Heaslet, Ciara Hanna, Dartanian Sloan, Marty Ingels, Jessica Chaffin, Talia Toms, Megan Fox, Rizwan Manji, David Hoffman, Rebecca Reid, Tarina Pouncy, Marcus Scribner, Steve Agee, Zoë Hall, Sky Elobar, Thomas Barbusca, Taylor Swift, Greta Lee, Kimrie Lewis-Davis, Noah Applebaum, E.J. Callahan, B.J. Clinkscales, Tiffany Haddish, Craig Anton, Tony Cavalero, Mark Proksch, Jessica Blair Herman, Clea DuVall, Maureen Sebastian, Erik Valdez, Artemis Pebdani, Alice Wetterlund, Alyma Dorsey, Marcelo Tubert, Juliocesar Chavez, Andree Vermeulen, Raney Branch, Billy Snow, Elizabeth Berkley, Fernando Rivera, Rod Keller, Jennifer Wenger, Troy Doherty, Ajay Mehta, David L. King, Jimmy Bellinger, Areana Cirina, Robert Paul Taylor, Nick Greco, Edin Gali, Greg Cromer, Medalion Rahimi, Mandy Levin, Jean Villepique, Malea Rose, Ivo Nandi, Chloe Noelle, Jeff Lam, Omar Leyva, Victor Samuel Lopez, Mario Perez, Becky Thyre, Natasha Lyonne, Eva Amurri Martino, Katie Walder, Morgan Matthews, Lynn A. Henderson, Elizabeth Bell, David Wain, Jeanne Tripplehorn, David Walton, Raymond J. Barry, Josh Gad, Taryn Southern, Jason Antoon, Nate Hartley, Molly Cheek, Melanie Lewis, Porscha Coleman, Pasha D. Lychnikoff, Nick Vallelonga, Dreama Walker, Erika Stillwater, Barney Cheng, Riki Lindhome, Jon Lovitz, Derek Waters, Carlie Casey, Nakia Burrise, Cheyenne Nguyen, Alessandra Ambrosio, Thomas Williamson, Ashley Wood, Laurie Johnson, Isaac White, Jacqueline Jones, Gabriela Fresquez, Roz Witt, Chasty Ballesteros, Jordan James Smith, Alan Ritchson, Cleo King, Michael Stahl-David, Amber Stevens West, Lisa Bonet, Meghan Falcone, Billy Eichner, Barry Bostwick, Sarah Burns, Claudia Doumit, Glenn Keogh, Cinda Adams, Betsy Baker, Tim Soergel, Fiona Gubelmann, Nora Dunn, David Sullivan, Rob Rosell, Jack McBrayer, Regis Philbin, Fred Melamed, Taran Killam, Julie Hagerty, Henry Winkler, John Cho, Tony Amendola, Stephen Rannazzisi, Fred Armisen, Apl.de.Ap, Ally Maki, Alyssa Preston, Lennon Parham, Beth Dover, Elizabeth Meriwether, Angela Trimbur, Demetri Martin, Ethan Sandler, Sam Richardson, Sandeep Parikh, Steve Berg, Peter Gallagher, Michael Petted, Lucy Punch, Sandra Nelson, Busy Philipps, VyVy Nguyen, Sonequa Martin-Green, Ian Roberts, Kal Penn, Patrick Brammall, Aaron Takahashi, Tina Grimm, Caitlin Fitzgerald, Kim Wayans, Mary Kate Schellhardt, Ayden Mayeri, Tim Bagley, Floyd Van Buskirk, Ervin Ross, Kate Flannery, Andy Samberg, Andre Braugher, Chelsea Peretti, Joe Lo Truglio, Darren Dupree Washington, Kiersten Hall, Trent Garrett, Emily Chang, David Hornsby, Max Bunzel, Ricardo Chacon, Billy Gardell, Darlene Love, Izzy Diaz, John Romano, Andrew Carter, Brandon Sklenar, Brian George, Gianna Gomez, Gordon Ramsay, Lavell Crawford, Jill E. Alexander, Jon Daly, Asif Ali, Mary Holland, Peter Porte, Amber Coyle, Donna Pescow, Michael Naughton, Brian Huskey, Fred Willard, Keenyah Hill, Jack Laufer, Robert Craighead, Ariela Barer

Zooey je krásná a trhlá, ale celý seriál je takový nemastný neslaný. Všechny dějové zvraty se už objevily v jiných (lepších) seriálech, postavy a jejich charaktery taky nejsou nijak extra nové, takže celkově jde o pohodový seriál, který když neuvidíte, nic závažného se nestane. Možná se v dalších sériích stane něco originálního a opravdu vtipného, ale nemám chuť vidět víc jak 1. sérii.(24.1.2013)

On má takovou tenkou hranici mezi praštěností až trapností, na kterou si je třeba zvyknout. První dvě epizody jsem si zvykal a až v té třetí to všechno dobře tancovalo - možná kvůli mé "hmm náklonnosti" k Zooey jsem se vážně dobře bavil. Ona je prostě "netypicky kouzelná" a úplně celý seriál tím táhne. I když to určitě není žádná komediální špička, kvůli Zooey budu na to velmi rád koukat...(6.10.2011)

• DaViD´82

Zooey Deschanel, bohužel nehrající a nesázející na svůj odzbrojující šarm a smysl po humor (a ona ho v sobě má, ne že ne), se pitvoří v podnájmu u tria tří polen bez špetky komediálního talentu. Ne, že by to bylo úplně marné, ale již v prvních dvou epizodách se ten rozjuchaný styl relativně rychle přejí. Jedním z hlavních kamenů úrazů je, že Zooey k sobě nemá rovnocenného; ehm, vlastně vůbec žádného; komediálního sparing partnera. Nejde o to, že by jí nikdo nestačil sekundovat; on to ani nikdo nemá v "popisu práce". Je to jako byste vzali Přátele, vyškrtli dobře napsané epizody, chemii mezi herci i s jejich postavami a ponechali jen střelenou Phoebe. Chvíli by to asi utáhla, ale ne na dost dlouho a jen těžko po celý seriál. Ovšem pro ten Zooeyin kukuč jsem zatím ochoten to ještě chvíli snášet a žít v bláhové naději, že by tvůrci mohli jít přeci jen do sebe. Nahrazení dřeva Wayanse je rozhodně dobrý směr; škoda jen, že by nahrazen dřevem².(30.9.2011)

Přiznávám, New Girl jsem začal sledovat zejména kvůli roli Zooey Deschanel. A nelituji. Jess je charizmatická, strašně se mi líbí její hlas, úsměv a její bláznovství. Neméně jsem si oblíbil Schimdta a Nicka, Winston není až tak výrazný, Cece nemá moc prostoru zase. Co ubírá na celkovém hodnocení je občasné kolísání kvality dílů a sem tam poměrně nesympatické vedlejší postavy v jednotlivých epizodách. Takže po 1. sérii 75 %. Druhá série eliminovala kolísání kvality a tím pádem získává zaslouženě vyšší hodnocení. Základním úkolem komedie je pobavit, a musím říct, že New Girl je v tomhle velmi spolehlivá. "K ničemu nedošlo, protože mi nikdo neřekl, že se to děje, takže když se stání stalo a nikdo vám neřekl, že se to stalo, stalo se to?" 2. série 90 %. 3. série: 80%, 4. série: 75%, 5. série: 75%, 6. série: 65%(9.2.2014)

Několik úvodních dílů bylo skoro až trapných, pak se to zlepšilo a na zvláštní postavy jsem si zvykl. Kvalita epizod je i tak kolísavá, ale v poslední době se bavím víc než u aktuální páté řady TBBT. První série za 6-7/10 a s druhou budu pokračovat.(12.5.2012)

• - Díky vysoké sledovanosti se rozhodla produkce natočit sérii o čtyřiadvaceti epizodách, což je o jedenáct více, než původně zamýšleli. (sluppka)

• - Postava Coache (Damon Wayans Jr.) se ukázala jen v pilotním díle. Byl totiž obnoven seriál Happy Endings (od r. 2010), ve kterém Damon Wayans Jr. hraje, a produkce seriálu The New Girl nechtěla epizodu přetáčet. Na jeho místo nastoupila postava Winstona (Lamorne Morris), basketbalového hráče, který byl propuštěn z lotyšského týmu. (sluppka)

• - Postava Coache (Damon Wayans Jr.) se vrátila ve třetí sezoně seriálu poté, co byl zrušen seriál Happy Endings (od r. 2011), ve kterém Wayans Jr. účinkoval. Herec poté podepsal ke ztvárnění hlavní role novou smlouvu. (Shadowspark)