Nová holka

(seriál)
  • USA New Girl
Trailer
Komedie
USA, (2011–2018), 53 h 23 min (Minutáž: 20–24 min)

Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Hannah Simone, Lamorne Morris, Damon Wayans Jr., Gillian Vigman, Justin Long, Lake Bell (více)

Série(7) / Epizody(146)

Jess Day (Zooey Deschanel) je nekonvenční a roztomilá dívka, která po těžkém rozchodu hledá nové bydlení a tak se nastěhuje ke třem svobodným klukům. Coachvi (Damon Wayans Jr.), Schmidtovi (Max Greenfield) a Nickovi (Jake Johnson). Spolu s Jess se stěhuje i její nejlepší kamarádka z dětství Cece (Hannah Simone) a završuje tak prazvláštní pětici. Jess je praštěná, pozitivní ale zranitelná a má důvěru v lidi, i když by možná neměla, stejně dobře se ale cítí ve své kůži. Zvyklá spíše na přátelství dívek, naráží na nečekané nástrahy, které může přátelství s muži přinášet. Zejména v jedné domácnosti. Jak ale vztah pěti přátel pokračuje, uvědomují si, že se navzájem potřebují víc než si mysleli a vytváří tak zábavně dysfunkční rodinku. (Delltar)

Trailer

Djoker

New Girl je takovým dárkem pro všechny fanoušky Zooey Deschanel a zároveň logickým vyústěním její dosavadní kariéry. Žádná jiná herečka neumí zahrát střelenou, roztomilou a sexy holku od vedle tak přirozeně jako ona. Rozjezd seriálu je skutečně trošku rozpačitý, ale Damon Wayans naštěstí rychle zmizí ze scény (bohužel se na čas vrátí) a jeho náhradník přirozeně zapadne do party. Schmidt, židovská variace na Barneyho, si svoje uhraje s přehledem a životní nula Nick se zase rychle stala mým vzorem. Druhá série začne konečně pořádně tlačit na vztahovou notu, která společně s filmovým lookem (nejde o klasický studiový sitcom ve třech místnostech) posouvá New Girl blízko komediální elitě. Čtvrtá řada bohužel ukazuje, že seriál má svůj strop, ale zároveň potvrzuje slušnou vyrovnanost epizod. 1. - 4. série: 70%, 5. - 7. série: 60%. ()

DaViD´82

Zooey Deschanel, bohužel nehrající a nesázející na svůj odzbrojující šarm a smysl po humor (a ona ho v sobě má, ne že ne), se pitvoří v podnájmu u tria tří polen bez špetky komediálního talentu. Ne, že by to bylo úplně marné, ale již v prvních dvou epizodách se ten rozjuchaný styl relativně rychle přejí. Jedním z hlavních kamenů úrazů je, že Zooey k sobě nemá rovnocenného; ehm, vlastně vůbec žádného; komediálního sparing partnera. Nejde o to, že by jí nikdo nestačil sekundovat; on to ani nikdo nemá v "popisu práce". Je to jako byste vzali Přátele, vyškrtli dobře napsané epizody, chemii mezi herci i s jejich postavami a ponechali jen střelenou Phoebe. Chvíli by to asi utáhla, ale ne na dost dlouho a jen těžko po celý seriál. Ovšem pro ten Zooeyin kukuč jsem zatím ochoten to ještě chvíli snášet a žít v bláhové naději, že by tvůrci mohli jít přeci jen do sebe. Nahrazení dřeva Wayanse je rozhodně dobrý směr; škoda jen, že by nahrazen dřevem². ()

Malarkey

První série mi stačila k tomu, abych si udělal představu o lidech v tomto sitcomu. Zooey Deschanel mi vzhledově silně přišla k chuti, ale až tady jsem opravdu poznal, jak ztřeštěná ona dokáže být. Nevnímám to špatně, ale zároveň si úplně nemyslím, že je to pro tenhle seriál kolikrát i dobře. A to i přesto, že na té ztřeštěnosti si vlastně zakládá. Pak má kolem sebe tři klučíky, kde každej je trošku jinej, všecky jsou fajn, ale žádnej se vysloveně nedostane pod kůži. A to je asi největší kámen úrazu. Člověk si tak nějak nedokáže udělat úsudek a nedokáže si na dané postavy zvyknout. A to mi přijde u sitcomu docela problém. A to nemluvím ani o tom, že jsem se v první sérii setkal s tím, že některé díly byly naprosto úžasné a jiné byly zase naprosto trapné. Další série určitě okusim, ale původní myšlenku seriálu vnímám jen proto, že v něm je Zooey Deschanel, která mě místy štve, ale zároveň jí obdivuju. Proč taky. ()

Psema

Po ubíjejících úvodních epizodách, ovlivněných přeobsazováním a příliš dlouho neujasněnou dramaturgií (počkáme, na co budou lidi reagovat prvních pět dílů a podle toho budeme psát další epizody), solidní komediální nášup, v němž je čas na romantiku, vtipy a oproti konkurenci ohromný porce divnosti. Z předložených postav totiž normální není ani jedna a v normálním světě by už dávno skončily na sedativech. A to mi svým způsobem (a s kukadli Zooey) přijde dost svěží a zábavný. ()

Tom Riddle

Simply adorkable? Kinda. Komediální seriál o partě čerstvých třicátníků v čele s roztomilou okatou ofinatou Zooey Deschanel. Upřímně musím říct, že v rámci sitcomů se jedná o hodně specifickou záležitost, jednoduše proto, že působí tak (ne)nuceně, až vyznívá improvizovaně. Nikde jinde jsem neviděl takové množství všeljakého zadrhávání, koktání či trapného ticha. Na bleskurychlé a hladké slovní přestřelky plné hlášek u New Girl můžete zapomenout (mnohem častější je vzájemné přeřvávání či skákání si do řeči, rozpačité mlčení a všeříkající pohledy party, když jeden z nich pronese nějakou strašlivou trapnost), komedie v seriálu pramení z emocionálních vazeb k postavám, pokud vám sednou jejich osobnosti, sedne vám seriál, pokud ne, bude to hodně mimo terč. U mě je to půl na půl, jasnými tahouny zábavy jsou sebevědomý extlouštík Schmidt a pragmatická modelka CeCe, přesně ve středu stojí prdlá Jess, kvůli časté uřvanosti příležitostně nudí jinak sympatický flákač Nick, a naprosto mimo je vysávač zábavy Winston, bez kterého bych se bez problémů obešel. Od cca půlky třetí série dál navíc návrat Damona Wayanse Jr. z nějakých záhadných důvodů kompletně narušil dynamiku party, a tak i díl od dílu osciluje mezi slaboulinkou dvouhvězdou a řekněme slabší čtyřhvězdou. Úplně chápu pětihvězdy, stejně jako odpady, New Girl je vážně hodně individuální. ()

Galerie (2 470)

• Postava Coache (Damon Wayans Jr.) se ukázala jen v pilotním díle. Byl totiž obnoven seriál Happy Endings (od r. 2010), ve kterém Damon Wayans Jr. hraje, a produkce seriálu The New Girl nechtěla epizodu přetáčet. Na jeho místo nastoupila postava Winstona (Lamorne Morris), basketbalového hráče, který byl propuštěn z lotyšského týmu. (sluppka)
  • Úvodní píseň „Hey Girl“ nazpívala představitelka hlavní role Zooey Deschanel (Jess). (Olík)
  • Díky vysoké sledovanosti se rozhodla produkce natočit sérii o čtyřiadvaceti epizodách, což je o jedenáct více, než původně zamýšleli. (sluppka)

Související novinky

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

15.01.2021

Nedávno jsme tu měli žebříček nejstahovanějších seriálů a dnes se podíváme, jak na tom jsou legální streamy. Kdybyste měli tipovat, který seriál byl na streamovacích službách tím nejsledovanějším…