Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

zvolsi

Komiks neznám a nezajímá mě. To co mě zajímá, je strhující výkon co předvádí Tom Ellis, sexy kočička Lauren German a jejich škádlení. Ve čtvrtém díle se do hledáčku pozornosti dostala, doposud trochu mdlá Lesley-Ann Brandt a to hlavně díky tomu co předvedla s jazykem :) Svěží, sexy humor, dobrá hudba a neustálý přísun prdelek, takže já jsem spokojen. ()

Isobel

Kriminálka Peklo a 1000x variace na vtip: "Vy jste, ale ďábel!" - "Ano! To jsem!" Peklo je jako Británie nebo proč má Lucifer rádoby sexy britský akcent, který je spíše slizký, než sexy. Chloe je otravná a zápletka ve stylu "nevěří mi, že jsem Ďábel, i když jsem jí to 100x předevedl" a "jsem tak zlej a bude ze mě hodnej" je dobré možná do devadesátých let, ale na seriál současnosti to fakt nestačí. ()

Optical odpad!

Seriál Lucifer je na míle vzdálený své komiksové předloze, ze které si uchoval pouze jméno hlavního antihrdiny a pár vedlejších postav. Na oplátku je nám naservírován v podobě další tuctové kriminálky. Lucifer tím pádem ztratil svoje kouzlo a hlavně atmosféru. ()

Deus3x

Zápletka předvídatelná až za roh a detektivní zápletky jsou mnohdy až imbecilní. Po zajímavém startu se z Lucifera stává prvoplánová postava a jeho IQ klesá s každou další epizodou, kdy se z distingovaného gentlemana stává emočně retardovaný šílenec, který nedokáže uvažovat ani den dopředu a všechny problémy se zlouny řeší nějakým baf efektem, kdy se na zlomek vteřiny změní v krvavého kostlivce nebo co, případně rozsvítí oči. Zloun se samozřejmě rozkřičí, načež začne mlít něco o ďáblovi a tím epizoda končí. Mělo to mnohem větší potenciál. ()

brasek

Pilot predpovedal krásny, dokonalý a vtipný seriál, ktorý by som hodnotil za ***** hviezdičiek. Po 8. časti keď píšem tento komentár musím poznamenať, že som mierne sklamaný a začínam sa s Luciferom nudiť. S ďalšími časťami neprichádza nič nové, len nové prípady a všetko je to stále tá istá polievka, nuž a nakoniec Lucifer už stráca energiu a vtip. ()

kokofek

Hodně odpočinkové,ale milé.Pro tyto dny střídajícího se počasí jako dělané.Lucifer je velmi přitažlivý a jeho hlášky dělají seriál zábavným.Nevím , ale jestli vydrží až do konce.Asi to bude málo.Přesto se asi dodívám,Asi asi. ()

Dacsus

Ak toto dakto pozerá kvôli príbehu, je mi ho ľúto (a občas je dej naozaj mimo, ako v prípade keď Lauren/Chloe dlhú dobu nedocvakne doočibijúci fakt týkajúci sa parťáckych lokátorov(ôsma časť) - fakt stupido). Tu naozaj ide len o scénky a našlapané hlášky. Prvých šesť častí tak za 80%, potom to ide z kopca. Herci priemerní, až podpriemerní. ()

Rian_witcher

Seriál, který zatím neumí prodat výborný nápad původní komiksové předlohy. Skvělé herecké obsazení všech hlavních rolí nedokáže překonat rozpačité přešlapování mezi romantikou, násilím, mystikou a přístupností pro mládež. Po prvních zajímavých dílech seriál hodně stagnoval, což se zase s koncem série povedlo skvěle napravit. Celkově tedy za 3* a s nadějí, že další série už bude inklinovat více k původní předloze. ()

Wolftalon

Na jednu stranu se hlavní dějová linka zdařile vyhýbá všem zavedeným vékávéčkovým klišé a to způsobem, jakým Semir Gerkhan uniká explodujícím bavorákům. Když už si říkáte "Sakra - je to tady zase", tak na poslední chvíli je všechno jinak a tahle hravost je jednou z hlavních předností, které Lucifer má. Na stranu druhou se však stejná originalita nekoná u subplot detektivních případů, ve kterých vetšinou nevystupuje příliš protagonistů a zápletky jsou naprosto totálně ohrané. I když chápu, že jsou zde hlavně aby vše drželo pohromadě, nemůžu se zbavit dojmu, že zde šlo odvést lepší práce. Naštěstí vše zachraňuje Lucifer, jehož hlášky jsou prostě skvělý a v každé epizodě je jich víc než dost. Celkově tedy velmi solidní nadprůměr. ()

Emperor1

Zajímavý námět, ucházející zpracování, místy vtipné, ale nic zase tak převratného se nakonec nekoná ... trvalo mi pár dílů, než jsem si zvyknul na hlavní postavu Lucifera, ale nakonec jsem ho vzal na milost. Ovšem velmi sympatická mi byla postava Maze, za tu dávám půlbodík navíc ... Po shlédnutí několika dílů druhé řady zvyšuju na čtyři body, zápletka s maminkou se vydařila a dala seriálu větší šmrnc ... bohužel šestá série se posunula přesně dle současných trendů filmové a seriálové tvorby, dlouhé patetické rozhovory o ničem, časté poukazování na rasismus, genderovou nerovnost, toxickou maskulinitu, to vše na úkor děje a zápletky. Ona už ta pátá řada nebyla nic moc, ale aspoň tam ten aktivismus nebil tolik do očí. Takže snižuju hodnocení. ()

Amalberga

No to je ale kravina. Předvídatelný děj a zápletka, všechno zachraňuje Lucifer, který hláškuje jako o život. Nejvtipnější na tom celé je, že Tom Ellis hrál Garyho v Mirandě, a když si představíte Mirandu Hart místo sexy policejní komisařky, můžete se umlátit smíchy. Viděla jsem první a čtvrtou epizodu a stačilo. Ani nebyla potřeba vidět tu omáčku předtím, člověk se do toho hned dostal. Hlavně kriminální případy jsou dost slabé, je skoro hned jasné, kdo byl vrah. ()

KoudyTheAlko

Ehm. Takže Lucifer.. První série mě neskutečně bavila. pak se to stáhlo do stylu VKVéček, což mě hrozně mrzelo. Lucifer šel do citovejch sra**k a to se nemá. Seriálu sem dal i tak šanci a občas příjemně potěšil. Líbí se mi, že tvůrci seriálu nejeli notu, co by každej průměrnej divák chtěl, ale nabízeli zajímavý zvraty (občas). Počet postav kterej naběhl na scénu v průběhu druhý a třetí série mě trochu štval a myslím, že to nebylo nutný. Proto se děj ubírá všema možnejma cestama a každej díl se vrací k něčemu trochu jinýmu. Druhá a třetí série už bylo v podstatě jen čekání na posledních pár dílů, kde všechno vygraduje. no doufejme že se toho někdo ujme a dodělá ten maximálně otevřenej konec! Sakra! EDIT 2019: Netflix se toho nebál a rozhodně nic nepokazil. Pokračování Netflixu - 80 % ()

ariari

ako takáto komerčná dokola sa opakujúca nuda mohla dostať 3série? ako 80% ak porovnám s forever , alebo britským good omens ,tak sa jedná o látanicu telenovely s anorektičkou v hlavnej úlohe v kombinácii s dindajom z planéty Huga Heffnera. . ()

Franki69

Jak se žije pánovi pekel na zeměkouli? Padlý anděl svržený do pekla z nebes co rád trestá lidi si vzal od svých povinností volno a vede pod jménem Lucifer Morningstar luxusní noční klub v Los Angeles. A místní policii pomáhá chytat vrahouny. Do příběhu se ale postupně připletou bohem požehnaná krásná policistka, sexy pekelný démon, blíže neurčený počet andělů (Luciferových sourozenců), manželka boha (stvořitelka všehomíra), první žena světa (znáte taky nějakou Evu?), biblický vrah Kain a ještě jedna psychiatrička. A i když tahle soupiska není kompletní a nezní nijak lákavě, celý seriál je čirá zábava, v duchu parodovaných dílů jakékoliv americké krimi série na Nově Action nebo Prima Krimi. S výjimkou 3 řady (nejdelší), kde první dvě velmi zdařilé série nečekaně nabraly dost telenovelovitý a vlekoucí se směr. Nicméně nástup pána pekel do posledního dílu třetí řady je jedním z nejlepších momentů celého seriálu. Takže jak s hodnocením? Série 1. za 90%, série 2. za 85%, série 3% za 65% a série 4. za 85%. P.S. třetí série má ještě dva díly 25. a 26. které chápu jako bonusové a na celou třetí řadu nijak nenavazují. Tehdy měl Lucifer končit a tak tvůrci na rozloučenou přidali příběhy s převrácenými charaktery, alternativními realitami atp. Byly také dobré!   UPDATE po 6.sezóně:  Seriál fakt pobavil. Měl za těch šest sezón i slabší místa, ale charismatický herec a velmi dobrý zpěvák Tom Ellis, provedl svého Lucifera s ukrutným britským akcentem přes šest sezón s nepopiratelným charismatem. Pokud se rozhodnete sledovat, tak tu rovnou vyslepičím, že 3.sezóna je skoro k nepřežití. A pak ta poslední šestá..ta je už vymodlená početnými fans a je tudíž výrazně odlehčenější a plná citů a velkých vyznání. Na první „drsnější“ řady si při sledování epizod vzpomenete s nostalgií a často. Jenomže postavy prošly nějakým dějovým obloukem. A jelikož je šestá řada o loučení, tak se v něm už halt tolik nepátrá. Prostě, šestá řada příběh Samaela uzavírá a nechává otevřený prostor tak třeba pro vánoční speciál. Mě bavily hlavně ty prvotní akční díly a každý moment, v kterém Lucifer dal pozemským padouchům najevo, kdo je tady na zeměkouli kápo. A těch momentů bylo fakt hodně! A jak jindy nemám zpívání herců rád, tentokrát poměrně častá pěvecká čísla, často vymyšlená jako samostatný hudební klip související s dějem, do tohodle seriálu prostě patřila. Není to teda na plnej počet, ale 80 % za celej seriál rozhodně ano. A stoprocentních epizod je v něm hodně, průměr kazí ta 3. sezóna… ()

jirka25

Škoda. Hlášky super, ale ty případy vražd jsou plytký jak z detektivek v 90. letech. Vrazedne pobrezi nebo Walker Texas Ranger... Hrozne to srazi serial dolu... ()

O_Peki

Velmi neotřelý námět, kde zejména představa pekla je velmi pěkně podána. Scénáře jako na houpačce, občas zbytečně utahané a ubrečené a při čtvrté sérii už trochu otravné, ale v celku povedený seriál na corona večery jako dělaný. ()

kuře.gril

Slabší 3* za 1. sérii. Tom Ellis je sympaťák a táhne seriál, škoda, že jeho ženský protějšek- detektivka má v 90% jen jeden otravný moralistický a vážný výraz, možná kdyby nebyla tak "vyhlazená" ve tváři, byla by mi sympatičtější. ... Jinak kriminální zápletky opravdu chabé, božská pravidla a spojenectví se střídají díl od dílu úplně nelogicky podle aktuální potřeby. Škoda, určitě z toho šlo vytřískat více. Ale jako kulisa k žehlení to ujde. :-D ()

Ironhead

Tohle mě vážně nechytlo, po pár dílech končím... aneb čekal jsem něco jiného než další Policii NĚCO, kde má být jeden z parťáků vládce pekel Lucifer, ale je to spíše pouťový kašpar. Radím tvůrcům, ať se příště podívají na Al Pacina v The Devil's Advocate, aneb jak má vypadat a působit ďábel a ne tenhle vyměklý metrosexuální majitel trendy baru. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse