Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

Yardie

Ze začátku jsem měl velký problém s tím, jak se Lucifer neustále kření a ksichtí, to mi fakt lezlo na nervy a myslel jsem, že to nedám. Ale buď jsem si zvykl, nebo trošku ubral a dalo se na to po čase koukat. Co k tomu říci... Je to jednoduché, celkem předvídatelné, přímočaré, takže v tomto nic extra. Ale je to vyváženo a překonáno vynalézavostí, rozmanitostí zápletek a prostředí, vtipem, nadhledem. Když se k tomu později přidají dlouhodobé dějové linky a sem tam se to proloží vážnými díly (kterých není ovšem mnoho, ale když jsou, tak to stojí za to a klidně by jich mohlo být více, jsou velmi dobré a silné), tak je to opravdu radost sledovat. Není to nějaké veledílo, nelze od toho čekat něco víc, ale je to velmi povedený kousek na odreagování a pobavení. Howgh! ()

Illy

Pilot mě navnadil a už jen jméno mého oblíbeného spisovatele Gaimana zaručuje moji plnou pozornost hned jak to ofiko vypukne..nooo dobře, Gaiman s tím přestává mít čím dál víc společného......ale jako oddechovka v krizi největší (myslím osobní, seknul jsem s drogama) ....je to ok. ()

Maslord

Prvý diel Lucifer bol svieži a zábavný, ale kde sa bude uberať príbeh? Diabol nemôže zbaliť svojimi brokotinami peknú detektívku, dokonca ho prepadne nový pocit. Rozhodne sa s ňou riešiť prípady, klasická romantická krimikomédia. Diabol by lepšie sedel na sitcom, detektívka okolo je pre mňa príliš nezáživná. ()

toi-toi

Potenciál ako prasiatko Pigg Diddy. Miesto toho máme nechcené decko Mentalistu a Constantina. Fantasy scény pôsobia rušivo, ba až trápne. Vlna riešenia komplikovaných vrážd, ťahajúcich sa celý diel unavuje. Hlavne ako päť minút pred koncom vyšetrovacie kombo napadne dôležitý detail. Peckou je však Tom Ellis. Svoju úlohu a očné linky si evidentne vychutnáva a sedí mu lepšie než tesné oblečenie slečne German. Nuž škoda toho.. ()

Flopik

Neveril som tomu že ma tento seriál môže až tak baviť.Na začiatku sa mi do toho ani nechcelo.Našťastie som si pustil prvý diel a od vtedy mi bolo jasné že to bude presne môj šálok kávy.Vtipné , príbehy nenudia herci sympatický. Lucifer ako Tom Ellis no ja si neviem predstaviť nikoho lepšieho.No a jeho parťáčka je sexi takže ja som spokojný.Samozrejme bol tu aj nejaký ten nudný diel ale ten nahradilo všetko ostatné.Hudba v seriály je zvolená skvelo.Posledná časť super mal som zimomriavky a neskutočne som si to užil.S týmto seriál to potiahnem až do konca to je isté.Druhá séria nestratila nič je to neskutočná jazda ktorú si hocikedy zopakujem znova.Zimné a hlavne letné finále úžasné zimomriavky a skoro aj slza vybehla.Tretia séria bohužiaľ stratila na tempe, dosť veľa výplňových dielov ale mne osobne to absolutne nevadí.Lucifer je proste stále neskutočne úžasný a spomedzi top dielov prišlo finále ktoré ma odrovnalo. Skvelé , výborné , husia koža a ďakujem bohu alebo skôr Luciferovi že príde 4 séria.Wow. Netflix sa chopil vedenia a vrátil nám Lucifera v celej svojej paráde. Menší počet epizód výrazne pomohol deju ktorý sa každú jednu časť posúval až k nevyhnuteľnému vyvrcholeniu. Za mňa obrovská spokojnosť , séria ma bavila a Lucík si udržal tú najvyššiu laťku. Musím však povedať že som to čakal o chlp lepšie a nebol som tak nadchnutý ako pri niektorých iných dieloch. Tak 5 séria za nami a ako som bol po prvej polke nadšený, po druhej prevláda skôr sklamanie. Celkovo ma z nej bavila len polka a prišlo mi, že tvorcovia úplne zabili potenciál Boha a celkovej zápletky. Až príliš sa to už naozaj hralo na telenovelu. Na druhú stránku som sa popravde skvelo bavil a ako fanúšik Lucifera som si užil aj tie výplňové časti, chápem však, že veľa ľudom to nemuselo sadnúť. Posledná časť skvelá, tu sa asi minula väčšinu rozpočtu. Bitka Luci vs Michael skvelá, mohla byť však lepšia. Vedel by som si to predstaviť ako koniec seriálu, keby doplnia 20 minút a uzavrú všetky linky. Som teda ohromne zvedavý, čo si tvorcovia na záver pripravili. Celkovo som teda stále nadšený, Lucíka milujem 5 séria však mohla mať menej častí. Takto ostala trochu za mojimi očakávaniami.K poslednej sérii sa tu veľmi rozpisovať nebude, všetko potrebné som už napísal tam. Hlavné je, že posledné dve časti zakončili Lucifera tak ako si ho pamätáme, vo veľkom štýle a s noblesou. Emócie samozrejme nechýbali a verím, že nie len ja ale väčšina fanúšikov si na konci poplakala. Scéna v Luxe s piánom, je jedna z najlepších v celom seriály. S celkovým zakončením som veľmi spokojný, a ostáva mi teda povedať len Lucík vďaka. ()

Janko666

Komixem sem nepolíben, ale tohle bylo fakt moc velké zklamání. Sorry, Tome, ty jsi boží (nebo raději ďábelský což), ale asi to už nedokoukám. ()

dee.n

Konečně seriál, který chytnul i mě a pomohl mi z nudy na nemocenské. Má to humor, napětí, akci, zábavu, super příběhy a herecké obsazení. Rovněž se mi líbí celkový nápad, který oceňuji. Hodně se u toho nasměji, miluju ten černý, slovní humor, založený na tom, že Lucifer je prostě pán pekel a z toho pramení milion potenciálu a stovky minut zábavy. No zatím jsem shléda pouze první řadu a z ní jsem nadšená, tak uvidíme, jak to půjde dál. ()

tragicus

I pokud zapomeneme na nezapomenutelně zbytečné poslední dva díly třetí sezóny (jsou tím horší, že tvůrci takto zakončovali celý seriál, nikoliv pouze sezónu), nedá se říci, že by Lucifer byl kvalitní seriál s komplexní, nebo alespoň koherentní mytologií - snaha o originalitu příliš připomíná epigram Havlíčka Borovského "...to já půjdu louží." (aneb nebe, do něhož se dostanete jen bez výčitek svědomí, tedy především. - viz Kain - pokud svědomí nemáte; nebe psychopatů, námět na seriál sám o o sobě). A hlavní postava, v první sezóně příjemně nevšední a poťouchlá, se v zájmu udržování romantické linky a "dramatu" začíná chovat jako zcela duševně zaostalá troska vlastní karikatury. K tvorbě této romantické linky, a právě k onomu neustálému oddálování jejího naplnění, se tvůrci jednoznačně inspirovali u telenovel svých jižních sousedů. ()

abetu

Podle traileru se dalo těžko odhadnout, jestli bude Lucifer naprostá blbost, nebo pecka jak se patří a pilot jasně přesvědčil o tom, že správně je druhá možnost. Tom Ellis se ve své roli skvěle našel a znuděného vládce pekla hraje dokonale. Má to správnou míru nadsázky a vtipu, který naštěstí není jednoduchý a prvoplnánový. Je to koukavé, vtipné, svižné, herci hrají, atmosféra vtáhne, co víc od seriálu chtít. Uvidíme, co přijde po pilotu. ()

Mallyyy

Nechci hodnotit po pilotovi, ale ten byl na 5*. Pecka, snad se to vydaří dál.. Edit. Tak po 7 dílech si dovolím hodnotit. Zatím je to dobré, doufám že ta kvalita zůstane. Tom Ellis si roli Lucifera vyloženě užívá. Jen doufám, že tam pujde i něco víc než jen pomáhat policistce s případy. Herci super. Hudba dobrá.. Zatím 4*. ()

Košoun

Pilot byl super, skvělé tempo (ta necelá hodina utekla neskutečně rychle a udržela si celou dobu mojí pozornost), humor, sympatičtí herci v čele s Tomem Ellisem, Lauren German je také zajímavá. Srovnávat s komiksem nemohu, ale téma je skvělé a neotřelé. Moje jediná obava je, že pokud bude seriál pokračovat klasickým stylem "jeden případ týdně", tak se vše rychle okouká. Ale uvidíme... ()

sirien

Hm. e04. Tak já vlastně nevim. Vzít Lucifera a udělat z něj tuctovou detektivku, navíc se schématem Mentalisty? Navíc režie a podání těch jeho přesvědčovacích momentů mi přijde dost křečovité. Do toho to hrozné "polidšťování" té postavy a další klišé pokusy o "tajemno" (Lucifer neví, co se mu děje v hlavě... Lucifer krvácí, když ho někdo střelí...) a ty další tuctové trapárny (Hlavní hrdinka je vůči Luciferovi imunní... Luciferova tuctová démonka po boku... tuctovej nigga-anděl - a ne, nepíšu "nigga" protože by ho hrál černoch, ale protože ho záměrně udělali jako jasnýho nigga)... jako vyjít to o roky dřív - před Mentalistou, před Lie to me... a nesnažit se to odkazovat ke komiksu, ze kterýho si to zjevně vzalo úvodní zápletku (vlastně pořádně ani tu ne, sotva její rámcový námět)... a možná, kdybych měl náladu na další rozsekaně epizodní seriál co jde od vraždy k vraždě bez jakékoliv souvislosti... vlastně ani nevim, jak to hodnotit. Herci sou sympatický, postavy ujdou, tempo příjemný, hlášky humorný, stylizace slušná - zápletky tuctový, námět ohranej, předloha tisíckrát lepší, potenciál promrhanej, klišé z těch nejotřepanějších... cosi mezi 2* a 4*, ale co z toho dát jako verdikt po čtyřech dílech fakt netušim. Každopádně oproti očekáváním (a potenciálu) to je rozhodně zklamání. Asi tomu ještě dám pár dílů... ale; vlastně možná ne? Těžko říct. ------------ ----------- ---------- --------- ---------- ---------- --------- ------------- ----------- ---------- ---- -------- --------- --------- ADD: další 2 díly (s06), dávám 3* - ale čistě a jen jako "další z mnoha detektivek". Z hlediska potenciálu předlohy to je nekonečné zklamání a jen věci jako herci nebo soundtrack mi brání propadnout nasranosti a vrazit tomu "odpad". ()

warrenur

Po cca prvych 3och castiach, prestava byt ulisny, cynicky a chladny Lucifer atraktivny a kazdym dalsim dielom mi je jeho charakter viac a viac otravny. To iste plati pre sexy-policajtku. Sceny, ktore mi v pociatocnych dieloch prisli vtipne, uz v neskorsich dieloch pridu recyklovane, nenapadite a zbytocne. Hlavna linia pribehu sa neodvija zelanym tempom. Tento styl lacnych, naivnych a hlupych kriminaliek zato s "vystajlovanymi" ustrednymi postavami nemusim. Skoda, po prvom dieli som myslel, ze tu mame nieco originalne. Neodporucam. ()

bllm

První čtyři epizody přináší akorát tak pocit zmaru a promarněný potenciál. Pak jsem si postupně zvykla na fakt, že Lucifer je tak trochu vykroucenina a nejspíš pořád chudák potřebuje čůrat, když tak neustále přešlapuje a smířila jsem se s tím, že představitelka Chloe a její děsnej pár namalovaných obočí jsou prostě tak strašný, že ani nestojí za to se dívat jak se jmenuje. A ono se to taky naštěstí po páté epizodě začne samo trochu rozjíždět. Už to nejsou jen banální a trapný detektivní příběhy, ale dostaneme se trochu blíž k Luciferovi. Ale chtělo by to se dostat ještě trochu hloub, přitvrdit, přidat na sarkazmu a cynizmu a hlavně vybrat jiný herce (pokud teda tohle nebyl nějakej zvrácenej záměr). Jako detektivka strašlivá bída, humor dobrý, ale přijde mi, že spousta vtipů tak nějak vyznívá do prázdna. Třeba se tvůrci ve dvojce ještě pochlapí a budu moct zvýšit na 4. Člověk se v poslední době namlsal superseriálama a ta obyčejná televizní tvorba, co byla dřív, už nám bohužel nevoní. ()

Erumocio

Tuctová kriminálka okořeněná Luciferem. Zápletky snadno prokouknutelné a hned víte jak to skončí. To by mi tolik nevadilo, kdyby Lucifer nebyl taková usmrkaná holka. Žádnou akci nečekejte. Jen nudné tlachání kdo to jak měl těžké a sem tam skvělou hlášku od Lucifera. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse