Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

intro

Tenhle nový seriál se mi po třech epizodách zatím velmi páčí. Uvidíme jak to bude pokračovat. Budu dále pozorovat. Zatím 70% ()

whysoserious

Ani po více shlédnutých dílech hodnocení nezměním, protože si to drží laťku vysoko nastavenou pilotem a mimo sarkasticko- ironického Lucifera mě začala strašně bavit postava Trixie :-) ()

DassemUltor

Za mě mírně nevyužitý potenciál. Líbilo by se mi kdyby to více přitvrdilo a bylo tam více toho ¨zla¨. Například scéna jak proti sobě postaví dva paparazi aby se navzájem zastřelili a podobné tresty v duchu řecké mytologie by byly bezva! Chci hodně poděkovat uživateli NinadeL za termín case of the week. Vždycky mě štvalo, že jsem nevěděl, jak to pojmenovat a tento seriál na to přesně trpí. Kundička ze Spartaka je opravdu správně pekelná a taky jí mohli dát více prostoru. Hlavní fešák je borec, ale občas jsem se přistihl, že mě ten jeho přehnaně znatelný britský přízvuk vysíral. Paní detektivová je tak LA typická, že ani nestojí za řeč. Nicméně přes všechnu kritiku je tohle prostě pohodová oddechovka s pár dobrými hláškami za díl. Škoda škoda, ale zároveň pohoda. Určitě to stačí na to, abych dokoukal sérii. Jerry Bruckheimer to má prostě pevně v rukou :) ()

Felisr

Po šesti epizodách jsem teda vysolila i tu pátou hvězdu, protože se na další díly těším víc než na Banshee a ti mají ode mě také za pět. Ano, možná už tady jeden ze dvou ústředních motivů byl v Mentalistovi i Castlovi, ale tenhle syrový cynismus spolu s luxusními hláškami je prostě super. ()

Berry0153

Zatím mi přijde jakoby sami tvůrci pořádně nevěděli, co od seriálu chtějí a kam ho mají směřovat. Jako kdyby se teprve hledali a rozházeli pomyslné nitky příběhu na nějakolik směrů. No a ten hlavní kriminální směr je natolik okoukaný a ve všech možných seriálech omílaný, že díky tomu seriál spadá do smutného průměru. Pilot byl super, ale v dalších dílech už schází jiskra. (Psáno po prvních 5-ti dílech) ()

Kimkong

Na první pohled mě to připomnělo seriály typou Sleepy Hollow. Vypůjčíme si slavný název, vezmeme policajtku, podivného a ukecaného štramáka, který má cosi společného s nadpřirozenem a mimoděk budeme řešit kriminální případy. Čekal jsem však více nadpřirozena, více akce a Lucifer není ani vtipný, ačkoli si tak určitě připadá. ()

BadAs

druhá serie tomu dala koule !! oba hlavni hrdinove dostaly prostor jejich postavy jsou cim dal lepší ,z nekterých scén mi obíhá husina .-) pravděpodobně nejlepší serialová dvojka v historii a to beze srandy..a konecne a myslim že uplne poprve se podařilo zachytit vznikajici pomalu vznikajici vztah mezi luciferem a cloe .-)) a i jeho tmavej brácha má co hrát už neni otravný komiksak ale získal charakter a svuj pribeh ,zároven velmi dobrý je vývoj postavy maazikeen která nekdy byla otravna ale ted vse zacina davat smysl a je to silná postava.-)..jediný kdo mne tam vysirá je luciferova máma ale zas neni to s ní až tak zle ()

soviczka

Pane bože, Tom Ellis je fakt pekelně sexy... Navíc je ďábelsky vtipný, sarkastický a prostě tak nějak celkově úplně boží :D /// 2. SÉRIE: Kéž bych mohla přidat ještě další hvězdu, protože 2. série byla ještě mnohem zábavnější než ta 1. /// 3. SÉRIE: Zase ještě o něco větší zábava než předešlá série. Doufám, že se dočkáme 4. řady. What is it you truly desire...? ()

MeGab

Člověk se musí vyloženě protrpět tři série, aby si nakonec (konečně!) mohl užít poslední tři. Proč? ()

Toustovač

Nic extra hlubokýho, případy jsou vedlejší (což mi vlastně přijde jako fajn nápad), některé postavy zajímavé, některé méně, místy slušná řepa (ovšem víceméně pořád ve stejném stylu), sem tam i nějaký příběh se vyskytne :). Taková výplň v čekání na lepší věci, nebo když nemám chuť na nic složitějšího. ()

Dinsberg

Originální koncept vykreslení ďábla jako bytosti, která sama zakouší utrpení. Ale rozhodla se to změnit. Sám bojuje za vlastní svobodu a přitom udivuje, i přes svůj "věk", dětinskou nevyzrálostí. ()

iz67

Jsou to sice samí krásní mladí lidé zazivajici zdanlive zajimave veci, ale veskutecnosti je to blbe krimi, ktere zoufali tvurci osadili zdanlive bizarnim a nechtenym partakem detektivky. Behem druheho dilu koncim. ()

Vykuk

Tak jsem z nudy zkusil.. no Lucifer (herec) má sice jiskru, není špatný, ale děj je opravdu hloupý, mladičká policajtka opravdu nepřesvědčí, přehrává, celé je to takové laciné, možná se to časem rozjede, ale ten začátek, kdy bez nějakého představování se cosi děje a nepůsobí to ani trochu přirozeně.. ()

peeteno78

Bože, jak já si ten seriál zamiloval! Snad nikdy předtím jsem nějaký seriál nehltal tak jako Lucifera. Dostal jsem se k němu až nedávno, takže mě čekalo přes 70 epizod. A s každým dalším dílem jsem se do toho zažíral čím dál víc. Hned po práci jsem jel až do večera maraton alespoň 5 dílů. Strašně moc se mi líbí snad všechny dějové linky. Nejvíc ze všeho jsem se těšil na to, až Chloe konečně uvidí toho pravého Lucifera a uvěří mu. Miluju tu chemii mezi Luciferem a Chloe, miluju tu Luciferovu bravurně zahranou povahu. Líbí se mi, že jsou ty postavy opravdu detailně propracované. Žádný seriál mě předtím takhle emočně nevyždímal. Nevím proč, ale když se pomalu blížila pátá série ke konci (myslím ke konci 1. části), tak jsem z toho byl celý špatný a bylo mi až do breku. A vlastně doteď mám z toho takovou špatnou náladu. Cítil jsem se být součástí toho seriálu. Zkrátka jsem se do toho seriálu vžil trošku víc než by bylo zdrávo... Nemůžu se dočkat dalších dílů, ale už teď pomalu začínám cítit smutek, že to bude jen pár dílů a pak konec. Pak ještě snad šestá série, ale to už bude úplný konec. Tak či tak se jedná o jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších seriálů, ke kterému se budu rád a často vracet. Rozhodně doporučuji! ()

Jerris008

Za mě to má těžce nevyužitý potenciál. V prvních sériích se zoufale pomalu rozvíjí dějová linka hlavních postav a v každé epizodě tak jde jen o průměrnou detektivku. Poté se to lehce rozjede, ale dost dílů připomíná spíše telenovelu. Hlavní postavy začnou být otravné a závěr páté serie mi připadal trapný. Sice to má občas i velmi vtipné momenty, občas i slza ukápne a pár závěrů epizod zanechalo příjemné WOW momenty. Nicméně vyšetřování vražd je tam tak odfláknuté, že jsem u většiny případů věděla už na začátku, kdo je vrahem, takže mě ani tato dějová linka zrovna nenadchla. ()

PlysovyMacko

Zaklad je tuctova kriminalka, kde sa nadrzany konzultant a chladna policajtka vzajomne doberaju. Ale charizma Lucifera a inych nadprirodzenych bytosti z toho robi nadpriemernu zabavu. ()

Mr.nachos

Seriál mě mile překvapil. Ve většině případů mě nebavilo vyšetřování případů (kromě těch, které souviseli s příběhem). Krimi zápletky nebyly až tak propracované, což je možná škoda. Asi tak v polovině série jsem si říkala, že už je to zbytečně natažené a že nejspíš nedokoukám, ale pak se to tak nějak rozjelo, začalo to mít "šťávu" a poslední dva díly 5. série jsem byla nadšená. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse