Airwolf (TV seriál)

Airwolf

Airwolf

Akční / Dobrodružný

USA, 1984, 56x43 min

Jan-Michael Vincent, Alex Cord, Ernest Borgnine, Jean Bruce Scott, Jan Tříska, David Hemmings, Tovah Feldshuh, P. J. Soles, Chad Allen, Professor Toru Tanaka, Charles Cyphers, Barry Van Dyke, Grand L. Bush, Karla Chadimová, René Assa, Anne Lockhart, Scott Hylands, Camilla Sparv, BarBara Luna, Tia Carrere, David Graf, Eric Braeden, Tracey Walter, Chelsea Field, Timothy Carey, James Whitmore Jr., Ina Balin, John Vernon, Aki Aleong, Joseph Campanella, Julia Nickson, Laraine Day, James Shigeta, Doug McClure, Anne Helm, Ken Olandt, Belinda Bauer, David Spielberg, Diane McBain, Angela Cartwright, Tina Chen, Christopher Kriesa, Ed Crick, Leslie Scarborough, Philip Paley, George Cheung, Don Gordon, John Ericson, Michele Scarabelli, Peter Brown, Christopher Stone, Peggy McCay, John Aniston, Len Lesser, Leann Hunley, James Kidnie, Gregory Walcott, Philip Bruns, Roger Rose, Thomas Rosales Jr., Asher Brauner, Roland Harrah III, Deborah Richter, Joe Verroca, Ken Curtis, Lance LeGault, Lola Albright, Del Zamora, Ivan Bonar, Robin Riker, Jane Merrow, Sab Shimono, Cesare Danova, Mills Watson, Gregory Sierra, Arte Johnson, Casey Sander, David Gautreaux, Perry Lopez, Gina Gallego, Raymond St. Jacques, Henry Darrow, Michael D. Roberts, John Davis Chandler, Joseph Ruskin, H.M. Wynant, Irene Tsu, Rick Jason, Barbara Howard, Robert Ito, Lindsay Price, Grainger Hines, Robert F. Simon, Robert Viharo, Kathy Shower, Allan Miller, John Dennis Johnston, William Bryant, William Mims, Rebecca Perle, Charles Robinson, Tom Simcox, Mike Moroff, Bob Hoy, Eve McVeagh, Frank Marth, Peter Mamakos, Arthur Rosenberg, Robert Hogan, Milt Kogan, Ben Hammer, Dee Dee Rescher, Kim Kondrashoff, Jonna Lee, Fred Lerner, David Rowlands, Jill Whitlow, Paul Tuerpe, Rafael Campos, John Medici, Michael Crabtree, Joe Unger, Victor Mohica, Isa Jank, John Furlong, Kathleen O'Malley, Craig Littler, G. Gordon Liddy, Sam Melville, Emily Banks, Nick Dimitri, Catherine Hickland, Taylor Lacher, Lenore Kasdorf, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Jack Rader, Victor Warren, Frank Pesce, Valentin de Vargas, James Ingersoll, Dick Durock, Alan Stock, Luis Contreras, Hugh Gillin, F. William Parker, J.W. Smith, Bruce Cervi, Wayne Heffley, Allan Graf, Barrie Ingham, Aline Towne, Lillian Lehman, Johnny Haymer, Jack Hogan, Cliff Carnell, Beulah Quo, Murray MacLeod, Marilyn Tokuda, Hank Garrett, Raymond Mayo, Jorge Cervera Jr., Andrew Kavadas, Gary Jones, Christina Hart, Paul Carr, Hank Brandt, Javier Grajeda, Robin Dearden, Elyssa Davalos, Robert Totten, Tony O'Dell, Donald Hotton, Eldon Quick, Corinne Camacho, Nate Esformes, Lewis Van Bergen, Reid Smith, George Gonzales, Sandy Kenyon, Michael Masters, Gary Riley, Pat Delany, Rod McCary, Jason Bernard, William Wintersole, Brendon Boone, Tomás Goros, Jeb Stuart Adams, Fred Holliday, William Cort, Tony Epper, Albert Paulsen, Berlinda Tolbert, Martin E. Brooks, Titos Vandis, Penny Santon, David Dunard, Charles Howerton, Michael Keep, Robert Pierce, John Sanderford, Patrick Wright, Phil Rubenstein, Jim Malinda, James A. Watson Jr., Nancy Bleier, Amapola Del Vando, Philip Abbott, Guich Koock, Conroy Gedeon, Warren Munson, Lester Fletcher, Barbara Cason, Randi Brooks, John Brandon, Alan Woolf, Herb Armstrong, Nancy Linari, Ryan MacDonald, Misty Rowe, Julio Medina, Dave Morick, Michael Preston, Harvey Jason, Tom Hodges, Ed McCready, Len Birman, Vince Howard, Beau Dremann, Jeff MacKay, Mayf Nutter, Louise Lewis, Joshua Cadman, Deborah Pratt, John S. Ragin, William Marquez, Deborah Wakeham, Sid Conrad, Abel Franco, Chuck Hicks, Cathie Shirriff, Robert Apisa, Devon Ericson, Joe La Due, Tom McFadden, Louie Elias, Carole White, Robert Covarrubias, Kurt Grayson, Barry Sattels, William Kirby Cullen, David Ruprecht, Gene Bicknell

Kdy by nebylo seriálu o speciálním vrtulníku Airwolf, asi by jsme neznali seriály Medicopter 117 a Helicops. Airwolf, dnes už dávno zapomenutý seriál o super vrtulníku vypadající tvarově a barevně jako kosatka, dokonce i zvuk vydávala podobný. Ne nadarmo se jí říkalo Černá dáma se všemi těmi kanóny, raketami a pancířem. Seriál Airwolf patří do starých dobrých klasik, jako je Knight Rider (z roku 1982).(22.8.2008)

• Stejšn

Díly, které nebyly politické, byly ještě jakž takž snesitelné, ale ty politické (když třeba airwolf letí střílet do Východního Německa) byly pure shit. Dialogy byly občas velice, velice tupé, typu (osádka základny): "PODLE RADARU JE TO VRTULNÍK" -- "Neznám žádný, který tohleto dokáže" -- "Tenhle ano". Tu helikoptéru jsem ale tenkrát obdivoval.(28.10.2008)

Osmdesátá léta byla hodně bohatá na americké seriály. Je zbytečné vypisovat seznam, protože by nebyl zrovna nejkratší. Každý dle svého gusta, osobně mě tengle seriál oslovil ze začátku, později už z nudy. Nic zajímavého na super strojích a jejich osazenstvu není, hlavně pokud se vše opakuje i když s jiným strojem a jiným hercem.(5.12.2009)

• Kaka

Legenda, která je přesně tak hloupoučká a naivní jako tehdejší 80. roky. Tedy spoustu lacláčů, trvalé a sebezáchova žádná. Pro malého kluka fanouška letectví ale pár dílů určitě zázižkových. Funguje to podobně jako třeba u aut Knigt Rider. Fascinace z něčeho, co reálně neexistuje a pořád si tak moc přejeme aby jo.(12.7.2015)

Myslím, že v záplavě seriálů, které v rámci této doby vznikaly, se jedná o lehoučký nadprůměr, po všech těch autech,případně ve filmech stíhačkách, udělat hrdinu z vrtulníku, které kdejaký tryskáč dohoní - blbé,ale neotřelé, navíc tu hudbu si vybavuji dodnes................moje hodnocení = 6 z 10.(22.2.2015)

• - V roce 1992 se helikoptéra zřítila při záchranné misi v bouři a na palubě zahynuli 3 lidé. (Riker)

• - Helikoptéra používaná při natáčení byla Bell 222. (Riker)

• - Bell 222 i v úpravě Airwolf splňoval požadavky FAA a mohl tedy veřejně létat. (Riker)