Airwolf (TV seriál)

• slovenský

Airwolf

Akční / Dobrodružný

USA, 1984, 56x43 min

Jan-Michael Vincent, Alex Cord, Ernest Borgnine, Jan Tříska, David Hemmings, Tovah Feldshuh, P. J. Soles, Chad Allen, Professor Toru Tanaka, Charles Cyphers, Barry Van Dyke, Grand L. Bush, Karla Chadimová, René Assa, Anne Lockhart, Scott Hylands, Camilla Sparv, BarBara Luna, Tia Carrere, David Graf, Eric Braeden, Tracey Walter, Chelsea Field, Timothy Carey, James Whitmore Jr., Ina Balin, John Vernon, Aki Aleong, Joseph Campanella, Julia Nickson, Laraine Day, James Shigeta, Doug McClure, Anne Helm, Ken Olandt, Belinda Bauer, David Spielberg, Diane McBain, Angela Cartwright, Tina Chen, Christopher Kriesa, Ed Crick, Leslie Scarborough, Philip Paley, George Cheung, Don Gordon, John Ericson, Michele Scarabelli, Peter Brown, Christopher Stone, Peggy McCay, John Aniston, Len Lesser, Leann Hunley, James Kidnie, Gregory Walcott, Philip Bruns, Roger Rose, Thomas Rosales Jr., Asher Brauner, Roland Harrah III, Deborah Richter, Joe Verroca, Ken Curtis, Lance LeGault, Lola Albright, Del Zamora, Ivan Bonar, Robin Riker, Jane Merrow, Sab Shimono, Cesare Danova, Mills Watson, Gregory Sierra, Arte Johnson, Casey Sander, David Gautreaux, Perry Lopez, Gina Gallego, Raymond St. Jacques, Henry Darrow, Michael D. Roberts, John Davis Chandler, Joseph Ruskin, H.M. Wynant, Irene Tsu, Rick Jason, Barbara Howard, Robert Ito, Lindsay Price, Grainger Hines, Robert F. Simon, Robert Viharo, Kathy Shower, Allan Miller, John Dennis Johnston, William Bryant, William Mims, Rebecca Perle, Charles Robinson, Tom Simcox, Mike Moroff, Robert F. Hoy, Eve McVeagh, Frank Marth, Peter Mamakos, Arthur Rosenberg, Robert Hogan, Milt Kogan, Ben Hammer, Dee Dee Rescher, Kim Kondrashoff, Jonna Lee, Fred Lerner, David Rowlands, Jill Whitlow, Paul Tuerpe, Rafael Campos, John Medici, Michael Crabtree, Joe Unger, Victor Mohica, Isa Jank, John Furlong, Kathleen O'Malley, Craig Littler, G. Gordon Liddy, Sam Melville, Emily Banks, Nick Dimitri, Catherine Hickland, Jean Bruce Scott, Taylor Lacher, Lenore Kasdorf, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Jack Rader, Victor Warren, Frank Pesce, Valentin de Vargas, James Ingersoll, Dick Durock, Alan Stock, Luis Contreras, Hugh Gillin, F. William Parker, J.W. Smith, Bruce Cervi, Wayne Heffley, Allan Graf, Barrie Ingham, Aline Towne, Lillian Lehman, Johnny Haymer, Jack Hogan, Cliff Carnell, Beulah Quo, Murray MacLeod, Marilyn Tokuda, Hank Garrett, Raymond Mayo, Jorge Cervera Jr., Andrew Kavadas, Gary Jones, Christina Hart, Paul Carr, Hank Brandt, Javier Grajeda, Robin Dearden, Elyssa Davalos, Robert Totten, Tony O'Dell, Donald Hotton, Eldon Quick, Corinne Camacho, Nate Esformes, Lewis Van Bergen, Reid Smith, George Gonzales, Sandy Kenyon, Michael Masters, Gary Riley, Pat Delaney, Rod McCary, Jason Bernard, William Wintersole, Brendon Boone, Tomás Goros, Jeb Stuart Adams, Fred Holliday, William Cort, Tony Epper, Albert Paulsen, Berlinda Tolbert, Martin E. Brooks, Titos Vandis, Penny Santon, David Dunard, Charles Howerton, Michael Keep, Robert Pierce, John Sanderford, Patrick Wright, Phil Rubenstein, Jim Malinda, James A. Watson Jr., Nancy Bleier, Amapola Del Vando, Philip Abbott, Guich Koock, Conroy Gedeon, Warren Munson, Lester Fletcher, Barbara Cason, Randi Brooks

Myslím, že v záplavě seriálů, které v rámci této doby vznikaly, se jedná o lehoučký nadprůměr, po všech těch autech,případně ve filmech stíhačkách, udělat hrdinu z vrtulníku, které kdejaký tryskáč dohoní - blbé,ale neotřelé, navíc tu hudbu si vybavuji dodnes................moje hodnocení = 6 z 10.(22.2.2015)

Osmdesátá léta byla hodně bohatá na americké seriály. Je zbytečné vypisovat seznam, protože by nebyl zrovna nejkratší. Každý dle svého gusta, osobně mě tengle seriál oslovil ze začátku, později už z nudy. Nic zajímavého na super strojích a jejich osazenstvu není, hlavně pokud se vše opakuje i když s jiným strojem a jiným hercem.(5.12.2009)

• type_B

Po pravdě teď nevím, jestli to bylo v seriálu, nebo v pilotním filmu, kde hlavní hrdina hraje takovou srdceryvnou árii na cello u jezera. Ano, přilítne k němu nějaký vorel nebo co to bylo za ptáka. Tak za to je ta hvězdička... Neviděl jsem to už roky, ale tu scénu si pořád pamatuju. Asi kvůli tomu, jak velký kýč to je.(19.10.2008)

Kdy by nebylo seriálu o speciálním vrtulníku Airwolf, asi by jsme neznali seriály Medicopter 117 a Helicops. Airwolf, dnes už dávno zapomenutý seriál o super vrtulníku vypadající tvarově a barevně jako kosatka, dokonce i zvuk vydávala podobný. Ne nadarmo se jí říkalo Černá dáma se všemi těmi kanóny, raketami a pancířem. Seriál Airwolf patří do starých dobrých klasik, jako je Knight Rider (z roku 1982).(22.8.2008)

Prvni serie serialu byla i zabavna. Musim oznat ze se dej po urcitem case zacal zcela opakovat a akce se stala domenou poslednich 5ti minut serialu. Ovsem dalsi kolo serialu, kdy nastoupil za pilota tzv. jeho ztraceny bratr uz rozhodne nedosahovala takovych uspechu. Osazenstvo preobsadili (asi aby dodali nove zabavnosti). To se ale nekonalo a po par dilech byl serial ukoncen. Neni se cemu divit scenar se opakoval a hrdiny kvuli kterym by jste se na to divali odstavili.(31.1.2009)

• - Rozpočet na jeden díl přesahoval $1 mil. USD. (Riker)

• - Po ukončení natáčení byl Airwolf odstrojen a prodán do Německa kde fungoval jako letecká ambulance. (Riker)

• - Ve filmu si Jan Tříska zahrál i se svou ženou Karlou Chadimovou. (M.B)