Airwolf (TV seriál)

• slovenský

Airwolf

Akční / Dobrodružný

USA, 1984, 56x43 min

Jan-Michael Vincent, Alex Cord, Ernest Borgnine, Jan Tříska, David Hemmings, Tovah Feldshuh, P. J. Soles, Chad Allen, Professor Toru Tanaka, Charles Cyphers, Barry Van Dyke, Grand L. Bush, Karla Chadimová, René Assa, Anne Lockhart, Scott Hylands, Camilla Sparv, BarBara Luna, Tia Carrere, David Graf, Eric Braeden, Tracey Walter, Chelsea Field, Timothy Carey, James Whitmore Jr., Ina Balin, John Vernon, Aki Aleong, Joseph Campanella, Julia Nickson, Laraine Day, James Shigeta, Doug McClure, Anne Helm, Ken Olandt, Belinda Bauer, David Spielberg, Diane McBain, Angela Cartwright, Tina Chen, Christopher Kriesa, Ed Crick, Leslie Scarborough, Philip Paley, George Cheung, Don Gordon, John Ericson, Michele Scarabelli, Peter Brown, Christopher Stone, Peggy McCay, John Aniston, Len Lesser, Leann Hunley, James Kidnie, Gregory Walcott, Philip Bruns, Roger Rose, Thomas Rosales Jr., Asher Brauner, Roland Harrah III, Deborah Richter, Joe Verroca, Ken Curtis, Lance LeGault, Lola Albright, Del Zamora, Ivan Bonar, Robin Riker, Jane Merrow, Sab Shimono, Cesare Danova, Mills Watson, Gregory Sierra, Arte Johnson, Casey Sander, David Gautreaux, Perry Lopez, Gina Gallego, Raymond St. Jacques, Henry Darrow, Michael D. Roberts, John Davis Chandler, Joseph Ruskin, H.M. Wynant, Irene Tsu, Rick Jason, Barbara Howard, Robert Ito, Lindsay Price, Grainger Hines, Robert F. Simon, Robert Viharo, Kathy Shower, Allan Miller, John Dennis Johnston, William Bryant, William Mims, Rebecca Perle, Charles Robinson, Tom Simcox, Mike Moroff, Robert F. Hoy, Eve McVeagh, Frank Marth, Peter Mamakos, Arthur Rosenberg, Robert Hogan, Milt Kogan, Ben Hammer, Dee Dee Rescher, Kim Kondrashoff, Jonna Lee, Fred Lerner, David Rowlands, Jill Whitlow, Paul Tuerpe, Rafael Campos, John Medici, Michael Crabtree, Joe Unger, Victor Mohica, Isa Jank, John Furlong, Kathleen O'Malley, Craig Littler, G. Gordon Liddy, Sam Melville, Emily Banks, Nick Dimitri, Catherine Hickland, Jean Bruce Scott, Taylor Lacher, Lenore Kasdorf, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Jack Rader, Victor Warren, Frank Pesce, Valentin de Vargas, James Ingersoll, Dick Durock, Alan Stock, Luis Contreras, Hugh Gillin, F. William Parker, J.W. Smith, Bruce Cervi, Wayne Heffley, Allan Graf, Barrie Ingham, Aline Towne, Lillian Lehman, Johnny Haymer, Jack Hogan, Cliff Carnell, Beulah Quo, Murray MacLeod, Marilyn Tokuda, Hank Garrett, Raymond Mayo, Jorge Cervera Jr., Andrew Kavadas, Gary Jones, Christina Hart, Paul Carr, Hank Brandt, Javier Grajeda, Robin Dearden, Elyssa Davalos, Robert Totten, Tony O'Dell, Donald Hotton, Eldon Quick, Corinne Camacho, Nate Esformes, Lewis Van Bergen, Reid Smith, George Gonzales, Sandy Kenyon, Michael Masters, Gary Riley, Pat Delaney, Rod McCary, Jason Bernard, William Wintersole, Brendon Boone, Tomás Goros, Jeb Stuart Adams
  • Kaka

Legenda, která je přesně tak hloupoučká a naivní jako tehdejší 80. roky. Tedy spoustu lacláčů, trvalé a sebezáchova žádná. Pro malého kluka fanouška letectví ale pár dílů určitě zázižkových. Funguje to podobně jako třeba u aut Knigt Rider. Fascinace z něčeho, co reálně neexistuje a pořád si tak moc přejeme aby jo.(12.7.2015)

• type_B

Po pravdě teď nevím, jestli to bylo v seriálu, nebo v pilotním filmu, kde hlavní hrdina hraje takovou srdceryvnou árii na cello u jezera. Ano, přilítne k němu nějaký vorel nebo co to bylo za ptáka. Tak za to je ta hvězdička... Neviděl jsem to už roky, ale tu scénu si pořád pamatuju. Asi kvůli tomu, jak velký kýč to je.(19.10.2008)

• Stejšn

Díly, které nebyly politické, byly ještě jakž takž snesitelné, ale ty politické (když třeba airwolf letí střílet do Východního Německa) byly pure shit. Dialogy byly občas velice, velice tupé, typu (osádka základny): "PODLE RADARU JE TO VRTULNÍK" -- "Neznám žádný, který tohleto dokáže" -- "Tenhle ano". Tu helikoptéru jsem ale tenkrát obdivoval.(28.10.2008)

Kdy by nebylo seriálu o speciálním vrtulníku Airwolf, asi by jsme neznali seriály Medicopter 117 a Helicops. Airwolf, dnes už dávno zapomenutý seriál o super vrtulníku vypadající tvarově a barevně jako kosatka, dokonce i zvuk vydávala podobný. Ne nadarmo se jí říkalo Černá dáma se všemi těmi kanóny, raketami a pancířem. Seriál Airwolf patří do starých dobrých klasik, jako je Knight Rider (z roku 1982).(22.8.2008)

Moje srdeční záležitost od shlédnutí pilotního dílu ještě za totality. Seriál nejen o nadzvukové helikoptéře může v dnešní době působit až komicky (zejména kvůli trikům), ale i dnes mé srdce zapleská když String, Dominik a Kate usednou do "lady" a vydají se ničit padouchy. Triky bez použití digitálních efektů se leckomu mohou zdát laciné, ale právě to je krása a kouzlo tohoto výjimečného seriálu. 1. série je zaměřena na studenou válku a Airwolf se hlavně pouští do tajných misí proti USSR, Kubě a dalším nepřátelům kapitalismu. Vzdušné souboje helikoptéry proti Migům zde nemají chybu! 2. a 3. série opouští toto téma a zaměřuje se více na osudy hlavních představitelů. Nicméně na kvalitě to rozhodně neubere. Na 4. sérii se tragicky podepsala výměna hlavních protagonistů a spolu se seškrtaným rozpočtem nesahá původním dílům ani po kotníky.(5.3.2008)

• - Ve filmu si Jan Tříska zahrál i se svou ženou Karlou Chadimovou. (M.B)

• - Po ukončení natáčení byl Airwolf odstrojen a prodán do Německa kde fungoval jako letecká ambulance. (Riker)

• - Helikoptéra používaná při natáčení byla Bell 222. (Riker)