It's Always Sunny in Philadelphia (TV seriál)

It's Always Sunny in Philadelphia

Komedie

USA, 2005 - 2017, 47 h 54 min (Minutáž: 19–22 min)

Charlie Day, Rob McElhenney, Danny DeVito, Glenn Howerton, Kaitlin Olson, Jaimie Alexander, Autumn Reeser, Kristoffer Polaha, Ted Rooney, Sabrina Machado, Gregory Scott Cummins, Suzanne Quast, Jimmi Simpson, Jose Yenque, Jackie Tohn, Fran Kranz, Tracey Walter, Geoff Pierson, Travis Schuldt, Michael August, Nora Dunn, Sam Witwer, Nick Wechsler, Kristen De Luca, Damian Young, Tom Bower, Jill Latiano, Marshall Allman, Aja Evans, Nasim Pedrad, Katie Chonacas, Aisha Hinds, Cody Kasch, Cleo King, Lindsey McKeon, Brandon Molale, Brian Unger, Richard Ruccolo, Jennifer Blanc-Biehn, Steven Lee Allen, Don Scribner, Mark Povinelli, Nate Mooney, Kevin Bangos, Robert Blanche, Rene Auberjonois, Nikki McKenzie, Mike Cochrane, Marcus Choi, Morena Baccarin, Kim Hawthorne, Matt Cedeño, Windell Middlebrooks, Sheldon Candis, Brighid Fleming, Jessie Ward, Retta, Benton Jennings, Robert Adamson, Sianoa Smit-McPhee, Josh Groban, Noah Bean, Michael Trotter, Liana Mendoza, P.J. Byrne, Tania Gunadi, Scott Beehner, Katie Gill, Spencer Daniels, David Huddleston, Alexandra Begg, Kat Purgal, Kerri Kenney, Don Frye, William Morgan Sheppard, Claire Risoli, Ian Reed Kesler, Seann William Scott, Mary Elizabeth Ellis, Jennifer Ann Massey, Julia Cho, Johnny Pemberton, Carla Renata, Pablo Schreiber, Jim O’Heir, April Scott, Lee Weaver, Heather Donahue, Rob Rosell, Mary Lynn Rajskub, Symba, Brian Lally, Amy Holland Pennell, Kyle Davis, Lisa Schwartz, Suzy Nakamura, Geoffrey Owens, Karen James, Lauren Mary Kim, Matt Nicholas, Dennis Haskins, Jayme Lynn Evans, Emily Evan Rae, Ron Bush, David Hornsby, Natasha Leggero, Jimmy O. Yang, Lillian Adams, David Ury, Tim Sampson, Brad Carter, Lex Medlin, Carter MacIntyre, Yara Martinez, Aubrey Morris, Carlon Jeffery, Rick Zahn, Jonathan Davila, Tom Virtue, Alice Macdonald, Peter Mackenzie, Ravi Patel, Elizabeth Sung, Caitlin Carmichael, Lavell Crawford, Rizwan Manji, Josh Fadem, Nick Gehlfuss, Edy Ganem, Maury Sterling, Judith Drake, Lawrence Mandley, Jen Oda, Roy Jackson, Sara Erikson, Tiffany Haddish, Eric Normington, Brady Matthews, Jessica Collins, Artemis Pebdani, Benjamin Koldyke, Barry Livingston, Cazzey Louis Cereghino, Stephen Hill, Maria Russell, James Moses Black, David Aranovich, Steve Lewis, Christopher Backus, Pedro Lopez, Leonora Pitts, Stacy Hall, Rebecca Kessler, Lynne Marie Stewart, Cormac Bluestone, Todd Grinnell, Isabella Crovetti, Frank Harts, John F. Beach, Chris Aquilino, Eddie Mekka, Mike Batayeh, Jon Cellini, Susan Leslie, Sandy Martin, Jason Sklar, Randy Sklar, Ryan Gaul, Jose Diaz, Jack Axelrod, Jason Manuel Olazábal, Marcus Toji, Edward Kiniry-Ostro, Jesse C. Boyd, Malea Mitchell, Robert Craighead, J.D. Walsh, Hal Devi, Van Epperson, Reatha Grey, Melanie Lynskey, Devan Long, Jim Ortlieb, Terence Bernie Hines, Elaine Loh, Paul Walter Hauser

Scénografie:

Scott Cobb

Kostýmy:

Sabrina Rosen

Bohužel žijeme v době, v níž se použití termínů politická korektnost/nekorektnost rozbujelo v takové míře, že se pomalu dostáváme ze stavu, v němž být politicky nekorektní je u určitých skupin obyvatelstva prostě módní, do stavu, v němž být politicky korektní je politicky nekorektní. Jednou třeba přijde čas a lidé budou moci prostě říci svůj názor, aniž by bylo nutné ho označit těmito nálepkami (hrůza, i já sám to občas dělám, tak mě tahle doba dostala). Dokud je to ovšem pouze módní, budou zřejmě vznikat i seriály jako je It's Allways Sunny in Philadelphia. Z IASP cítím v podstatě nulovou snahu o tvorbu umění, mírnou snahu o vyjádření se k (věčně) aktuálním společenským problémům, vcelku velkou snahu rozhýbat divákovu bránici, ale především pak snahu po zaplnění určitého segmentu trhu právě tak, jako jiný segment zaplňuje a jiný divácký požadavek plní Přátelé. IASP nabízí stejně ploché a schematické postavy, jen trochu jiného charakteru - namísto uječených, přecitlivělých objímačů, poctivou blondýnku obklopenou hajzly, primitivy, podvodníky, sraby a ubožáky, kterým žádná špatnost není cizí, jen když přijdou k prachům a pichu. Z toho samozřejmě vzniká celá řada více či méně komických situací, mně naštěstí sedících o malilinko víc než ty, které prožívá Joey, Rachel, Monica, Chandler, Phoebe a Ross. Světlejší výjimku pak tvoří ty, které trochu zesměšňují tu neustálou "výchovu k dobrému občanství", jež je v masmédiích téměř všudypřítomná. Ale pozorný pohled odhalí, že IASP se jen tváří, že k tomuto proudu stojí v opozici. Ve skutečnosti je jen křiklavější, uřvanější a mírně originálnější součástí téhož. A nyní si můžete celý předchozí text škrtnout a vzít na vědomí fakt, že mé hodnocení, silné ***, odráží jen míru toho, jak jsem se při sledování seriálu smál.(22.2.2010)

Můj nejoblíbenější seriál. Žádná láska, vztahy a podobné blbosti, co vidíme v jiných seriálech. Pouze smršť skvělých hlášek a vtipných situací. Mimochodem první série není až tak dobrá, mnohem lepší to začne být v druhé s příchodem Dannyho DeVita. Líbí se mi, že až do šesté (zatím poslední) série má seriál pořád výbornou kvalitu.(23.6.2011)

Ohromne politicky nekorektné a veľmi vtipné. Avšak po dokonalej prvej sérii (hlavne časť o potratoch ) kvalita trocha upadá a je cítiť isté opakovanie námetov. A na rozdiel od väčšiny si nemyslím že DeVito seriálu prospel, skôr naopak. Napriek tomu, pre milovníkov kvalitných, uletených a hlavne politicky nekorektných sitcomov je It's Always Sunny in Philadelphia povinnosťou.(22.7.2009)

Po první sérii zatím na 4* Není to úplná pecka, která by mě okamžitě totálně odstřelila...ale postupem času si mě seriál získává. Očekával jsem víc, proto "jen" ty 4*, ale příjemná parta potrhlých "podnikatelů" vlastnících irský bar, neotřelá kontroverzní a tabuizovaná témata o kterých si jiné seriály nedovolí téměř ani pípnout (transvestité, nacistická minulost, potraty,zneužívání...) a hlavně jejich hódně vtipné pojetí většínou bez nějakého zbytečného moralizování a poučování na závěr...to vše tvoří něco dostatečně zajímavého a nového, že si mě určitě udrží i pro další díly a série. Charlie je absolutně geniální! 80% /// Ve třetí řadě tak nějak vymizelo to co bylo originální v prvních dvou a stal se z toho takový obyčejný víceméně průměrný seriál, řešící jen sporadicky zajímavé ožralecké a ujeté nápady a historky, kontroverzní témata jsou ty tam a z té poměrně zajímavé party se stala banda extrémně vypočítavých, vychcaných, amorálních a lehce odhadnutelných hovad. Po třetí řadě musím jít o hvězdu níž. (3* a 65%) ///(1.4.2011)

Po první sérii trochu zklamání. Nekorektní a černohumorné to je hodně, ale to samo o sobě neznamená vtipnost - tenhe seriál ne že by nebyl vtipný, ale zdaleka ne tak, jako třeba South Park nebo Family Guy. Postavy jsou vtipní outsideři, ale s výjimkou Sweet Dee si je dost těžko oblíbíte, narozdíl třeba od postav IT Crowdu. Není to úplně špatné, ale špička to není - uvidíme po druhé sérii.(10.9.2017)

• - Původně měla čtvrtá řada obsahovat epizodu "Frank Exploits the Mortgage Crisis" (Frank těží z hypotékové krize), kvůli nepřítomnosti DeVita však byla přesunuta do řady páté. (D3VIL)

• - Pracovní název seriálu byl "Jerks". (D3VIL)

• - Danny DeVito byl při natáčení druhé řady k dispozici pouhých 20 dnů, během nichž musel natočit 10 epizod, ve kterých se objevuje. (D3VIL)