It's Always Sunny in Philadelphia (TV seriál)

It's Always Sunny in Philadelphia

Komedie

USA, 2005, 102x30 min

Charlie Day, Rob McElhenney, Danny DeVito, Glenn Howerton, Kaitlin Olson, Jaimie Alexander, Autumn Reeser, Kristoffer Polaha, Ted Rooney, Sabrina Machado, Gregory Scott Cummins, Suzanne Quast, Jimmi Simpson, Jose Yenque, Jackie Tohn, Fran Kranz, Tracey Walter, Geoff Pierson, Travis Schuldt, Michael August, Nora Dunn, Sam Witwer, Nick Wechsler, Kristen De Luca, Damian Young, Tom Bower, Jill Latiano, Marshall Allman, Aja Evans, Nasim Pedrad, Katie Chonacas, Aisha Hinds, Cody Kasch, Cleo King, Lindsey McKeon, Brandon Molale, Brian Unger, Richard Ruccolo, Jennifer Blanc, Steven Lee Allen, Don Scribner, Mark Povinelli, Nate Mooney, Kevin Bangos, Robert Blanche, Rene Auberjonois, Nikki McKenzie, Mike Cochrane, Marcus Choi, Morena Baccarin, Kim Hawthorne, Matt Cedeño, Windell Middlebrooks, Sheldon Candis, Brighid Fleming, Jessie Ward, Retta, Benton Jennings, Robert Adamson, Sianoa Smit-McPhee, Josh Groban, Noah Bean, Michael Trotter, Liana Mendoza, P.J. Byrne, Tania Gunadi, Scott Beehner, Katie Gill, Spencer Daniels, David Huddleston, Alexandra Begg, Kat Purgal, Kerri Kenney, Don Frye, William Morgan Sheppard, Claire Risoli, Ian Reed Kesler, Seann William Scott, Mary Elizabeth Ellis, Jennifer Ann Massey, Julia Cho, Johnny Pemberton, Carla Renata, Pablo Schreiber, Jim O’Heir, April Scott, Lee Weaver, Heather Donahue, Rob Rosell, Mary Lynn Rajskub, Symba, Brian Lally, Amy Holland Pennell, Kyle Davis, Lisa Schwartz, Suzy Nakamura, Geoffrey Owens, Karen James, Lauren Mary Kim, Matt Nicholas, Dennis Haskins, Jayme Lynn Evans, Emily Evan Rae, Ron Bush, David Hornsby, Natasha Leggero, Jimmy O. Yang, Lillian Adams, David Ury, Tim Sampson, Brad Carter, Lex Medlin, Carter MacIntyre, Yara Martinez, Aubrey Morris, Carlon Jeffery, Rick Zahn, Jonathan Davila, Tom Virtue, Alice Macdonald, Peter Mackenzie, Ravi Patel, Elizabeth Sung, Caitlin Carmichael, Lavell Crawford, Rizwan Manji, Josh Fadem, Nick Gehlfuss, Edy Ganem, Maury Sterling, Judith Drake, Lawrence Mandley, Jen Oda, Roy Jackson, Sara Erikson, Tiffany Haddish, Eric Normington, Brady Matthews, Jessica Collins, Artemis Pebdani, Benjamin Koldyke, Barry Livingston, Cazzey Louis Cereghino, Stephen Hill, Maria Russell, James Moses Black, David Aranovich, Steve Lewis, Christopher Backus, Pedro Lopez, Leonora Pitts, Stacy Hall, Rebecca Kessler, Lynne Marie Stewart, Cormac Bluestone, Todd Grinnell, Isabella Crovetti, Frank Harts, John F. Beach, Chris Aquilino, Eddie Mekka, Mike Batayeh, Jon Cellini, Susan Leslie, Sandy Martin, Jason Sklar, Randy Sklar, Ryan Gaul, Jose Diaz, Jack Axelrod, Jason Manuel Olazábal, Marcus Toji, Edward Kiniry-Ostro, Jesse C. Boyd, Malea Mitchell, Robert Craighead, J.D. Walsh, Hal Devi, Van Epperson

Scénografie:

Scott Cobb

Kostýmy:

Sabrina Rosen

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (IV. séria): JOJ Plus = 2.12.2011, v pôvodnom znení s titulkami - Mýliť si "politickú nekorektnosť" s imbecilitou je zdá sa v móde. Ale to nevadí, pretože na tých epizódach, ktoré som zatiaľ videl som sa doslova a do písmena rehotal ako "kvoň". A to sa mi už poriadne dávno nestalo. - Mimochodom to prečo JOJ Plus odpremiérovala iba 4. sériu naozaj nepochopím. V tej televízii sa to podobnými "premiérami" mimo akúkoľvek logiku iba hemží ... (15.1.2012)(15.1.2012)

Některé díly jsou dobré, některé naopak dost špatné - bohužel však převládají ty špatné díly. Každopádně jsem si k postavám nevytvořil žádný vztah a snad to ani nešlo. Sitcom, který se snaží bořit hranice politické korektnosti, ale dělá to bohužel příliš násilně a bez vtipu. 3* za těch pár dobrých scének a se seriálem se v druhé sérii raději loučím.(5.8.2012)

_It's Always Sunny in Philadelphia - 1 a 2 sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,603,855 //počet predaných kusov 57,301║ _It's Always Sunny in Philadelphia: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,977,232 //počet predaných kusov 114,553 ║ _It's Always Sunny in Philadelphia: 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $10,630,958 //počet predaných kusov ║ _It's Always Sunny in Philadelphia: 5.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA 479,596 //počet predaných kusov $11,372,533 (18.1.2011)

Dneska lidi přecházejí ze Simpsonů na Family Guye prostě proto, že jsou na takový humor už zvyklí a nepřekvapí je. Stejné je to s Philadelphií. Kdysi tabu, dneska sranda. Všechny postavy jsou namyšlení, sobečtí blbci. Jenže člověk si je zamiluje. Narozdíl od Hanka Moodyho, tihle žijí téměř na dně společnosti. Když jsem si seriál pouštěl znova, tak jsem se pořád smál a místy tekly až slzy. Neuvěřitelný, co tenhle kolektiv je schopný dát dohromady. Šéstá sezóna už byla slabší. Můj oblíbený Phily: Mac. -"What's up, bitches?"(12.10.2011)

Není snad žádné téma, před kterým by se tento serial zastavil. Zbraně, drogy, potraty, terorismus, pedofilie, jakákoliv bolístka tohoto světa, která vás napadne...Neexistuje nic, co by se tahle povedená partička z baru rozpakovala zneužít ve svůj prospěch. Každý v tomto seriálu je sobecká pokrytecká svině bez jakýchkoliv morálních zábran. Proto si je všechny tak rychle zamilujete. Některé dialogy jsou natolik dětinské a hloupé, že vám brzy začnou připomínat ty, které vedete s kámošema, když jdete z hospody. // Nejoblíbenější postava: Charlie // 85%(9.10.2009)

• - Ještě na počátku čtvrté řady nebylo odhaleno křestní jméno Maca a pravé jméno číšnice. (D3VIL)

• - Rob McElhenney a Kaitlin Olson jsou od roku 2008 manželé. (D3VIL)

• - Oblečení Roba McElhenneyho a Kaitlin Olson navrhuje firma Suburban Riot, kterou vlastní jejich přátelé. (D3VIL)