It's Always Sunny in Philadelphia (TV seriál)

It's Always Sunny in Philadelphia

Komedie

USA, 2005, 102x30 min

Charlie Day, Rob McElhenney, Danny DeVito, Glenn Howerton, Kaitlin Olson, Jaimie Alexander, Autumn Reeser, Kristoffer Polaha, Ted Rooney, Sabrina Machado, Gregory Scott Cummins, Suzanne Quast, Jimmi Simpson, Jose Yenque, Jackie Tohn, Fran Kranz, Tracey Walter, Geoff Pierson, Travis Schuldt, Michael August, Nora Dunn, Sam Witwer, Nick Wechsler, Kristen De Luca, Damian Young, Tom Bower, Jill Latiano, Marshall Allman, Aja Evans, Nasim Pedrad, Katie Chonacas, Aisha Hinds, Cody Kasch, Cleo King, Lindsey McKeon, Brandon Molale, Brian Unger, Richard Ruccolo, Jennifer Blanc, Steven Lee Allen, Don Scribner, Mark Povinelli, Nate Mooney, Kevin Bangos, Robert Blanche, Rene Auberjonois, Nikki McKenzie, Mike Cochrane, Marcus Choi, Morena Baccarin, Kim Hawthorne, Matt Cedeño, Windell Middlebrooks, Sheldon Candis, Brighid Fleming, Jessie Ward, Retta, Benton Jennings, Robert Adamson, Sianoa Smit-McPhee, Josh Groban, Noah Bean, Michael Trotter, Liana Mendoza, P.J. Byrne, Tania Gunadi, Scott Beehner, Katie Gill, Spencer Daniels, David Huddleston, Alexandra Begg, Kat Purgal, Kerri Kenney, Don Frye, William Morgan Sheppard, Claire Risoli, Ian Reed Kesler, Seann William Scott, Mary Elizabeth Ellis, Jennifer Ann Massey, Julia Cho, Johnny Pemberton, Carla Renata, Pablo Schreiber, Jim O’Heir, April Scott, Lee Weaver, Heather Donahue, Rob Rosell, Mary Lynn Rajskub, Symba, Brian Lally, Amy Holland Pennell, Kyle Davis, Lisa Schwartz, Suzy Nakamura, Geoffrey Owens, Karen James, Lauren Mary Kim, Matt Nicholas, Dennis Haskins, Jayme Lynn Evans, Emily Evan Rae, Ron Bush, David Hornsby, Natasha Leggero, Jimmy O. Yang, Lillian Adams, David Ury, Tim Sampson, Brad Carter, Lex Medlin, Carter MacIntyre, Yara Martinez, Aubrey Morris, Carlon Jeffery, Rick Zahn, Jonathan Davila, Tom Virtue, Alice Macdonald, Peter Mackenzie, Ravi Patel, Elizabeth Sung, Caitlin Carmichael, Lavell Crawford, Rizwan Manji, Josh Fadem, Nick Gehlfuss, Edy Ganem, Maury Sterling, Judith Drake, Lawrence Mandley, Jen Oda, Roy Jackson, Sara Erikson, Tiffany Haddish, Eric Normington, Brady Matthews, Jessica Collins, Artemis Pebdani, Benjamin Koldyke, Barry Livingston, Cazzey Louis Cereghino, Stephen Hill, Maria Russell, James Moses Black, David Aranovich, Steve Lewis, Christopher Backus, Pedro Lopez, Leonora Pitts, Stacy Hall, Rebecca Kessler, Lynne Marie Stewart, Cormac Bluestone, Todd Grinnell, Isabella Crovetti, Frank Harts, John F. Beach, Chris Aquilino, Eddie Mekka, Mike Batayeh, Jon Cellini, Susan Leslie, Sandy Martin, Jason Sklar, Randy Sklar, Ryan Gaul, Jose Diaz, Jack Axelrod, Jason Manuel Olazábal, Marcus Toji, Edward Kiniry-Ostro, Jesse C. Boyd, Malea Mitchell

Scénografie:

Scott Cobb

Kostýmy:

Sabrina Rosen

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (IV. séria): JOJ Plus = 2.12.2011, v pôvodnom znení s titulkami - Mýliť si "politickú nekorektnosť" s imbecilitou je zdá sa v móde. Ale to nevadí, pretože na tých epizódach, ktoré som zatiaľ videl som sa doslova a do písmena rehotal ako "kvoň". A to sa mi už poriadne dávno nestalo. - Mimochodom to prečo JOJ Plus odpremiérovala iba 4. sériu naozaj nepochopím. V tej televízii sa to podobnými "premiérami" mimo akúkoľvek logiku iba hemží ... (15.1.2012)(15.1.2012)

_It's Always Sunny in Philadelphia - 1 a 2 sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,603,855 //počet predaných kusov 57,301║ _It's Always Sunny in Philadelphia: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,977,232 //počet predaných kusov 114,553 ║ _It's Always Sunny in Philadelphia: 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $10,630,958 //počet predaných kusov ║ _It's Always Sunny in Philadelphia: 5.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA 479,596 //počet predaných kusov $11,372,533 (18.1.2011)

Dneska lidi přecházejí ze Simpsonů na Family Guye prostě proto, že jsou na takový humor už zvyklí a nepřekvapí je. Stejné je to s Philadelphií. Kdysi tabu, dneska sranda. Všechny postavy jsou namyšlení, sobečtí blbci. Jenže člověk si je zamiluje. Narozdíl od Hanka Moodyho, tihle žijí téměř na dně společnosti. Když jsem si seriál pouštěl znova, tak jsem se pořád smál a místy tekly až slzy. Neuvěřitelný, co tenhle kolektiv je schopný dát dohromady. Šéstá sezóna už byla slabší. Můj oblíbený Phily: Mac. -"What's up, bitches?"(12.10.2011)

Můj nejoblíbenější seriál. Žádná láska, vztahy a podobné blbosti, co vidíme v jiných seriálech. Pouze smršť skvělých hlášek a vtipných situací. Mimochodem první série není až tak dobrá, mnohem lepší to začne být v druhé s příchodem Dannyho DeVita. Líbí se mi, že až do šesté (zatím poslední) série má seriál pořád výbornou kvalitu.(23.6.2011)

Jak čtu zdejší komenty, je jasné že se zde vytvořili dvě skupiny lidí, ti kteří nemohou onou nekoretnost seriálu překousnout a ti kteří si seriál prostě užívají...a o tom to je, seriál je prostě o partičce z "kamarádů" kteří prostě využívají prakticky všeho aby dosáhli svého cíle...většinou jde tedy o balení děvuch a peníze...takže se setkáte s jedním kdo dobrovolně bude hrát gaye, aby jeho bar vydělával, další prozměnu pozve na schůzku afroameričansku do kavárny, aby se zalíbil místní číšnici a třetí pro jistoutu bude předstírat že nenávidí potraty aby zbalil ženskou...prostě zřejmě byste nepochopili, musí se to vidět. Seriál je hlavně potřeba brát hodně, tedy hodně s nadhledem, nadruhou stranu konečně se objevil seriál, který nějakým způsobem vybočuje ze serie podobných serií jako je Friends, HIMYM, nebo The Big Bang Theory...(2.5.2012)

• - Charlie Day a Mary Elizabeth Ellis jsou ve skutečnosti manželé. (D3VIL)

• - Seriál It's Always Sunny in Philadelphia dostal po první sérii zelenou pro pokračování na úkor obdobného seriálu Starved, který byl po společném startu na podzim 2005 ukončen. (NinadeL)

• - Tvůrce Rob McElhenney prohlásil, že 'Sweet Dee' (jak říkal své ex-přítelkyni) byla jeho oblíbenou přezdívkou, a tak ji přiřadil Dennisově sestře. (D3VIL)