It's Always Sunny in Philadelphia (TV seriál)

It's Always Sunny in Philadelphia

Komedie

USA, 2005 - 2018, 51 h 34 min (Minutáž: 19–24 + 1x43 min)

Charlie Day, Rob McElhenney, Danny DeVito, Glenn Howerton, Kaitlin Olson, Jaimie Alexander, Autumn Reeser, Kristoffer Polaha, Ted Rooney, Sabrina Machado, Gregory Scott Cummins, Suzanne Quast, Jimmi Simpson, Jose Yenque, Jackie Tohn, Fran Kranz, Tracey Walter, Geoff Pierson, Travis Schuldt, Michael August, Nora Dunn, Sam Witwer, Nick Wechsler, Kristen De Luca, Damian Young, Tom Bower, Jill Latiano, Marshall Allman, Aja Evans, Nasim Pedrad, Katie Chonacas, Aisha Hinds, Cody Kasch, Cleo King, Lindsey McKeon, Brandon Molale, Brian Unger, Richard Ruccolo, Jennifer Blanc-Biehn, Steven Lee Allen, Don Scribner, Mark Povinelli, Nate Mooney, Kevin Bangos, Robert Blanche, Rene Auberjonois, Nikki McKenzie, Mike Cochrane, Marcus Choi, Morena Baccarin, Kim Hawthorne, Matt Cedeño, Windell Middlebrooks, Sheldon Candis, Brighid Fleming, Jessie Ward, Retta, Benton Jennings, Robert Adamson, Sianoa Smit-McPhee, Josh Groban, Noah Bean, Michael Trotter, Liana Mendoza, P.J. Byrne, Tania Gunadi, Scott Beehner, Katie Gill, Spencer Daniels, David Huddleston, Alexandra Begg, Kat Purgal, Kerri Kenney, Don Frye, William Morgan Sheppard, Claire Risoli, Ian Reed Kesler, Seann William Scott, Mary Elizabeth Ellis, Jennifer Ann Massey, Julia Cho, Johnny Pemberton, Carla Renata, Pablo Schreiber, Jim O’Heir, April Scott, Lee Weaver, Heather Donahue, Rob Rosell, Mary Lynn Rajskub, Symba, Brian Lally, Amy Holland Pennell, Kyle Davis, Lisa Schwartz, Suzy Nakamura, Geoffrey Owens, Karen James, Lauren Mary Kim, Matt Nicholas, Dennis Haskins, Jayme Lynn Evans, Emily Evan Rae, Ron Bush, David Hornsby, Natasha Leggero, Jimmy O. Yang, Lillian Adams, David Ury, Tim Sampson, Brad Carter, Lex Medlin, Carter MacIntyre, Yara Martinez, Aubrey Morris, Carlon Jeffery, Rick Zahn, Jonathan Davila, Tom Virtue, Alice Macdonald, Peter Mackenzie, Ravi Patel, Elizabeth Sung, Caitlin Carmichael, Lavell Crawford, Rizwan Manji, Josh Fadem, Nick Gehlfuss, Edy Ganem, Maury Sterling, Judith Drake, Lawrence Mandley, Jen Oda, Roy Jackson, Sara Erikson, Tiffany Haddish, Eric Normington, Brady Matthews, Jessica Collins, Artemis Pebdani, Benjamin Koldyke, Barry Livingston, Cazzey Louis Cereghino, Stephen Hill, Maria Russell, James Moses Black, David Aranovich, Steve Lewis, Christopher Backus, Pedro Lopez, Leonora Pitts, Stacy Hall, Rebecca Kessler, Lynne Marie Stewart, Cormac Bluestone, Todd Grinnell, Isabella Crovetti, Frank Harts, John F. Beach, Chris Aquilino, Eddie Mekka, Mike Batayeh, Jon Cellini, Susan Leslie, Sandy Martin, Jason Sklar, Randy Sklar, Ryan Gaul, Jose Diaz, Jack Axelrod, Jason Manuel Olazábal, Marcus Toji, Edward Kiniry-Ostro, Jesse C. Boyd, Malea Mitchell, Robert Craighead, J.D. Walsh, Hal Devi, Van Epperson, Reatha Grey, Melanie Lynskey, Devan Long, Jim Ortlieb, Terence Bernie Hines, Elaine Loh, Paul Walter Hauser, Jason Stuart, Brian McGovern, Jayden Bartels, Shelly Desai, Dona Hardy, Gina Morelli, Santana Dempsey, Andrew Leeds, Judi Barton, Dominic Burgess, Patrick Walsh, Nathan Barnatt, Jordana Capra, Malcolm Barrett, Brittany Daniel, Lisa LoCicero, Michael Rosenbaum, Jennifer Elise Cox, Michael Naughton, Jareb Dauplaise, Gabriela Fresquez, Kimberly Whalen, Meredith Giangrande, Matthew Jones, Aurelia Scheppers, Jeff Howard, Patrick Gorman, Brad Lee Wind, Brooke Baumer, Raymond Lee, Donald Cerrone, Whitney Hoy, Austin Lyon, Jeff Meacham, Jim Lau, Chris Jai Alex, Ethan Drake Davis, Sara Finley, Ben Kronen

Bohužel žijeme v době, v níž se použití termínů politická korektnost/nekorektnost rozbujelo v takové míře, že se pomalu dostáváme ze stavu, v němž být politicky nekorektní je u určitých skupin obyvatelstva prostě módní, do stavu, v němž být politicky korektní je politicky nekorektní. Jednou třeba přijde čas a lidé budou moci prostě říci svůj názor, aniž by bylo nutné ho označit těmito nálepkami (hrůza, i já sám to občas dělám, tak mě tahle doba dostala). Dokud je to ovšem pouze módní, budou zřejmě vznikat i seriály jako je It's Allways Sunny in Philadelphia. Z IASP cítím v podstatě nulovou snahu o tvorbu umění, mírnou snahu o vyjádření se k (věčně) aktuálním společenským problémům, vcelku velkou snahu rozhýbat divákovu bránici, ale především pak snahu po zaplnění určitého segmentu trhu právě tak, jako jiný segment zaplňuje a jiný divácký požadavek plní Přátelé. IASP nabízí stejně ploché a schematické postavy, jen trochu jiného charakteru - namísto uječených, přecitlivělých objímačů, poctivou blondýnku obklopenou hajzly, primitivy, podvodníky, sraby a ubožáky, kterým žádná špatnost není cizí, jen když přijdou k prachům a pichu. Z toho samozřejmě vzniká celá řada více či méně komických situací, mně naštěstí sedících o malilinko víc než ty, které prožívá Joey, Rachel, Monica, Chandler, Phoebe a Ross. Světlejší výjimku pak tvoří ty, které trochu zesměšňují tu neustálou "výchovu k dobrému občanství", jež je v masmédiích téměř všudypřítomná. Ale pozorný pohled odhalí, že IASP se jen tváří, že k tomuto proudu stojí v opozici. Ve skutečnosti je jen křiklavější, uřvanější a mírně originálnější součástí téhož. A nyní si můžete celý předchozí text škrtnout a vzít na vědomí fakt, že mé hodnocení, silné ***, odráží jen míru toho, jak jsem se při sledování seriálu smál.(22.2.2010)

Zábavná šou, která vyniká v tom, že se zaměřuje na ožehavá, často tabuizovaná či jinak nekonveční témata. Postavy jsou dostatečně trhlé, dokáží věci řešit netradičně a šokovat diváky. Je to sranda, ale přeci jen k dokonalost seriálu tomu ještě leccos chybí... s postupem času přechod od vtipnosti k trpanosti zaručen. (1. sezóna - 90 %, 2. sezóna - 80 %, 3. sezóna - 40 %)(15.9.2009)

• JFL

Seriál staví na tom, že se zdánlivě vozí po tabu politické korektnosti každodenního amerického života (alespoň soudě podle prvních dvou dílů, které se věnují rasismu a Židům), ale bohužel to dělá trapným způsobem. Coby barový sitcom se seriál opírá o stálou skupinu bizarních figurek, na rozdíl od klasického a usedlého "Cheers" jsou zdejší hrdinové především mladí (tři mladíci spolumajitelé baru a číšnice/sestra jednoho z nich) a profilovaní jako hystericky afektovaní tupci bez osobnosti. Během prvních dvou dílů se o postavách nic nedozvíme, jen zpovykaně žvatlají kraviny, ukazují se jako blbci a neschopáci a i jejich postoje vůči centrálním tématům jsou krajně jalové. A v tom se odhaluje bezzubost a ubohost seriálu, neboť se prsí výbušnými tématy, ale přistupuje k nim tupě a místo satiry či konfrontačního humoru vše zahlazuje nenapadnutelnou stupiditou. "It's Always Sunny in Philadelphia" evidentně hraje na image nevycválané a loserštější opozice vůči sluníčkově vztahovým "Přátelům", ale ve výsledku je jen o krapet neurotičtější variací téhož, neboť jeho postavy se liší pouze v míře uječenosti, ale nemají o nic propracovanější psychologii (na rozdíl od např. perfektní profilace postav a jejich motivací ve "Scrubs") ani neřeší o nic závažnější problémy.(10.3.2012)

Čo si nedovolia hrané seriály, dovolia si niektoré animované. Presnejšie povedané, niektoré animované a It's Always Sunny in Philadelphia. Tento seriál neprekračuje žiadne hranice, pretože žiadne hranice nemá. Nech vás napadne čokoľvek nekorektné alebo spoločensky odsúdeniahodné, Sunny o tom má epizódu. A ak nemá, tak bude mať. A postavy… Ó, tie postavy! Nenávidím ich. Sú to pokrytci, ignoranti, klamári, idioti a neviem čo všetko ešte. Tupí hajzli. Milujem ich. Chcem byť ako oni. Chcem byť s nimi v gangu. Chcem mať Charlieho za najlepšieho kamaráta. Nenávidel by som ho, ale aj tak chcem. Určite poznáte význam slovíčka „najlepší“ v zmysle, že niečo nie je naozaj najlepšie, že to nie je ani bezchybné a že to možno nie je ani dobré, ale predsa je to „najlepšie“? Tak presne taký je tento seriál. Najlepší.(22.11.2009)

[Po sedmi sériích] Živá verze South Parku. Opravdu, až takhle dementně se naše white trash pětice chová, zaslouží srovnání s Cartmanem a jeho bandou. Je těžké je nemilovat a zároveň ve stejný moment nimi pohrdat. Sebranka loserů z Pennsylvánie, vlastní irskou hospodu a chlamtá pivo značky Coors - původem z Colorada, je tohle snad odkaz na South Park? Už jste si udělali představu? Tak přidejte sedm slonů nekorektnosti, 5 tygrů hnusu a 4,5 veverek urážek. Dává to smysl? Ne? Tak jste tady správně a objevujte. Škoda sitcomové schematičnosti a přece jenom se seriál po několika sezónách unaví. Prvních sedm sezón 65 % [Po 11. sezónách] Haha, to jsem se pobavil, když ten předešlý blekot po sobě čtu. Tohle je nejlepší komediální seriál kolem. A již se stalo tradicí, že s příchodem nové sezóny nakoukám všechny dosavadní epizody. 95 %(18.6.2013)

• - Seriál It's Always Sunny in Philadelphia dostal po první sérii zelenou pro pokračování na úkor obdobného seriálu Starved, který byl po společném startu na podzim 2005 ukončen. (NinadeL)

• - Do menších rolí jsou často obsazováni přátelé herců. (HellFire)

• - Pracovní název seriálu byl "Jerks". (D3VIL)