Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Lukas0801

Tak já jsem překvapen nejen seriálem, ale i sám sebou. Po prvním díle se mi to zdálo jako katastrofa, leč tak nějak mě něco vtáhlo a asi jen tak nepustí. Možná to bude tím jakýmsi fikčním světem, jak tady někdo psal, nevím. Vím ale, že neokoukaní herci, skvělá muzika a celkem slušný děj dávají dohromady průměrný muzikálový seriál. Tento má v sobě ale něco, co ho činí výjimečným. 83% dokazuje, že tam je prostě nějaký skrytý element, který dělá Glee tak výjimečným. Sám tomu nevěřím, ale dávám 5 hvězd :-) ()

Medea86

Po první sezóně dávám 4*. Některé díly byly super (hlavně ty, kde perlí Sue Sylvester), ale pár dílů mě moc nebavilo. Každopádně oceňuji oprášení některých starých songů. Uvidíme co nám tvůrci nachystají příští sezónu. ()

PetrB

Z původních 4* jsem bohužel postupem času musel snížit na 2. Politická korektnost tohoto seriálu mě totiž začala irritovat takovým způsobem, že při pohledu na dalšího náhodného člena Glee klubu, kterým se náhodou stal černoch, jsem musel seriál několikrát vypínat. Nejsem rasista, ale v tom seriálu přestávám vidět cokoliv jiného než právě tu politickou korektnost. V kombinaci s přefouklými postavami, ať už je to hysterická/uvědomělá boubelka Mercedes nebo Kurt, který je posměchem všech homosexuálně smýšlejících. Hudba je poutavá a i pro neemuzikálně laděného člověka stravitelná. Nebýt potrhlé Charlie z Heroes, tak tenhle seriál ani nedokoukam. ()

h.madlenka

Pomalu se začínám přidávat ke gleeks... Konečně jsem viděla pilot - naprosto skvělé rozehrání seriálu. Za něj dávám pět, a pochybuju, že budu ubírat. ()

Podema

Shlédnut jeden díl The Rocky Horror Glee Show, pět hvězdiček za pohodovou poctu hororu, který jsem taky neviděla:-) ()

J.S.Austen

Z prvotního nadšení, kdy jsem honem klikal na 5* jsem se s příchodem druhé série rychle vyléčil. Uvědomil jsem si totiž že: Víc a víc vytahují songy z předních příček hitparád, takže je zná každá trubka a hned jí to dodá pocit výjimečnosti. Glee se snaží budit dojem, že pojednává o méně tradičních tématech méně tradičními cestami a to bohužel na komerční televizi typu Fox může žrát maximálně intelektuální sběratelka Hello Kitty hračiček. Po show jako Skins ( problémy mladistvých) a jiných z produkce Showtime a HBO ( homosexualita a jiné ) jsou jakékoli snahy o "neotřelost" naprosto zbytečné a to nehledím na to, že brát Bona Joviho jako něco "cool" je ehm, no nic, proti gustu žádný dišputát... I přesto všechno negativní ale musím přimhouřit oči, jakáž takáž invence tu je, ale hlavní podíl na mých třech * má Sue Silvesterová, která se jako jediná z těch všech dívá na svět velice Simpsonovsky, tedy realisticky. ... Tak a je konec, hodnocení snižuji ještě o hvězdu a končím s tímhle brakem! ()

DrahciiiRe

Zpočátku jsem měl tak trochu co dělat, abych překousl náměty typu předstírané těhotenství, nechtěné těhotenství, apod., které se táhly i po několik epizod. Vždycky jsem se uklidňoval tím, že cílovou skupinou jsou holt američtí teenageři. Čím jsem se ale dostával do této kaše hlouběji, zjistil jsem, že jsem si ten seriál prostě zamiloval. I když není příběhově ideální, je vynikající na odreagování. Nepopulární, ale pěvecky talentovaní studenti střední školy v Ohiu bojují o své místo na slunci, které zatím drží jen fotbalisti a roztleskávačky. Do Glee brzy přijdou i ti "populární", ale také o svou slávu vzápětí přijdou (to se pozná tak, že na chodbě dostanou kelímek ledové tříšte do tváře). Časem s těmito outsidery začnete silně sympatizovat - asi tak, jako se nepřestanete udivovat, s čím ještě vyrukuje Sue Sylvester (trenérka roztleskávaček, která školní sbor úspešně likviduje). Hlavním plusem je pochopitelně spousta úžasných "coverů" známých hitů různých žánrů. A ty jsou tak catchy, že se vám v hlavě budou držet ještě hodně dlouho. ()

WAlienaW

Tento seriál ma odrovnal...je krásne gýčový, plný vtipných scén a zápletiek zo života stredoškolákov. Od prvej piesne čo tam odznela túžim mať tiež taký klub... pomaly sa stávam závislou :D ()

Tweetak

Možná někdo řekne, že to je jen High school musical v seriálu, ale má to šmrnc, má to spád, je to tak zamotané jako lidský život a není to Ulice ani VKV, co víc si přát? Tohle je můj oblíbený styl, tohle je glee. ()

luboss822

Myslím, že ešte nikdy nebol natočený podobný seriál, ktorý by skĺbil tak perfektne tieto veci: hudbu, ktorá je predovšetkým známa a v podaní hercov niekedy vyznieva do konca lepšie ako originál. Vtip, ktorý je celkom inteligentný a samozrejme typické tínedžerské problémy, ktoré sú však taktiež podané inteligentne a vôbec neurážajú. Dejovo možno trošku pokuľháva, pretože takmer v každej časti sa z 30-40% jedná o tú istú vec a po čase sa pre niekoho stane stereotypným. Pre mňa však vyššie spomenuté veci jednoznačne víťazia nad jeho nedostatkami a zaraďujem ho medzi tie podarené tínedžerské seriály. ()

marysa

OK, už nepatrím síce celkom do kategórie pre ktorú je tento seriál určený, ale čo...Sú mladí, poväčšinou pekní a dobre spievajú. Preto hodnotím o čosi vyšie. A soundtrack mám odpočúvaný zpredu aj zozadu:) ()

Pajinqa

1.série byla parádní se slabšíma písnička, 2.série šla dějově dolů, ale songy perfektní, bohužel třetí sérii jsem ani nebyla schopná dokoukat... ()

svist10

Ultrakorektní blbinka, naplněná až po okraj strhujícími tanečními čísly, přestřelenými momenty (tříšť) a ujetými postavami, mezi nimi jasně vede Brittany: "Hele, a to víš, že delfíni jsou teplí žraloci?" Po půlce první sezóny to sice není dokonalé, ale v subžánru středoškolské komedie jenooký mezi slepými králem. Kromě několika drobností mě pekelně štve snad jen to, že postavy při sebemenším podnětu mění názory o stoosmdesát stupňů (Ken). Těším se na díl, režírovaný Jossem Whedonem. ()

Sorna

Kolem mě je spoustu lidí,kteří na Glee pějí ódy, což byl také důvod, proč jsem se rozhodla se na Glee podívat. Glee je a navždy pro mě zůstane seriálem pro teenagery, kteří sní, že si jednou splní svůj sen stejně jako hlavní hrdinové. Samozřejmě nechybí zde ani milostné vztahy, intriky, ale hlavním pohonem Glee je dobře vybraná hudba. Děj je velmi slabý a nebýt moderních písniček nebo starých dobrých pecek zřejmě by tento seriál ani neodvysílali. Takže super písničky, dobrý výběr herců ale velmi velmi špatný a nezajímavý děj. ()

Sathine

První díl mě absolutně nenadchnul a neměla jsem v úmyslu pokračovat v dalších. Nakonec jsem se ale přemohla a dala seriálu druhou šanci. Určitě si to vyčítat nemůžu, řekla bych, že tak první půlka 1. série byla opravdu chytlavá a každý díl jsem zhltala. Nicméně, jak podotkli v jednom díle, že i Glee Club zpívá na výběrovkách pořád to samé, dá se to samé říct i o seriálu jako takovém. Někdy je to opravdu sranda, díl se svatbou nebo první vánoční byly opravdu úžasné, ale zbytek se nese v podstatě pořád ve stejném duchu, akorát někdy se do toho přidají takové šílenosti, viz. některé Rachelino chování, které už opravdu bývá někdy přehnané. Čtyři hvězdy za písně ve druhé sérii, které jsou už konečně více poslouchatelné. ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho